Stajnie w Warszawie i okolicach

Nie byłam w Celbancie nigdy, ale przyznam się, że jestem lekko zdziwiona Waszymi opiniami. W sensie nie tego się spodziewałam  🙄
JA w Celbancie byłam kilka razy z koniem na wyjazdach po półtora dnia (przyjazd popołudniu, trening, nocleg na miejscu, przed południem znowu trening i do przyczepy). Było bardzo w porządku, ale w zasadzie rola stajni ograniczała się do przygotowania boksu (siano miałyśmy własne, pasze wrzucałyśmy same).
Na dłuższe pensjonatowanie to jednak ta stajnia przy hali nie jest zbyt fajna. Dach z blachy, dość niska, więc w boksach gorąco i duszno. W stajni murowanej było zdecydowanie lepiej, ale nie wiem, czy tam też jakieś pensjonatowe konie stoją.
Ale Cabriola ma kiepskie podłoże zewnętrzne i mini halkę z jakimiś fru fru pod sufitem- no nie wiem. Za to ma super padoki i czystą stajnię.
Lanka, warunkiem zdrowia psychicznego twojego konia, co wcale nie znaczy że każdego. A oprócz tego naprawdę nie każdy sobie może pozwolić przerwę w treningach od przypadkowych kopniakow, albo ugryzien pod siodlem. Stado częściej jest minusem niż plusem, zwłaszcza jak się nie tylko telepie po terenach, tylko chce się coś pojeździć i postartowac. No i ja przez dwa lata padokowalam swoje dwa konie najczęściej razem w dwójkę (kilka raz byli w stadzie max. +4 sztuki jeszcze - jako zło konieczne), jak by się pokopaly we dwójkę to był by wyłącznie mój problem. A jak są w stadzie, to już trochę inna bajka.
 
Celbant.... 

.... szczerze mówiąc to bym za dopłatą tam konia nie wstawiła...tam nawet jak mieszkasz na miejscu to jest "ciężko"


zgadzam się w 100%
Cieciorka: Stajnia Czartoryskich to nie Salerno. Czartoryscy sa kawałek dalej i z  tego co wiem też prowadzą pensjonat. A w Salerno rzeczywiście kolejka i raczej nieprędko będą wolne miejsca.
caroline   siwek złotogrzywek :)
05 stycznia 2011 10:43
wydzieliłam, zgodnie z życzeniem bery7, dyskusję o padokowaniu koni w stadzie i przeniosłam do wątku: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,21913.0.html
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
05 stycznia 2011 20:02
Burza, z mini halka w Cabrioli przesadzilas- hala jest jak najbardziej powiedzialabym standardowych rozmiarow. a fru fru jest, owszem, wisi i nie atakuje 😉 dodatkowo podloze na hali 'stuningowane' i bardzo daje rade. Bonusowo malo pensjonariuszy i nigdy tloku na hali nie ma.

Fru fru chyba nawet kilka jak dobrze pamiętam- no cóż co kto lubi 🙂 sama stajnia mi się baardzo podobała.
Witam,
Mam takie pytanko czy ktos z was trzyma konia w stajni Sobiescy w Żyrardowie?
(mam nadzieje że nie strzeliłam gapy w pisowni czy nazwie 🙂 )

Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
05 stycznia 2011 21:51
ada5 a co byś chciała wiedzieć?
stajnie znam od 2 lat, bywam co jakiś czas i przeprowadzam tam konia pod koniec stycznia 🙂
Cabriola jest jak najbardziej godna polecenia - sama mam tam konia. Obecnie chyba nie ma wolnych miejsc.
Hala jest całkiem duża, większa niż w Celinowie, podłoże OK, przejście ze stajni, na hali nie ma tłoku. Fru, fru - o których napisała Burza to wiszące na środku pasy materiału, absolutnie nie przeszkadzają w treningu. Co powiedzieć wobec tego o hali gdzie cały środek jest zajęty przez przeszkody?Boksy sa sprzątane codziennie, dobra atmosfera, właścicielka na miejscu. Duże padoki i las do jazd terenowych zaraz za ogrodzeniem. To miejsce kameralne, przyjazne koniom. 
lostak   raagaguję tylko na Domi
06 stycznia 2011 12:40
Witam,
Mam takie pytanko czy ktos z was trzyma konia w stajni Sobiescy w Żyrardowie?
(mam nadzieje że nie strzeliłam gapy w pisowni czy nazwie 🙂 )




ja trzymalam przxez rok swoje konie i dosc dobrze znam stajnie.  a o co pytasz?
Znaczy ogólnie nie chodzi mi o samą stajnie.

Tylko o pewnego konia który jakiś czas temu był wstawiony tam w pensjonat.
hej,

prowadzę pensjonat na siekierkach w warszawie. [ciach]
 kolejne ogłoszenie poza wątkiem ogłoszeniowym

 juz po nadaniu wypowiedzi moderowanej - naruszenie punktu 2 regulaminu
Klub Jeździecki Chrobry
Co to za miejsce ? Czy jeszcze funkcjonuje (www nie dziala) ?
Jakie warunki i cena ?

http://re-volta.pl/stajnie/info/klub_jezdziecki_warszawa
Odwiedzilam pewna revoltowiczke wczoraj w Wyrębach.  :kwiatek:
Super wrażenie na mnie ta stajnia zrobiła, aż dziwnie ze o niej tak cicho.
A dla tych kto mieszka w Piasecźnie ani daleko ani drogo  👍
Odwiedzilam pewna revoltowiczke wczoraj w Wyrębach.  :kwiatek:
Super wrażenie na mnie ta stajnia zrobiła, aż dziwnie ze o niej tak cicho.
A dla tych kto mieszka w Piasecźnie ani daleko ani drogo  👍

A są tam wolne boksy?
kujka   new better life mode: on
07 stycznia 2011 18:18
Arimona, jak to cicho, Burza przeciez tam stoi i nic tylko zachwala 🙂
baba_jaga, a to nie jest przeniesiona stajnia z Hołubcowej?
Kujka, musiałam przeoczyć  🤣 🙄 Ale naprawdę fajnie to wyglądało i po opowiadaniach Burzy na miejscu - super 🙂 Oczywiscie idealnych stajn nie ma - zawsze jakis minus, ale hala normalnych rozmiarów, czysto, konie karuzelowane i padokowane, bardzo mili wlascicele.
Cedryk, teraz akurat sie zwolnili i są boksy.
Kujka, musiałam przeoczyć  🤣 🙄 Ale naprawdę fajnie to wyglądało i po opowiadaniach Burzy na miejscu - super 🙂 Oczywiscie idealnych stajn nie ma - zawsze jakis minus, ale hala normalnych rozmiarów, czysto, konie karuzelowane i padokowane, bardzo mili wlascicele.
Cedryk, teraz akurat sie zwolnili i są boksy.

thx za info
Arimona, bardzo się cieszę i zapraszam w odwiedziny kolejny raz 🙂
scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
07 stycznia 2011 20:42
Pomóżcie:
szukam stajni z dobry dojazdem (brak samochodu), halą, karuzelą, pastwiskami i możliwością wyjazdów w teren blisko stajni.
Cena do 1000zł.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
07 stycznia 2011 20:48
Sawanka? www.sawanka.pl Tylko karuzeli nie mają. No i padoki, a nie pastwiska.
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
07 stycznia 2011 20:51
Czy w nowym roku macie zapowiedziane podwyżki? My w Podolszynie od lutego płacimy 50 zł więcej 🙁.
scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
07 stycznia 2011 20:52
A co powiecie o atmosferze w Szwadronie?
bo z tego co tam była to bardzo dobre wrażenie na mnie zrobiło. tylko nie wiem jak atmosfera...
scarlett, atmosferę tworzą ludzie 😉
maleństwo   I'll love you till the end of time...
07 stycznia 2011 21:22
SIWA FOLBLUTKA, mamy 🙁 Też o 50. Drugą taką od września...
baba_jaga, a to nie jest przeniesiona stajnia z Hołubcowej?


Bera
Ta opcja wydaje sie najbardziej prawdopodobna.
Pytanie czy ktos tam stoi i moze przyblizyc miejsce  🙂


Scarlett
W Szwadronie pastwisk raczej nie uswiadczysz.
Chyba, ze planujesz wstawic do "Wasia" i tylko doplacac za korzystanie z hali w S.
Pytanie do Majeczki jak stoja z pastwiskami ? Bo padoki to sa na pewno.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się