Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

randia, to ogłoszenie o arabo-wlkp jest moim zdaniem świetne, bo szczere!

Ja sobie bardzo cenię prostą szczerość. Dużo bardziej niż prostackie chwyty marketingowe, jakkolwiek by ktoś koników do fotek nie wylelał.
buyaka, tylko, że w wiekszości ogłoszeń jest napisane : że prospekt, że niewiadomo co , och i ach, a koń jaki jest każdy widzi.

Mnie się podoba matka trakentka 🤣
Randia, "Przynajmniej ktoś włożył wysiłek, żeby te ogłoszenia przygotować. Ładne zdjęcia, filmiki, szczegółowy i zachęcający opis, konie przygotowane do zdjęć"? Iks. De. xD
Tak, ktoś włożył energię w wyprodukowanie opisu tak podkolorowanego, że to już nawet nie graniczącego z kłamstwem, to jest wierutne łgarstwo, więc trzeba się było rzeczywiście postarać. 😂 "Szczegółowy" ZMYŚLONY opis, zapomniałaś dodać, szczegółowo puszczone wodze fantazji. Że konie wyczyszczone do zdjęć, to zwracam honor, wyczyszczone. Ale przypominam, że ktoś próbuje sprzedać konia właściwie do niczego za 25 koła, może ktoś wie, co sprzedaje, skoro tak się postarał przy zdjęciach. 😅
Wolę szczere opisy i większość poważnych kupców również.
Wolę szczere opisy i większość poważnych kupców również.

Sivrite, wiekszosc kupcow nie umie czytac ze zrozumieniem i jedyne co sie do nich przebija to haselka typu "wybitna" i "zjawiskowa". Wystawilam klacz hodowlana (z dobrymi fotami i z filmem). Klacz jako przeznaczenie ma wpisana tylko hodowle, odberalam 100 tys telefonow i wiadomosci czy kon sie nadaje pod siodlo. W ogloszeniu jest jak byk napisane ze ma paszport oldenburski i wpis do ksiegi klaczy w hanowerze, drugie najczestsze pytanie to czy ma "nasz paszport czy niemiecki". Niestety jak sie przedaje tanie konie, a takie sie zdarzaja w kazdej hodowli, to mozna szalu dostac.
karolina_, możesz napisać w ogłoszeniu, że klacz nie nadaje się zdrowotnie pod siodło. Tylko tyle i aż tyle.
Fokusowa, nieeee, i tak zadzwonią, zapewniam. 😀

Karolina, tak wygląda sprzedawanie wszystkiego w niskich widełkach cenowych. Wszystkiego. To nie uprawnia ludzi do takiego fantazjowania w ogłoszeniu... Sprzedając samochód za 4 koła nie napisałam, że top igła i zjawiskowy. Może mniej osób by zadawało głupie pytania, jakby się przyzwyczaili, że ogłoszenia są szczere, a nie odklejone od rzeczywistości.
Sivrite, ale ilość telefonów mniejsza na pewno 😁
Jak poważny kupiec szuka prospektu hodowlanego to ma w tym ogłoszneniu komplet danych żeby sobie samodzielnie zweryfikować pochodzenie czempiona i filmik, żeby sobie ocenić ten zjawiskowy ruch. Nie widzę tu łgarstw i kłamstw, a jedynie lukier i wodotryski
Wolę szczere opisy i większość poważnych kupców również.
No cóż, poważni kupcy to mniejszość wśród kupców, a większość z mniejszości to dalej mało.
Większość ludzi lubi kupować wybitne i wyjątkowe konie (zwłaszcza tanio) i tyle.
randia, to ogłoszenie o arabo-wlkp jest moim zdaniem świetne, bo szczere!.
kotbury,
Wrzucając akurat to bardziej chodziło mi o starania wkładane przez przeciętnych autorów ogłoszeń tanich koni. Ja też lubię szczere ogłoszenia, ale ja nie jestem targetem dla tej pani od pre, Ty pewnie też nie.
Nie widzę powodów do wieszania psów na autorce ogłoszenia, która je dobrze przygotowała pod określony typ klienta.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
19 lutego 2024 22:25
randia, a kto jest targetem tych ogłoszeń z tymi klaczami PRE? Nie chce brzmieć za bardzo sarkastycznie ale chyba ludzie którzy po prostu się nie znają.

Wiesz, to że umyję auto, i zapewnię kupca że na światłach będzie zawsze pierwszy, nie zrobi z czerwonego malucha ferrari. Mnie takie ogłoszenia irytują i w sumie mam teorie że im dłuższy opis w stylu nawijania nudli na uszy tym większa szansa że to gówno prawda (już nawet bez patrzenia na zdjęcia czy filmy). Przypomina mi to ten taki jakby ewenement na KWPN sprowadzane do PL, tzn. tuigpaardy jako prospekty ujeżdżeniowe, no bo machają łapami przecież 😀
Nie no, zapewne trafi na jakiegoś jelenia który to kupi nie robiąc podstawowego researchu bo na kunie z Hiszpanii teraz jest w Polsce popyt i będzie rozmnażał powielając bajki z mchu i paproci. Jak ktoś siedzi trochę w temacie PRE to raz że potrafi sprawdzić bazy danych a dwa że na pierwszy rzut oka pęknie ze śmiechu , bo może i te konie odznaczają się "ponadprzeciętnym wzrostem" ale "z pełnym zachowaniem standardów rasowych" to chyba w kategorii dinozaurów. Nic na mnie tak nie działa jak płachta na byka jak te Antoniusze i Juany biznesu co się wzięli robić z koni iberyjskich, naturalnie malutkich, kompaktowych i barokowych, takie wieże pokraczne bo przyjedzie Pan Niemiec i zapłaci duży piniundz, ale no nie mogą mu nogi zwisać aż do ziemi.🙃
Btw wejdzcie sobie chociażby na takie durne Milanuncios, wpiszcie w wyszukiwarkę "yegua de cría apta reproductora" i dam sobie rękę uciąć że znajdziecie o wiele lepsze, sprawdzone klacze do hodowli za mniejszą kasę.
Mnie takie ogłoszenia irytują i w sumie mam teorie że im dłuższy opis w stylu nawijania nudli na uszy tym większa szansa że to gówno prawda
donkeyboy,
Mam tak samo, im więcej takich górnolotnych, przesadzonych epitetów, tym większe mam wrażenie, że ktoś chce się szybko sprzedać konia bo jest trefny. 😅

kotbury,
Wrzucając akurat to bardziej chodziło mi o starania wkładane przez przeciętnych autorów ogłoszeń tanich koni. Ja też lubię szczere ogłoszenia, ale ja nie jestem targetem dla tej pani od pre, Ty pewnie też nie.

randia, niestety właśnie jestem targetem. Bo mi klikło, że sobie nabędę klacz źrebną do kompletu do swojej i je wstawię do bambra na łąki nieopodal po kosztach. I ponieważ z mojej jak zaźrebię to na 90% wyjdzie coś dużego i do przodu, to nie ukrywam, że PRE wjechały w rozważanie, żeby sobie nabyć coś "samozbierającego się" i bardziej w miejscu.
I ja się nie znam.Nie ogarniam tamtych ksiąg, championatów, nawet rynku na tyle nie ogarniam, żeby wsiąść w samolot i polecieć i kupić z jakiś miejscówek. Nawet wzorca rasy dobrze nie ogarniam.
randia, a kto jest targetem tych ogłoszeń z tymi klaczami PRE? Nie chce brzmieć za bardzo sarkastycznie ale chyba ludzie którzy po prostu się nie znają.
donkeyboy,
No oczywiście, że targetem są ludzie którzy nie nie znają (albo znają tylko trochę). No ale to tacy ludzie głównie kupują tanie konie na re-volcie przecież. I są zadowoleni, i podróżują sobie na swoich zjawiskowych koniach po placu i lesie, albo rozmnażają je i mają słitaśne źrebaczki nn z fenomenalnych linii hodowlanych.

randia, niestety właśnie jestem targetem. Bo mi klikło, że sobie nabędę klacz źrebną do kompletu do swojej i je wstawię do bambra na łąki nieopodal po kosztach. I ponieważ z mojej jak zaźrebię to na 90% wyjdzie coś dużego i do przodu, to nie ukrywam, że PRE wjechały w rozważanie, żeby sobie nabyć coś "samozbierającego się" i bardziej w miejscu.
I ja się nie znam.Nie ogarniam tamtych ksiąg, championatów, nawet rynku na tyle nie ogarniam, żeby wsiąść w samolot i polecieć i kupić z jakiś miejscówek. Nawet wzorca rasy dobrze nie ogarniam.

kotbury,
kotbury, ja też rozglądam się za pre, ale dalej twierdzę, że targetem nie jestem. Obejrzałam zdjęcia, filmik i nawet do annce nie zaglądałam. Nie musiałam sobie tą klaczą głowy zawracać i wdzięczna jestem za to autorce, że czasu tracić nie muszę.
Dalej twierdzę, że nie jesteś targetem, widzisz przecież od razu że źrebak i klacz ma wadę budowy.
Nevermind   Tertium non datur
20 lutego 2024 10:59
randia, nie wiem czy ogłoszenie jest tak fenomenalnie napisane, oba konie sprzedają się od dłuższego czasu. I okej, sprzedaż konia trochę trwa, ale dobre ogłoszenie powinno chyba ten czas ukrócić? 😉

KaNie, akurat samo to, że dziewczyna kieruje się klasyczną francuską szkołą swego czasu faktycznie miało przełożenie, bo pobierała nauki u klasycznego mistrza. I jej maestro był fajny, ciekawe były jego nauki, które tłumaczyła. Drobny problem polega na tym, że ona sama jako uczeń wybitnego klasyka też urosła w oczach wielu do rangi mistrza i znawcy...
Trochę offtopic, ale ja na waszym miejscu kotbury randia jakbym chciała kupić PRE kobyle do hodowli to primero bym się zaznajomiła z podstawowym wzorcem rasy, na samej stronie ANCCE https://www.ancce.es/tutorial-de-la-raza , a potem pojechałabym na Sicab do Sevilli. To jest największy czempionat koni hiszpańskich na którym macie konkursy morfologiczne i funkcjonalne, hodowcy przywożą konie nawet nie startujące w konkursach żeby pokazać co tam mają . Można łazić między boksami i oglądać , rozmawiać z właścicielami i wymieniać się kontaktami, no ogólnie przez te kilka dni macie próbki najlepszych linii hodowlanych w jednym miejscu.
randia, nie wiem czy ogłoszenie jest tak fenomenalnie napisane, oba konie sprzedają się od dłuższego czasu. I okej, sprzedaż konia trochę trwa, ale dobre ogłoszenie powinno chyba ten czas ukrócić? 😉
Nevermind, Pani startowała z 5 czy 4 takimi kobyłami, zostały dwie - jak na utylizację niespecjalnie ładnego odpadu hodowlanego to chyba nie jest źle.
feno, feno, ja nie będę szukać kobyły do hodowli tylko ładnego konika rekreacyjnego do kochania, docelowo wałaszka, a i tak z wzorcem się zaznajomiłam i z oznaczeniami i rodzajami informacji w ancce też, naoglądałam się ogłoszeń, ale też żywych koni w Real Escuela i w przydomówkach w andaluzji. Mniej więcej wiem czego chcę, ale przyznam, że proces świadomego szukania i kupowania mnie lekko przeraża. Jak tylko przeniosę się na swoje to chętnie uderzę do Ciebie po rady🙂
kotbury, mieszanki z PRE są prawie wszędzie bez prawa wpisu do ksiąg. KWPN miał limitowany program na tę krzyżówki, nie wiem czy jeszcze trwa bo byla już ocena tych koni. Dla wałacha to nie ma znaczenia, ale jakby Ci wyszła klacz to już jednak ma.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
20 lutego 2024 12:06
Ja przyznam, że też patrzyłam na te konie i o ile ta z karpiowatym grzbietem to widać, że jest nie tak to ta druga, źrebna to chyba taka normalna jest ?
W ogłoszeniach sa trzy klacze w tej chwili od tej sprzedającej.
Interesowałby mnie co prawda bardziej luzytański niż andaluz, mam jednak w razie jakiś pomysłów z kim to zweryfikować. U nas jednak z luzytano to niełatwo, wszystko co widzę to andaluzy raczej. Tzn nie że nie ma, ale mało.
Tak tylko zostawię ten screen... Bo aż nie wierzę 😎🙈
Screenshot_2024-02-21-13-42-16-194_com.instagram.android-edit.jpg Screenshot_2024-02-21-13-42-16-194_com.instagram.android-edit.jpg
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 lutego 2024 13:44
Ile miał promili? 🤣
Nie wierzę 😅 i to jest pokolenie, które ma być naszą przyszłością 😅
Wejherowo - i wszystko jasne 😀
matrix-nie narzekaj jeszcze🙂 To i tak pokolenie z pracami domowymi😁
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
22 lutego 2024 12:59
jedna z bardziej abstrakcyjnych zbiórek jakie widziałam:
https://pomagam.pl/et8yd3?fbclid=IwAR3-JjWbr4d2EWk2SK4cIxBOzyG6xwjBx9bt06i8HLqBi_NywC7LxNiK9r0
kon przez całe życie eksploatowany, nawet jest notka, że obecne siodło to dno i dramat, a takie zwyrodnienia nie pojawiły się w tydzień
ale cyk zbióreczka, bo tak kochamy konika teraz i potrzebuje fizjoterapeuty i nowego siodła i leczenia...
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 lutego 2024 13:07
Pati2012, oni chcą na tym koniu dalej jeździć?!
Facella, no jak siodło ma być dopasowane to chyba tak, bo przecież biedna klacz nie moze chodzić pod siodłem :P pewnie jej przykro
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
22 lutego 2024 13:37
Facella, chcą bo do potrzebne do rehabilitacji i zbudowania grzbietu, nie da się przecież zbudować mięśni grzbietu bez jazdy

sarkazm off
Pati2012, o dżizas, nie dość, że sami do tego doprowadzili to jeszcze chcą konia do śmierci wyeksploatować ile się da…

Dziwi mnie zalecenie pracy na lonży w zebraniu. Skoro koń ma tak tragiczne siodło to wątpię, żeby tam ktokolwiek wiedział jak się w ogóle dobrze lonżuje, a o zebraniu to już nie wspominam… skończy się tak, że ją zasznurują, żeby się ganaszowała i będą ganiać na sznurku.

Bardzo mi szkoda tego konia.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
22 lutego 2024 17:50
Na poprawę nastroju, reklama Temu 👌 "1 para ochraniaczy na sprzęt jeździecki" 🤣 A.I. szaleje!
416960562_25530851119847424_3339835675656937985_n.jpg 416960562_25530851119847424_3339835675656937985_n.jpg
zembria, dzięki! Tego dzisiaj było mi trzeba 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się