ABC formalności OZJ/PZJ i startów na zawodach

http://pzj.pl/modules/wfdownloads/viewcat.php?cid=16
stąd wszystkie ściągniesz 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
09 maja 2010 12:15
Czyli rozumiem, że mam ściągnąć:
- Wniosek o wydanie licencji dla zawodnika zrzeszonego
- Zgłoszenie konia do rejestracji w PZJ
- Zgłoszenie zawodnika do rejestracji w PZJ

Zgadza się?
Dokładnie 🙂
Witam!
mam pytanie. chcę się zarejestrować w Małopolskim Związku Jeździeckim, robię to po raz pierwszy. mam komplet dokumentów poza sprawą lekarską - wystarczy zwykłe zaświadczenie lekarskie od mojego lekarza, czy muszę iść do lekarza sportowego? i może to być zaświadczenie lekarskie czy cała książeczka sportowa? (nie orientuję sie do końca co to jest i czym się to różni  😡 ) z góry dziękuję za odpowiedź  :kwiatek:


edit: nie mogę znaleźć, na który mail mam złożyć dokumenty, pomocy 🙁 strona MZJ - www.mzj.krakow.pl
MissTake, musisz udać się do przychodni sportowej i zrobić komplet badań. Oni ci wszystko powiedzą jakie, a najprawdopodobniej część będziesz mogła zrobić na miejscu.
Mało tego, musisz wykupić sobie polisę ubezpieczeniową NW.

Z takimi dokumentami udajesz się do swojej siedziby związku i oni wysyłają wniosek o licencję 😉
ubezpieczenie już wykupiłam poprzez MZJ, bo wprowadzili taką opcję 🙂 i mogę złożyć wszystkie papiery mailowo, skanując podania i wszystkie druki, alleluja ;D
to zostało mi tylko znalezienie w Tarnowie lekarza sportowego 😉

jeszcze jedno pytanie: jakie szczepienia musi mieć wykonane koń, aby dopuszczono go do startów? grypa, tężec... coś jeszcze? (jeżeli to OT to przepraszam)
te podstawowe szczepienia ochronne: grypa i tężec. 😉
dziękuję 🙂 :kwiatek:
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
10 maja 2010 21:21
Tylko grypa jest obowiązkowa, tężca być nie musi.
Ja tez poprosze o pomoc  :kwiatek:

Moja sytuacja jest dosc pogmatwana.  Bylam zarejestrowana w klubie i OZJcie, ostatnia licencje na starty OZJ  mam na rok 2007. Przez dwa lata nie startowalam w ogole, dlatego nie oplacalam skladek klubowych ani licencji. Klub skreslil mnie z listy swoich zawodnikow.
Teraz znow jezdze i trenuje. Chcialabym wystartowac w zawodach regionalnych jako niezrzeszona. W zwiazku z tym wypelnilam sobie juz druk - Wniosek o wydanie licencji zawodnika niezrzeszonego PZJ, mam juz podbite badania sportowe i wykupione ubezpieczenie.

Teraz tylko nie wiem czy skoro juz nie jestem zrzeszona w klubie, nie bede musiala tez na nowo sie rejestrowac w OZJ ?  👀

Prosze o pomoc bo juz sie gubie w tych przepisach.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
12 maja 2010 19:16
tak,musisz na nowo zarejestrować się,a w zasadzie dokonać procedury jak ze zmianą barw klubowych - przerejstrowujesz się ze statusu zawodnika zrzeszonego na niezrzeszonego...u nas opłąta w OZJ to 50 zł,ale każdy ma swój cennik...
tylko pamiętaj,żeby zabrać ze sobą kwit potwierdzający wykreślenie z klubu,dowód opłąty ubezpiecznia za ten rok i aktualne badania lek.
Ktoś, dzieki. Teraz zaczynam sobie przypominac czemu mi sie odechcialo startow. Nie rozumiem zupelnie po co ta nowa rejestracja skoro maja wszystkie moje dane itd. No ale trudno. Co ciekawe OZJ ma siedzibe tam gdzie moj klub. Wolalabym dalej startowac w ich barwach, ale niestety chca ode mnie oplacenia skladek za czas kiedy nie jezdzilam i nie startowalam.
rejestracja w OZJ to jakiś horror! w MZJ jest możliwość zakupienia ubezpieczenia zawodnika. zrobiłam to 10 maja, jednak do dziś nie dostałam potwierdzenia ubezpieczenia, na żaden mail nie dostałam odpowiedzi. ubezpieczał się ktoś może przez OZJ i powie mi, jak takie ubezpieczanie wygląda, po jakim czasie mogę się spodziewać odzewu?
najlepsze jest to, że dzwonię pod numery podane na stronie internetowej, jednak okazuje się, że są one nieaktualne ;/
jeszcze jedno pytanie - jak już uda się złożyć (mailowo) wszystkie potrzebne dokumenty to po jakim czasie i w jaki sposób odbiera się licencję? (pocztowo czy przychodzi mailem jakiś dokument?) bo coraz bardziej zaczynam się bać, czy zdążę do regionałek 24 lipca, skoro po odbiorze licencji jeszcze muszę te 30dni poczekać...
A ja mam takie pytanie...
czy jeśli kobyłka ma 2 szczepionki (grypa i tężec) ale te "początkowe", kolejna we wrześniu to czy mogę startować na jakiś zawodach organizowanych przez pzj ale powiedzmy amatorskie lub LL, L z dwoma szczepionkami?

Czy muszą być te 3?



Z góry dziękuję za odp.  :kwiatek:
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
02 czerwca 2010 10:31
czyli masz zrobioną tzw."bazę" tak?

tu masz przepisy,może Ci się rozjaśni:
3.3.2. Szczepienia ochronne p-ko grypie koni. Od 01.01.2005 obowiązuje e
następujący schemat szczepień:
a. szczepienie podstawowe:
· pierwsze szczepienie – w dniu rozpoczęcia szczepień
· drugie szczepienie – pomiędzy 21 i 92 dniem od pierwszego
szczepienia
b. szczepienie przypominające:
· pierwsze szczepienie przypominające w terminie przed upływem 6-
ciu miesięcy i 21 dni od drugiego szczepienia podstawowego;
· kolejne szczepienie przypominające dla koni zgłoszonych do
zawodów, musi się odbyć przed upływem terminu 6 miesięcy przed
dniem przyjazdu na zawody, dopuszczalny jest okres 21 dni
przekroczenia terminu;
· kolejne szczepienie przypominające dla koni nie uczestniczących w
zawodach zgodnie z zaleceniem producenta, w okresie przed
upływem 1 roku;
· Ŝadne szczepienie przypominające nie moŜe się odbyć później niŜ
na 7-em dni przed przybyciem na zawody
· koń, który uczestniczy w zawodach po raz pierwszy musi mieć
potwierdzone w paszporcie minimum szczepienie podstawowe
.


wyboldowałam to,co może Cię zaintersować...
edit:zmiena cytatu
Mam do was pilne pytanie.. Dziś na zawodach regionalnych pan zwrócił mi uwagę że mam za wysokie tyle ochraniacze bo mogą mieć max 17cm. Ja mam ochraniacze WW więc pewnie mają więcej niż te 17, nigdy ich nie mierzyłam. Zawsze myślałam że to na MPMK obowiązują te przepisy. Startuję w tych ochraniaczach już ponad rok i nigdy nikt nie zwracał mi uwagi...
Czy dopuszczalne są na zaowdach różnego koloru czapraki?
rejestracja w OZJ to jakiś horror! w MZJ jest możliwość zakupienia ubezpieczenia zawodnika. zrobiłam to 10 maja, jednak do dziś nie dostałam potwierdzenia ubezpieczenia, na żaden mail nie dostałam odpowiedzi. ubezpieczał się ktoś może przez OZJ i powie mi, jak takie ubezpieczanie wygląda, po jakim czasie mogę się spodziewać odzewu?
najlepsze jest to, że dzwonię pod numery podane na stronie internetowej, jednak okazuje się, że są one nieaktualne ;/
jeszcze jedno pytanie - jak już uda się złożyć (mailowo) wszystkie potrzebne dokumenty to po jakim czasie i w jaki sposób odbiera się licencję? (pocztowo czy przychodzi mailem jakiś dokument?) bo coraz bardziej zaczynam się bać, czy zdążę do regionałek 24 lipca, skoro po odbiorze licencji jeszcze muszę te 30dni poczekać...



na paszport pzhk mają 90 dni i czekam już 85, moja koleżanka miała mieć przesłaną licencję "za tydzień" i już dobre półtora miesiąca nie ma, nie radzę ryzykować tylko pojechać osobiście i załatwić od ręki
dzięki za info  :kwiatek:

a oni mają tam jakieś dyżury czy mogę pojechać w każdy dzień?
http://www.mzj.krakow.pl/page.php?pid=1867  zadzwoń, zapytaj, ja z mazowsza jestem 🙂
dzwoniłam, dyżury mają dwa razy w miesiącu, 14 czerwca jest... pojadę, załatwię już wszystko i będę miała z głowy ;D
mam pytanie, zanim pójdę do lekarza sportowego, chcę już iść z kompletem badań.

jakie dokładnie wyniki badań mam przynieść ze sobą? pamiętam, że chyba było: krew, mocz, coś od laryngologa? nie pamiętam już.

dziękuje z góry za pomoc  :kwiatek:
ja miałam z tego co pamiętam EKG też robione
zapytaj w przychodni do której masz iść z wynikami
dumkowa ja w poprzedniej przychodni musiałam mieć morfologię, badanie u laryngologa, okulisty (ja brałam zaświadczenie o wadzie od mojego okulisty) i EKG miałam robione na miejscu w przychodni.
przyznam się szczerze, że mam takiego lekarza, że nic z tego nie muszę robić 😉
ja w tej chwili też 😉
Spodziewam się że podobne pytanie było...ale przeleciałam strony i nie znalazłam odpowiedzi na wszyyyyystkie pytania mnie nurtujące 😀 Jest tu może ktoś zarejestrowany w ŚZJ-cie? Chciałabym wysłać wszystkie papiery i nie wiem czy wszystko mam, a dzwoniąc tam i tak nie wiem wszystkiego 😀
ja jestem zarejestrowana w MZJ, ale chyba wszędzie potrzeba to samo? drukujesz sobie formularz zgłoszenia zawodnika, musisz mieć jakiś dokument zaświadczający o zdobyciu srebrnej odznaki (legitymacja, protokół) zaświadczenie lekarskie, potwierdzenie ubezpieczenia i potwierdzenie przelewu wpłaty na licencję do ŚZJ 🙂 jeżeli chcesz zarejestrować też konia to dodatkowo wysyłasz wypełniony formularz zgłoszenia konia i potwierdzenie przelewu wpłaty za rejestrację konia.

tutaj masz opłaty http://www.szj.info.pl/index.php?mod=oplaty
Czy na zawodach regionalnych w skokach musi być weterynarz ?????
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się