Facebook -czy ktoś korzysta?

Jak zrobic zeby mojej tablicy i moich znajomych nie widzial nikt kto nie jest w moich znajomych? Kiedys to bylo, a teraz juz nie znajduje 🙁
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 lipca 2016 17:49
To jest chyba w ustawieniach prywatności (ta kłódka obok strzałki w prawym górnym rogu) albo właśnie w rozwijalnym menu tej strzałki pod hasłem ustawienia, potem z listy po lewej wybieramy prywatność i/lub oś czasu. Trzeba się trochę nagrzebać, ja sama nie pamiętam dokładnie 😉
EDIT: udało mi się jednak zmienić to na komputerze, to teraz pytanie, czy da się zamaskować przed osobami z poza znajomych pokazywanie zdjęć na których zostałam oznaczona?
EDIT 2: chyba już wiem, muszę zmieniać ustawienia w każdym zdjęciu z osobna 🙂

Kurcze ja wlasnie przegladnelam kazda kategorie i nic... Chyba, ze po prostu na telefonie nie mam takiej opcji, przesiade sie na kompa i sprawdze.
A ja bym chciała, by inne osoby nie widziały co komentuję... Moja mama tylko ciągle "a czemu napisałaś tu i tam to i tamto"  😵 Co coś komentuję to inni otrzymują o tym powiadomienia?  🤣
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 lipca 2016 18:38
Powiadomień nie, ale wyświetla im się na tablicy "X Y skomentowała post", widać post i komentarze. Tego się chyba akurat nie da ukryć (no chyba że komentowany post jest widoczny tylko dla Ciebie), ale jeśli ktoś wie jak to zrobić, to niech się podzieli - sama bym była zainteresowana taką opcją.
Alten ja mam gorzej... bo moja mama nie ogarnia na tyle, że pyta mnie "a co Ty to tam wstawiłaś ??", po prostu myśli, że to moje posty, a ja po prostu tylko coś polubiłam albo skomentowałam...
Spytałabym brata, bo on tak zrobił, że mama nie widzi, jakie on strony lubi i komentuje, ale nie mogę, bo wtedy mnie też zablokuje i nie będę mogła mamie mówić. 😁
Kurde szkoda 😀

Kaktus - no rzeczywiście słabo 😀 Wiecie jak jest, inaczej rozmawiacie z mamą, a inaczej z ludźmi swojego pokroju. Ja czasem coś skomentuję, z takim moim typowym dziecinnym poczuciem humoru... I już się zaczyna przesłuchanie  😁
ale można zablokować pokazywanie ludziom swoich wpisów, ale to wtedy trzeba każdego z osobna 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
29 lipca 2016 20:02
Jak się kogoś doda do bliskich znajomych to wtedy przychodzą powiadomiania kiedy ktoś dodał post lub coś udostępnił. A w kategorii bliscy znajomi widać co polajkował lub skomentował.
desire   Druhu nieoceniony...
30 lipca 2016 07:21
tam gdzie macie napis 'znajomi' przy danym użytkowniku, np. mamie, naciskacie i czekacie aż się rozwinie lista -> wrzucacie 'ograniczenie dostępu' -> usuwacie ptaszka z 'bliskich znajomych' i już mama/babcia/ojciec/dziadek/kochanek widzi tylko wasze publiczne posty.  🏇
Facella   Dawna re-volto wróć!
30 lipca 2016 08:21
Ale tu chyba nie chodzi o widoczność naszych własnych postów, tylko naszych komentarzy i polubien pod cudzymi postami...
desire   Druhu nieoceniony...
31 lipca 2016 21:45
Facella, w tą stronę to też ponoć działa
Mam fejsa ustawionego tak, że moje posty widzą tylko moi znajomi i znajomi tych znajomych.
Tak mi pasuje i nie chcę tego zmieniać.
I tu pytanie.
Jest gość X. Blokuję go. I gość nie widzi co piszę. Ale......
Jeśli razem z gościem X mamy wspólnego znajomego Y, to czy gość X widzi moje posty, czy nie widzi?
Nie, nie widzi.

dzięki  :kwiatek:
Czy coś ma wpływ na to, że osoba, z którą niezbyt często rozmawiam, pojawia się u góry, a potem w "więcej kontaktów"?
Bischa, z moich obserwacji wynika, że na górze mam osoby, z którymi najwięcej gadam. Ale czasem wskoczy mi ktoś dalszy, obserwuję to głównie w środku nocy, jak 'moi' są niedostępni a ten ktoś jest.
Do góry mam osoby, z którymi często rozmawiam jak i niedawno nawiązywałam (czy oni) kontakt.
Czy tylko mi coś się dzieje z fb na kompie? Gdy mam otwartego fb non stop i na dole ekranu mam zminimalizowane konwersacje na czacie z osobami X,Y, to nie wyświetlają mi się powiadomienia o nowych wiadomościach z tymi osobami. Potem otwieram okno czatu, a tam 10 nowych wiadomości. Co jaki czas mi się pojawia powiadomienie o wiadomościach z tymi osobami i np. "45 nowych wiadomości", które wcześniej już przeczytałam. 🤔 Nie czaję o co chodzi. Jak wchodzę na fb rano, pierwszy raz to mam powiadomienia normalnie, a potem coś się sypie. Ktoś takową sytuację miał?
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 listopada 2016 21:48
Mam na FB ustawiony język na English (US). Czy da się gdzieś zmienić, żeby godziny były wyświetlane w formacie 24-godzinnym? W tej chwili muszę się męczyć z AM/PM  😁 po przestawieniu na język polski godziny zmieniają się automatycznie na format 24-godzinny.
Czy do wiadomości wychodzi w grę tylko massenger?
Nie ma innej aplikacji zastępczej (dobrej)?
maluda

Niestety nie ma innej
do tej pory messenger był tylko na telefonie. teraz jest również na kompie. jest opcja, by na komputerze wrócić do starego widoku wiadomości?
maluda

Niestety nie ma innej

Muszę przeboleć.
Strasznie mi się nie podoba fakt, że mnie "zmuszono" do zainstalowania tego.

Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
23 stycznia 2017 16:26
maluda, mam to samo, w dodatku messenger zajmuje mnóstwo miejsca i psuje mi się opcja rysowania po ekranie (to kółko z wiadomością losowo się wyłącza i muszę co chwila zmieniać w ustawieniach że ma uprawnienia do wyświetlania go na innych aplikacjach) 🙄
Polecam przerzucenie się na WhatsApp
Tylko że w Polsce jednak więcej osób korzysta z messengera niż whatsappa. Niestety.
do tej pory messenger był tylko na telefonie. teraz jest również na kompie. jest opcja, by na komputerze wrócić do starego widoku wiadomości?


ale w sensie ze mozna pobrac jak np gg? podlinkuj prosze
olencja, to prawda, w wielu krajach messenger to przeżytek i mało kto z niego korzysta. Mnie też denerwowało to, że jak tylko coś robię na tablecie to od razu widać na facebooku, że jestem dostępna :/ Może z czasem się Whatsapp w Polsce upowszechni, dla mnie jest dużo wygodniejszy w użytkowaniu. Warto przekabacić znajomych 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się