jaki operator telefonii kom.?

W plusie masz wymienne 1:1, czyli np 400 min = 400 sms, plus stala oplata za rozmowe do plusa , plus min do wszystkich lub 5 nr, i pewnie cos wiecej gdybys brala umowe bez telefonu
A jak to jest z sms-ami w Play? czy to prawda, że minuty nie są wymienne na sms?



nie, minuty są wymienne na smsy, masz pakiet zlotowek i z niego schodzą smsy i minuty. osobno płatne są numery wszelakich infolinii i pakiety danych o ile nie masz ich w abonamencie albo juz je wykorzystalas.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
13 stycznia 2012 12:18
Rozmawiałam ostatnio z koleżanką, która niedawno przeszła do Play i mówiła, że nie ma sms-ów w pakiecie, zastanowił mnie to, bo to chyba standard, że można wykorzystać zamiennie minuty i sms-y. Ale może zależy to od pakietu z jakiego się korzysta?
Dla mnie takie rozwiązanie jest najlepsze, bo jednak preferuję sms.
Są pakiety, gdzie masz tylko minuty, bez zamieniania na smsy...
Ja za każdym razem, gdy idę przedłużać umowę w plusie, dostaję analizę moich rachunków, i dowiaduję się, na co wydaję najwięcej - przykładowo mam 200 smsów, i jeszcze co miesiąc 20 zł wydaję na smsy, więc proponują mi pakiet dodatkowych 200 smsów za 5 zł miesięcznie. Wygląda to na duże podporządkowanie się klientowi, ale na pewno mają też z tego duże korzyści 😉
Ja mam Plusa od 5 lat i jestem naprawdę bardzo zadowolona z mojego obecnego abonamentu za 70zł
mam 400min(6,5godz) do wszystkich+250sms+300MMS
Orange to jakaś prześmieszna instytucja. Jak oficjalnie Play wystąpił do nich z pismem, że chcę się do nich przenieść i zatem proszą o kalkulację kary dla mnie, to..uwaga uwaga..orange się obudził. Dostałam kilka fajnych propozycji cięcia kosztów (szkoda, że wyszli z inicjatywą dopiero mając 'play na gardle'😉, przez luty przetestuję te ich nowe bonusowe oferty dla mnie, jak rachunki nie spadną o 50%, to się wynoszę. I tym sposobem codziennie odbieram telefon od konsultanta orange, codziennie mają dla mnie jakieś inne rozwiązanie, dla każdego numeru zgodnie z potrzebami. No zobaczymy co z tego będzie. Na razie mam za 10zł pakiet bezpłatnych minut do orange bez limitu oraz 2012 smsów dodatkowo. Hmm. Może się wyrobię w planie taryfowym. A, no i dostałam super ofertę na internet, do tej pory płaciłam 49zł za 4GB, teraz mam płacić 30zł za ten sam transfer, ale wzięłam mniejszy- 2GB za 20zł. Net w komórce jest mi potrzebny głównie do tego, żeby mi aplikacje z komunikatorami działały.

Smutne to jest, że sieciom nie chce się dbać o złapanego klienta 🙄
czasem to właśnie dbają aż za bardzo. kiedyś napisałam maila, że faktury nie przychodzą, to odpowiedź przyszła poleconym 🤔 (orange)
mam pytanie. mam telefon na tatę już chyba 4 rok. gdybym przepisała go na siebie, to będzie tak, jakbym to ja miała ten telefon 4 lata, czy szłoby to "od nowa"?
Jesli zrobisz cesję na siebie to "wszystko idzie od nowa". Jesteś nowym uzytkownikiem i nie korzystasz z przywilejów abonenta ze stażem 4ro letnim, jakiekolwiek te przywileje by nie były.
Nie wiem czy umowa jest już zakończona, ale jesli nie to sprawdź czy nie stracisz jakiś promocji wynikających z owej umowy.
umowę mam jeszcze na ponad 2 lata i dlatego myślałam, żeby zrobić cesję jak najszybciej albo do końca już ciągnąć na tatę. promocji wielkich nie mam. teraz niby jest ok, bo w każdej chwili mogę podjechać z tatą do salonu, ale za parę lat podejrzewam, że nie będzie to takie proste (wyprowadzka, czy coś). no i teraz nie wiem, co lepsze. czy "zbierać" staż dla siebie, czy zostawić to jak jest.
warto sprawdzic przed dokonaniem cesji czy rzeczywiscie wszystko pozostanie bez zmian, bo w kazdej umowie jest paragraf traktujący co sie dzieje z umowa w przypadku przeniesienie  praw i obowiązków na innego uzytkownika, czesto rabaty, dodatkowe minuty, darmowe numery przepadają a zostaje goła taryfa w pełnej kwocie, jesli masz jeszcze dwa lata to warto sprawdzic co zapisane jest w umowie. jesli nie masz umowy lub potrzebujesz pomocy mozesz zadzwonic na dok, chociaz tam tez zalezy na kogo sie trafi.
przepraszam za brak polskich znaków.
spoko 🙂
dzięki wielkie za odpowiedź :kwiatek: poczytam w wolnej chwili umowę i zobaczę, co wyjdzie 🙂
zawsze lepiej się upewnić, sporo tam przeroznych zapisow..
nie ma za co, pozdrawiam.
Kochani..... nie krzyczeć jeśli to już było , oraz nie śmiać się za pytanie :P

W play jest taka oferta darmowych smsów .... za 30zł jest 1000smsów do wszystkich sieci za free. Mam pytanie - jak to "zainstalować"
Mam 2 numery w play - w jednym to "cacko" mam "zainstalowane" 😀 Ale robił mi to znajomy i jestem lewa teraz jak zrobić w 2 numerze 🙁
A ze znajomym kontaktu aktualnie nie mam 🙁
Zazaczam- nie wiem czy to tylko do abonamentu czy tez do prepaida, ten 1000sms jest za 15zl.

jąc powyŜszy kod Abonent otrzyma informację dotyczącą stanu wiadomości tekstowych SMS pochodzących z aktywowanego Nowego Pakietu SMS do wszystkich oraz innych SMS-ów, przyznawanych w ramach dodatkowych pakietów jeŜeli są one aktywowane/ dostępne.
Aktywacja „Nowego Pakietu SMS do wszystkich”
10.Aby aktywować „Nowe Pakiety SMS do wszystkich” Abonent powinien wykonać jedną z następujących czynności:
a. Wybrać i zatwierdzić na klawiaturze telefonu kod:
i. *111*75*1# dla Nowy Pakiet 100 SMS do wszystkich;
ii. *111*76*1# dla Nowy Pakiet 300 SMS do wszystkich;
iii. *111*77*1# dla Nowy Pakiet 1000 SMS do wszystkich;
11. Aktywacja „Nowych Pakietów SMS do wszystkich” nastąpi między godziną 00😲0 a 01😲0 dnia następującego po dniu, w którym Abonent dokonał jednej z czynności, o których mowa w pkt 10 powyŜej.
12. JeŜeli aktywacja pakietu SMS nastąpi w trakcie Okresu Rozliczeniowego, liczba SMS w pakiecie jest proporcjonalna do liczby dni pozostałych do końca Okresu Rozliczeniowego, w którym Abonent dokonał aktywacji.
Ja bardzo polecam sieć Play. Głównie ze względu na bardzo dobry zasięg. Od około 10 lat byłam w Erze, później T-mobie. Odkąd sieć zmieniła się na T-mobile, zasięg pogorszył się drastycznie. Żeby w domu mógł się do mnie ktoś dodzwonić, telefon musiał cały czas być gdzieś przy oknie, do odbierania rozmów musiałam biegać na dwór. Pod koniec zeszłego roku przeszłam do Play-a, o zasięgu mogę powiedzieć tylko tyle, że teraz mogę cały czas po domu chodzić z telefonem w kieszeni i dodzwonić się do mnie można zawsze. Zachęcona siecią dobrałam sobie internet. Jest na tyle dobry, że z anteną wzmacniającą sygnał mogę oglądać filmiki na youtube bez żadnego wieszania się. Z internetem iPlusa to była tragedia. Chociaż przyznam, że kiedy nie wiedziałam, że w Play-owym internecie może się wykorzystać limit kilobajtów, iPlus w zapasie wcale nie był już taki be  😁
[quote author=marta__sz link=topic=1051.msg1296308#msg1296308 date=1328741663]
Zazaczam- nie wiem czy to tylko do abonamentu czy tez do prepaida, ten 1000sms jest za 15zl.

jąc powyŜszy kod Abonent otrzyma informację dotyczącą stanu wiadomości tekstowych SMS pochodzących z aktywowanego Nowego Pakietu SMS do wszystkich oraz innych SMS-ów, przyznawanych w ramach dodatkowych pakietów jeŜeli są one aktywowane/ dostępne.
Aktywacja „Nowego Pakietu SMS do wszystkich”
10.Aby aktywować „Nowe Pakiety SMS do wszystkich” Abonent powinien wykonać jedną z następujących czynności:
a. Wybrać i zatwierdzić na klawiaturze telefonu kod:
i. *111*75*1# dla Nowy Pakiet 100 SMS do wszystkich;
ii. *111*76*1# dla Nowy Pakiet 300 SMS do wszystkich;
iii. *111*77*1# dla Nowy Pakiet 1000 SMS do wszystkich;
11. Aktywacja „Nowych Pakietów SMS do wszystkich” nastąpi między godziną 00😲0 a 01😲0 dnia następującego po dniu, w którym Abonent dokonał jednej z czynności, o których mowa w pkt 10 powyŜej.
12. JeŜeli aktywacja pakietu SMS nastąpi w trakcie Okresu Rozliczeniowego, liczba SMS w pakiecie jest proporcjonalna do liczby dni pozostałych do końca Okresu Rozliczeniowego, w którym Abonent dokonał aktywacji.
[/quote]


Ale to jest na karte czy abonament?
Wiem tylko ,że stan pakietu sprawdzamy *109#  😡
A pamiętam ,że doładowywując 5zł było bodajże 100sms [?] mogę się mylić 😉 Zaś 30-50zł - 1000sms 🙂


Co do zasięgu play kosteczka to chyba też zależy od telefonu, w jednym telefonie jak miałam kartę playa i ciotka do mnie dzwoniła to miałam non stop smsy "ktoś usiłował się z Tobą skontaktować" .... w innym zaś zasięg mam bardzo dobry - nawet u koni go łapie co jest naprawdę dużym + 😀
W sumie w playu już jestem też trochę i jestem zadowolona, chociażby ze względu na tanie połączenia 😀
brałam z tej strony

http://www.play.pl/pl/obsluga-klienta/dokumenty/umowy-i-regulaminy-uslug/index.html#regulaminy-pakietow-i-uslug

tu jest ten pakiet o którym pisałam - masz wyszczególnione taryfy

http://www.play.pl/resources/pdf/Regulamin_Nowe_Pakiety_SMS_do_wszystkich.pdf

jeśli szukasz na kartę to tam tez powinno być.

edit: tu jest o promocjach kartowych

http://www.play.pl/pl/promocja/play-karta/all-inclusive-sms/index.html

albo to:

http://www.play.pl/pl/promocja/play-karta/pakiet_600_sms/index.html

ciężko mi zgadywac jaką masz ofertę i czego oczekujesz...

w takich sytuacjach nalepiej podać od razu jaką masz taryfę i w jakiej ofercie.

nie każda promocja obowiązuje w każdej taryfie niestety
qniara, fakt, bardzo dużo zależy też od telefonu. Nokia N73 - zasięg świetny, Nokia N8 - też to samo, zobaczymy jak się to sprawdzi w przypadku HTC HD2. Więc jak na razie nie mam prawa narzekać, ale słyszałam od znajomego, że on bardzo narzekał na brak zasięgu, póki nie zmienił modelu telefonu.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 lutego 2012 14:46
Play zaczął korzystać z nadajników Orange. ja prawie nigdy przez cztery lata w Orange nie miałam problemów z zasięgiem.
a wcześniej play korzystał z nadajników plusa.
nadal korzysta
I to jest na przykład dla mnie rzeczą nie zrozumiałą. Skoro Play korzysta z nadajników innych sieci, to znaczy, że się jakoś z nimi dogadał, tak? Co oznacza również, że będąc z innymi dogadany musi żyć z nimi w przyjaznych stosunkach, tak? To w takim razie dlaczego inne sieci tak Play-a nie lubią, podkreślając to tym, że np. "w naszej ofercie taniej do wszystkich sieci, za wyjątkiem Play"?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 lutego 2012 15:27
Ponieważ najwięksi operatorzy mają podpisane wewnętrzne umowy między sobą, których nie podpisał Play i Cyfrowy Polsat. Dlatego z Orange, T-Mobile i Plusa do Playa i CP jest drożej niż wewnątrz tych sieci.
Niebawem te atrakcyjne oferty play juz takie atrakcyjne nie beda, o tym klientow juz informowac na szeroką skale nie beda z oczywistych wzgledow... A caly zasieg 4G to pic na wode fotomontaz bo nie ma czegos takiego jak zasieg 4G uregulowanego prawnie, to nazwa wlasna hspa + choc nie do konca, mozna to nazwac i 10G aby sie sprzedawalo... Ciezko to wszystko ogarnac przecietnemu konsumentowi, przeciez lucza sie minuty jak najtansze i jak najwieksze. Nie ma co sie dziwic...
Niedługo kończy mi się umowa w Orange i teraz zastanawiam się co robić...zostać w orange czy przenieśc się gdzieś indziej. No i gdzie? Do Play?
Wkurzało mnie swego czasu Orange, rachunki miałam duże, dogadać się z nimi nie mogłam aż w końcu poprosiłam o pomoc kolegę tam pracującego i teraz jest lepiej. Ale nie wiem czy zostawać.
Jak to jest z przeniesieniem numeru? Chyba już się za to nie płaci teraz?
nie wiem, ja sporo pisze smsów. Ale koniecznie musze mieć darmowy numer na stacjonarny - zależy mi na tym bardzo bo dużo z tego korzystam.
Muffinka za przeniesienie numeru nie płacisz, a nawet dostajesz bonus od nowej sieci. W T-Mobile np. -50% przez 3 miesiące.

W T-Mobile masz pakiet 1000 smsów do wszystkich za 5 zł. Stacjonarny przenieś do T-Mobile i 5 zł kosztuje Cię sieć rodzinna (Ty dostajesz 2000 min. do stacjonarnego, a stacjonarny do Ciebie)  :kwiatek:
Dzięki. Ale ja chyba nie mogę przenieść stacjonarnego do T Mobile bo to jest telefon radiowy...to chyba jakoś inaczej jest?
Zresztą to nie mój tel i za dużo zachodu z tym.
w Play masz dzwonienie w sieci i na stacjonarny za darmo(w ramach abonamentu). wiem, bo moja siostra korzysta z tego 🙂
O to fajnie. Właśnie zastanawiam się czy warto przenosić się gdzieś indziej i Play brałam pod uwagę.
zawsze warto Muffinka. niestety sieci komórkowe mają to do siebie, że z czasem przestają dbać o swojego klienta. im dłużej jesteś w jednej sieci tym ta sieć Ci coraz mniej oferuje! a w XXI w, kiedy zmiana operatora i zostawienie nr jest tak proste, ja bym się nie zastanawiała! zwłaszcza, że sama tak robię i jakoś nigdy na tym nie ucierpiałam i właśnie jestem na etapie zmiany z T-Mobile, który okazał się dość średnią siecią, przede wszystkim permanentny brak zasięgu nawet u mnie w domu(!) na Play. zobaczymy na jak długo 😉
decydując się na play trzeba doczytać dokładnie o stawkach MTR.
Bo do 2013 ma się to wyrównac, więc jeśli planujesz umowę 24- miesięczną to już to będzie obowiązywać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się