Młode Konie

Katja - Super! Przeogromne gratulacje w postępie o oby młodej nie wróciły lęki 🙂

grast
- dziękujemy :kwiatek:

Dziś z młodą spacerek. Gdzieś na 1/4 coś zapiszczało w krzakach i reszta podróży była bardzo napięta.. Ale mimo wszystko szła dzielnie, aż do samych wrót stajni. Aaa.. i powiem Wam, jej kłus to maaarzenie 💘 A gdy ją 'rozebralam' po prostu stała za mną, czekając aż ją wymiziam i każe sobie iść, awww... Z dzikiego mustanga zrobił mi się kuń do kochania! 🙂

Ja jestem za tym, by konie do 3-go roku życia chasały na łące wpośród swoich. Wszystkie chemikalia najchętniej bym wyrzuciła do kosza, na ów okres. Ja zaczełam mojej dawać pasze i inne suplementy jakoś, jak zaczeła prace - chodź biotyna wydaje mi się mało 'inwazyjna' i śmiało można dawać 😉

Polecam Hoveler Biotin Plus, wydajna a efekty są naprawde fajne 🙂
moje młodzisko je biotyne eggersmanna [eggersmann biotin plus], a wcześniej miała naf pro feet.
Shantowa w jakim wieku jest Twoja młoda w ogóle? 🙂
Shantowa po pierwsze to bardzo dziekuje 🙂 myslalam szczerze mowiac, ze zostane wysmiana, ze mam taka radoche z takiej pierdoly..

po drugie: nie ma co faktycznie futrowac mlodych koni, ALE: sa osobniki, ktore tego wymagaja. tak jak np moja klacz. to bylby zupelnie inny kon psychicznie i fizycznie tez gdyby miala normalne dziecinstwo  🤔 ( konia kupilam w fatalnym stanie zdrowotnym i ogolnie no niefajna byla..). nad psychika pracujemy caly czas, a jej zywienie spedza mi sen z powiek. probowalam bez jakis kombinacji, bo wlasnie ludzie mowili, ze zdziwiam. jednak i moje przeczucie i slowa wetow i zywieniowcow sie sprawdzily: pasza+ odpowiednie suplementy musza byc w jej diecie. pozatym tutaj tez chodzilo nie tylko o odkarmienie konia, nie tylko o znormalizowanie jej stanu, o nadrabianie brakow (czego sie obawiam, ze nigdy nie odrobie-np jesli chodzi o tkanke kostna..), ale rowniez o to, ze kon wrazliwiec, z jedzeniem to roznie u niej bywalo, a wdodatku jest duza jak na swoj wiek i wspieralismy stawy dodatkowo.

Takze ja nie jestem za szpikowaniem konia niewiadomo czym, ale jesli dany osobnik tego potrzebuje to ok. (ale nic na wlasna reke, weterynarze i zywieniowcy istnieja 😉
dla takich "normalnych" koni, nie z odzysku i nie po przejsciach uwazam, ze pasza dla mlodziakow lub odpowiedni suplement jak najbardziej sie nadadza😉 w koncu maja pomagac a nie szkodzic. tylko nalezy uwazac na sklad i dobra jakosc.
biotyna jest ok, ale o biotynie to w ogole jest caly osobny watek😉

mysle, ze specyfika zywienia jest na tyle sprawa indywidualna, ze nie mozna powiedziec, ze " tak, nalezy to i tamto" lub " absolutnie nie!".
zreszta mam porownanie: klacz 3 miesiace starsza od mojej, ale od poczatku w normalnych, kochajacych i dbajacych rekach, ma zupelnie inna diete niz moj kon, a wyglada ok. moja jest "szpikowana". ale ten kto ja zna juz sie nie wysmiewa, i dobrze, bo mnie juz szlag trafia jak slysze ile to moj kon nie je...  🤔 no i obserwuje ja bacznie nonstop, diete ma ustawiana indywidualnie do swoich aktualnych potrzeb.

to tylko przyklad mojego konia i moje rozmyslania. zeby nie bylo, ze prawie jakies kazania😉
[quote author=Łosiowa link=topic=1199.msg868398#msg868398 date=1295893728]
Podajecie swoim młodym wspomagająco MSM bądź glukozamine? Koleżanka mi poleciła podawać przez np pół roku, skoro koń wdrążany jest w prace. Profilaktycznie. Jest sens?
[/quote]hm a biotynę ? słyszałam , że to poprawia ogólnie stan sierści i kopyt , ale nie wiem gdzie moge ją dostać i czy wogóle jest sens ją podawać 🙂


Biotynę podaje ale słabą i glukozaminę też - niestety to drugie wg. zaleceń weterynarza. Młody dostawał w początkowej fazie normalną dawkę, później połowę. Obecnie odstawiłam glu. ale obawiam się, że od wiosny będę musiała zacząć wspomagać młodego. (oby nie)

Katja, wydaje mi się, że nie masz co się martwić tym, że Twoja klacz dużo dostaje jedzenia i szczupło wygląda. Mój dostaje bardzo duże dawki siana i owsa + muesli + witaminy + biotynka + olej lniany i wygląda jak szczurek.  Jest młody, dużo potrzebuje, mam nadzieje, ze to się z czasem zmieni. Znam jeszcze jednego wałaszka po LA, jak miał 4 lata też wyglądal wręcz chudo (i był nie do napasienia) , a teraz kawałek klocuszka z niego 🙂
Nie martw się, nasze koniska zaczną w końcu rosnąć wszerz 🙂 Chciałam też dodać, że mój młody nie ma za sobą przejść, jest wychowywany bezstresowo 🙂
Możecie mi polecić kogoś do pomocy z młodym koniem? ( na PW 🙂 ) Koń stoi w okolicy Piaseczna.
Katja  :kwiatek: Z każdego, nawet najmniejszego pozytywnego drobiazgu należy się cieszyć 😉 Szczególnie, że to nie koń profesor, a młoda dzicz, odkrywająca dopiero światek 🙂 W pełni rozumiem!

grast 28 lutego skończy 4 lata 🙂

hahaha "mloda dzicz"  😁 dokladnie, dzisiaj Mloda pokazala na hali caly arsenal swojego turbodopalania  😀iabeł:

Megane ale ona brzuch to ma jak klacz zrebna  🤔 ale mi tez sie wydaje, ze to ten rodzaj konia "im starszy tym lepszy", jak dobre wino  😁
Fili993   Strach to tylko myśl...
27 stycznia 2011 12:49
Witam!
Jutro oddaje klaczkę do Zakładu Treningowego w Bogusławicach. Był kto może kiedyś na kwalifikacjach i wie co trzeba przygotować, jakie są wymogi i co generlanie tam się dzieje? Serdecznie dziękuję z góry za odp 🙂
Klacz należy zaprezentować pod siodłem (wsiadanie przy komisji, na hali) w stępie i kłusie w obu kierunkach (dosłownie kilka "kółek"😉. W międzyczasie jest sprawdzana zgodność klaczy z opisem w paszporcie, oraz aktualne szczepienie na grypę ( wykonane przynajmniej 7 dni przed kwalif., ale nei wcześniej niż 6 miesięcy przed kwalif.)
Jeśli klacz jest niezbonitowana, komisja kwalif. dokona oceny.
Jeśli praktyczna część zostanie zaliczona pozytwynie należy w biurze dopełnić formalności (podpisanie umowy, zgoda na wykonanie zdjęć rtg, opłacenie ZT).
Con Contador 🙂
pierwsze drągi . . . :
Katharina   "Be patient and trust in the process"
28 stycznia 2011 15:43
Agaleon łaał niezły jest  🙂 parzą go te drągi chyba  😉 ale dobrze  😜

Młodziaki:
Atena
http://s612.photobucket.com/albums/tt205/brodacz12/?action=view&current=dziecko1.jpg


Irys


Katharina- w mamusię to ona się raczej nie wdała (akurat dziś oglądałam fotki jej mamusi w tym wieku mniejwięcej)
Katharina   "Be patient and trust in the process"
28 stycznia 2011 22:08
marysia550 moim zdaniem to ona w niczym nie jest podobna do mamusi zewnętrznie  😉
Dawno się nie pokazywaliśmy a Chłopak rośnie i rośnie....nie wiadomo kiedy został matką 8-miesięcznego odsadka co widać na zdjęciu 2  😜

[flash=200,200]http://Katja[/flash] a kiedys będą wspominały "a mogłam wtedy spokojnie jesc trawke" 🤣
Agaleon niezły 😉
Katharina fajne te twoje młodziaki 😉

Kilka zimowej młodej

"Pańcia skoro tak stoisz daj cukierka! "


"Drap jeszcze, drap!"




hmm, na minke proszę nie patrzyć 🤣


Więcej w KR i ZNK 💘
fot. Joanna Zawada
Shantowa, świetna młoda no i fotki super 🙂
zgadzam się z adrieną , jestem zachwycona 💘
Shantowa, fajne, klimatyczne zdjęcia - pięknie się prezentujecie 🙂
Katharina   "Be patient and trust in the process"
31 stycznia 2011 10:37
Shantowa przepiękne zdjęcia ! Już w ZNK nie mogłam się napatrzeć !  💘
a ja nie mam siły na mojego młodego i nie wiem co robić żeby ogrodzenia nie przeskakiwał. 130 nie robi dla niego problemu i jeszcze zapas ma...
grast, wiem co czujesz 🙂 mojej (ale już 6-letniej) trawa zawsze lepiej smakuje za ogrodzeniem.. z tym że ja mam ogrodzenia na wysokości 145-150 cm..
Żeby latem tych ucieczek było mniej to robię tak, że zmieniam kwatery zanim wyjedzą trawę do końca 🙂 zimą nie ucieka  🤔
Z jednej strony to przynajmniej wiem, że mam niezłego skoczka :P 150 w kłębie i na tyle samo jest w stajnie w sumie skoczyć :P

Tylko mój jak przeskoczy nie zatrzymuje się, ale ucieka na drogę.. :/
Moja też mała, 160 ma w kłębie 😉
u mnie na szczęście do drogi daleko, i nie ucieka od stada.. biega sobie w pobliżu 😉
Ja cały czas wierzę, że zmądrzeje jeszcze 🙂

ambitne te małe konie 😀
Katharina   "Be patient and trust in the process"
01 lutego 2011 17:46
Ogieras z dzisiaj 🙂




grast oj znam tą skoczność młodych , znam 😀 mój ostatnio 140cm ładnie poszedł , a zostawiłam go tylko na 5 min samego na pastwisku , bo zapomniałam bacika... a wracając mogłam tylko zobaczyć jak się rozpędza, skacze a potem sruu do innych koni na pastwisko :P
Haha, moj tez kiedys 140 przeskoczyl, i uciekl 8km dalej, a nie byl wtedy jeszcze zajezdzony nawet... Odnalazl sie na przystanku autobusowym, wszyscy sie smielismy ze lapal stopa.  😉
Ja juz nie mam mojej Laleczki, zostala mi tylko wredna bestia 6 letnia, ale czasem to mam wrazenie ze ona ma 3...
powerhorse, Twój koń to ten z avatara? Dajno go całego.😉

karolina_, Buehehe, ale masz podróżnika 😁

Katharina, Bardzo urokliwy🙂 A słuchaj, bo nigdy nie zdążyłam się zapytać -  ten padok ze zdjęć służy również jako hmm, magazyno-składzik? Tam widzę jakieś samochody, kiedyś wóz widziałam🙂 i nigdy nie pamiętałam, żeby o to zapytać:P

grast, to by mu trzeba było postawić padok "dla ogierów sportowych" -> 2 metry ogrodzenia. Jak to przeskoczy to przyjadę z propozycją kupna 😁 😉 😉

trochę nas, czyli ślicznego konia i kalectwa jeździeckiego:





ale co się nie dojeździ, to się dowygląda 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się