Kupno konia

ja jestem za duzy na swojego konia, a wzrost mam za mały w stosunku do bmi
Hej, jaka jest teraz rozsądna cena za 15letnią klacz z dobrym papierem skokowym i fajnym skokiem z myślą o przeznaczeniu do hodowli? Minus taki że jeszcze nie rodziła.
diuk, dlatego że po pierwsze, jak na młodego surowego konia, to chyba jednak przydałoby się żeby na początku dźwigała ciężar bardziej dostosowany do swojej wagi, po drugie ciężko wyszkolić konia na którym cała łydka wisi Ci pod brzuchem - jak się nie jest Markiem Toddem 😉

Mindgame nie dałabym więcej niż 15 tys zł bo nie rodziła a przy starszych pierwiastkach bywa bardzo ciężko zazrebic.
szonik1, płytkie rowki= nisko kość kopytowa.

Ten koń ma bardzo niefajne kopyta. bardzo. I nie wiadomo czy to tak prowadzone kopyta dały taka niefajną pęcinę czy na odwrót.
W każdym razie zazwyczaj takie "nogi" to się minimum rok odrabia, przy dużych nakładach finansowych i pracy specjalistów
Stać cię, żeby prawie nie jeździć tylko przez rok konika werkować max co trzy tygodnie, cudować z forma hoof/specjalnymi podkowami, placić za regularne fizjo-sryzjo bez gwarancji, że się i tak nie posypie? Masz na tyle doświadczenia, że cię żaden "specjalista" nie porobi w temacie?

kotbury, Miękka pecine można być może nieco spionizowac, ale i tak będzie za długa.
https://ogloszenia.re-volta.pl/klacz-malopolska-14-lat/o/535236/
A o tym koniu tez tej Pani co myślicie? Cena jeszcze bardziej atrakcyjna a nogi chyba lepsze niż u tamtego?
Zwróciłabym uwagę na jej stawy pęcinowe i prawy staw skokowy. Są obrzmiałe, mogą sprawiać problemy jak nie teraz to w przyszłości
marchewkowa, jeżeli babka ściemnia w przypadku jednego konia to przy drugim zapewne tez. Ta kobyła tez ma w opisie niby cienkie podeszwy, nogi wyglądają słabo. Ja bym tego sprzedawcę omijała.
Podejrzane jest to, że na zdjęciach z ogłoszenia nie widać dokładnie kopyt. Albo w trawie, albo ustawienie pod kątem, albo w ruchu.
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
26 lipca 2023 16:30
marchewkowa, przede wszystkim ten koń jest przebudowany i nie dość, że źle się jeździ na takich koniach, to trudno dobrać im siodło.
marchewkowa, Ja zawsze proszę o zdjęcia zootechniczne na twardym podłożu.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 lipca 2023 17:27
diuk, Żeby jeszcze każdy wiedział jak takie zrobić.
Często widzę głoszenia w których są zdjęcia dzikującego po łące konia plus portret. Koniec. 🤦
marchewkowa, mnie się podoba jej pochodzenie.
Chyba nie jest przebudowana zadem, a na jednym foto stoi z góry.
Jak za tą kasę, klacz z papierem to dośc tania.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
26 lipca 2023 18:44
Ja mam jeszcze takie przemyślenie, odnośnie tych zdjęć robionych w trawie. Większość ludzi nie będzie widziało, że coś z kopytami nie tak, nawet jeśli tak jest. W zdecydowanej przewadze fotki są tak robione, bo ładne tło jest 😉 Oczywiście, że czasem jest to próba zamaskowania wady, ale raczej w 90% stawiam na nie wiedzę po prostu. Tak samo jak z fotkami radośnie galopującego konia z kitą na plecach, a brakiem takiego sensownego zdjęcia do oceny pokroju. Dla laika takie w galopie jest zwyczajnie ładniejsze 😅
Jeszcze zedytuję i dodam.
Sporo widziałam ofert stanówki, gdzie były jedynie 3 fotki z zawodów, w skoku. Pod kątem. I tyle, żadnej innej, o zootechnicznej to już nie wspominając, to jest dopiero żenada.
zembria, zdjęć zootechnicznych bez siodła to czasem nie mają i topowe stacje.
Bardzo dużo energii wkładacie w ocenianie konia, który wystawiony jest niemalże za cenę mięsa :P Coś za coś
Szukam na forum i nie potrafię znaleźć. Jak wygląda kupno konia za granicą? Austria albo Niemcy.
Figarusowa, ciekawe jak RTG przy tej cenie
rybka   Różowe okulary..
31 lipca 2023 23:06
kivik, Co chcesz wiedzieć, ostatnio kilka koni dla klientów sprowadziłam z tych krajów. Możesz napisać priv.
kivik, ja mam z DE, jak coś to pisz pv
Figarusowa, fajnie wygląda
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
02 sierpnia 2023 18:39
Kupował ktoś z Was albo Wasi znajomi konia z aukcji z Youhorse Aucion?
Hermes, nie, ale czytam opisy koni tam i dziwi mnie nazywanie trzylatka "prawdziwym profesorem", albo wstawianie jako główną cechę "beautiful".
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
03 sierpnia 2023 17:56
kotbury, No właśnie ja jestem kompetnie zielona w temacie kupowania koni na aukcjach, a znajomi laicy właśnie wylicytowali konia i nie wiedza co teraz 🤦
Jak to w ogóle jest z aukcjami? Jest jakaś możliwość rezygnacji?
Hermes, a nie ma tam regulaminu aukcji? Przystępując do takowej zdaje się że trzeba się z nim zapoznać 😉
Hermes, zawsze jest możliwość rezygnacji, to towar kupowany przez internet przecież.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
03 sierpnia 2023 22:55
W zależności od tego czy prywatnie czy na firmę bywa różny czas na odstąpienie od transakcji, ale jest to około 14 dni od zawarcia umowy.
Należy wysłać pisemne powiadomienie o rezygnacji.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
04 sierpnia 2023 06:07
Bardzo Wam dziękuje! Działam w takim razie, zanim ich pozabijam za tak idiotyczne pomysły bez znajomosci angielskiego🤦
Tam przecież wisi regulamin tych aukcji.
I chyba to nie jest tak, że możesz odstąpić od tak. Pokrywasz wtedy jakiś koszty bo ktoś inny (niższy bid) mógł tego konia kupić.
Widziałam, że tam były licytacje z Polski. Coś nie tak z tym koniem, że chcą rezygnować?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się