NIEUCZCIWI RE-VOLTOWICZE

(z przesyłką 190) Mi się wydaje, że nie ważne, czy 170 czy 1700. Oszustwo to oszustwo. Ale do niektórych to nie dociera.
BASZNIA   mleczna i deserowa
26 maja 2013 19:49
Dokladnie! MIalam akcje o 12 zl. Tez nikt nie wysmial, i kto mogl to pomogl. Kwota niewazna, oszustwo to oszustwo.
Sprawa wyjaśniona pozytywnie z Finezyjną
BASZNIA   mleczna i deserowa
27 maja 2013 09:06
Bacik90, idz na policje, ale troche poplynelas, wplacajac kase nawet bez adresu...
[s]BASZNIA no właśnie wiem..  ale ona wydawała się dobrą użytkowniczką, wtedy sprzedawała więcej rzeczy, w tym czasie co ja kupiłam ochraniacze.
No a generalnie mam nauczkę żeby brać zawsze i adres jak przelewam kase.. chociaż raz mi podano i adres i wszystko a adres był fałszywy.. więc tak czy siak źle..
[/s]SPRAWA WYJAŚNIONA
przez ten wątek mam schizę kiedy przelewam kasę  😲
No niestety podanie adresu nic nie daje - ktoś Ci może podać fałszywy a przelew i tak przejdzie. Musi się zgadzać numer konta praktycznie tylko. Tylko PKO BP weryfikuje imię, nazwisko adres i numer konta i o ile dobrze pamiętam odbija takie przelewy.
Niestety to co pisze epk to prawda - ja robiąc przelewy nawet nie wpisuję adresu, a w nazwisku/nazwie mogę wpisać jedną literę i przelew przejdzie. Niektóre osoby są "do sprawdzenia", da sie znaleźć ich dane w necie (np. moje), natomiast w wielu przypadkach to niemożliwe.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
27 maja 2013 11:21
Bacik90, a jak panna się nazywa z imienia i nazwiska? Może ktoś ma ją w znajomych i będzie mógł do niej napisać?
Pisze jako Finezyjna, że wiadomości wysyłałam , zapytanie czy przeszedł przelew , nic nie dostawałam więc zwyczajnie pomyślałam ,że kolejna osoba , która się zglasza po rzeczy rezygnuje. A konto nie moje , kolezanka musiala nie sprawdzac czy cos przyszlo i tak się niestety stało.
nigdy nikogo nie oszukałam i oczywiście oddam pieniądze lub wyslę ochraniacze. Nie ma mam hasła do mojego konta , więc kontaktuję się przez to , żeby się wytłumaczyć i porozumiec się z uzytkowniczką. Oczywiście nikt mi nie uwierzy , mimo to sprawę rozwiąże . Nie rozumiem też, dlaczego mialabym kogoś okradać , szczególnie też , że nie byla to wysoka cena , jesli dobrze pamiętam to trzydzieści zlotych .
Edit. Dopisuje również , że kontakt był , ponieważ mam mail , na który zawsze odpisuje, i nawet po opuszczeniu konta , pisałam do jednej uzytkowniczki ,zeby kontaktować się mailowo.

Tylko PKO BP weryfikuje imię, nazwisko adres i numer konta i o ile dobrze pamiętam odbija takie przelewy.

Nieprawda  😉 Ja nie wpisuję adresu do przelewów nigdy. Jedynie imię i nazwisko jest obowiązkowe.
[s]Takie małe sprostowanie. Przelew został zrobiony  27.04 a dane dostałam do przelewu 24.04. Przepraszam bardzo czy to jest długi czas oczekiwania?! Moje dane do wysyłki były wysłane jeszcze zanim mi napisałaś o usunięciu konta. Skoro komuś coś sprzedaje się i daje dane i tym bardziej usuwa konto to może należy sprawdzić czy pieniądze wpłyneły na konto, tzn pytać koleżankę? Było to dokładnie 43zł. I nie ważne czy to jest ZŁOTÓWKA CZY TYSIĄC ZŁOTYCH !  liczy się sam fakt. Jeśli ochraniacze do mnie przyjdą wtedy i tutaj zmieni się wpis. Przyznam się bez bicia że musiałam pominąć wiadomość gdzie użytkowniczka napisała mi że usuneła konto. Chociaż wszystkie dane były wysłane zanim to nastąpiło.  Dlatego też nie wpadłam na to żeby pisać na email. To jest moja wina - tutaj się zgodzę. Ale jak coś się sprzedaje, wymieniamy się danymi to chyba warto sprawdzić czy pieniądze są na koncie czy nie..  bo dokładnie miesiąc nam przeleciał.. a dopiero ja teraz sprawę nagłośniłam.. [/s]
wyjaśnione
pokemon, przechodzi Ci przelew do PKO BP jak nie wpiszesz adresu. Ale jeśli wpiszesz zły adres i im się nie zgodzą dane to cofną. Tak jest przynajmniej wg pracownika PKO BP, który był u nas ostatnio na zajęciach ze współpracy z bankiem.
epk mi przechodzi w pko bp przelew bez adresu.
BASZNIA   mleczna i deserowa
27 maja 2013 19:53
Mi nie przejdzie bez adresu przelew w wbk. Ale czy musi byc ok to nie wiem. Tak czy siak, Bacik90, mam nadzieje, ze odzyskasz kase 🙁.
BASZNIA, musi być Ok, kiedyś robiąc przelew niechcący wpisałam zły adres - nie poszedł. Bez wszystkich dokładnych danych w wbk nie przejdzie.
Powodzenia w odzyskaniu pieniędzy, trzeba walczyć czy to jest dwa złote, czy sto, pieniądz to pieniądz, a złodzieje czują się bezkarni. Aż strach czasem robić zakupy przez internet 🙁
Właśnie zauważyłam, że coraz więcej osób prosi o wysyłkę za pobraniem - chociaż to sporo droższe. Pytanie czy prośba o podanie numeru telefonu coś pomoże? Ja siebie wygooglałam po telefonie.
napisałam do ciebie wiadomość pw. z prośbą o adres wysyłki oraz przeprosinami za głupie nieporozumienie.
Prostuje,napisałam do ciebie czy zrobiłaś przelew , ponieważ  nie będę wysyłać w ciemno. Skoro nie odpisałaś , stwierdziłam , że po prostu stwierdziłaś ze już ich nie chcesz i nie napisałaś , bo bardzo często tak mi się zdarzało, również dlatego później nie pytalam koleżanki czy coś przyszło. Napewno nie chcialam cię oszukać, bo oszustką nie jestem a co do reszty wolę ugadać na pw.
"Ale jak coś się sprzedaje, wymieniamy się danymi to chyba warto sprawdzić czy pieniądze są na koncie czy nie..  bo dokładnie miesiąc nam przeleciał.. a dopiero ja teraz sprawę nagłośniłam.."
Czekałam na twoją wiadomość pw. potwierdzającą że zrobiłaś przelew. Nie ma chyba sensu dzwonic co dzien do koleżanki zeby sprawdzała czy przelew przyszedł? Nie mam swojego konta, a mama w tym czasie nie mogła. Czekam tylko na adres wysyłki...
Złodziej? Niby dlaczego sobie zasłużyłam na złodzieja?
Nie napisałaś , kiedy puściłaś przelew. Zawsze dostałam wiadomości , czy był przelew wysłany czy nie. Jeśli takowej nie dostałam, to znaczyło że ktoś olał sprawę.Od głupiej pomyłki do złodzieje , bo to bo tamto, bo człowiek jest idealny i wiedział , że akurat po tylu razach jest inaczej.  Jak więc mówię, nie dostałam nic , sprawdziłam po dwóch trzech dniach , nic nie ma , to tak na logikę , po miałabym później sprawdzać i zawracać koleżance głowę, bo przewidziałam ze w ogóle wpłaciłaś i to dokładnie  trzy dni po wysłaniu danych (czyli 1 maja, było) ?
ashtray, dokładnie. Bez adresu przechodzi. Z błędnym adresem podobno już nie.
[quote author=zielona_stajnia link=topic=5367.msg1787253#msg1787253 date=1369681262]
Właśnie zauważyłam, że coraz więcej osób prosi o wysyłkę za pobraniem - chociaż to sporo droższe. Pytanie czy prośba o podanie numeru telefonu coś pomoże? Ja siebie wygooglałam po telefonie.
[/quote]

ja np tak robię, wtedy mam pewność, że nie zostanę oszukany 🏇
[s]Motokika wysłałam na forum potwierdzenie dokładnie 27.04 że przelew poszedł do Ciebie. Jak wyżej napisałam mój błąd że nie doczytałam że usuwasz konto - ale ja sporo sprzedaje, sporo kupuje na re-volcie no i czasem mi się zdarzy nie odczytać wiadomości. Tak czy inaczej ciesze się że mam wreszcie do Ciebie kontakt, co nie zmienia faktu że to Twój w całokształcie nie mój błąd. W temacie w przelewie było wyraźnie napisane do kogo ( Twoje imię i nazwisko ) jest przelew i za co. Może na przyszłość jak nie masz swojego konta w banku to wysyłaj za pobraniem..  I jak sprawa się wyjaśni ja również  tutaj to napisze. A teraz już nie zaśmiecając tutaj dogadamy się na pw. [/s]

WYJAŚNIONA SPRAWA Z FINEZYJNĄ

A swoją drogą dobry pomysł z telefonem no i jednak ja też pozostanę przy paczkach za pobraniem... 
korysindex4, a z drugiej strony paczka wcale nie musi zostać odebrana - wtedy sprzedający ponosi dwa razy koszty wysyłki - to również nie jest przyjemne. Ale nigdy nie wiadomo tak naprawdę na kogo się trafi, zawsze jest ryzyko...
Mi nie przejdzie bez adresu przelew w wbk. Ale czy musi byc ok to nie wiem.

musi być Ok, kiedyś robiąc przelew niechcący wpisałam zły adres - nie poszedł. Bez wszystkich dokładnych danych w wbk nie przejdzie.

Ja kiedyś przelewałam kase i przelałam zamiast na konto mamy poszło na konto ojca, więc nawet przy błędnych danych może przejść. Ale poszłam do banku, rozmawiałam z babką i powiedziała że w przypadku wpisania błędnych danych można złożyć reklamacje ale o tym jakie prawdopodobieństwo jest odzyskania pieniędzy nie powiedziała.
A mi w wbk zawsze przechodzi jak wpisze cokolwiek... Czasem nie mając adresu wpisywałam xyz i też przechodziło.
Poważnie? Ciekawe dlaczego mi nie przeszło  😲
wysyłam równiez za pobraniem , zawsze jest taka opcja. Jednak większość nie chce , za pobraniem , no to się rozumie , że nie bedę kogoś zmuszać.
Pewnie wszystko zależy od banku 🙂 ja akurat w millenium mam.
warto jak podają adres zamieszkania, i numer banku sprawdzić czy się on zgadza. Przeważnie mamy konto w banku który mamy u siebie w mieście.
Jest taka stronka gdzie wpisuje się numer konta i on pokazuje nam gdzie ten bank jest, zanim zrobimy przelew. - kolega Prawnik mi polecił.
Zawsze to coś. Ja o tym dowiedziałam się dopiero później jak już zostałam oszukana ale to nie na re-volcie. Jak znajdę tą stronkę to wkleję ją  tutaj.
. Przyznam się bez bicia że musiałam pominąć wiadomość gdzie użytkowniczka napisała mi że usuneła konto

nikt nic nie usuwal. finezyjna ma bana za trolling i podwojne konto. za wyzywanie forumowiczow od idiotow rowniez. teraz jest juz turbotrollem.
o prosze... zadebiutowala na forum afera z nasza majeczka. o... ochraniacze  😀iabeł:
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,5367.msg1335258.html#msg1335258
finezyjna nie ma hasła do konta , mimo bana . Więc czy tak czy siak , nie ma jak się tam dostać, a że nikt konta nie chce usunąć to trudno. To jest po to , zeby wyjasnic sprawę. Grunt , ze inni nie mają bana , za naśmiewanie się 🙂
taaak , sprawa z majeczką ma duży związek z tą. Szczególnie , że ani tu ani tu nikogo nie oszukalam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się