DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Nie na stajni do słownie .... sorki ale mam przyzwyczajenie bo my mówimy "na stajni" wszyscy  których znam tak mówią, i mam już takie przyzwyczajenie
dobra koniec  🚫  😉

znalazłam fajne futerko, tylko czy sztuczne futerko nada się na owijki stajenne czy musi to byc futro medyczne? 😉
Właśnie... mam pytanie 🙂 Wiecie może jak zrobić ogłowie? I co by się na nie nadawało 😉
kaprysnaa, skóra albo parciane paski.
kaprysnaa możesz też zrobić sznurkowe ogłowie ze zwykłej żeglarskiej linki polipropylenowej.
BASZNIA   mleczna i deserowa
16 września 2013 18:20
Marti^^, nada sie spokojnie.
Basznia dziekuje 😉

a co używacie na zewnątrz owijek stajennych ? Najprościej byłoby dla mnie uszyć z polaru ale szybko zmechaci się od rzepów. Chciałabym żeby trochę wytrzymały 😉



jak znajdę ładny kolor lamówki to pokażę śliczną nową derkę osuszającą mojej kopytnej, która jest w kolorowe kropeczki 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
16 września 2013 18:30
Marti^^, wszystkie które widziałam miały na wierzchu dosc mocny material, taka jakby kordure cienka. Dzins by sie nadal mysle tez.
Już mogę pisać normalnie ... A wczoraj stało się coś okropnego... Na stajni zdechł nam koń ;c Larysa .. nie ze starości.. prawdopodobnie kolka...

Bardzo na temat. 🤔wirek: A dalsza wypowiedź o testowaniu czapraka w kontekście śmierci konia to już w ogóle dla mnie jakiś kosmos. Jak Ci się udało zarejestrować na re-volcie?...
A mi się wydawało, że wakacje się już skończyły...
dziękuje wam dziewczyny! :kwiatek:. dzięki wam nie tylko ja wychodzę na czepialska i nielubiącą małych krasnali. 😁
a kapryśnaa ma przeskoki tematów i ton jak prezenterka tego programu, który leci zamiast dobranocki -  z uśmiechem na ustach i wdzięczeniem przekazuje jednym tchem informacje o jakimś teatrzyku, strzelaninie z ofiarami i pokazuje bezsensowne filmiki, rozważając przy tym, czy "zajebiście" to ładne słowo i...rapując.

casines - takie jak miałas zrobić jakiś huk temu a nikt go jeszcze nie widział? 😉

aż rozcięłam palec robiąc naczółek 😉

aa... da się zrobić sukienke na konie z firany? mam taką gęstą, ze 2 m długości, ładnie zakończoną...
Basznia zostało mi trochę drelichu z derki przejściowej, ale niestety za mało na 4 owijki (w sam raz na 2), a byłoby idealnie. No nic będę szukać czegoś tańszego a również wytrzymałego.
faktycznie miałam zrobić 😀? z tego co pamiętam to miałam wstawić tylko instrukcje jak zrobić i chyba wstawiałam, napewno komuś na priv wysyłałam :P
miałas zrobić, a tu to wstawić zdjęcia 😉
Witam. Poszukuję osoby, która wykonałaby kaptur do derki drelichowej podszyty polarem. Może ktoś z was podjąby się? Proszę o informacje na priv. Z góry dziękuję. 🙂
Nareszcie dotarły moje materiały  😅 no to się teraz zacznie szycie! Nie wiem, od którego koloru zacząć  😜
kolory są bardzo intensywne, niestety aparat tego nie odzwierciedla
okunka skąd takie cudne tkaniny? drogo ?
Alcantara, więc dość drogo :p ale warto było zainwestować chociażby żeby nacieszyć oczy, zanim je zdewastuję i pokroję w paseczki hehe (na polo-pady i zwykłe pady)  😀iabeł:
okunka tak na oko patrząc, strzelam że masz kawałki 1mx1,5m. starcza taki jeden kawałek na cały pad ?

edit:lit
Starcza i jeszcze na lamówkę i paski zostaje 😉
dziewczyny ale wy jesteście zdolne zawsze mnie korciło zrobienie takiego padzika .... ale zawsze wydawało mi się że koszty są dość duże plus praca to w sumie wychodzi na to co kupisz. ..... jeśli się mylę poprawcie mnie
Jeżeli tak na to patrzysz to rzeczywiście Ci si nie opalaci. Robota czegos dla samego siebie to sama przyjemnosc. Poza tym mozesz sobie zrobic to co sobie wymyslisz. Oryginalne kolory, wzory, pikowanie. Nie masz nic narzuconego.
Ja akurat nie robie czaprakow ale nauszniki. Robie nauszniki jakie mi sie podobaja, moja dlugosc, wielkosc, roznorodnosc splotow, rozne kolory, lamowki. I przede wszystkim cieszysz sie ze to Twoja robota. I oczywiscie dla siebie robisz z porzadnzch materialow, i porzadnie i dokladnie.
dziewczyny ale wy jesteście zdolne zawsze mnie korciło zrobienie takiego padzika .... ale zawsze wydawało mi się że koszty są dość duże plus praca to w sumie wychodzi na to co kupisz. ..... jeśli się mylę poprawcie mnie


zależy za ile kupujesz padziki... kawałek alcantry 1x1,5m to ok. 20zł, gąbka tapicerska to też ok 20 zł za 120x200 ( jeżeli liczyć że czaprak ma 60x60 to starczy na 3), siatka kaletnicza lub dystanowa na podszycie ok 8zł za m2. czyli jeśli wszystko dobrze policzyłam wychodzi ok 35-40zł za pad. plus koszta rosną jeśli zamawiasz składniki przez internet.
Jezeli zamawiasz skladniki przez internet to koszta wcale nie rosna. Chyba ze zamawiasz je na konkretnie 1 sztuke, wtedy owszem przesylka sie nie oplaca.
Dodaj tez koszt ovaty ktora jednak lepiej wyglada niz sama pianka i wiekszosc ja stosuje. To okolo 4zł na padzie.
Jednak nie spotkalam sie z tak droga pianka jak mowisz, zwykle to 10zl za 1cm, ja bylam najbardziej zadowolona z 1,5cm ale taka znalazlam tylko na allegro, co oplacalo sie kupujac wiecej, zwlaszcza ze ten sprzedawca mial takz eniezla alcantare.
Zorilla, oczywiście masz racje. Ja tak zupełnie poglądowo wrzuciłam jak to cenowo może wyglądać. Jak ja bym chciała zamówić to wszystko przez allegro i zrobić sobie 1/2 pady to niesety przesyłki by mi wyszły kolejne 20-30 zł.
muszę się pochwalić


prezenterka zaprojektowana i zrobiona przeze mnie, na klaczy forumowej pokory93 🙂
photo Pawel Za Wadzki
Piękna robota, zaraz mi się spodobała!
Doliczcie jeszcze ewentualne sznury ozdobne, taśmy rypsowe/parciane, nici! i igły!!! w moim przypadku dużo schodzi na igły 😉 a przyjemność jest, zgadzam się, ale moim zdaniem tylko dla osób, które lubią takie zabawy techniczno-manualne i są w miarę kreatywne 😉 Ja mam wielką radochę jak mogę w swój własny czaprak ubrać konia 🙂 a moje pierwsze twory czaprako-podobne, robione na ekonomicznych materiałach w ramach nauki i testów, służą do tyrania w szkółce i bardzo mnie to cieszy, bo jest to świetny test wytrzymałości, uczę się na "błędach" i mogę szyć coraz lepiej 😉
Mam prośbę do osób szujących z wątku. Czy moglibyście doradzić mi w sprawie maszyny? Tutaj wątek: [url=http://voltopiry.pl/forum/index.php/topic,10781.msg1877978.html#msg1877978]maszyna do szycia------  [/url]
Sio   nowe wcielenie marchewki
18 września 2013 09:43
Epikea jakie eleganckie ogłowie 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się