Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

a ja już nie mogę z moimi przetłuszczającymi się kudłami 🙁 muszę myć codziennie, ewentualnie co 2 dzień jak nie muszę mieć ich hiperświeżych drugiego dnia...
scottie pisała o kucyku - u mnie to jest chyba marne 6cm... beznadzieja 🙁

jedyne co dobre że szybko rosną i nie lecą jakoś koszmarnie... choć od rozpoczęcia naturalnej pielęgnacji minimalnie bardziej 🙁
Heval, jak schną i jak schły zanim przeszłaś na CG? Jakie oleje Twoje włosy lubią? A proteiny? Wielko i małocząsteczkowe? Jaka jest reakcja włosów?


schną dość szybko (tzn, no oczywiście nie, że 5 minut, ale coś koło 2 godzin? Zależy co oznacza szybko, bo jeszcze informacji jakie są mniej więcej przedziały czasu, które wyznaczają szybko / wolno), po przejściu na CG wydaje mi się, że schną mniej więcej tak samo szybko.
Jak na razie stosowałam tylko oliwę z oliwek, to pierwszy raz efekt był super, włosy miękkie, przyjemne w dotyku, za drugim nie czułam tego aż tak.

Teraz poszukam sobie jakiejś fajnej maseczki z jajka  🙂
Już się nie mogę doczekać aż mi się włosy oczyszczą. 🙂 Na razie myłam drugi raz Joanną Rzepą i włosy dłużej trzymają świeżość. Drugi raz myłam dopiero po 3 i pół dnia, a wcześniej musiałam myć niemalże równo co 2 dni. W dodatku są milsze w dotyku, fajnie się układają i nie wypadają aż tak. Jestem baardzo zadowolona. 😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
13 września 2012 16:33
Ja zakupiłam dziś garniera z avocado. Co śmieszne, kupiłam w carrefourze, 2 zł taniej niż w rossie.
Zaraz będę próbowała.
Heval, mało olei stosowałaś, ciężko powiedzieć. Używałaś keratyny? Jak długie masz włosy? I jaki masz przedział schnięcia włosów (min-max)?
bianca, bardzo mi przykro :P, ale obstawiam, że właśnie masz włosy średnioporowate. Są ciekawsze niż nisko- czy wysokoporowate - nigdy nie wiesz, co im będzie pasować 😁
madzia, SCES to brat bliźniak SLES, jednak w obecności chlorku magnezu jego działanie nie jest tak silne. Ja na co dzień bym go raczej nie stosowała, ale jeśli Ci służy, to po prostu zadbaj o zabezpieczenie włosów na długości odżywką myjącą.
Jiska, składy, składy!
honey, taki facet to skarb 🙂
agulaj79, mleko to proteiny - trzeba uważać. Raz na jakiś czas płukanka mleczna odżywi włosy, ale stosowana zbyt często może przynieść efekt odwrotny od oczekiwanego. Maska/płukanka z mleka podpasuje zwłaszcza włosom wysokoporowatym.
[s]cavaletti w tej chwili nie mam jak wypisać składów...a nada sie na drugie O odżywka isana z babasu? 👀[/s]
nie aktualne 😉
Averis   Czarny charakter
13 września 2012 16:51
Jiska, dziewczyno na miłość boską- przeczytaj w końcu ten wątek w całości. Na 80% Twoich pytań już odpowiedziano. A o Isanie było z 14 razy.
A jak zrobić płukanke/ maskę z mleka? Może być mleko takie zwykle z kartonu
zrobiłam dziś pierwsze podejście do drożdży. Pierwsze... i ostatnie 😉

chyba zdecyduję się jednak na siemię lniane, tylko nie mam pojęcia jak je dokładnie przyrządzać. Wrzątkiem zalewam i piję ostudzone czy jak? Podobno się taki glut robi. Mogę sobie blenderem zmiksować (to jest- po zalaniu wrzątkiem i ostudzeniu) do koktajlu owocowego np?
Averis nie będę szukała w 90 stronach...jeśli ktoś będzie chciał to odpowie mi na pytanie. Przeglądnęłam pare stron,ale nic nie znalazłam o tym czy isana z babsu nadaje się na drugie O. 😉
Jiska, od tego jest wyszukiwarka.
a ja już nie mogę z moimi przetłuszczającymi się kudłami 🙁 muszę myć codziennie, ewentualnie co 2 dzień jak nie muszę mieć ich hiperświeżych drugiego dnia...
scottie pisała o kucyku - u mnie to jest chyba marne 6cm... beznadzieja 🙁

jedyne co dobre że szybko rosną i nie lecą jakoś koszmarnie... choć od rozpoczęcia naturalnej pielęgnacji minimalnie bardziej 🙁


A czym myjesz?
na 1 stronie jest wiele linków do blogów, gdzie na pewno znajdziesz odpowiedź. Isana się nadaje na drugie O, na pierwsze również a nawet na dziesiąte jak chcesz. Sprawa indywidualna...

Ja na ostatnie O zawsze daję babasu, bo fajnie wygładza. Później tylko balsam b/s Joanny z Apteczki Babuni (mleko miód), żeby nawilżyć moje suche kłaki i nie mieć problemu z rozczesywaniem.
wolburka napisałam już,że nie aktualne 😉 ale dziękuje.
cavaletti dzięki :kwiatek: w takim razie będę go stosować co jakiś czas jako urozmaicenie. A odżywka jest ok?
Epikea, aktualnie biovax honey+cinnamon... i tak jest lepiej niż przed rozpoczęciem tej pielęgnacji bo włosy 2 dnia nie wyglądają przepaskudnie tylko słabo 😉 ale wkurza mnie to że kombinuję i kombinuję i nic... (albo niewiele)
Averis nie będę szukała w 90 stronach...jeśli ktoś będzie chciał to odpowie mi na pytanie. Przeglądnęłam pare stron,ale nic nie znalazłam o tym czy isana z babsu nadaje się na drugie O. 😉

owszem, może ktoś odpowie, ale chyba nie zdajesz sobie sprawy jak to wkurza człowieka gdy widzi pytanie które się powtarza pierdyliard razy. Nam też nie podano wszystkiego na tacy, szczególnie że na pierwszej stronie jest naprawdę dużo informacji. Możemy nakierować, doradzić ale ja przynajmniej nie będę odpowiadać na takie pytania. Ludzie 😵

Nie mam pomysłu na kolejną odżywkę. AiK już ostatnio skończyłam, Isana z Babassu już mi nie pasuje tak jak kiedyś, więc na moment obecny mam tylko jedną 😁 nadal jestem zakochana w odżywce Receptury Babuszki Agafii. Myślę nad zamówieniem ze sklepu Kalina, a dokładniej coś z serii Natura Siberica. Używała może któraś z was?

Dzisiaj 6 kubek drożdży, zaczynam się przyzwyczajać do tego smaku. Coraz mniej kakao dodaję i jest ok 😀

Anaa a mogłabyś przepisać skład? Bo z tego co widzę, szampony Biovax mają PQ w składzie. Może przez nie włosy są oklapnięte i krócej zachowują świeżość

e: zapomniałam dodać. cavaletti, super notka o detergentach!
Jest u was w rossmanach ta odzywka Isanny z olejkiem babasu?
Wchodze dzis po swoja ulubiona odzywke patrze na polke i nie ma, pytalam sie obslugi ktora twierdzi ze juz jej nie bedzie  😕
Ktos podrzuci jakis pomysl czym zastapic ta Isane?
Misia, jak nie będzie? Ale że co? Że jak? Przecież to jest NIEMOŻLIWE! Nie mogą wycofać najlepszej odżywki...
U mnie cały czas jest. Jednak ja bym się nie martwiła tym, co mówi obsługa Rossmanna. Wycofywane już były olejki Alterry, balsam Babydream dla mam, a tu po pewnym czasie się okazuje, że zmieniali opakowanie 😉
Anaa a może spróbuj Facellę? U mnie zdaje egzamin i mogę myć włosy co 2 dni - a to u mnie mega sukces
Biovaxy z tego co widzę mają SLS w składzie - a  SLS potrafi drażnić i prowokować produkcję sebum. Takie błędne koło, czym bardziej myjesz tym bardziej się tłuszczą...
cavaletti tak samo zareagowalam  😉
maracuja wierze w to co mowisz  😉
Wreszcie od 4 dni udało mi się do końca rozpuścić drożdże...nie pływaja mi żadne fusy,które opadają na dno a konsystencja jest idealnie gładka 😅 nie wiem czy to ma jakieś znaczenie,ale zawsze po zalaniu wrzątkiem drożdży od razu je mieszałam,a teraz zapomniałam i dopiero po paru minutach je wymieszałam,żeby się rozpuściły i są super-o ile ten nie smaczny napój można nazwać super 🙄

edit.chyba zbyt szybko się ucieszyłam...pijąc je czuje gaz -.-  wypić czy nie?
rano umylam wlosy BD i nalozylam kallos latte na godzinke
wlosy sa miekkie ale podejrzewam ze jutro czeka mnie mycie bo juz nie sa swieze
normalne?
Wiem,ze sie powtarzam,ale dziewczynom ktore maja problem (miedzy innymi) z przetluszczaniem polecam ampulki Radical. Dodatkowo wlosy sa tak fajnie uniesione u nasady,miekkie i blyszczace 😉
Heval, mało olei stosowałaś, ciężko powiedzieć. Używałaś keratyny? Jak długie masz włosy? I jaki masz przedział schnięcia włosów (min-max)?

ja wiem, dopiero początki mam i jeszcze mało używałam  😡 Kreatyny nie używałam, jeszcze.
Włosy mam za łopatki. Max schnięcia włosów, to cała noc, ale splecione się nie liczą chyba? Do 4 godzin max są już suche. A najkrócej to w +/- półtora godziny, w lato.
Zaraz umyję włosy, to zrobię doświadczenie i wyliczę, ile mi schną  🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
13 września 2012 18:35
kasska, jak się te kapsułki dokładnie nazywają?
Co jeszcze do szybkoprzetłuszczających się włosów poradzicie? Szampon i odżywkę najlepiej.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
13 września 2012 19:06
Tristia, do mycia skalpu jak najdelikatniesze szampony np. BD fur mama, Facelle. Na długość dowolne odrzywki zgodę z naszą pielęgnacją- nie będę sie powtarzała bo cały pierwszy post jest o tym. Skalp i włosy proponuje olejować a wszystkie odżywki nakładać od ucha w dół, bo z przetłuszczaniem często idzie w parze obciążenie i przyklap.

Dziewczyny, jak pijecie skrzypokrzywę? Codziennie po dwie saszetki skrzypu i dwie pokrzywy, a może co drugi dzień, lub parzycie razem jedną saszetkę skrzypu z jedną saszetką pokrzywy?  :kwiatek:
Scottie   Cicha obserwatorka
13 września 2012 19:12
arivle, ja piłam jedną saszetkę skrzypu i jedną pokrzywy dziennie. Do kufla wrzucałam saszetkę pokrzywy i zalewałam wrzącą wodą (szklanką wody), mieszałam, przykrywałam i odstawiałam na chwilę, w tym samym czasie gotowałam w rondelku saszetkę skrzypu z trochę więcej niż jedną szklanką wody. Jak zaczęło wrzeć, to pogotowałam jeszcze trochę i dolewałam do pokrzywy. Odstawiałam całość do ostygnięcia (po wymieszaniu i pod przykryciem), a później piłam 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się