Zagłodzone konie w Posadowie

Mnie zniknął temat w trakcie czytania  🤔
Dzionka, nie mieliśmy ale teraz się to chyba zmieni. Ja wiem, że fajnie jest poczytać sensacyjną historię ale czasem dla dobra sprawy lepiej odciąć niepowołanym dostęp do informacji. Lepiej, żeby ludzie zainteresowani i rzeczywiście mogący pomóc mogli się porozumieć bez anonimowych podglądaczy.
abre, w pełni się zgadzam 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
12 września 2013 16:54
Dostęp mają ci, co udzielali się w tamtym wątku. Mogą dostęp też uzyskać via Root forumowicze ze stażem (w sensie nie ci co 10 min temu się zarejestrowali)
Myślę że to dobry pomysł, wątek dalej jest, ale już tylko dla tych, co mają coś do powiedzenia w danej sprawie.
nie mogę nawet tego oglądać... 😕 jak można, no jak...
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 września 2013 08:23
rubinowa2, zarejestrowałaś się wczoraj i chcesz oglądać, cóż za zbieg okoliczności.
W telewizji nie mogę oglądać jak pokazują takie konie., tu nawet nie zaglądałam...  🙁
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 września 2013 17:41
JARA, chodziło jej, że chyba nie jest w stanie emocjonalnie.
JARA, chodziło zapewne o filmik z Posadowa, a nie brak dostępu do schowanego wątku.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 września 2013 21:21
No tak, wszędzie teorie spiskowe 😁
Dobrze Jara,
od razu widać,że re-volta czuwa 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 września 2013 22:12
Byrialsen zignorował ofertę 3 amerykańskich dresażystek wykupu jego posadowskich koni. Ponoć prowadzi rozmowy z Chińczykami.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
15 września 2013 22:49
a co za mało mu proponowali  🙄 ? czy jakiś inny był tego powód ?? wiesz coś więcej ?  :kwiatek:
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 września 2013 09:49
[quote author=zduśka link=topic=92090.msg1876034#msg1876034 date=1379281762]
a co za mało mu proponowali  🙄 ? czy jakiś inny był tego powód ?? wiesz coś więcej ?  :kwiatek:
[/quote]

w ogóle ponoć się nie odezwał ani nie odpowiada na tel. Na hestenettet pisali http://www.heste-nettet.dk/nyheder/10218/

Amerykańskie dresażystki walczą o konie Byrialsena


Słynne amerykańskie zawodniczki ujeżdżenia Karen Lipp , Shawna Harding i Tina Konyot zbulwersowane tym co zobaczyły na filmiku nakręconym w  stadninie Byrialsena w Polsce, powołały grupę roboczą , mającą na celu znalezienie nowych domów dla będących w najgorszym stanie koni ze stajni Byrialsena. 

Dotychczas Byrialsen zignorował wszelkie propozycje. " Nie wiemy zupełnie , co robić dalej. Możemy spróbować skontaktować się z polskimi władzami. Problem w tym, że rozprawa w sądzie jest zaplanowana na styczeń. Wszystkie konie mogą do tego czasu paść ", mówi Karen Lipp do Horse and Hound .

Z drugiej strony hestenettet.dk posiada informacje że konie pozostałe w stadninie Byrialsena w Posadowie są pod ciągłym nadzorem, w szczególności w celu zapewnienia im dobrostanu.

Tymczasem  Byrialsen rozpoczął negocjacje z chińskim inwestorem w kwestii przejęcia całości lub części jego działalności w Europie. Nie udało się hestenettet.dk uzyskać jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie od samego  Johna Byrialsena.


A jak tam wasza Whitney się miewa?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
16 września 2013 10:55
no to ciekawie się robi. Wiadomo, że JB nie chce na tym stracić a wiadomo , że zyska więcej w momencie przejęcia przez chińskiego inwestora swojej działąlności.

ej właśnie a jak to później będzie ?? konie przejdą na własność nowego właściciela ? ( jak by całość przejął )

Elu :kwiatek:  a Whitney ma się coraz lepiej. Mamy już wdrażać jej wymuszony ruch ( spacerki a później już delikatna lonża ) , dodatkowo, masaże + naświetlania lampą podczerwieni ( szkoda , że nie mamy solarium  😁 )

a oto i ona ( w pożyczonej od cioci dereczce ) - nadal potrzebujemy jakieś padokowej ale grubszej , bo ta jest zwykłą plandeką.

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 września 2013 11:02
ładnie jej w tym ubranku 🙂
aleqsandra   Kreujemy swój świat tym w co wierzymy
16 września 2013 11:40
ten zwyrodnialec nie zna granic... Inwestor daje mu szansę na spłatę długów i dalsze prowadzenie działalności... pytanie brzmi czy na pewno będzie prządł jak mu się wydaje, cały światek jeździecki już o nim słyszał... nagle wmówi wszystkim, że żałuje i że wszystko się zmieniło? 🙁🙁

no a nie dziwi mnie że nie odpowiada na propozycję swojej ex-żony... na pewno nie rozstali się na różowych chmurkach
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 września 2013 11:53
jaka propozycja ex-żony i której ex-żony?
[quote author=zduśka link=topic=92090.msg1876234#msg1876234 date=1379325315]
....właśnie a jak to później będzie ?? konie przejdą na własność nowego właściciela ? ( jak by całość przejął )
[/quote]

Nic nie wiadomo. Bo to bedzie kwestią, jak JB umówi się z Inwestorem w tej sprawie. A może do tej pory konie zostaną sądownie odebrane? Kto to wie ....

Nadal nic prawnie nie uległo zmianie. Konie w DT są prawną własnością JB. Dlatego powtarzam ( i powtarzać bedę) - DT, jak robicie zakupy na konie, płacicie za leczenie itp - bierzcie rachunki i wszystko opisujcie dokładnie.
Bo może przyjdzie taki dzień, kiedy zostaniecie zmuszeni do zwrotu koni (ktokolwiek to bedzie) ... i wtedy poproście (tego kogos) o zwrot kosztów przechowania i leczenia koni (macie do tego prawo). Koszty muszą być udokumentowane (nic na gębę).
W jutrzejszej Polityce (lub dzisiejszej w wersji elektronicznej) jest artykul o Posadowie.
a ma ktoś może wykupiony abonament i mógłby wrzucić skan?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
17 września 2013 19:42
artykuł w Polityce http://www.polityka.pl/spoleczenstwo/artykuly/1555321,1,pol-swiata-ratuje-konie-z-posadowa.read  ale chyba się nie da przeczytać chyba że szybko pintscreen zrobić
ElaPe już próbowałam 🙂, nidy-rydy... najwyżej jutro się odchamię i kupię papierową 🙂
Dyrydy 😉
jakby ktoś chciał poczytać: https://plus.google.com/photos/102984581403704566855/albums/5924670875786533153?authkey=CPrnpsOa7q21pQE
kliknąć w zdjęcie a później można scrollem powiększyć

edit. doczytałam, że to i tak niepełna treść  🙄
Nie umiem skopiowac z wersji na iPada :/
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
18 września 2013 21:36
harja no to jest niepełna wersja  🙁 ma ktoś więcej ??

a tym czasem panna Whitney zerka z okienka i pozdrawia  😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
18 września 2013 21:55
Inteligentnie jej z oczu patrzy 😉
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
18 września 2013 22:08
Inteligentnie jej z oczu patrzy 😉


bo ona jest inteligentna  😉 dzisiaj poszłyśmy na dłuższy spacer do lasu  🙂 było fajnie - bo po drodze była trawa  😀

i jeszcze jedno zdjęcie boksowe  🙂 jakość fatalna - bo komórkowa, ale może na dniach dorwę aparat to coś ładnego pstryknę.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
18 września 2013 22:12
zduśka, wygląda już całkiem apetycznie =)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się