kącik skoków

Nie pytasz..
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
10 kwietnia 2011 20:20
Dramka respect, ze dobrze czy ze zle ? 😉

silly jezeli skaczesz to malo jeszcze przezylas tam na gorze. pomylki sie zdarzaja i dopoki to jest <130 to mozna sie zabrac stylem na rozpaczliwca i jak kon doleci super, jak nie to skonczy sie zrzutka. juz wyzej jak nie mozna i trzeba umiec sie zachowac, zeby nie zrobic krzywdy ani sobie anie zwierzakowi.
dramka pytam przeciez
christine  👍 = dobrze wariatko  🤬
ach ach mój ulubieniec się rozwija  😍 [flash=200,200]
[/flash]
żeby jeszcze mu tak główka ostudziła...
Haflinger w skokach przez przeszkody  😀


Niesamowity ten haflingerek :P a mówią że te konie nie skaczą
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
11 kwietnia 2011 13:01
wow jestem w szoku  😲

ostatanio zauwazylam ze skaczac przez oksery odstawiam kolana trzymajac lydkami tylko  🙄 na stacjonatach jest ok
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
11 kwietnia 2011 20:05
ojaaa, cudo!!
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
12 kwietnia 2011 09:19
a ja bym chciala to cudo zobaczyc na pelnowmiarowym parkurze na takich wysokosciach. albo chociaz pelnowymiarowym parkurze GP pony
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
12 kwietnia 2011 22:09
no niestety muszę zgodzić się z christine,  🙂 imponujące,na pierwszy rzut oka...efektowne,ale nie efektywne 😉


tu NN,opisana jako "typ prymitywny" - wcześniej tez wóz ciągała:
[quote author=Ktoś link=topic=18.msg974145#msg974145 date=1302642586]
no niestety muszę zgodzić się z christine,  🙂 imponujące,na pierwszy rzut oka...efektowne,ale nie efektywne 😉

[/quote]

co przez to rozumiesz?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
12 kwietnia 2011 22:43
to,co napisałam...haflingery to żadna skokowa rewelacja,gdyby tak było,to nie byłyby skazane na rywalizację w swoich "rasowych" konkursach,tylko oglądalibyśmy je na eurosprcie,razem z holsztynami, Ztkami,KWPNami....itp...
Był kiedyś pół haflinger, który chodził PŚ, nie pamiętam kto na nim jeździł, ale jakaś laska. Ale fakt, że pełnego to nie widziałam nigdy na wysokim prakurze.

Ze skocznych dziwnych koniowatych to niesamowicie potrafią skakać muły - ale nie są dopuszczone do konkurencji razem z końmi, w dystansach to by się jednak z lekka gubiły 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
12 kwietnia 2011 22:47
a nie ma gdzieś zapisu,że koniowate mogą startować razem?😉
W sumie nie wiem jak u nas, ale w USA to ponoć zabronione, muły zresztą raczej mają konkurencje w skoku ze stój, bo to im najlepiej wychodzi - zdecydowanie przewyższają tu konie, natomiast trudnego technicznie parkuru by nie przeszły.

tak np wyglądają ich zawody:
śmiszne to 😀
[quote author=Ktoś link=topic=18.msg974170#msg974170 date=1302644587]
to,co napisałam...haflingery to żadna skokowa rewelacja,gdyby tak było,to nie byłyby skazane na rywalizację w swoich "rasowych" konkursach,tylko oglądalibyśmy je na eurosprcie,razem z holsztynami, Ztkami,KWPNami....itp...
[/quote]

co wcale nie musi oznaczać że ten konkretny przypadek nie jest rewelacyjny 😉
A hafligery nie kwalifikowałyby się na jakieś konkursy pony?
Myślę, że ten muł mógłby śmiało startować w LL z trafieniem w normę (i zbierać pucharki  :hihi🙂



W 2.20 minucie są zawody. Galop może nie imponujący, ale jaki równy !
No na małe konkursy myślę, że byłyby superowe. Na potęgę skoku też, skoro z miejsca są w stanie skakać tak wysoko

Ja w ogóle jestem straszną fanką mułów, szkoda że w Polsce ich nie mamy, bo to niezwykle dzielne, zwinne i inteligentne zwierzęta.
Tu też haflingery? Zaraz będę bała się otworzyć lodówkę.

Zgadzam się z Christine. Też bym chciała zobaczyć te koniki na pełnowymiarowym parkurze na takich wysokościach jak na zdjęciach, które wstawiła Elegance. Ciekawe dlaczego nigdy nie miałam okazji. 😉

xxagaxx, Na pony, ale jakie? Pewnie by się kwalifikowały, choć jak tak patrzę po zawodach pony, to chyba tam królują welshe i inne takie "lżejsze" kuce. Hafligerów nie bardzo. Ciekawe dlaczego? Albo  nie widzę.

aaa teraz dopiero zauważyłam ten ostatni filmik z mułem! Jaki śmieszny zwierz! 😀 Bardzo sympatyczny 🙂
branka nie ma w Polsce mułów? Oooo, a to nie wiedziałam.  🤔
Sankaritarina pewnie tam jakaś mała liczba jest, ale mała, bo przede wszystkim brakuje osłów do krycia kobył.
Sankaritarina ale ja wcale nie twierdzę że haflingery to taki cud objawienie do spotu. Ja się absolutnie na tym nie znam, więc nie mnie wyrokować. Po prostu patrząc na te zdjęcia wydaje mi się że konkursy pony spokojnie by mógł śmigać, bo tam takich wagonów nie stawiają 😉 I nie mówię że od razu wszystkie konie tej rasy, ale może to po prostu jakiś lepszy przypadek?
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
13 kwietnia 2011 11:39
nie stawiaja wagonow?
konkursy GP Pony dla kucy do 148cm w podkowach stoja do wysokosci 140cm i jezeli to nie sa wagony to ja wymiekam 😁 w topowych konkursach dla poniakow nie widac haflingerow, arabow czy innych tego typu nie do konca uzytkowych w dyscyplinie skokow kwiatkow. nikt nie mowi, ze sobie nie moga chodzic P czy N, ale 140 to juz nie takie wlozyl, wyjal.

oczywiscie wyjatek by potwierdzil regule, ale po wyjatkach nie ocenia sie calej rasy 😉
ale chyba nie ma się czym podniecać. Każdy koń to indywidualność, może być haflinger, który będzie sobie radził skokowo i hanower, który nie będzie miał talentu.

Każdy koń skacze, ale nie każdy będzie się nadawał do wysokiego sportu i tyle 🙂

a haflinger - no ładny jest no - ot taki konik spacerowy, rodzinny, a to że skacze to tylko kolejna zaleta 😁
Wystarczy wybrac sie na zawody do Austrii , jest tam pelno haflingerow w kazdej dyscyplinie, moze nie w najwyzsyzm sportcie , ale cala  rekreacja, maly sport, sport dzieci opiera sie na haflingerach/
Przeglądam swoje fotki i mam wrażenie ze blokuje reke w skoku o szyje  😵
Bylabym bardzo wdzieczna za info o skoczkach z okolic Kijowa. Jade z koniem na pol roku na Ukraine i musze sobie ogarnac stajnie/ trenera/ prace. Dobrze byloby zime przesiedziec u jakichs skoczkow. Pozdrawiam
muły są też wrzechstronne 😀
koszmarne są muły, ale uszy dodają im uroki.

Dramka podziel się fotkami  😀
Załamałam się po obejrzeniu fotek Poni  🙁

np.

I ciągle krzyczy na mnie że mam za długie wodze  👿







Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się