Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 listopada 2018 21:42
Ja rozjaśniłam kwasem jabłkowym. Bardzo delikatną, ale widać różnicę.
W najbliższym czasie znów rozjaśnianie i hennowanie.
[img]https://scontent.fwaw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/45166281_10211874298883938_6722606605541572608_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_ht=scontent.fwaw5-1.fna&oh=79e6dfed092a28541fd0502a070402a0&oe=5C49B3AE[/img]
gllosia, ja z kolei nakładam Banfi pipetą 🙂
Co tam u Was? Bo u mnie rudość🙂 Odważyłam się i do cassi dodałam dwie łyżki henny z amlą, która trochę ochładza kolor i... podoba mi się🙂 Jeszcze się może utleniać i zmieniać, w każdym świetle jest inny i baardzo trójwymiarowy, nie da się mu zrobić wiarygodnego zdjęcia, a w pomieszczeniu to w ogóle wychodzi zupełnie inaczej.
Na pewno będę powtarzać narazie tą samą mieszanką, bo chciałabym iść bardziej w brązy ale takie jaśniejsze kaszanoto-miedziane niż ostrą rudość, a co wyjdzie zobaczymy.


a tutaj godzinę wcześniej w pomieszczeniu, kameleon:
WoW - świetna rudość, pięknie wyglądasz.
To ja przyjdę z pytaniem. Po wieloletniej walce z moimi puszącymi i kręcącymi się włosami, pogodziłam się że one proste nigdy nie będą i potrzebuję o nie zadbać jak o faktycznie kręcone włosy. I stąd pytanie: czy to normalne, że przy sposobie pielęgnacji CG włosy na samym początku jeszcze bardziej wariują? Podejrzewam, że to przez brak mocniejszych silikonów, których używałam w odżywce z Gliss Kura bez spłukiwania, ale to jest naprawdę porażka. Szczerze, jedynie ta odżywka ratowała moje włosy wizualnie, więc jeżeli one nie zamierzają ogarnąć dupki i zostaną tak okropnym puchem...
lazuryt00, dbasz o równowage PEH? Owszem to normalne, że pierwsze dni to nie zawsze efekt wow - ile miałaś do tej pory myć i czym?
dobby 1 mycie mocnieszym szamponem, aby oczyścić, potem dwa mycia metodą OMO - figowy Kallos, Tołpa green, odżywka z Biovaxa. Ja wiem, że to malutko i krotko, ale stan moich wlosów mnie przeraża i zastanawiam się czy jest w ogóle sens się męczyć.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
13 listopada 2018 08:40
lazuryt00 warto dbać o włosy, niestety znalezienie złotego środka / kosmetyków może trochę trwać.
Czytaj blogi włosowe, szukaj dziewczyn z podobnymi włosami do Twoich.
Jak zużyjesz te kosmetyki, które masz poczytaj o pielęgnacji włosów wysokoporowatych(?), poszukaj kosmetyków dedykowanych włosom kręconym. Tak najłatwiej.
Ja tymczasem zamowilam kosmetyki, w tym kilka jak zawsze na testy.
Pojawiły się nowe serie z Marek, które lubię, więc będzie sympatycznie.
Tymczasem wykańczam to co mam na stanie i idzie mi całkiem nieźle.
A ja wpadnę żeby powiedzieć że zaczęłam zabawę z olejowaniem moich dość wysokoporowatych włosów. Póki co używam tylko oleju lnianego i po 3 razach widzę różnicę. Nie susze też już włosów byle jak, tylko staram się zawsze na szczotce. Suszarki używać muszę bo zawsze myje włosy rano przed pracą. Przy obecnej wilgotności powietrza i tak lubia się lekko spuszyc ale nieporównywalnie mniej niż kiedyś.
U mnie wstrzelilam się z olejem z pestek winogron, jest extra 🙂
Nawet po prostowaniu nie wysuszają się jakos zbytnio.
Właśnie chyba też spróbuję tego z pestek winogron bo akurat mam, ciekawa jestem czy moje włosy go tak polubią, jak polubiły awokado 🙂
lazuryt00, Kallos ma silikony, więc do CG się nie nadaje (tylko Color jeśli już). No i nie ma tu równowagi PEH a bez tego będzie właśnie plątanie i puszenie się albo odwrotnie - ulizanie i zero skrętu
Gillian   four letter word
13 listopada 2018 16:01
Ulizanie i brak skrętu mam po Colorze 🙁
lazuryt00, zerknij może na bloga Curly Madeleine - tutaj dział dla początkujących, spisy kosmetyków itp. 😉 Sama planuję niedługo wrócić do loków i mam zamiar korzystać z tych porad 🙂
Gillian, możliwe że prze emolintowałaś włosy, jeśli używałaś tylko Colora - niestety ale CG zakłada stosowanie wszystkich składników PEH i nie da się tego osiągnąć w jednej odżywce co oznacza na początek dużo eksperymentowania zanim znajdzie się swój złoty środek.
Brak równowagi PEH to:
włosy suche i łamliwe - brak humektantów
włosy strączkujące i wyglądające na mokre - za dużo humektantów lub emolientów
włosy elektryzujące się, puszące i zbyt lekkie - brak emolientów
włosy śliskie i przyklam - mało protein

Cierp1enie Dzięki! Tak się bałam, a teraz cierpię bo się wypłukała🙁 liczę i mam nadzieję, że to kwestia pierwszego razu z henną, a włosy obecnie dość zdrowe więć potrzeba kilka razów żeby zaczęła się mocniej łapać włosów i nadbudowywać. Zamierzam więc robić regularnie w podobnej proporcji casia:henna (1:4 ew 1:3) bo podobno lepiej jak się buduje stopniowo kolor, a poza tym bardzo mi się ta zabawa podoba, trochę z malarstwem i mieszaniem kolorów jest to powiązane🙂 U każdego wychodzi inaczej, zależy od koloru włosów, od ilości i grubości warstw, no magia.

A moim ostatnim humektantowym odkryciem jest isana miód i wanilia, tanie toto a jeszcze na promocji wzięłam z ciekawości i moje włosy ją bardoz polubiły. Są takie sypkie i przyjemne w dotyku po niej.
A jakie odżywki z humektantami polecacie?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
14 listopada 2018 13:22
Do wyboru do koloru, swoją drogą super są u nich te podziały.
Chociaż ja nadal zamawiam z lawendowej szafy aktualnie -30% na całe zamówienie przy zakupienjednego z wybranych produktów i wpisaniu kodu
klik
O dzięki Ci wielkie !
Nie wiedziałam że drożdżowa Agafia się zalicza do takich!
Kaarina Drożdżowa agafia to taka bardziej PEH bo ma i drożdżę i sporo olei, na wlosingu ludzie polecali też garniera aloe hydra bomb.

Ja bym też miała ochotę jakieś nowości potestować ale póki co to co mam nie chce się konczyc😉
Z Garniera mam ten szampon Aloe i jest super extra. Odżywkę muszę spróbować.
Czy któraś z Was słyszała i może korzystała z : Split ender pro + Keratynowe wygładzanie estel lub zabieg jednofazowy kerastase"? Chciałabym naprawić moje włosy, ale zaczęły mi się robić ładne, naturalne loki i nie chcę teraz tego psuć robiąc sobie keratynowe prostowanie tylko po to by odżywić włosy.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
16 listopada 2018 10:36
Przyszła paczka 😍
Aż najchętniej bym od razu włosy myła  😜
Mam czas żeby przemyśleć co najpierw przetestować... to się chyba leczy.
efeemeryda   no fate but what we make.
16 listopada 2018 10:44
Behemotowa maszynka do split ender kosztuje na ali tyle co jeden zabieg, prawie kupiłam... ale jednak na dłuższą mete podobno niszczy włosy  🤔
lusia722 chwal się co masz 😀
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
16 listopada 2018 13:12
faith nie wszystko jest moje część jest dla moich dziewczyn
Wygląda zacnie 😀
Oooo jakie szaleństwo! Zabrakłoby mi szuflad w łazienkowej szafce  🤣
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
19 listopada 2018 12:28
faith po akcji „denko”  naprawdę mogłam z czystym sumieniem coś kupić.
Kilka sprawdzonych rzeczy tymczasowo z bólem serca nie włożyłam do koszyka, bo chciałam więcej nowości.
Na pierwszy ogień poszły szampon oczyszczający z Cafe Mimi, maska Anwen oraz serum na dzień i na noc.
Więc za jakiś czas będę mogła coś więcej napisać.
Kaarina kupuję raz na jakiś czas, jak jest rabat -30%
Stacjonarnie ciężko jest coś dostać, chociaż tutaj muszę pochwalić Tesco i Biedronkę.
W Tesco są Fitocosmetic, Organic shop, Nacomi, Siberica Oblepikha i coś jeszcze.
U mnie w Biedrze są szampony Babuszki Agafii i co jakiś czas różności z Organic Shop.
W weekend kupiłam tam olejki z Marion Awokado, Macadamia i Marakuja.

A ja spróbowałam wczoraj oleju winogronowego i w dodatku zapomniałam go zemulgować odżywką - fajny olej, lekki i zmyłam bez problemu 🙂 Na pewno będę stosować zamiennie z awokado.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się