DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

LOVELY,  nie myślałaś żeby porobić takie na sprzedaż? (Na pewno miałabyś jedną chętną na kupno  😀iabeł🙂
kare_szczęscie- wystawiałam w ogłoszeniach ale nikt nie był zainteresowany, a poza tym za wysoką cene dałam ;p jak bym teraz szyła to pewnie była by nizsza  😁 ale jak cos to chętnie uszyje  🤣
strucelka- jedne pikowane są w pioneowe pasy a drugie w duze romy... a trzecie w małe romby  😁
są rózne grubości- 100,200,300 ja uzywam na treningowe 200 <jako stajenne tez wydaje mi sie ze t owystarczy>
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
08 marca 2009 22:38
i ile Cię wyszło za materiały (wypełnienie i polar) za 4 sztuki?
Albo ile zrobiłaś sztuk za materiał który kupiłaś (ile i jaka cena)?
zalezy tez gdzie kupujesz. u mnie w mieście są droga, na allegro taniej, w hurtowniach tez taniej ale musiasz kupic hurtowo  😉 wychodzi w granicach 25-35zł za komplet  😀
kujka   new better life mode: on
09 marca 2009 16:36
LOVELY, na zwyklej maszynie to robisz? nie masz problemow z tym ze jednak przez dosc gruba warstwe musisz sie przebijac?
na zwykłej <łucznik 466 chyba> na początku był problem ze wszystki bo maszyna była 'zastana'- pojechała do wyczyszczenia, polsmarowania i wymienienia potrzebnych częsci i teraz nie mam zadnego problemu 😉
mam pytanie do Was 🙂
ile mniej więcej trzeba doliczyć cm do wielkości pianki i materiału, żeby uszyć czaprak z mniej-więcej takim pikowaniem?


mam czaprak do odmierzenia, ale jesli w końcu się zbiorę, żeby uszyć, to będzie mój pierwszy czaprak i nie wiem ile zapasu trzeba zostawić, żeby nie wyszedł za mały po przepikowaniu 🙂

z góry dziękuję 🙂
deborah   koń by się uśmiał...
11 marca 2009 20:44
Zygzak, jakieś 1,5-2 cm długości i tyle samo szerokości na każdą połowę. chyba, że jakiś duży czaprak to odpowiednio więcej. ale jak na Wasze kucory powinno wystarczyć
deborah dzięki za odpowiedź 🙂 zobaczymy 🙂 ja robie i tak full [bo siodło 17-17,5 (nei pamiętam dokładnie) to małego zrobić nie mogę...], ale taki mniejszy, żeby się Kuc nie utopił w nim 🤣
moje nowości z alcantary (czy jak to sie tam nazywa, chodzi o ten materiał zamszopodobny)
btw bardzo wdzięczny materiał, super sie układa 🙂




kolor jak na pierwszej fotce, taki brudny róż pomieszany z brzoskwinią 😉 ten poszedł juz do dosi, fotki na koniu w ZNK 🙂






a tutaj kolor jest taki jak na zdjęciu nr 3 🙂 i ten chyba wyląduje w ogłoszeniach bo ja taki juz mam 🙂

czekam na wasze opinie 🙂
SUUUUPPPEEEERRRR  😍 😍 😍 😍 😍
escada, łaaał! Super wyszły oba pady!
Bardzo ładne 😍
escada gdzie dostałaś ta alcantarę ?? w zywkłym sklepie z tkaninami  czy musiałaś zamawiać specjalnie??
zamawiałam
Rewelacja ! Są na sprzedaż ? !!  😍
escada,  ten drugi wygląda jak padzik euro-stara  💘

a to dzisiejsza moja zabawa 😉 (naczółek)


Eno eno escada nie pogadasz - normalnei konkurencja dla ANKY  😀 btw musze sie w koncu zebrac w sobie ( i zebrac kase  :lol🙂 i jakiś ujezdzeniowy u Ciebie zamówić  🙂 jak bedziesz miala czas of kors.

kare_szczescie bardzo fajnie wyszedl naczolek! Jak mocowalas lancuszek do oglowia bo nie widac za dobrze? :>
brzoskwinia  są, te są juz sprzedane ( poszły jak świeże bułeczki 😀 ) ale mam inne, zapraszam na PW

amazonka* to sie zbieraj bo aktualnie mam bardzo dużo czasu 🙂
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
13 marca 2009 13:03
amazonka* odpowiem za kare_szczescie, bo też wczoraj robiłam i mnie też wyszedł, z tym że zdjęć nie mam , ale dodam 😉 A z mocowaniem prosto- gumeczki do grzywy 😀 Ale po trzy na kazdą stronę, żeby mocniejsze było 🙂
wystarczy kawałek taśmy parcianej albo jakiegoś skórzanego paska  😉
deborah   koń by się uśmiał...
13 marca 2009 13:42
proponuje pociąc jakiś stary nieużywany skośnik 🙂
Jak pisała Tyśka, na razie prowizorka, ale kombinuję nad czymś innym 😉
wiecie gdzie kupić ripstop?
ha! pękam z dumy😀 zrobiłam owijki😀😀😀 trochę koślawe, trochę nierówne, ale za to moje własne😀😀😀😀



escada, a możesz zdradzic skad zamowiłas ?
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
20 marca 2009 18:43
Breva gratuluję! Śliczne są 😉
tyska - dziękuję bardzo🙂
Jak można zrobić nauszniki (beżowe), czy ich część jest zrobiona na szydełku?
Potrzebuję także wykroju lub małego przewodnika jak zrobić kamizelkę (taką na wiosnę?).
Mama szydełkuje i szyję więc mogłabym ją wykorzystać 😁
Dawno mnie tu nie było. Po raz pierwszy od ponad 3 miesięcy przejrzałam ten temat, i widze że byłam poszukiwana🙂 Mam informację dla zainteresowanych moimi pracami. Moja dzidzia ma już skończone 3 miesiące i potrafi się na jakiś czas zając sama sobą. Mam więc trochę więcej wolnego czasu i mogę zająć się dalszą produkcją ciuchów dla koni. Za parę dni wkleję fotki nowych prac.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się