jaki operator telefonii kom.?

Właśnie odbyłam miłą pogawędkę z panem z Play i musze powiedzieć że to co mi zaproponował wyglada dla mnie dość...słabo. Zależy mi tylko na dwóch sprawach, no może trzech a jakoś to mi się nie kalkuluje.
Jeszcze pogadam z kimś z Orange i zobaczę.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
09 marca 2012 13:27
jeśli miałam umowę z Orange na mixa, trzy lata, do stycznia 2012, rozwiązałam ją w marcu, podpisałam przejście na zwykłą kartę, i znów chcę podpisać umowę na mixa, to przysługują mi jakieś bonusy jakie proponowali mi gdy byłam w styczniu dopytać się o przedłużenie, czy to że przeszłam na kartę to skreśla?
Jestes klientem prepaidowym tak czy inaczej ale na 99% wszystkie benefity, ktore oferowali wczesniej przepadly. Zmienialas taryfe tak? Bo jesli tak, to zeby znowu miec mixa to robisz konwersje a nie przedluzenie umowy. Natomiast zawsze na infolinii orange mozesz dopytac 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 marca 2012 16:23
tak, zmieniłam taryfę. dziękuję za odpowiedź  :kwiatek:
Jeśli ktoś reflektuje na abonament T-mobile, to niech się dobrze zastanowi. Ja, i cała moja rodzina korzystamy z ich usług, i póki co byliśmy zadowoleni. Do grudnia tego roku, kiedy przestali wysyłać mi rachunki O.o. Kiedy udałam się do punktu, miła pani powiedziała mi, że ona mi to zaraz sprawdzi, po czym stwierdziła, że faktycznie nie wysłali (drogą elektroniczną również nie), nie wie, dlaczego się tak stało, ale następny napewno wyślą w odpowiednim terminie. Więc kulturalnie zapłaciłam poprzedni, i zapomniałam o sprawie. W następnym miesiącu sprawa się powtórzyła, w kolejnym również. W innym punkcie również nie wiedzieli, co jest nie tak, rachunki nie zostały mi wysłane, i tylko wzruszali ramionami. Więc teraz zapisuję dokładną datę, kiedy powinny się się już u mnie znaleźć, a jeśli ich nie ma, ruszam do punktu. Umowa jeszcze na rok, przemęczę się, ale nieźle mi podnieśli ciśnienie, tym bardziej, że korzystam z ich usług już dobre kilka lat, i nigdy nie było problemu.
Szukam oferty pre-paida z tanimi połączeniami za granicę - konkretnie do Włoch. Póki co znalazłam ofertę Nowa Heyah z połączeniami za 0,59 zł i smsami po 0,62 zł. Zastanawiam się czy szukać dalej. Ceny smsów międzynarodowych są chyba wszędzie w granicach 0,60 zł, a ja piszę ich sporo. Może ktoś z re-voltowiczów ma jakieś doświadczenie w tym temacie?
W T-mobile na karte pakiet 30 min lub 30 smsów/ 9 zł czyli minuta wychodzi za 0,30 zł.
Dwa minusy: maksymalnie trzy takie pakiety w miesiącu i naliczanie minutowe.
asds   Life goes on...
12 marca 2012 12:16
Jeśli ktoś reflektuje na abonament T-mobile, to niech się dobrze zastanowi. Ja, i cała moja rodzina korzystamy z ich usług, i póki co byliśmy zadowoleni. Do grudnia tego roku, kiedy przestali wysyłać mi rachunki O.o. Kiedy udałam się do punktu, miła pani powiedziała mi, że ona mi to zaraz sprawdzi, po czym stwierdziła, że faktycznie nie wysłali (drogą elektroniczną również nie), nie wie, dlaczego się tak stało, ale następny napewno wyślą w odpowiednim terminie. Więc kulturalnie zapłaciłam poprzedni, i zapomniałam o sprawie. W następnym miesiącu sprawa się powtórzyła, w kolejnym również. W innym punkcie również nie wiedzieli, co jest nie tak, rachunki nie zostały mi wysłane, i tylko wzruszali ramionami. Więc teraz zapisuję dokładną datę, kiedy powinny się się już u mnie znaleźć, a jeśli ich nie ma, ruszam do punktu. Umowa jeszcze na rok, przemęczę się, ale nieźle mi podnieśli ciśnienie, tym bardziej, że korzystam z ich usług już dobre kilka lat, i nigdy nie było problemu.



U mnie w T Mobile jest mama. I tez meiliśmy zn imi niezłą jazdę, jak bez jej zgody zaczęli wystawiać jej tylko faktury elektroniczne lub też uruchamiac dodatkowe pakiety bez jej zgody.

choc i tak hitem jest PLUS, który bez zgody abonenta zmianił mu rodzaj taryfy  🤔
a doprecyzujesz o co chodziło z tą zmianą taryfy bez zgody abonenta?
była abonament i zrobili mixa?
🙂
CzarnaGrzanka,, asds, miałam to samo z fakturami z Orange za internet. ale wystarczył jeden mail i wszystko naprawili. tylko też nie mam pojęcia, skąd im się te faktury elektroniczne wzięły.
[quote author=CzarnaGrzanka link=topic=1051.msg1335191#msg1335191 date=1331503110]
Jeśli ktoś reflektuje na abonament T-mobile, to niech się dobrze zastanowi. Ja, i cała moja rodzina korzystamy z ich usług, i póki co byliśmy zadowoleni. Do grudnia tego roku, kiedy przestali wysyłać mi rachunki O.o. Kiedy udałam się do punktu, miła pani powiedziała mi, że ona mi to zaraz sprawdzi, po czym stwierdziła, że faktycznie nie wysłali (drogą elektroniczną również nie), nie wie, dlaczego się tak stało, ale następny napewno wyślą w odpowiednim terminie. Więc kulturalnie zapłaciłam poprzedni, i zapomniałam o sprawie. W następnym miesiącu sprawa się powtórzyła, w kolejnym również. W innym punkcie również nie wiedzieli, co jest nie tak, rachunki nie zostały mi wysłane, i tylko wzruszali ramionami. Więc teraz zapisuję dokładną datę, kiedy powinny się się już u mnie znaleźć, a jeśli ich nie ma, ruszam do punktu. Umowa jeszcze na rok, przemęczę się, ale nieźle mi podnieśli ciśnienie, tym bardziej, że korzystam z ich usług już dobre kilka lat, i nigdy nie było problemu.



U mnie w T Mobile jest mama. I tez meiliśmy zn imi niezłą jazdę, jak bez jej zgody zaczęli wystawiać jej tylko faktury elektroniczne lub też uruchamiac dodatkowe pakiety bez jej zgody.

choc i tak hitem jest PLUS, który bez zgody abonenta zmianił mu rodzaj taryfy  🤔
[/quote]



Nie ma możliwości aby w jakiejkolwiek sieci włączali dodatkowe usługi bez zgody klienta.

Osobna sprawą jest tzw. BOA i to co tam wyprawiają, dzwoniąc do klientów i nie podając pełnej informacji. Przewaznie dyskusja kończy się na przedstawieniu samych plusów i nie raz nie dodaniu, że rozmowa dotyczy np. nowego numeru telefonu i nowej umowy.

Jako konsultantka na punkcie też mam o to żal do firmy, ponieważ chyba nie do końca kontrolują swoich telefonicznych pracowników. Zresztą rotacja w ich działach jest tak szybka, że większość z nich nie ma pojęcia o czym mówi. Konsultant telefoniczny, ma złapanego klienta, mało kto zapisuje z kim rozmawiał, umowa poszła, jest prowizja, nigdy więcej się nie usłyszymy.
Ale umowy tez sie rejestruje na loginach... To, ze Klient nie pamieta, to nie znaczy, ze tego nie da sie sprawdzic.
T-mobile czy Play?
Mi pani z TMobile usiłowała na siłę wcisnąć przedłużenie umowy, nie mówiąc o tym, że jest to przedłużenie umowy, a po prostu podniesienie abonamentu o 10zł, z samymi zyskami dla mnie.
Dobrze, że zaczęłam dopytywać, bo musiałabym się z nimi męczyć kolejne 18miesięcy. Co za oszuści  👿
właśnie zbieram się do rozstania po 12 latach z t-mobile na rzecz play
pozytywnie zaskoczył mnie internet z play, przyznam ze nie spodziewałam się że na tej mojej wiosce może to to tak szybko i sprawnie działać  😍
asds   Life goes on...
02 kwietnia 2012 12:11
Ja ogólnie z play zadowolona jestem. Wkurza mnie tylko że lubuja się w dzwonieniu i ponaglaniu płatności za faktury, których imo jeszcze mi poczta nie doręczyła. No i miejscami zasięg o kant dupy. ale z internetu w komórce jestem zadowolona
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
02 kwietnia 2012 18:59
Epikea, byłam z chłopakiem w play w sobotę bo w niedziele kończyła mu się umowa z plusem, kruczków żadnych ( chyba) nie ma, jak zostajesz ze swoim numerem telefonu, bez wzięcia w play telefonu płaci się 79zł na 12 mieś, jak chcesz nowy numer 89zł, jak chce się wziąć od nich telefon to już kosztuje to 99 lub 109zł, jedynym kruczkiem jest to że do pierwszej faktury doliczają 99zł za przeniesienie numeru do ich sieci, czyli 99zł abonament + 99zł za przeniesienie numeru.
jak wygląda sprawa z nowym nie mam pojęcia musisz przeczytać ich regulamin.

Teraz T-mobile zrobił podobną ofertę, z tego co się orientuje wychodzi podobnie cenowo, a za kilka miesięcy plus i orange mają wyjść z podobną ofertą nielimitowanych rozmów i smsów
Solina kurde chyba gra warta świeczki
numeru nie chcę przenosić, chcę nowy i telefon 🙂
jedyny kruczek ? to płatne połaczenia z numerami stacjonarnymi
i w play i w tej nowej ofrcie t-mobie
w  T-Mobile nie doliczamy sobie bezsensownej opłaty za przeniesienie numeru, osoby przenoszace numer otrzymują dodatkowy upust  🙂

Stacjonarne - to nie jest kruczek - jak chcesz dzwonić bez limitu na stacjonarne to możesz dopłacić 7 zł. Jeśli nie dzwonisz aż tyle na stacjonarki - możesz płacić za każdą minutę 19 groszy. Dodam, że przez pierwsze 3 miesiące masz tą usługe darmową i konsultant MUSI poinformować jak to wyłączyć po 3 bezpłatnych cyklach! Ja zapisuje klientom w kalendarzu przypomnienie 😉

Kruczek rozumiem jako coś umyślnie napisanego małym druczkiem, sformułowanego tak, żeby klient się nie połapał. Natomiast syt. ze stacjonarnymi jest wyjaśniona na pierwszej stronie regulaminu.  :kwiatek:
http://www.play.pl/pl/oferta/play-abonament/formula40-bez-telefonu/index.html
gdzie tu jest kruczek...


Jeśli nie aktywujesz e-faktury to masz wyższy abonament o 10zł
Aktywacja 49zł
Jeśli na czas nei deaktywujesz pakietu do stacjonarnych to będzie doliczana opłata

a reszta do doczytania tutaj:

http://www.play.pl/resources/pdf/Regulamin_Promocji_FORMULA_40_89_29-03-2012.pdf


Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
08 kwietnia 2012 09:38
czyli wychodzi na to ze w play do pierwszej faktury doliczą 99zł za przeniesienie numeru i 49zł za aktywowanie e-faktury

plus 10 kwietnia ma wyjść z taką samą ofertą tutaj jest trochę więcej informacji
http://www.chip.pl/news/internet-i-sieci/telefonia/2012/04/plus-odpowiada-na-oferte-playa-wprowadza-nielimitowane-rozmowy-i-smsy
a po świętach pewnie pokaże się oficjalna wersja na stronie plusa.
Mam T-mobile i PLUS. T-mobile jak na razie mi nie podpadł od 6 lat tak bym chciała się z nimi rozstać. Natomiast służbowy PLUS to porażka. Jadąc autem co chwilę zrywa mi rozmowę.
ja miałam przez kilka lat abonament w Erze ( teraz T-mobile) bywało, ze musiałam zapłacic ponad 80zł za miesiac. Pod koniec tamtego roku zrezygnowałam, przeszłam na T-mobile na kartę i miesięcznie wychodzi mi jakies 10zł. Fakt - uzywam telefonu praktycznie tylko do wysyłania smsow. Kupuje raz na miesiąc pakiet 600smsow za 6 zł i mi to w zupełności wystarcza  😉
czy żeby kupić telefon na abonament muszę mieć zaświadczenie o zarobkach?
asds   Life goes on...
07 maja 2012 16:09
w Play dodoatkowo przy każdym przełużeniu umowy doliczją sobie esktra za 1 mc opłatę. I tak np. pierwszy rachunek w paly w nowym abonamencie zamiast na 79zł miałam na 168zł.
ash   Sukces jest koloru blond....
07 maja 2012 19:48
asds tyo niemożliwe. Przedłużałam właśnie po raz kolejny umowę w play i nic nigdy takiego nie było.
Prawdopodobnie zazębiły Ci się okresy rozliczeniowe ze starej oferty i z nowej. Powinna przyjść Ci korekta faktury za starą ofertę.
Ja tak mam.
asds   Life goes on...
08 maja 2012 08:45
Mi babka na infolini powiedziała ze to opłata zwiazana z zmianą taryfy z niższej an wyższą
ash   Sukces jest koloru blond....
08 maja 2012 08:59
również zmieniałam taryfę na wyższą i fakt, przyszła mi podwójna opłata, ale dostałam później korektę tej Fv
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się