Aktualności:
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

poprzednia następna
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 1030 Odpowiedz Drukuj
Autor Wątek: kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy  (Przeczytany 2789390 razy)
Hiacynta« #510 : Kwiecień 05, 2009, 23:59:01 »
Odpowiedz cytując
Zdecydowanie polecilabym wspomniana koperte. Ile mozliwych konfiguracji! Najezdzaj z daleka. Wyjezdzaj z zakretu. Wszystko pod kontrola i bez rozjezdzania. Jezeli masz konia w reku,  nie ma mozliwosci, zebys po jakims czasie nie zaczela 'czuc' odleglosci. IMO cwiczenia na (chocby tak niewielkiej) przeszkodzie daja lepsze rezultaty niz na dragu, gdyz ma sie inna perspektywe, do "plaskiego" draga wbrew pozorom nie jest tak latwo domierzyc.

 kwiatek (Zazdroszcze Ci babo, ja jutro na 7:30 znowu do pracy, zliczac kolumny cyferek. Ile bym dala, zeby móc oko pocwiczyc na przeszkodach...)
#link
"We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off."
halo
Skąd: księstwo mazowieckie.
« #511 : Kwiecień 06, 2009, 00:40:43 »
Odpowiedz cytując
Jeżeli nawet koperta nie wchodzi w rachubę to przydają się pozorniki czyli gołe stojaki.
I (w obu przypadkach) jakiś punkt orientacyjny / porównawczy typu bramka dużo wcześniej.
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
ekhem


Moje ogłoszenia
« #512 : Kwiecień 06, 2009, 10:54:01 »
Odpowiedz cytując
Co może oznaczać drobienie kroku w kłusie i w galopie pod siodłem, podczas gdy w swobodnym ruchu na padoku oba chody są ładne i obszerne?
"Z góry" ma się wrażenie, że kobyła pędzi na złamanie karku, ale kiedy miałam okazję przyjrzeć się jej z boku, pod koleżanką, rzuciło mi się w oczy, że stawia szokująco drobne kroczki  8|
#link
Teodora


WWW
« #513 : Kwiecień 06, 2009, 11:33:48 »
Odpowiedz cytując
Niedopasowane siodło. Źle założone siodło (za bardzo z przodu: konstrukcja siodła obija w ruchu cofającą się przy każdym kroku łopatkę, koń broni się, stawiając mniejsze kroki). Problemy z zębami (i wędzidłem w związku z tym). Jeździec ze słabą  równowagą (przeszkadza koniowi).  Słaby grzbiet (z powodu wspomnianego niedopasowania siodła, niewytrenowania, błędnej jazdy, innych problemów). Brak równowagi fizycznej pod jeźdźcem. Brak równowagi psychicznej pod jeźdźcem - koń ucieka spod/od człowieka. Itd.
#link
Konianka
Skąd: Warszawa.
« #514 : Kwiecień 06, 2009, 11:36:15 »
Odpowiedz cytując
może zadam głupie pytanie: o hackamore,ja zawsze mówiłam "hakmor" ale, spotkałam się też z "hakamore"- jak jest poprawnie? icon_redface
#link
gracja03
"Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"« #515 : Kwiecień 06, 2009, 11:40:22 »
Odpowiedz cytując
Jaki sygnał zastosować przy zwrocie na zadzie?
Nauczyłam swojego ogona zwrotu na przodzie przyciskając łydkę za popręgiem, gdzie uciskać  przy zwrocie na zadzie?
#link
"Nie sztuką jest kochać konie, sztuką jest sprawić by konie pokochały Ciebie"
Diakonka
Skąd: W-wa.


Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!« #516 : Kwiecień 06, 2009, 11:50:19 »
Odpowiedz cytując
Konianka [hakamore], bynajmniej nie [hackamore] wink

gracja 03 to trochę wyższa szkoła jazdy, Twój koń nie jest na to gotowy, a tym bardziej Ty. taki ruch wymaga od konia zebrania. to element N klasy!!

edit:
poczytaj np tu

 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2009, 11:57:38 wysłane przez Diakon'ka » #link
Uważaj o czym marzysz, bo marzenia się spełniają:)
caroline
Skąd: że znowu ;).


siwek złotogrzywek :)« #517 : Kwiecień 06, 2009, 12:06:50 »
Odpowiedz cytując
Jaki sygnał zastosować przy zwrocie na zadzie?
Nauczyłam swojego ogona zwrotu na przodzie przyciskając łydkę za popręgiem, gdzie uciskać  przy zwrocie na zadzie?

jeśli dobrze pamiętam, to to jest fotka z naszego ćwierćpiruetu w stępie (link) - zewnetrzna reka przestawia przód, zewnetrzna łydka pilnuje zadu żeby nie uciekał, wewnetrzna ręka rozluźnienie i kontakt, wewnetrzna łydka pilnuje żeby zad aktywnie kroczył - tak ja jestem uczona.
przygotowanie - rozćwiczenie na łopatkach, zadach do środka i na zewnątrz, skracanie i wydłuzanie kroku, zucie z reki. bez dobrego rozgimnastykowania i dobrego kontaktu nie umiem zrobic tego cwiczenia.
no i moim zdaniem wykonanie go to coś zdecydowanie innego niż "gdzie mam ucisnąć łydką"...z netu (naprawde nie było trudno to wszystko znaleźć...):
http://stajniatrot.pl/texts/mondre/ksp.doc
Cytuj
Zwrot na zadzie (półpiruet roboczy, półpiruet) to ćwiczenie zbierające w zgięciu.

Zwrot na zadzie wykonujemy ze stój, półpiruet roboczy ze stępa roboczego, półpiruet ze stępa zebranego.

    * Zewnętrzna przednia stawiana jest przed wewnętrzną przednią
    * Wewnętrzna tylna podnosi się i opada w rytm stępa
    * Zewnętrzna tylna opisuje małe półkole wokół wewnętrznej tylnej
    * Przednie kroczą po przekątnej krzyżując się, tylne nie mogą się krzyżować
    * Koń opuszcza pierwotny ślad na szerokość rozstawu kończyn w związku z tym musi być doprowadzony z powrotem na ślad w ostatnim kroku skierowanym po przekątnej (w ostatnim kroku tylne nogi krzyżują się – ciąg)

Pomoce:

    * Wewnętrzna łydka aktywizuje
    * Zewnętrzna łydka ogranicza
    * Wodza wewnętrzna nieznacznie wskazuje kierunek w bok
    * Wodza zewnętrzna ogranicza zgięcie


http://www.daruma.nora.pl/ujezdzenie.html
Cytuj
ZWROT NA ZADZIE

    Zwrot na zadzie wymaga od konia wyższego stopnia zebrania. Koń bowiem zatacza przodem koło, którego osią jest zad (zad również zatacza małe koło, lecz z postępem w szkoleniu koło te powinno się zmniejszać stopniowo). Zaczynamy od wykonania  ćwierć obrotu, by z czasem wykonać pół i cały obrót w stępie - będzie to podstawa do piruetu. Zwrot początkowo robimy ze skróconego stępa - łatwiej będzie nam uniknąć cofania w czasie wykonywania ćwiczenia. Bardzo ważne jest by koń wykonywał zwrot w równowadze, z podstawieniem tylnej nogi - na sygnał dany przez jeźdźca za pomocą ciężaru i łydki.

    Jedziemy na lewą rękę. Dla wzmożenia uwagi konia, jeździec przygotowuje go półparadą. W czasie wykonywania półparady liczymy kroki stawiane przednimi nogami (prawa-lewa). Zwrot możemy zacząć w chwili, gdy koń stawia lewą przednią nogę na ziemi a prawa z ziemi unosi. Jeździec spogląda w lewo, lewe ramię nieco cofnięte i siada głębiej w siodło, przemieszczając ciężar ciała ku tyłowi. Lewa kość siedzeniowa bardziej obciążona, lewe biodro popędzająco wysunięte do przodu. Działanie łydek na konie młode jest podobny do stosowanych u koni zaawansowanych. Prawa łydka działa intensywnie za popręgiem, lewa wspomaga przy popręgu - powinna przeciwdziałać ewentualnemu cofnięciu się konia. Lewa ręka wysunięta nieco w bok od szyi konia - jest to ręka wiodąca w zwrocie, stąd ustawienie szyi konia w lewo. Prawa wodza opiera się o szyję konia. Napięcie obydwu wodzy oczywiście równomierne. Ponieważ koń ustawiony na szyi jest w lewo, obciąża samoistnie lewą przednią nogę dając prawej większą swobodę ruchu. U koni młodych przemieszczamy przesadnie własny ciężar na wewnętrzną tylną nogę konia zmuszając go do podstawienia własnego środka ciężkości pod nasz. Siadamy silniej w siodło i przesadnie obciążamy wewnętrzną kość siedzeniową (im bardziej oddziałujemy na konia ciężarem  własnym, z tym mniejszą siła musimy działać wodzą i łydką).


http://serwiskonie.com/?id=zwroty
Cytuj
# Zwrot na zadzie - polega na tym, że koń obraca się wokół tylnej nogi wewnętrznej. Zwrot taki wykonuje się dopiero po odpowiednim ustawieniu konia (zwrot w prawo - koń ustawiony w prawo i odwrotnie). Nauka zwrotów na zadzie ma następujące znaczenie:

    * a)dla konia - jest ćwiczeniem wstępnym do nauki wyjeżdżania rogów, wykonywania półpiruetu, zebrania i chodów bocznych.
    * b)dla jeźdźca - jest ćwiczeniem niezbędnym do wyrobienia wyczucia oraz zharmonizowania jednostronnych oddziaływań.

# Przygotowanie do zwrotu na zadzie rozpoczyna się od półparady, ściśle w kierunku na wprost, po czym dopiero konia ustawia się do zwrotu. Dosiad jeźdźca musi odpowiadać ustawieniu konia: jeździec siedzi w siodle z ciężarem przemieszczonym do wewnątrz i podaną do przodu wewnętrzną kością kulszową, z wewnętrzną łydką na popręgu, a zewnętrzną w odległości około dłoni za popręgiem. Wodza zewnętrzna i łydka zewnętrzna przez zwiększony nacisk zmuszają konia do obrotu. Wodzą wewnętrzną działa się bardzo delikatnie, po to , aby utrzymać właściwe ustawienie. Łydką wewnętrzną reguluje się liczbę kroków. Z chwilą kiedy jeździec zdobędzie odpowiednie wyczucie i potrafi prawidłowo wykonać pierwsze trzy kroki zwrotu na zadzie, może przystąpić do wykonywania kroków następnych. Zewnętrzna łydka musi wtedy działać silniej niż dotychczas, ponieważ koń przeważnie po trzecim lub czwartym kroku usiłuje przesunąć zad na zewnątrz koła. Łydka wewnętrzna musi zezwolić koniowi na stopniowe wykonanie obrotu w kierunku zwrotu. Również po czwartym kroku trzeba łydką wewnętrzną ograniczać każdy krok konia, który musi obracać się równomiernie i po każdym kroku robić krótką przerwę.


http://serwiskonie.com/?id=polpi
Cytuj
    Półpiruet jest to zwrot na zadzie wykonywany płynnie w ruchu.
    Koń przy zwrocie na zadzie, zarówno przed jego wykonaniem, jak i po wykonaniu, zatrzymuje się w miejscu, a przy półpiruecie nie przerywa ruchu i pozostaje w danym chodzie. Lekcję tę wykonuje się w stępie i w galopie. Jadąc kłusem należy przejść do stępa, niezwłocznie wykonać półpiruet i natychmiast zakłusować (na najwyższym stopniu wyszkolenia konia możliwy jest także w piafie**). Półpiruet najpierw ćwiczy się w stępie, podobnie jak zwroty na zadzie, kiedy przechodząc do zatrzymania wykorzystuje się krok stępa do postawienia pierwszego kroku zwrotu. Pomoce są podobne, trzeba tylko zwrócić uwagę, by ruch nie stracił płynności, a zadnie kończyny żywo kroczyły w rytmie chodu, w którym półpiruet ma być wykonany. Ćwiczeniem przygotowawczym jest mała półwolta. Po ukończeniu półwolty kieruje się konia skośnie na linię śladu. Na wyższym poziomie ujeżdżania wykonuje się półwoltę, działając łydką zewnętrzną.


#link
halo
Skąd: księstwo mazowieckie.
« #518 : Kwiecień 06, 2009, 12:51:20 »
Odpowiedz cytując
Matko jedyna, gdybym miała uczyć się z takich opisów, to do dzisiaj bym zwrotu na zadzie nie umiała wykonać  emoty327 Zaczynając od tego, że nie ma czegoś takiego jak "stęp roboczy"  hihi
Zgadzam się z Diakon'ką Zwrot na zadzie jest trudnym elementem, koń powinien już akceptować kontakt przynajmniej w zadowalającym stopniu. 8 m wolta w galopie i 6 m w kłusie nie powinna już być problemem. Zakłusowanie z cofania, zwykłe zmiany nogi w galopie. Koniecznie świetnie opanowane "łopatką do wewnątrz". No i jeszcze koń powinien już chodzić na obu wodzach. W sumie poziom "N".
Sam "przepis" jest prosty. Naukę zaczynamy od zwrotów roboczych, czyli ze stępa pośredniego. Wprowadzamy konia w łopatkę (odpowiednio układając łydki i nadając koniowi wygięcie! (a nie - tylko "ustawienie"), wykonujemy półparadę, ręce działają przytrzymująco i przesuwająco jednocześnie (a raczej delikatnie na zmianę). Czyli - nie pozwalamy ruszyć do przodu i obiema rękami obracamy przód konia zgodnie z kierunkiem wygięcia. Ręka nie może ciągnąć! Zwrot o 180 stopni wymaga trzech - czterech kroków i tyleż powinno być półparad. Dosiad i łydki w rytm aktywizują zad. Zaczynamy od zwrotów tylko o 90 stopni (najwyżej dwa kroki).
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
dobby
Skąd: Kraków.« #519 : Kwiecień 06, 2009, 14:20:40 »
Odpowiedz cytując
Czym się różni plastik a Flexi? Chodzi mi o wędzidła.
#link
Lotnaa
Skąd: Bayern München.


I'm lovin it! :)« #520 : Kwiecień 06, 2009, 17:56:25 »
Odpowiedz cytując
Halo, Hiacynta, dzięki  kwiatek
Normalnie dumna dziś byłam i z siebie i z konia wariata, bo dawał się normalnie naprowadzić i nawet przytrzymać, i trafiałam idealnie. Ale znając siebie, to tylko szczęśliwy zbieg okoliczności  hihi

kwiatek (Zazdroszcze Ci babo, ja jutro na 7:30 znowu do pracy, zliczac kolumny cyferek. Ile bym dala, zeby móc oko pocwiczyc na przeszkodach...)
Haha, a ja chodzę na dziewiątą, szkoda tylko że w deszczu  wink Sorki za  offtopic
#link
gracja03
"Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"« #521 : Kwiecień 06, 2009, 20:39:57 »
Odpowiedz cytując
Chyba  zwrot na zadzie nie jest  taki prosty na jaki wygląda.
#link
"Nie sztuką jest kochać konie, sztuką jest sprawić by konie pokochały Ciebie"
alona« #522 : Kwiecień 06, 2009, 22:44:40 »
Odpowiedz cytując
Chyba  zwrot na zadzie nie jest  taki prosty na jaki wygląda.

To tak na początku się wydaje. Najpierw radziłabym nauczyć konia robić półpiruety w stój - jest łatwiej, a potem w stępie.
#link
alona« #523 : Kwiecień 06, 2009, 22:50:39 »
Odpowiedz cytując
Jeszcze chciałam powiedzieć ze nie robiłam żadnych ćwiczeń przygotowawczych o których tu dziewczyny piszą, może to pomaga nie wiem. Najważniejsze zacząć choć od jednego poprawnego kroku żeby koń skumał o co chodzi i to wystarczy i tak naraz całego piruetu nie zrobisz. No oczywiście przed ciwczeniem koń musi być rozgrzany.
#link
caroline
Skąd: że znowu ;).


siwek złotogrzywek :)« #524 : Kwiecień 06, 2009, 22:56:12 »
Odpowiedz cytując
Chyba  zwrot na zadzie nie jest  taki prosty na jaki wygląda.

To tak na początku się wydaje. Najpierw radziłabym nauczyć konia robić półpiruety w stój - jest łatwiej, a potem w stępie.
gwoli ścisłosci - zwrot robi się ze stój, ćwierć/pół/całe piruety robi sie bez zatrzymywania wink


Jeszcze chciałam powiedzieć ze nie robiłam żadnych ćwiczeń przygotowawczych o których tu dziewczyny piszą, może to pomaga nie wiem. Najważniejsze zacząć choć od jednego poprawnego kroku żeby koń skumał o co chodzi i to wystarczy i tak naraz całego piruetu nie zrobisz. No oczywiście przed ciwczeniem koń musi być rozgrzany.
rozgrzany czy rozgrzany i na kontakcie i ustawiony i podstawiony?
bo jest róznica.
tak samo jak jest różnica między piruetem a piruetem... i miedzy piruetem a zwrotem :P
#link
halo
Skąd: księstwo mazowieckie.
« #525 : Kwiecień 06, 2009, 23:55:56 »
Odpowiedz cytując
UPS!  icon_redface Z rozpędu napisałam "zwrot roboczy" a takowego nie ma! Chodziło mi o półpiruet roboczy (i ćwierćpiruet) - wykonywane z chodów roboczych.
alona Prawidłowy półpiruet roboczy jest znacznie łatwiej zrobić, niż zwrot na zadzie (ze stój). Przy zwrocie na zadzie łatwiej o masę błędów: próby krzyżowania nóg, skręcania nogi, próby cofania, chowania się za pionem etc.
Gdyby to nie było trudne, nie miałoby takiego znaczenia w czworobokach jak ma  uśmiech
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
Belcia
Skąd: Wrocław.
« #526 : Kwiecień 08, 2009, 14:52:31 »
Odpowiedz cytując
chce wybielić ściany w boksie wapnem ...po jakim czasie moge wpuścić konia do boksu ???
#link
alona« #527 : Kwiecień 08, 2009, 15:21:06 »
Odpowiedz cytując
UPS!  icon_redface Z rozpędu napisałam "zwrot roboczy" a takowego nie ma! Chodziło mi o półpiruet roboczy (i ćwierćpiruet) - wykonywane z chodów roboczych.
alona Prawidłowy półpiruet roboczy jest znacznie łatwiej zrobić, niż zwrot na zadzie (ze stój). Przy zwrocie na zadzie łatwiej o masę błędów: próby krzyżowania nóg, skręcania nogi, próby cofania, chowania się za pionem etc.
Gdyby to nie było trudne, nie miałoby takiego znaczenia w czworobokach jak ma  uśmiech
a dla mnie nie
#link
halo
Skąd: księstwo mazowieckie.
« #528 : Kwiecień 08, 2009, 15:45:58 »
Odpowiedz cytując
alona To gratuluję akceptacji kontaktu, drivu, wyprostowania i umiejętności jeździeckich!
ona_mała-mi Pewnie po prostu jak wyschnie - tylko bielić powinno się przy wilgotnej pogodzie, bo przy suchej łatwo o smugi, łuszczenie się i może wyglądać gorzej niż przed bieleniem  hihi.
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
Chess
Skąd: Warszawa.
« #529 : Kwiecień 08, 2009, 18:08:50 »
Odpowiedz cytując
Czy muesli powinno być takie lekko "wilgotnawe" jeśli leży w suchym, dość chłodnym miejscu w otwartym worku ?
#link
aurelia
Skąd: Mordor.
« #530 : Kwiecień 08, 2009, 18:58:55 »
Odpowiedz cytując
Chess, wszystko zależy od tego jakie było po otwarciu worka, jeśli wilgotnawe (np takie jest mój nowy Spillers) i takie lepkie, to ok, jeśli suche (takie jak Marstall) i teraz zawilgotniało, to nie za bardzo tak powinno być.
#link
Chess
Skąd: Warszawa.
« #531 : Kwiecień 08, 2009, 19:03:24 »
Odpowiedz cytując
Było takie od początku  wink
i cały czas jest takiej samej "konsystencji", więc chyba wszystko z nim OK  duży uśmiech
Wilgotnawe i właśnie takie lepkie troszkę.
#link
Młoda
Skąd: Białystok.


Kochać to nie znaczy, zawsze to samo.« #532 : Kwiecień 08, 2009, 20:21:35 »
Odpowiedz cytując
Co oznacza że- koń strychuje sie na tyły.
Co robic, jakieś wymogi? Jak kuć, co nakladac? Jak chronić?

#link
Burza


WWW Moje ogłoszenia
« #533 : Kwiecień 08, 2009, 20:35:02 »
Odpowiedz cytując
Uderza się jedną tylnią nogą o drugą, zakładać na każdą jazdę ochraniacze ew. też kaloszki.
#link
Wi­nna jes­tem ci wszys­tko, po­nieważ cię kocham.  Piorun, Mo cuishle.
halo
Skąd: księstwo mazowieckie.
« #534 : Kwiecień 08, 2009, 20:44:59 »
Odpowiedz cytując
Jest też sposób "mocniejszy": strychulce w postaci gumowych kółek na paskach (kiedyś zakładano słomiane powrósła). Ale wtedy trzeba o skórę na maksa dbać, bo o otarcia łatwo, zjawiska grudopodobne etc. I uważać - bo równowaga konia bardzo się zmienia.
#link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
Burza


WWW Moje ogłoszenia
« #535 : Kwiecień 08, 2009, 20:58:31 »
Odpowiedz cytując
Możesz to zobrazować Halo, bo pierwsze słyszę?uśmiech
#link
Wi­nna jes­tem ci wszys­tko, po­nieważ cię kocham.  Piorun, Mo cuishle.
Młoda
Skąd: Białystok.


Kochać to nie znaczy, zawsze to samo.« #536 : Kwiecień 08, 2009, 21:11:27 »
Odpowiedz cytując
Tak też myślałam.
Halo właśnie zobrazuj  kwiatek
#link
halo
Skąd: księstwo mazowieckie.
« #537 : Kwiecień 08, 2009, 21:23:06 »
Odpowiedz cytując
http://amigo-konie.pl/sklep/product_info.php?cPath=13_77&products_id=1115
Tylko to nie jest "ochraniacz na koronkę" (zbyt łatwo w górę podjeżdża) tylko właśnie wspomniany rodzaj strychulca. Potrafi strychowania oduczyć (najczęściej para takich), ale trzeba się liczyć z efektami ubocznymi "po drodze". Postawa konia się zmienia, każdy staw pracuje inaczej. Ja miałam taki efekt, że koń szybko (zadem) strychować się przestał, ale zaczął tak angażować zad, że bił się po przednich piętkach! do krwi! Żadne kalosze nie pomagały, przez kilka dni masakra była - ochraniaczy na piętki wówczas nie było. Później się przyzwyczaił i było wszystko OK.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2009, 12:45:15 wysłane przez halo » #link
Człowiek kulturalny musi dojść do najwyższego artyzmu w trzech rzeczach: chodzeniu po mieście, ujeżdżaniu konia i elokwencji.
L. Alberti.
Dużo, dużo łatwiej wyrządzić krzywdę człowiekowi czy zwierzęciu niż ją Naprawić.
Ramires
Skąd: Poznań/Wro.
« #538 : Kwiecień 08, 2009, 21:32:35 »
Odpowiedz cytując
Mam pytanie i zadaje je tu bo w wątkach o paszach zapewne zaginie... co może wspomóc apetyt u konia?
Młody siano wcina ale owies i pasza nie robią na nim wraznienia. Tzn zawsze w koncu kiedyś tam zjada ale nie wydaje mi się normalne zeby koń olewał owies... Czy znacie jakieś preparaty wspomagające apetyt?
#link
Młoda
Skąd: Białystok.


Kochać to nie znaczy, zawsze to samo.« #539 : Kwiecień 08, 2009, 21:33:05 »
Odpowiedz cytując
 kwiatek  dziękuję
W sumie mądre to, ale musiałabym przedyskutować z właścicielem konia.
 kwiatek
#link
Strony: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 1030 Odpowiedz Drukuj 

Re-Volta.pl  |  Forum główne  |  Konie  |  Wątek: kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

poprzednia następna
Skocz do:  


Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.7 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 19 zapytaniami.