Perfekcyjny makijaż

emptyline   Big Milk Straciatella
10 września 2018 13:38
amnestria, ja też go nie lubię. 😁 Ale u mnie to chyba kwestia szczoteczki, nie znoszę tego kształtu, zwłaszcza dla mojego lewego oka, gdzie rzęsy rosną mi bardziej na bok i nijak nie idzie tego skorygować. 🤣
madmaddie   Życie to jednak strata jest
10 września 2018 13:46
ja też uważam, że to koszmarny tusz. 😉 teraz szukam zastępstwa dla Pupy i nie mam natchnienia. Chciałabym coś z mocnym efektem, a nieniszczącego 👀
Skoro o tuszach mowa - mam pytanie.
Dla mnie najlepszym tuszem na świecie jest Better Than Sex z Too Faced, nic w życiu nie nosiło mi się lepiej i raczej staram się go używać - chociaż no... nie zawsze mogę sobie pozwolić na tusz za 100zł. A jak już go mam to jest mi go zwyczajnie szkoda na 'wyjście do sklepu po bułki'  😁 I tu moje pytanie - czy jest coś drogeryjnego z podobną szczoteczką i ogólnie zbliżonego do Better Than Sex?  👀
Martita   Martita & Orestes Company
10 września 2018 14:41
Moim zdaniem ten tusz zyskuje gdy już trochę zaschnie, najlepszy jest tak po 2 tygodniach od otwarcia.

infantil Podobno tusz L'Oreal Paris, Paradise Extatic to jego zamiennik o ten
Martita dziękuję!  :kwiatek: Chociaż szczerze mówiąc, różnica cenowa nie jest jakaś znaczna. Ten kosztuje 60 zł za 8ml, ja płacę 50 zł za 5 ml Better Than Sex (kupuję miniaturkę, bo to najlepszy wynalazek świata  😜 ). Ale będę miała go na uwadze w jakimś kryzysowym momencie.

Martita   Martita & Orestes Company
10 września 2018 19:49
Na cocolicie czy ezebrze kosztuje niecałe 30 zł i tym się sugerowałam 🙂 Rossmann ma zawsze ceny z kosmosu.
Tracę wiarę, że jeszcze kiedykolwiek będę mogła mieć pomalowaną twarz. 🙁 Próbowałam sobie dzisiaj w Hebe Anabelle, tą wersję kryjącą - no kryje to to chyba tylko z nazwy. W dodatku nie ma mozliwości wzięcia próbki do domu, więc nie mam pojęcia, czy jakbym nie nałożyła więcej, to nie miałabym reakcji alergicznej. A nie chcę wydawać prawie 50 zł po to, żeby użyć raz, bo znowu przestanę coś widzieć. 🤔wirek: Zastanawiam się jeszcze nad kremami BB, czy są jakieś kryjące, matujące i wyrównujące koloryt, a które są jakieś łagodniejsze/hipoalergiczne. Byłoby łatwiej, jakbym wiedziała, na jaki konkretnie składnik jestem uczulona. Ale i tak mam wrażenie, że chcę niemożliwego. Dość mocnego krycia i wyrównania kolorytu uzyskanego z kosmetyku bez podstawowych, silniejszych składników. 😕
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
18 września 2018 13:20
flygirla serię Hypoallergenic z Belle testowałaś?
Tak, też reaguję uczuleniowo.
Martita   Martita & Orestes Company
18 września 2018 13:25
flugirl a jaka kwota? Może prasowane podkłady/pudry kryjące z Inglota? Wszystkie produkty Ingota są hipoalergiczne. Albo droższa półka Mac?
Próbowałam znaleźć coś do 50 zł, ale no będę musiała chyba zwiększyć budżet, bo inaczej chyba nie da rady. Tylko zależy mi na dostaniu próbki. Tym bardziej nie kupię czegoś droższego w ciemno, nie wiedząc, jak na to zareaguję.
Scottie   Cicha obserwatorka
18 września 2018 14:36
flygirl, a nie da się już zamówić próbki ze strony Anabelle? Do tego domów jeszcze korektory (też kiedyś były próbki), bo są serio świetne. Może się uda.
W jaki sposób objawia się to uczulenie?
Jak się nasmaruję podkładem, czy nawet korektorem, to momentalnie zaczyna mnie boleć skóra pomiędzy brwiami a powiekami. Jest czerwona, zaczyna mi schodzić płatami. Przy najostrzejszej formie łzawią mi oczy, puchną i nic nie widzę.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 września 2018 14:48
flygirl, a ustalałaś może u dermatologa, testy itp co dokładnie Cię uczula?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
18 września 2018 14:52
flygirl, tzn. powieki smarujesz podkładem?

Może poszukaj podkładu bez talku i miki w składzie? (wiem, że są ale znowu ceny dość wysokie 🙁 )
Tak, robiłam, ale nie do końca. 😉 Dopiero wróciłam do domu, więc będę to ogarniać powoli, ale kolejki są jakie są. Zostały mi dwa rodzaje testów do zrobienia. Z pierwszego wyszedł mi chlorek palladu, podkłady i korektory, to zauważyłam sama. Ogólnie alergolog mi już wcześniej mówiła, że najlepiej by było, jakbym przestała się w ogóle malować, bo już podejrzenie, co do tego było, ale konkretów właśnie nie zrobiłam jeszcze. Mam nadzieję, że w ogóle jakikolwiek składnik, te testy uwzględniają.

safie powieki korektorem. Ale to nie ma znaczenia, bo mogę nałożyć też większą ilość pudru tylko na poliki, a skóra mi schodzi znad powiek. 😉 Mam też uczulenie, trochę mniejsze, ale jednak, na monety. I reakcję również mam na powiekach i oczach, nie na rękach. Także no, pecha mam. Nawet pani doktor tak mi powiedziała. 😂
Poszukam takich, dzięki. :kwiatek:
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
18 września 2018 15:03
To straszny pech :/

A jakieś pudry bambusowe czy bananowe?
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
19 września 2018 13:04
A wszystkie bio kosmetyki jak lavera, dr. Hauschka, etc próbowałaś? Fakt one nie kryją jak double wear...
Nie próbowałam. Dopiero teraz zaczynam szukać takich innych kosmetyków, nigdy nie myślałam, że będę ich potrzebować. Co do krycia, to już jest raczej moje widzimisię niż faktyczna potrzeba. Po prostu lubię równy koloryt i taki efekt podchodzący na granicę maski. Także przez to bym potrzebowała czegoś dość mocnego, bo inaczej mi to w ogóle nie zrobi różnicy, to po co mi. 😀 Popatrzę na te, co podałaś. :kwiatek:
Gillian   four letter word
20 września 2018 12:19
macie pomysł dlaczego po nałożeniu kosmetyków na twarz zaczynam się drapać? serio, wystarczy przeciągnąć kredką brwi i za chwilę punktowo swędzi. Podkłady przerobiłam wszystkie, mineralne, drogie, tanie. Nie kumam tego, jeżeli to reakcja uczuleniowa to nie powinno być chociaż jakieś zaczerwienienie? :/
Martita   Martita & Orestes Company
20 września 2018 17:50
Gillian A często się malujesz? Ja maluję się rzadko i za każdym razem gdy się maluję a to nos swędzi, a to brew, a to coś, a to nie są reakcje alergiczne tylko taki efekt "teraz tam nie dotykaj już" więc koniecznie musi zacząć swędzieć żeby dotknąć  😁 Myślę, że to może jakaś reakcja skóry na inny dotyk (kredki czy pędzla)? Jestem alergikiem i przy każdym kosmetyku który uczulał występowało zaczerwienienie lub piekące oczy.
emptyline   Big Milk Straciatella
20 września 2018 18:36
Gillian, ja mam tak samo jak Martita. :P
Gillian   four letter word
20 września 2018 23:53
Martita, no właśnie rzadko ze względu na to wkurzające swędzenie. Wrr... To takie irytujące!
Ja mam podobnie szczególnie przy brwiach. I to zawsze wtedy kiedy wyjatkowo ładne mi wyjdą  😁
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
25 września 2018 07:16
Ja go używam aktualnie (wcześniej Astor Mattitude Antishine, ale go chyba wycofali czy coś bo nigdzie nie mogłam znaleźć) i z pudrem ryżowym z ecocery daje radę. Oczywiście coś tam trzeba poprawić, ale nie ma wielkiego dramatu. Uwaga, jest dość mocno "lejący się", co mnie osobiście nieco zaskoczyło po bardziej kremowym poprzedniku 😉
Dziewczyny  :kwiatek: poszukiwany puder w kompakcie z ochroną przeciwsłoneczną, szczególnie zależy mi na ochronie przed UVA.
Obleciałam Sephore, Inglot, Douglas,Kontigo,Superpharm i były, ale od Dior'a i Chanel  😁 Jednak chciałabym coś co mniej zaboli w portfel.
Macałam Vichy Dermablend, wydawał się bardzo fajny, ale producent informuje tylko o spf 25. W składzie ma tlenek tytanu, glukonian cynku. Gdzieś wyczytałam, że tlenek Zn odpowiada za ochronę przed UVA - czy ten glukonian będzie odpowiednikiem? Możliwe, że ten puder ma ochronę przed UVA, a producent o tym nie poinformował?

Wiem, że PA mają kremy BB, nawt taki mam, ale wydaje mi się, że to za mało.. Ewentualnię rozważam Skin79 sun gel spf50 pa+++ i do tego podkład/krem BB z spf i pa. Czy takie połączenie wystarczy jako dobra ochrona na cały dzień? Bo mam takie obawy - te filtry ponoć trzeba dokładać w ciągu dnia - puder bez problemu mogę dołożyc, a krem i podkład to już nie bardzo.
Naczytała się baba i ma problem no  🤔wirek:
Chomcia, Clinique ma puder z SPF 30. Z podobnej polki cenowej, kojarze, ze Mac rowniez.
Z tanich Bell ma 50-tke
Czy ten tusz Wibo zielony rzeczywiscie jest taki dobry? Juz niejednokrotnie tanie tusze pozytywnie mnie zaskoczyly a ten na duzo dobrych opinii 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się