zawody towarzyskie- czy to już koniec?

Trochę w temacie, trochę obok:
cięcia finasów w sporcie
fragment:
Ministerstwo przedstawiło podział dyscyplin sportu na trzy grupy: złotą, srebrną i brązową. O dalszy byt nie musi się martwić dziewięć dyscyplin uznanych za strategiczne, czyli grupa złota.

W tym gronie znalazły się: kajakarstwo, kolarstwo, lekkoatletyka, narciarstwo, pływanie, podnoszenie ciężarów, wioślarstwo, zapasy i żeglarstwo.

Te związki utrzymają ministerialne finansowanie na dotychczasowym poziomie, z wyjątkiem lekkoatletyki, kajakarstwa i wioślarstwa, których budżety zostaną zmniejszone o 10 proc.

Grupa srebrna to dyscypliny ważne, sporty o dużych tradycjach, ale mniejszym zasięgu, w przeszłości charakteryzowały się dużą skutecznością w rywalizacji międzynarodowej, mające jednak bardzo wąską wysoko wykwalifikowaną kadrę trenerską.

Do nich zaliczono 6 sportów: biathlon, judo, łyżwiarstwo szybkie, strzelectwo sportowe, szermierka, tenis.

Grupa brązowa to sporty o małym znaczeniu w kontekście promocji kraju i ze względu na sportową rywalizację międzynarodową: sporty nieliczące się w rywalizacji międzynarodowej w kontekście walki o olimpijskie medale.

Grupa brązowa to badminton, boks, gimnastyka, jeździectwo, łucznictwo, tenis stołowy.
Moon   #kulistyzajebisty
29 stycznia 2013 13:50
No, to pozamiatane.

O grupie srebrnej:
dyscypliny ważne, sporty o dużych tradycjach, ale mniejszym zasięgu, w przeszłości charakteryzowały się dużą skutecznością w rywalizacji międzynarodowej, mające jednak bardzo wąską wysoko wykwalifikowaną kadrę trenerską.

Pani ministra pewnie myśli że jeździectwo to łapanie mustangów na lasso, więc cóż...  😉
kujka   new better life mode: on
29 stycznia 2013 13:51
a gdzie jest pilka nozna?  😂

edit: doczytalam:

Osobną kategorię stanowią gry zespołowe, które zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej, która nadal będzie miała zapewnione wysokie finansowanie, znalazły się koszykówka, piłka ręczna, siatkówka i piłka nożna. Pozostałe będą musiały poszukać strategicznych sponsorów.

to jakas kpina.
Moon   #kulistyzajebisty
29 stycznia 2013 13:52
kujka, gry zespołowe podzielili jakoś inaczej. Nawet nie chce mi się tego czytać 🤣

Edit: Dobrnęłam i prawie spadłam z krzesła  🤔wirek:
Osobną kategorię stanowią gry zespołowe, które zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej, która nadal będzie miała zapewnione wysokie finansowanie, znalazły się koszykówka, piłka ręczna, siatkówka i piłka nożna. Pozostałe będą musiały poszukać strategicznych sponsorów.
Livia   ...z innego świata
29 stycznia 2013 13:53
kujka, pewnie w grach, których wspieranie jest totalnie bezsensowne bo nie ma efektów, ale i tak będą to dalej robić 😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
29 stycznia 2013 13:56
Njus z gatunku "Zdrożały jachty pelnomorskie" . Jak dla mnie to w ogóle to całe to Ministerstwo Sportu może się rozwiązać a i tak mnie tyle to obejdzie co zeszłoroczny śnieg
Njus z gatunku "Zdrożały jachty pelnomorskie" . Jak dla mnie to w ogóle to całe to Ministerstwo Sportu może się rozwiązać a i tak mnie tyle to obejdzie co zeszłoroczny śnieg

Jachty zdrożały??? O kurczę....
😂
Njus z gatunku "Zdrożały jachty pelnomorskie".

Doskonałe. Trafne. Genialne.
Sport (w sensie rywalizacji według wspólnych wszystkim zasad na światowym poziomie) jest Nikomu nie potrzebny, więc po co truć d*? Propaganda jest potrzebna ewentualnie.
Cała reszta taką sobie rywalizację wymyśli jak będzie uważała.
To ja się tu śpieszę donieść co Ministra uradziła.....
Żadnej wdzięczności, żadnej.  😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
29 stycznia 2013 15:50
To ja się tu śpieszę donieść co Ministra uradziła.....
Żadnej wdzięczności, żadnej.  😉


nie no dziekujemy. 🙂 Przynajmniej wiadomo czym się w tym Ministerstwie zajmują z nudów.
Widzieliście? http://pzj.pl/modules/news/article.php?storyid=2498 Problem częściowo rozwiązany 😉
czyli wynika z tego że jeżeli zawody towarzyskie są autoryzowane przez pzj to zawodnik/sędzia może wziąć udział w imprezie...hmmm ciekawa jestem ile ta autoryzacja będzie kosztować.... 😀iabeł:
a co z cyklem zawodów(chodzi mi o HPP w Powożeniu) gdzie biorą udział amatorzy i zawodowcy?
Czy jeżeli impreza zaczęła się w 2012r a finał jest w kwietniu 2013 to zawodowcy nie wystartują jeżeli pzj ich do tego czasu nie autoryzuje?
madzixx Jest napisane, że OZJy mają wpisywać nieodpłatnie zawody do kalendarza. A zawody wpisane w kalendarzu=autoryzowane😉
No i wykrakane z tą opłatą za autoryzację zawodów towarzyskich....PZJ przechodzi sam siebie-2 tyg po pierwszej uchwale-która wyglądała dość rozsądnie-już jest kolejna-uzupełniająca?!!?-o pobieraniu "opłaty administracyjnej".....Za co,ciekawe,że ktoś przeczyta propozycje i wpisze do kalendarza,co zajmie mu na kompie raptem 5 minut? Co wy na to???!!
kujka   new better life mode: on
23 lutego 2013 12:31
coz.. dokladnie tego sie spodziewalam.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
17 kwietnia 2013 20:07
Czy jesli mam zamiar zrobic PArkur otwarty wraz z nagrodami lapie sie to pod towarzyskie i wszystkie wymogi z nowych przepisow?

edit: moze byc tez parkur treningowy 😉
opolanka   psychologiem przez przeszkody
17 kwietnia 2013 20:10
Ano właśnie - u mnie w regionie ZR się nie odbędą i robią "Parkur otwarty". Jak to wygląda zgodnie z nowymi wymysłami PZJ?
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
20 kwietnia 2013 18:56
up up nikt nic ?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
24 marca 2014 11:33
Rada PZJ dn. 17.03.14:

Rada uważa za konieczne zlikwidowanie zawodów towarzyskich oraz wprowadzenie specjalnych konkursów dla amatorów podczas zawodów regionalnych,

http://www.lzj-konie.pl/files/Protoko_Rady_PZJ_17_03_2014.pdf

Wspaniale
Elu nie znamy szczegółów
Aktualnie w zach-pom konkursy towarzyskie w 95% przypadków organizowane są przy okazji zawodów regionalnych. W takim przypadku zmieni się jedynie nazewnictwo z towarzyskie na amatorskie
Może ma to coś wspólnego z odpowiedzialnością i prawem?...
Poczekajmy na konkrety, może nie będzie tak źle  😀
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
24 marca 2014 12:02
Ja to rozumiem tak, że PZJ chce znaleźć jakiś sposób na to by pozbyć się konkurencji w postaci stajennych towarzyskich zawodów. Na razie szukają sposobu na ostateczne rozwiązanie bo zeszłoroczne próby likwidacji ZT poprzez penalizowanie uczestników ZT będących jednocześnie zawodnikami startującymi w zawodach oficjalnych trochę spełzły na niczym
Dyskutowaliśmy o tym kilka razy. Temat wyszedł z FEI przez GChT Toopsa oraz jakieś spore zawody w rajdach organizowane prezz Emiraty. Oba cykle "towarzyskie" czyli  poza FEI z dużą kasą do wygrania - frekwencja ogromna a FEI nic z tego nie miało. W dodatku terminy kolidujące z zawodami FEI... Tak z grubsza
PZJ musiał się do zakazu ZT odnieść. Suma summarum nic się nie zmieniło - wystarczy ZT czy konkursy towarzyskie zgłosić do WZJtu, spełnić warunki (medycyna na miejscu + zawody do klas L w skokach i P w ujeżdżeniu) bez żadnych dodatkowych opłat i kar można sobie sędziować, jeździć, organizować. Zatem nie rozumiem kompletnie "lamentu" nad ZT... Przynajmniej pierdoła jeździecka nie pojedzie nagle 120... (ograniczenia klas)...
Sądzę - chociaż nie znam sprawy - że aktualna kwestia to sprawa nazewniectwa i odpowiedzialności po prostu...

Dodam, ze stajenne zawody organizowane są pod hasłem parkury / czworoboki otwarte i też "krzywdy nie ma"  😉 Licencji nie tracą ani zawodnicy ani sędziowie ani komisarze...
Dla mnie to są jakieś jaja. Kurczę- jeździectwo jest u nas od zawsze- nie przypomną sobie uczestników IO w jeździectwie? A przepraszam, kto miał najlepszą kawalerię? Husarię czy ułanów? Żenada, wielka żenada.
Żenada, wielka żenada.


Ale że co ???? 😲  🤣
Smok- przyznanie jeździectwa do rangi brązowej  😵 😉
Dla mnie to są jakieś jaja. Kurczę- jeździectwo jest u nas od zawsze- nie przypomną sobie uczestników IO w jeździectwie? A przepraszam, kto miał najlepszą kawalerię? Husarię czy ułanów? Żenada, wielka żenada.


Kiedy były te IO z medalami, kiedy ułani mieli rację bytu?
Po co żyć historią? Trzeba żyć i działać tu i teraz. Jeździectwo nie jest sportem ani powszechnym ani medialnym. Nie mamy dziś wielu osiągnięć, którymi możemy się pochwalić...
Poza tym co to ma do zawodów towarzyskich??  😲
Smok- przyznanie jeździectwa do rangi brązowej  😵 😉


A co miało by być w złotej ??? Z jakiej okazji . Mamy Mistrza świata ,Olimpijskiego , Jakieś Medale ???  🙄

P.S Gaga - Nawet myślimy to samo i w tym samym momencie , to zły objaw  🙄
Nie wiem 😀 Ale na górze coś było :P Zresztą, coś się dzisiaj dziwnie czuję to i może plotę głupoty 😉 Przepraszam za zamieszanie 😉
Kto wie, jak jest w końcu z parkurami otwartymi? Wlaśnie mi się rzucił w oczy komunikat Toruńskiego Klubu Jazdy Konnej o odwołaniu takich pod naciskiem PZJ i groźbą sankcji.. Czyli już tylko autoryzowane zawody towarzyskie do L klasy zostają?
Bombal, na to wychodzi. :/ PO u nas w stajni też niedawno zlikwidowane w podobnych okolicznościach.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się