DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Kurde, moje to chyba nie jest siatka dystansowa, ale wlasnie jest dobre, oddychające i testowałam to wiele razy.. A ciekawe jak to się zachowa pod siodłem..
To zdecydowanie nie siatka - nawet próbki zamówiłam - to zdecydowanie nie to.
nikt nie wie gdzie moge dostac futerko naturane/medyczne/ czy jak sie to zwie?
akzzi, Zapytaj Tunridę, ona zamawiała 🙂
Na allegro - w wyszukiwaniu wpisz RELUGAN
dziękuje  :kwiatek:
wiem , ze pod siodło czaprak nadaje się drelich (bawełniany lub lniany) i to jest sprawdzone,
zobacze jak ta siatka sie zachowuje i jak ją przetestuje to napisze.
Kaliszanka, a co szyjesz alcantarowy czy bawełniany?🙂
Moja nowa dera i stary "przeszkadzajek"  😀





i polarówka z kapturem



Kawecan   Jeździec bez konia...
10 marca 2010 15:42
Ivett  👍 😵
Genialne te dery!
ivett- ta pierwsza to po prostu mistrzostwo  😜 👍
gdzie kupujesz zapęcia do pasów i do zapięc na klate?
ja się powoli przymierzam do uszycia derki, ale nie mam jeszcze zapięć, aha- kaptur od Ciebie jest obszyty czymś bardziej miękkim niż taśma parciana- co to jest?  :kwiatek:
matko, jaka piękna ta pierwsza derka  😲
padłam z wrażenia  👍 👍
In.   tęczowy kucyk <3
10 marca 2010 16:19
Ach, kolory tej pierwszej...! Cudo!
Ivett szyjesz na zamówienie, tak?
Masz jakiś cennik?
😀
Skoro różowa podoba się tak bardzo, to wrzucam fotki na mojej ulubionej modelce 🙂





LOVELY zapięcia możesz kupić np w oxerze albo hippolandzie. Co do taśmy to jest właśnie parciana. Czasem można trafić na miękkie.
Kapturek dobry na konia?
szyję alkantarowy, tzn zaczynam szyć,
dziś przyszedł do mnie materiał spodni tzn ta siatka i jutro mam zamiar zacząc szyć jak mi moja mała piękność da( a z nią to różnie bywa ma dopiero 3 miesiące).
jak uszyje to się "pochwale" jak będzie czym,  i napisze jak ta siatka daje radę.
a co Likier masz dla mnie jakieś rady przed szyciem pierwszego pada??
Kaliszanka, ja to nawet nie wiem jak się maszyne włącza, to moja mama szyje 😀D
To zazdroszczę mamy 😀 Ja popsułam maszynę bo mama mi nie chciała pomóc (chociaż z wykształcenia jest krawcową -.-) a ręcznie robionego czapraka zdjęć lepiej wstawiać nie będę  😡 
powla   c'est la vie
10 marca 2010 19:08
ach moja śliczna cukierkowa derunia <3 🙂
na modelce jeszcze piękniejsza ! 🙂
zobaczymy co moja modelka na nią powie ;D  😁
Alabamka, co ty gadasz, to dopiero jest hand made jak się nie ma maszyny 😀
Ja się szyć na maszynie jak dopiero  jakieś 5 lat temu, to nie jest nic trudnego ( największy problem to dobrze wszystko skroić a przy tym pomaga mi mąż - on jest nie zły w te klocki tzn w szyciu i wykrajaniu)
Gratuluje takiej mamy której chce się szyć końskie rzeczy.
ja próbowałam moją namówić do wykonania za mnie paru zamówień (moja mama uszyje kurtkę, spodnie, spódnice ) to popatrzyła i stwierdziła, że nie umiałaby uszyć padu 😉

dziergam nowego pasiaka...  😎
a do przyszywania lamówek są jakieś sprecjalne stopki, żeby równo wszystko szło?
moja wraszcie skonczona podkladka z futerka,
niestety wyszla troche za długa, moze keidys zmienie ale puki co mi sie nie chce a nie jest zła :






własnie!! jak ładnie przyszyc lamowke, na raz 🙁?
hahah! A ja mam w koncu zdjecia w moim padziorze od escady  :kwiatek: Piekny jest 😍
korsik ja szyję zwykłą stopką 😉

Ollala 🙂 faktycznie fajnie na siwym wygląda  😉
escada, bo jak ja cokowleik obszywam to albo na 2razy, czyli najpierw z 'lewej' strony, potem dopiero zakladam no i w efekcie nigdy nie jest rowno.
a jak chce z 2stron założyc i obramowac za 1 szyciem, to nigdy nie mam tyle samo materialu z 1 co z 2giej strony, jak to ty zakladasz? nawet jak sobie zaprasowalam to nic z tego, nie bylo rowno z obu stron.... ?
robię tek jak ty, najpierw z lewej 😉 myślę, że to kwestia wprawy, kiedyś też miałam problem z tym żeby było równo, zwłaszcza na zakrętach, teraz przy szyciu zazwyczaj oglądam tv  😁
Ja pozazdrościłam Deb i Caro 😉
I wczoraj zrobiłam sobie takie cosik
robię tek jak ty, najpierw z lewej 😉 myślę, że to kwestia wprawy, kiedyś też miałam problem z tym żeby było równo, zwłaszcza na zakrętach, teraz przy szyciu zazwyczaj oglądam tv  😁


na lamówce od padów też?
mogłabyś zrobić zdjecie z bliska?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się