zawody towarzyskie- czy to już koniec?

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
08 stycznia 2013 08:40
http://pzj.pl/modules/wfdownloads/singlefile.php?cid=16&lid=797

na wniosku o licencje na dany rok dla klubu,tez się to pojawiło...wczesniej był taki wymóg?
wiem,że do certyfikacji ośrodka jest wymóg,ale chyba w przypadku klubów tak nie było???
Ktoś Wczoraj na zebraniu w naszym WZJ zasugerowała to członkini zarządu PZJ, acz nie można wykluczyć, że jej stanowisko może się minąć z interesami związku.. Ale zrozumiałam, że im też to niezbyt na rękę.
Zmiana przepisów rejestracyjnych "rychło wczas", biorąc pod uwagę, że dają sobie 14 dni na wystawienie licencji od wpłynięcia wniosku.. Ja byłam rano poopłacać licencje, a popołudniu na zebraniu dowiedziałam się, że wniosek jest zmieniony  😵  Tylko wczoraj jeszcze nikt nie doczytał, że z "trójką" nie trzeba spełnić tego debilizmu.
Ja wszystko rozumiem- kapitalnie by było, żeby wszyscy szkoleniowcy wychodzili z jednolitego systemu, nie było wolnej amerykanki itd., tylko niestety zwykłego śmiertelnika zwyczajnie nie stać, żeby te uprawnienia pozdobywać. O opłacalności bycia trenerem/instruktorem nie raz już było..

edit: zapewne też "świeżynka"..
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
08 stycznia 2013 08:53
ponieważ mam w pracy nudna robobote do zrobienia 🤣 to policzyłam...

aktualna licencję posiad w tej chwili 419 szkoleniowców,na całą Polskę...niestety,z racji tego,że i zawodnicy i kluby mają roczne licencje,nie wiem ile jest klubów i zawodników...ale podejrzewam,że klubów jest mniej niż zarejestrowanych szkoleniowców...a może nie?

jezeli będzie monopol,jeden szkoleniowiec na jeden klub,to tych szkoleniowców zabraknie....bo w tej chwili,przy certyfikowanych ośrodkach to szkoleniowiec tylko raz może sie podpisać na takim papierze,czyli może współpracowac tylko z jednym ośrodkiem (co dla mnie jest głupotą,ale cóż...)...dziwne,bo na stronie pzj baza ośrodków certyfikowanych jest pusta...a jeszcze w grudniu były na niej aktualne dane ( licencja takiego ośrodka tez jest na 3 lata)...

coś grzebią,coś kombinują....
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 stycznia 2013 09:30
[quote author=Ktoś link=topic=90357.msg1641450#msg1641450 date=1357630726]
Ale chwila - ten podpis jest potrzebny TYLKO przy opłacaniu rocznej licencji, a nie na zgłoszeniach na zawody.

na razie nie potrzeba.... 🤣
[/quote]


He he he ano 😉

Czy te przepisy dotyczą tylko zawodów ogólnopolskich i wyżej, czy regionalnych też?

Czy zawodnik z licencją regionalną może startować w towarzyskich?

Czy zawodnik zawodów regionalnych przy opłacaniu licencji na dany rok, musi mieć podpis licencjonowanego szkoleniowca?
Czy te przepisy dotyczą tylko zawodów ogólnopolskich i wyżej, czy regionalnych też?
Czy zawodnik z licencją regionalną może startować w towarzyskich?
Czy zawodnik zawodów regionalnych przy opłacaniu licencji na dany rok, musi mieć podpis licencjonowanego szkoleniowca?

1. Wszystkich zawodów,
2. Wg aktualnych przepisów nie,
3. To prawdopodobnie zależy od WZJtów.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 stycznia 2013 09:47
_Gaga, dzięki.
Faktycznie, trochę oszaleli...
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
08 stycznia 2013 09:58
_Gaga, a nie wiesz może jak to jest? szkoleniowiec który współpracuje z certyfikowanym ośrodkiem jeździeckim,który nie jest klubem zrzeszonym z pzj, może jednoczesnie podpisać wniosek o licencję innego klubu sportowego?

o ile na wnioskach o licencję/rejestrację zawodnika może podpisac się nieskończoną ilość razy, o tyle przy klubach nie ma jakiś ograniczeń???
Ja bym z chęcią została takim szkoleniowcem spełniającym wymogi najświętszego PZJ, ale zgodnie ze złotą myślą, że "wszystko co żre i sra, to gó.no, nie interes", życia mi nie starczy, by zarobić podnoszenie swoich kwalifikacji i na ich "certyfikowane" kursy..  🙄
Kto to wszystko wymyśla.  😵
Najgorsze jest to, że u nas na WSZYSTKICH zawodach regionalnych L-ka też jest towarzyska.. A wyżej już jest normalnie..
A w propozycjach na styczeń i luty zawody towarzyskie się pojawiają. I to w mojej miejscowości więc aż żal nie skorzystać... ; /
Jak oni to będą sprawdzać? W sensie kto pojedzie te zawody towarzyskie?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
08 stycznia 2013 10:30
będzie czarna lista 🤣 i szpiedzy z krainy deszczowców  👀


zaczyna mnie smieszyć ta farsa...może i mam w domu licenjonowanego szkoleniowca pzj....ale na fb mignęło mi kilka "ogłoszeń" w sprawie tych podpisów, na razie bezcenne  😎... żeby było zabawniej,tylko jedna z tych osób faktycznie figuruje na liście pzj z aktualna licencją  😎
Będziecie startować pod pseudonimami i w maskach 🙂 czytam, czytam i przeraża mnie to coraz bardziej... 🙁
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
08 stycznia 2013 10:35
Będziecie startować pod pseudonimami i w maskach 🙂 czytam, czytam i przeraża mnie to coraz bardziej... 🙁


o, i to jest słuszny kierunek - pończocha na ryj i wio
dempsey   fiat voluntas Tua
08 stycznia 2013 10:35
Jak oni to będą sprawdzać? W sensie kto pojedzie te zawody towarzyskie?

Środki uzyskane z wpłat na licencje można przeznaczyć na usługę firmy detektywistycznej  🏇

ElaPe to już wszystko jasne, dlaczego maski dla koni z HSS są zakazane! Po prostu przygotowywali sobie grunt.
Tak czytam o tych coraz to nowych pomysłach i autentycznie ogarnia mnie zdziwienie . Czy szacowny PZJ nie rozumie, że aby sport wysoki się rozwijał, potrzebne są tłumy dzieciaków u dołu?
dostęp do startów na poziomie początkowym powinien być wręcz nieograniczony, jak najłatwiejszy i jak najtańszy, aby ludzi zachęcać, a nie zniechęcać formalnościami i opłatami, inaczej o rozwoju sportu jeździeckiego możemy sobie pomarzyć. Te działania to takie na złość mamie odmrożę sobie uszy... 
JAk z tym Cyprem? 😉
[quote author=Ktoś link=topic=90357.msg1641585#msg1641585 date=1357639126]
_Gaga, a nie wiesz może jak to jest? szkoleniowiec który współpracuje z certyfikowanym ośrodkiem jeździeckim,który nie jest klubem zrzeszonym z pzj, może jednoczesnie podpisać wniosek o licencję innego klubu sportowego?

o ile na wnioskach o licencję/rejestrację zawodnika może podpisac się nieskończoną ilość razy, o tyle przy klubach nie ma jakiś ograniczeń???
[/quote]

Na razie nic nie wiem
Czytam - i podobnie, jak Wy - oczy mi się robią sporo większe od moich koni zaraz po spotkaniu czołgu w lesie...
Na Cyprze mówi się po cyrpyjsku?  🤣 (grecki język trudna język)
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 stycznia 2013 11:00
A ile mogę brać za podpis? Hehe

Jak na razie rozumiem wystarczy być Instruktorem Szkolenia Podstawowego z licencją, żeby to podpisać?

Ja w ogóle uważam, że wymóg bycio zarejestrowanym w jakimś klubie, to bzdura. Owszem, można być niezrzeszonym, ale w ogólnym rozrachunku się to zazwyczaj nie opłaca, bo koszty licencji przewyższają składki w niejednym klubie.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
08 stycznia 2013 11:01
_Gaga - dość dobrze mówia po angielsku...grecy-cypryjscy chwilowo mnie olali,ale zajmę się tym,jak będę miała więcej czasu  🏇
Ktoś - Grecy w miejscowościach turystycznych to i po polsku mówią :-)
Pytałam bardziej pod kątem języka urzędowego
Ale naprawdę jestem ciekawa jak to będzie sprawdzane..
Jacyś bardziej znani jeźccy może i będą rozpoznawani, ale tacy co raz na jakiś czas startują w zawodach, np. ja, to co, będą przeglądane wyniki i będą sprawdzać każde nazwisko czy w bazie mają..  👀 Przecież to jest aż śmieszne..

A co chodzi z tym podpisem instruktora?
deborah   koń by się uśmiał...
08 stycznia 2013 11:06
w sobotę u nas zamiast zawodów towarzyskich trening otwarty z nagrodami. mogę wystartować czy raczej mam się zgłosić jako Cyprian Kamil Norwid na koniu Kopernik?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
08 stycznia 2013 11:08
Sonkowa, PZJ wymyślił, że na drukach licencyjnych i rejestracyjnych musi swój podpis złożyć licencjonowany przez PZJ szkoleniowiec.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
08 stycznia 2013 11:09
ja - ale to ja - bym się bała wystartować jako Karolina Maszkowska na koniu Integro...chcę w tym roku startowac w krajowych zawodach,nie stac mnie na takie ryzyko 🤣

a na chłopski rozum - jeżeli organizator nie będzie miał listy uczestników,a opłaty pobierze "na czarno" bez kp,to jak PZJ udowodni,że na nich startowałas? jak udowodni,że takowe zawody/przejazdy treningowe/nieautoryzowana impreze wogóle sie odbyła/y?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
08 stycznia 2013 11:10
w sobotę u nas zamiast zawodów towarzyskich trening otwarty z nagrodami. mogę wystartować czy raczej mam się zgłosić jako Cyprian Kamil Norwid na koniu Kopernik?


Może lepiej płci swojej nie zmieniaj  😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
08 stycznia 2013 11:12
_Gaga, biznesowo english 🙂 no i mamy rodowitego Greka w firmie w razie problemów lingwistycznych....
dempsey   fiat voluntas Tua
08 stycznia 2013 11:12
[quote author=Ktoś link=topic=90357.msg1641687#msg1641687 date=1357643399]
a na chłopski rozum - jeżeli organizator nie będzie miał listy uczestników,a opłaty pobierze "na czarno" bez kp,to jak PZJ udowodni,że na nich startowałas? jak udowodni,że takowe zawody/przejazdy treningowe/nieautoryzowana impreze wogóle sie odbyła/y?
[/quote]
To się zgłosi cały ośrodek do odp. instytucji i w ogóle wszystkich zamkną! Wreszcie spokój będzie!!! Se wymyślili, ciągle sobie zawody i zawody chcą urządzać! Zawodów sie zachciewa! Koniec, porządek musi być.
deborah   koń by się uśmiał...
08 stycznia 2013 11:13
ElaPe, co racja to racja 😉
ciekawe jak będą to weryfikować... na zawodach towarzyskich nikt paszportów i dokumentów tożsamości  nie sprawdza.. można się zgłaszać dowolnie...
PZJ będzie wysyłać szpiegów z kamerami? i podeślą Ci mandat karny z videonagraniem wykluczający Cię na pół roku?
anetakajper   Dolata i spółka
08 stycznia 2013 11:18
Na druku zgłoszeniowym:
(nr licencji i czytelny podpis licencjonowanego szkoleniowca PZJ)
(w przypadku zawodników do ukończenia 18 roku życia oraz zawodników nowo rejestrowanych do momentu uzyskania uprawnień III-go stopnia lub uprawnień krajowych WKKW)

Nic z tego nie rozumiem  😵
Ja zrozumiałam, że podpis musisz mieć, gdy jesteś niepełnoloteni lub gdy rejestrujesz się po raz pierwszy (nie wiem, pierwszy raz kupujesz licencję?) a nie masz jeszcze uprawnień III stopnia lub uprawnień krajowych wkkw. Czy też tak rozumiecie?

edit. czyli jak się w ubiegłym roku licencję miało to nie trzeba podpisu?
deborah   koń by się uśmiał...
08 stycznia 2013 11:23
tak Cejloniara,  dokładnie tak. czyli jeśli chce sobie wykupić licencję także na WKKW a mam III w skokach i nigdy w WKKW nie startowałam to tak czy owak muszę mieć podpis trenera z licencją?

Ktosina Ty także prawda? bo chcesz WKKW w tym roku śmigać?
anetakajper   Dolata i spółka
08 stycznia 2013 11:26
Czyli jam mam III licencje w skokach to nie muszę mieć tego podpisu? do uj. i skoków?
A wkkw ? jakie to są uprawnienia krajowe?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się