Siodło skokowe

Przepraszam za post pod postem - ale naprawdę nikt, nic?  😕
Dziewierz, bo napisałaś o najgorszym typie konia ( w sensie ) budową czyli krótki, z dużą łopatką i jeszcze do tego tyłek 18 cali. Dobranie siodła graniczy z cudem, z moich doświadczeń, choć oczywiście da się.
Polecam CWD Se 02 , bo na krótkiego konia z dużą łopatką nieźle leży.
A jest tych siodeł mnóstwo używek na stronie CWD z opcją 30 dni testu.
Dziewczyny co stosować na siodło żeby nie obcierała mi się tybinka od puślisk?
Mam od czerwca nowego equipe Synergy, puśliska również equipe i niestety ale tybinka mi juz kolor zmienia  🙄
Zapytałam się przedstawicielki Equipe co z tym zrobić to mi powiedziała, że to normalne... Ale nawet w moim starym pessoa nie miałam takich problemów
Anitka33241, jeśli masz tybinkę brązową, z cielęcej skóry to niestety tak się będzie działo. Raz: brązy się generalnie odbarwiają, dwa cielęca skóra jest mięciutka i... delikatna 🙁
Nie mam co prawda za wiele do czynienia z Equipami (jakoś mi nie leżą), ale w Prestige też się tak robi niestety.
Perlica :kwiatek:
Perlica
Ja mam co prawda mały zadek, ale tych siodeł nienawidzę i nie do końca widziałam je dobrze leżące 😉
KaNie, rzecz gustu, u nas w dwóch stajniach mają jeźdzcy tylko cwd od jakiegoś czasu i siodła leżą nieźle. Na moim koniu krótkim z wielką łopatką było strzałem w dziesiątke.
Uwielbiam Se02 a nie znoszę 2Gs.
Hej, mam pytanie...
Mam obecnie prestige Meredith, 17. Jeździ mi się super, może trochę za dużo luzu w nodze, ale! Trenerka zwróciła uwagę, że to wina, że tybinka jest za długa na moją kość udowa, ponieważ żeby oprzeć nogę na klockach to mam ją na łopatce konia. Niestety mam krótka i gruba kość udowa. Czy wiecie może jaka długość tybinki by była okej dla osoby o wzroście 163cm i krótka kością udowa? No i dwa czy polecicie jakieś siodło tego typu, wcześniej miałam Sydney też extra, ale za bardzo ograniczał więc szukam czegoś pomiędzy, zwłaszcza, że będzie używane na 3 latku
Słuchajcie, czy siodła KenTaura mają wybity rozmiar łęku i siedziska? Mam na oku fajnego KenTaura, ale nie ma nigdzie w galerii zdjęć numerów wybitnych na siodle i w sumie zastanawiam się czy firma wybija rozmiar na siodle... druga sprawa, jakie macie doświadczenia z karbonowa tarlica?
Tak. Kentaury mają wszystko wybite na tybince, ale od wewnątrz - tzn. od strony konia.
Musisz obrócić siodło "brzuchem do góry"  😁
ancyk0991 dobrze wiedzieć  😀 powiem facetowi, żeby spojrzał po drugiej stronie ;p generalnie jak oceniacie model Titan III? O co chodzi z tą trójką?
amanda666, miałam Equipa na karbonowej terlicy. To rozwiązanie ma jedna zasadnicza wadę. Nie ma jakiejkolwiek możliwości modyfikacji tej terlicy, tylko pełna wymiana za duży koszt. Teraz mam siodło na modyfikowalnej termo terlicy i sobie bardzo ta opcje chwale.
ancyk0991 dobrze wiedzieć  😀 powiem facetowi, żeby spojrzał po drugiej stronie ;p generalnie jak oceniacie model Titan III? O co chodzi z tą trójką?


oni tak oznaczają rozmiary w tym Kentaurze. Titan III (18 - 18,5 "😉 dla porównania Titan II (17 "- 17,5"😉.
ancyk0991 dobrze wiedzieć  😀 powiem facetowi, żeby spojrzał po drugiej stronie ;p generalnie jak oceniacie model Titan III? O co chodzi z tą trójką?


Model to Titan. II/III to... wielkość siodła. Z racji użytego carbonu i związanych z nim kosztów - jest to jedyny model (chyba, że coś się zmieniło przez 2 ostatnie lata), w ktorym Kentaur odszedł od typowej rozmiarówki. O ile dobrze pamiętam II to 17-17,5" a III to 18-18,5".
Co do samego carbonu - fakt: fajny, lekki, świetnie czuć konia ALE - jedna z moich klaczy powiedziała stanowcze NIE.
O nieeee 🙁 szkoda, że takie duże. Ja potrzebuje mniejszą 17-stke. W takim razie muszę szukać czegoś innego 🙁
A kupujesz nowe czy używkę?
Bo jeśli nowe, to być może zrobią Ci Titana na zwykłej terlicy - wtedy zamówisz sobie 17 i tyle  😉
Prawie nową używkę chciałam 🙁 znalazłam w sumie za śmieszne pieniądze. Nie mam nic innego na oku do 4tys. Przejrzałam całą re volte i jak siedzisko jest okej, to łęk za wąski... za tydzień jest targ w Pajecznie, może tam coś kupię tyle, że wtedy stracę możliwość przymiarki... 


EDIT: Ktoś mi pomoże z numerami w KenTaurze? Nie mam zielonego pojęcia co oznacza K+2 🙁
Prawie nową używkę chciałam 🙁 znalazłam w sumie za śmieszne pieniądze. Nie mam nic innego na oku do 4tys. Przejrzałam całą re volte i jak siedzisko jest okej, to łęk za wąski... za tydzień jest targ w Pajecznie, może tam coś kupię tyle, że wtedy stracę możliwość przymiarki... 


EDIT: Ktoś mi pomoże z numerami w KenTaurze? Nie mam zielonego pojęcia co oznacza K+2 🙁


mi się wydaje, że tybinka jeest przedłużona o 2 cm, ale nie jestem pewna w 100%
Ja mam 2 Kentaury, obydwa z niestandardową długością tybinki i żaden nie ma dodatkowych numerów nabitych.
Ponadto, Titan fabrycznie ma 2cm dłuższą tybinkę niż inne modele. Przy siedzisku III (18/18,5"😉 ktoś musiałby mieć naprawdę dłuuugie nogi, żeby do - i tak wydłużonych tybinek - jeszcze je wydłużać.
Najlepiej zapytaj sprzedającego, co jest w tym siodle modyfikowane. Bo oprócz tybinek mogą to być podniesione panele lub wydłużone ramiona łęku.
Dzień dobry, ja z pytaniem :
Czy łek w Stubbenie Genesis 31, jest większy od M w DawMag GP, ktos z Was wie?
M to 29 cm wg tabeli.
Dzwoniłam do Pana z Elfab i powiedział, że tybinka jest o 2cm wydłużona. A z KenTaura dostałam taka odpowiedź, ale nie do końca wiem co to oznacza:

Dobrý den,
K+2 znamená, že je polštář vyšší o 2cm než standartně.

Hezký den M.Hrubá


A facet, który je sprzedaje sam nie wie co to oznacza :/
amanda666, jestem niemal spod granicy 🤣 i rozumiem to, że poduszka (? pewnie tybinka, ale nie znam końskiego rzędu po czesku) jest 2cm dłuższa niż standardowo. Także pan Fabian dobrze mówi :P
Poduszka wyższa o 2cm. Poduszka i wyższa, nie dłuższa.
Moim zdaniem panele są podniesione.

Edit.: zgadza się - panele są podniesione o 2cm. Jest to określone na stronie www Kentaura.
polštář to panel
bočnic to tybinka
budyń to akurat zrozumiałam  🤣 tylko nie bardzo wiedziałam co mieli na myśli pisząc poduszka, ale ancyk0991 już rozjaśniła. Dzięki!  :kwiatek:
poduszka większa o 2 cm - dlatego K bo z niemieckiego 🙂

Może być podniesiony tylny łęk- dopchana poducha albo wydłużony tylny panel.
Dzień dobry, ja z pytaniem :
Czy łek w Stubbenie Genesis 31, jest większy od M w DawMag GP, ktos z Was wie?
M to 29 cm wg tabeli.

Nikt nie wie?
Wydaje mi się, że 31 stubbena będzie większy niż M DawMaga.
Ja na jednej klaczy mam stubbena 28 (siegfried cs), mierzona miarkami DawMaga jest między M a L. Ale samego siodła DM na niej nigdy nie miałam.
Dziękuję
Podczas MP spoglądałam sobie na siodła.
Szczerze przyznam, że siodła Renaissance leżały bardzo dobrze, na startujących koniach.
Butety także.

Edit: czy ktoś jeżdzi w nowej Meredith? Mam na myśli kogoś kto zakupił w ostatnim roku siodło Prestige z pasowaniem i może podzielić się opinią.
Edit 2: i takie samo pytanie odnośnie Stubben?
Nowy post, bo trochę czasu minęło, czy naprawdę nikt nie zamawia nowych siodeł?
Czy mogę prosić o jakieś opinie ?
Przymierzam się do zakupu,a nie chcę popełnić takiego błędu jak przy zakupie nowego Erre.
Myślę nad:
Butet
Renaissance
Cwd.

Chodzi mi o opinię na temat pasowania i obsługi, bo same siodła znam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się