wrzody żołądka

famka   hrabia Monte Kopytko
08 marca 2018 07:12
zielona_stajnia, dobrze doczytałaś  😉 wyniki były żadne 😉
Karolajna90 olej lniany może mieć pozytywny wpływ z uwagi na zawartość kwasów omega-3, które mają działanie min. przeciwzapalne. Podobnie będzie przy podawaniu mielonego siemienia lnianego (świeżo zmielone, nie gotowane). I pewnie makuchy - zależy tylko od ilości podawania danego produktu.
Właśnie myślałam, o oleju lnianym, bo o kukurydzianym się nasłuchałam, że to niezdrowe dla ludzi i koni. A Makuch, ma jeszcze inne składniki oprócz tłuszczu. Olej lniany wydaje mi się lepszym rozwiązaniem
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
19 marca 2018 21:25
Dziewczyny, zauważyłyście, żeby podczas podawania leków przeciwzapalnych działo się coś złego z wrzodkami? Jesteśmy po tygodniowej kuracji przeciwzapalnymi, nie zauważyłam pogorszenia, co prawda weterynarz prowadzący wie o wrzodach i dał jakiś przeciwzapalny, który podobno jest łagodniejszy i ma nie podrażniać przy wrzodach, ale wolę dmuchać na zimne i już od jutra zacznę podawać wiosenną kurację omeprazolem.
famka   hrabia Monte Kopytko
20 marca 2018 08:43
xequus, mój dostawał Danilon, który podobno jest łagodniejszy dla koni wrzodowych, nie zauważyłam żeby było coś gorzej, ale i osłonowo dostawał gluta i omeprazol, brał cały tydzień
rudziczek   Małe i duże.
20 marca 2018 09:46
U mojego wrzody ujawniły się właśnie po tygodniowej kuracji danilonem (bez żadnych leków osłonowych, gluta itp.).
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
20 marca 2018 09:58
xequus jeśli weterynarz wie o schorzeniu to dobiera lek możliwie najłagodniejszy i nie powinien mieć on dużego wpływu.
Warto jednak zapytać o możliwości osłony żołądka przed podrażnieniem.
Gillian   four letter word
20 marca 2018 10:00
Mój po Danilonie wylądowal w klinice, więc hmm.
Macie jakieś tanie źródło na Ulcosan?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
20 marca 2018 10:06
Też właśnie dostawał danilon. Pogorszenia nie ma, więc może faktycznie delikatniejszy. Osłonowo dostawał gluta, teraz uruchomię omeprazol, więc mam nadzieję, że obejdzie się bez przygód 😉 dzięki za odpowiedzi




edit: błąd jednak dostawał metacam 😉
Moja po 3 dniach przeciwzapalnych się położyła, a cały czas dostawała omeprazol osłonowo. Niestety leczenie trzeba było przerwać. Dużo zależy od konia
Danilonu bym w życiu nie dała koniowi z wrzodami, ani nawet z podejrzeniem. Jedyny p.zapalny w takim wypadku to meloksykam /metacam, contacera, meloxicam/. Wychodzi dużo drożej, ale jest bezpieczny.
Nawet w ulotce Danilonu (to pochodna fenylbutazonu/Butagran) jako przeciwwskazanie do stosowania jest owrzodzenie żołądkowo-jelitowe. U nas zdrowym koniom podawało się go z osłonowymi, więc co dopiero mówić o wrzodkach. Tak jak napisała tajnaa - metacam - w wersji nie made by bayer np. animeloxan aż tak po kieszeni nie bije, jedynie kwestia nauki dożylnych, no ale żyła u konia jak wąż ogrodowy - nie trafić trudno 😉
jest też w takim syropku dopaszczowym
To nawet nie wiedziałam, ale na przyszłość zakoduję, choć ja jednak wolę w żyłę - wiadomo, że nic nie wyplują 😉
Mam takie pytanie - długo gotuję dla mojej klaczy do jedzenia siemię lniane, ale w całości. Czy lepiej przyswajalne byłoby mielone?
My już po gastroskopii. Zapisujemy się do klubu odźwiernikowców... 🙄  Tragedii nie ma: "przerośnięte" fałdy i jedno niewielkie zaróżowienie. Na części bezgruczołowej łuszczenie się błony.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
21 marca 2018 10:42
Namieszałam 🤬, zasugerowałam się nazwą danilon, bo nie mogłam sobie przypomnieć, ale coś mi nie dawało spokoju i zadzwoniłam do doktora i jednak dostawał metacam. Trochę daje po kieszeni, ale po tygodniu podawania zero pogorszenia wrzodów.  🙂


julita123 Ja na bieżąco mielę, bo wtedy jest nadal fajnie "tłuste". Jak kupowałam gotowe mielone to było wysuszone. Ale zdecydowanie po zalaniu wrzątkiem robi się lepszy glut i koń chętniej zjada.
Dzięki xequus 🙂 A czym mielisz?
rudziczek   Małe i duże.
21 marca 2018 20:03
<b>julita123</b> Ja też mielę siemię na bieżąco. Używam młynka do kawy za 30 zł z supermarketu. Siemię lniana kupuję na allegro- wychodzi 5zł za kg już z przesyłką.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
21 marca 2018 20:36
julita123 ja akurat mam takiego robota wielofunkcyjnego i w nim. A kupuję w Jarpasz cały worek chyba 50kg
Ok, dziękuję 😀 A myślicie, że w maszynce do mięsa udałoby się zmielić?
Ok, dziękuję 😀 A myślicie, że w maszynce do mięsa udałoby się zmielić?


Nie polecam prób - u mnie poszedł ten plastikowy trzpień od ślimaka (to co łączy z mechanizmem) i bezpiecznik. Maszynka zelmera.
rudziczek   Małe i duże.
21 marca 2018 22:25
Myślę, że w maszynce do mięsa bez szans. Ni i w razie awarii szkoda maszynki, skoro młynki do kawy zaczynają się od 20 zł.
http://allegro.pl/m21-mlynek-elektryczny-do-mielenia-kawy-2-kolory-i6616858291.html#thumb/2
Moja po 3 dniach przeciwzapalnych się położyła, a cały czas dostawała omeprazol osłonowo.

Osłonowo  😲 że tak zapytam a jak tam stawy itd.
Gillian   four letter word
22 marca 2018 12:09
o Jezu, troll dotarł i tutaj. Człowieku, odpuść. Idź sobie na spacer, zrób coś pożytecznego. Błagam.
Już czułam niedosyt i zastanawiałam się gdzie się podział Szalonykoń  👀
[quote author=zielona_stajnia link=topic=1307.msg2768765#msg2768765 date=1521721299]
Już czułam niedosyt i zastanawiałam się gdzie się podział Szalonykoń  👀
[/quote]
To znowu Ty , masz chyba jakąś obsesją albo się zakochałaś. 🤣
Widzę że niektórzy to traktują omeprazol jak landryny.
Szkoda, że nie kosztuje tyle co landryny  😉 A tak całkiem serio, to ja też w takiej sytuacji dałabym omeprazol, innego rozwiązania nie widzę  😉
Ok. Tylko jak będziesz stosowała IPP osłonowo  😉 żeby później nie było płaczu jak zaczną sie problemy ze stawami.
Z ciekawości zapytam  😉 w jjakim mechaniźmoe uszkadzą te stawy ??
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się