konie małopolskie

Nie pokazał, bo nie dano mu szansy. Mógł chodzić ujeżdżenie z powodzeniem, ale widocznie kariera tego konia nie była dla właściciela taka ważna.
FirstLight, po jakim wypadku?

Ten ogier miał regularne kolki od kiedy pamiętam. Biorące się niemalże z powietrza (zmiany ciścienia?) Skończyło się taką kolką, że pojechał do Gliwic. Tam, owszem zdarzył się wypadek, cud, że ten ogier jeszcze w ogóle żyje, ale kolki były od zawsze, od kiedy pamiętam, to "Moniusia boli brzuszek".

Karla🙂, ja wiem, że dowodów nie ma, ale przecież jest coś takiego jak skłonność do nich, prawda? Słabe flaczki. Skoro Emir padł na kolkę, i Monsun prawie też, to wniosek nasuwa się sam. Przecież są konie, które w życiu kolki nie miały i ich potomstwo również. Jak to nazwać? Ja wiem, że wszystko zależy od chowu i warunków, ale znowu Monsun złych warunków nie ma. Skąd zatem te przypadłości?
Skoro Emir padł na kolkę,

jesteś pewna, ze na kolkę ? ja słyszałam coś zupełnie innego tzn
sama mam Emirkę, na kłopoty trawienne nie narzeka, ale kopyta słabe -jako tako wyglądają po 2 latach z górką db cięcia i od jakiegoś czasu dodatkowo wspomagania biotyną  🙄
armara, tak rozumiałam, bo jak Monsi jechał do kliniki wciąż słyszałam, że Emir padł na kolkę w wieku 7 lat i teraz widać, że Monsi podzieli los.

Całe szczęście nie podzielił. A wydawało mi się, że informacja o Emirze jest sprawdzona i rzetelna. Jeśli nie, to przepraszam...

A co do kopyt, to tutaj:


świetnie widać jakie ma jeśli chodzi o budowę (szczególnie przody). Struktura też słabiutka... zdarzały się pęknięcia do koronki...
Miałby z pewnością lepsze gdyby prawdopodobnie w bardzo młodym wieku nie nabawił się ochwatu. Tak więc u tego konia zaniedbania były już właściwie od źrebaka.
emkaka uważaj z takimi osądami o zaniedbywaniu od źrebaka, życzyłabym żeby każdy koń miał taką opiekę jaką zapewnił Monsunowi jego hodowca! łatwo jest na kogoś zwalać błędy innych. Popytałam tu i ówdzie żeby nie było, że to  tylko moje zdanie, ale koń ani na czempionacie nie miał zmian ochwatowych ani na ZT więc ktoś tu po prostu rzuca bezpodstawne oszczerstwa.
Czy możesz podać w jakim wieku  niby Monsun miał ochwat? skonfrontuje jeszcze u źródła czyli u hodowcy,lekarza weterynarii...

Koń nawet według swojego hodowcy i kilku osób związanych z uj nie był wybitny ruchowo i raczej więcej niż regionalek by nie poszedł. Być może na jego rozwój miał wpływ właściciel -nie mi to oceniać, bo nie znam tematu. Urodziwy jest fakt, ale w hodowli młp koni na poziomie to trochę za mało.
Ruda_H   Istanbul elinden öper
06 maja 2009 13:59
mam pytanie, koń jest wpisany do księgi wstępnej, na stronie pzhk są tomy Ksiąg Stadnych ale z tego co wiem są to księgi główne ... jak zobaczyć, dostać taki wpis ?

czy do księgi wstępnej konie również są opisywane ?

Ruda H

a sprawdzałaś, czy koń tam jest, bo z wpisem do wstepnej widziąłam przynajmniej kilka 😉
Ruda_H   Istanbul elinden öper
06 maja 2009 19:55
napisałam w tej sprawie do pzhk ale jak na razie głucho z odpowiedzią
[quote author=Ruda_H link=topic=98.msg247061#msg247061 date=1241636117]
napisałam w tej sprawie do pzhk ale jak na razie głucho z odpowiedzią
[/quote]

najlepsze wyjście to telefon, ja na odpowiedź mailową czekam i czekam 😉
Ruda_H   Istanbul elinden öper
07 maja 2009 10:25
dodzwoniłam się ... 🙂 niestety akurat w tym przypadku koń ze wstępnej nie widnieje w księdze drukowanej

gubie się już w tych papierowych sprawach

czy ktoś z Was orientuje się do kogo mogę zwrócić się o skan wpisu do wstępnej, czy w ogóle coś takiego istnieje i jakie informacje zawierają się w tym wpisie - urocza pani z pzhk nie miała ochoty pomóc

W programie ochrony koni małopolskich jest pięknie opisany sposób wpisu do księgi głównej, czy wygląda to podobnie ?

edit. literówka
Thilnen   Dżamal Ad-Din
09 maja 2009 10:11
Mam pytanie odnośnie koni z Walewic, przeglądałam ich nową ofertę i jestem ciekawa czy są tam jakieś ciekawe konie? Podoba mi się z opisu i zdjęcia Heban, ale kosztuje 3000 zł i zastanawiam się co jest z nim nie tak. Pisałam maila do Walewic z prośbą o podanie cen niektórych koni, ale nikt mi nie odpisał. Ma ktoś jakieś informacje na temat tych koni? Interesuje mnie 5-8 letni koń dowolnej płci i maści, wzrost powyżej 160 cm, najlepiej zajeżdżony. Małopolak albo sp. Będę wdzięczna za przybliżenie mi czegokolwiek o tych koniach.
Ruda_H   Istanbul elinden öper
09 maja 2009 10:54
Heban jest po dobrym ogierze, Czuwaj sp



po nim jest mój ukochany Rubikon, bardzo dobrze radzi sobie w skokach

myśle, że warto pojechać do nich i pooglądać na żywo



Thilnen zadzwon do pani Anny Pięty - glownego hodowcy w Walewicach, ona powinna udzielic ci najbardziej wyczerpujacych informacji. Telefon podaje na priv.
Thilnen   Dżamal Ad-Din
09 maja 2009 11:27
Dzięki, podzwonię. Czuwaj piękny, Heban na zdjęciu wygląda fajnie, po prostu zastanawia mnie cena i myślałam, że ktoś coś o nim i innych koniach wie, hodowca może być nie do końca obiektywny 🙂 . Ale z tego, co widziałam, to ogólnie spadły ceny koni w porównaniu z jesienią pewnie kryzys na to wpłynął.
m.indira   508... kucyków
09 maja 2009 11:31
no i stało się !!!
pierwszy syn mojej kobyły musiał okazać się TFUUU , kasztanem , mam nadzieje że choć trochę brudnym ...
oto synek Greya i Indiry xx , Inwert ...



ogólnie ze znanych mi urodzonych w tym roku 6 dzieci , jeden to kasztan i własnie mój , reszta to gniadosze , lub c.gn , i jest 4-2 dla og ... ale to tylko stajnie które znam ...
Thilnen
wysłałam Ci PW 😉

m.indira
niech się zdrowo chowa !!  😅
a maść ma sympatyczną co się czepiasz
Ruda_H   Istanbul elinden öper
09 maja 2009 16:09
jak najwięcej rudych 🙂

gratuluje piękny koń
5 latek
po Hebab od Baskila po Birkut

🤔 🤔 🤔 w życiu bym nie zgadła, że te siwe piękności to mały Kebab! żeby te moje małe wyrosły na takie piękności! umarłam! więcej zdjęć poproszę!  😜 😜
Siwek moze i fajny, tylko dziwnie galopuje  🤔  Czterotakt zapewne i jest szybszy przodem niz tylem... 😵

Zreszta nie on jeden na tej stronie tak ma...
hehe  :kwiatek: mnostwo zdjec bylo w ZNK, ale cos tu dodam




i te 2 najaktualniejsze, jako ze Siwy wyglada coraz lepiej🙂




Pursat   Абсолют чистой крови
10 maja 2009 14:25
m.indira - fajny maluch, ale skąd mu się ta rudość wzięła? 😀 Zajrzałam w papier i blisko żadnych kasztanów nie ma. Może się mamusia zapatrzyła na jakiegoś rudego przystojniaka? 😁
m.indira   508... kucyków
10 maja 2009 18:34
Pursat , Grey tak czasem ma , że daje brudne kasztany po gniadych matkach ...
innego faceta nie było więc innej możliwości niet ...
muszę się pogodzić z tym nieszczęsciem i mieć nadzieje że całkiem z ciemnieje , bo pysior ma taki brudny , więc jest nadzieja ...

Smerfi a niby dlaczego nie może galopować 4 taktem ? w wolnym galopie , w mocnym zebraniu i podstawieniu bardzo często sie tak zdarza ...
mówiąc cytuję: Zreszta nie on jeden na tej stronie tak ma... , masz na myśli rasę małopolską?
czyżbyś miała coś do niej?
m.indirataaaa !!! Niecierpie malopolakow !!! Wstretne sa ze hej !! 😉

A tak na serio-  do koni tej rasy nie mam absolutnie nic - wrecz przeciwnie. 🏇
Czterotakt sie zdarza to prawda, ale to jest blad !!! Gdyby tak nie bylo sedziowie nie odejmowali by punkow za takie wykonanie galopu.
A mi tez i chodzilo o to, ze kon kasski ewidentnie jest szybszy przodem - popatrz na jej avatar i zdjecia w galopie - jedna z tylnych nog jest dalej w powietrzu podczas kiedy przednia po przekatnej juz jest na ziemi. I nie powiesz mi, ze to tez nie jest bledem 😉
Wlasnie chcialam to napisac: czterotakt jest ewidentnym bledem, a kon w pelnym zebraniu POWINIEN isc czystym galopem, inaczej zostal popelniony blad w treningu. Sedziowie tna po ocenach za to.
kurcze az mi dalyscie do myslenia i musze poprosic kogos zeby mi nagral filmik i zobaczyc jak to wyglada
Thilnen   Dżamal Ad-Din
20 maja 2009 18:22
Byłam dziś w Walewicach i oglądałam kilka koni na sprzedaż. Chciałam młodego, niezajeżdżonego i raczej większego wzrostem. Podobały mi się dwa, Fanatyk (po Top Gun, 4 lata, gniady) oraz Łuk (3 lata, siwy, po Frazesie). Czy ktoś wie coś może na temat tych koni i mógłby się podzielić (może być na PW)?
Mój dziad pod siodłem  🙂 po roku posiadania konia doczekałam się wreszcie zdjęć z jazdy
Na tego paralityka w siodle proszę nie parzyć  😉





ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
21 maja 2009 10:39
Chciałam młodego, niezajeżdżonego

a nie lepiej jednak szukać zajeżdżonego? W sumie masz wtedy możliwość oceny np. czy dany koń ma chody które są dla ciebie znośne i w ogóle zobaczyc jak reaguje.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się