* * * Kolejna tragedia - pożar w Stajni w Brzózkach * * *

o cholera... włąsnie duże... to zakup "na spokojnie" wiec moze poprosze o wymiary i polatam z linijka ... dzieki za pomoc  :kwiatek: wlasnie takie "z zycia wzięte" sa najwazniejsze !!!!

z budowy:
czekamy na kolejne 20 ton(!) - a to taka nie duza kupa ostnio 10 bylo... piachu.
czekamy też na belki (na dach) ktore tartak ma dowiezc i cos nei moze dowieźć.... jak nie dowiza dzis to cholera robota stanie ;/
w tej chwili jest już jakies 1/3 drugiej sciany  💃 jak tak dalej pojdzie, a dowiaza te belki i do dechy to do warsztatów westowych (4-6 maj zapraszam 😀) już będize stajnia 🙂😉)

z innej beczki:
- może ktos ma jeszcze zbędne:
derki padok, polar 145 cm
popreg 115 cm z gumami (bez gum ciezko dopiąc te twarde siodla i troche to niebezpieczne)
kaski większe niż 54 cm

inne 😉


a... i jeszcze neidawno (te wcześniej to już nie pytam nawet 😉 ) 2 osoby oferowały siodła - czy to aktualne??


mam na 100% na wymiane derde busse 110-115 cm, padokową , małe wypełnienie. wyglada jak może raz założoną (nawet cała brudna nei jest) ladna jasna, kratka. polarówki takie małe też są. met nie wyrazila chęci na derki wiec są  na wymiane/sprzedaż 😉 aa...ale chciala male wedzidla, ogłowia pony (cob dla nas też potrzebne) ochraniacze pony i cob... jakby ktos cos mial wysylac i mialby na zbyciu to robiąc dla niej paczke wysle 😉)))

poźniej wstawie zdjęcia 😉

piszcie coś tu piszcie, nie wstydźcie sie  🤣  bo nieche dodawać ciagle do jednego ani pisać post pod postem 😉
postaram się nie zapomnieć i pomierzyć dzisiaj te poidła
to napiszę wieczorem

koniaraw   I want to give you kopas w dupas.
26 kwietnia 2012 15:09
O,to dobrze że tak szybko budowa idzie  😀

Napisałam do uwaga TVN wiadomość o pożarze.Nawet mi odpisano,odziwo !
Pisali,że dostali już z trzy wiadomości tego typu,że uznano to jako spam  🤔
Ale potem sprawa się rozwiązała,trzeba więcej wiadomości wysyłać,to reportażyk będzie ! Albo chociaż jakaś wzmianka  😅
Więc piszcie piszcze  👀
hym...dyspozytor 112 moj telefon o pożarze tez potraktował jako spam ;]

czy oni sadzą ze jak coś "ciekawego" sie dzieje to tylko jedna osoba daje znac? ze lata i pytata czy ktos jej nei uprzedzil zamiast reagowac?

dziekuje wam bardzo...moze sie zainteresują🙂
ale co odpisali? zeby wiecej informacji wysylac??

ostnio widzialam reportaż o własnie niedizalaniu 112  - na naszym przykladzie też by mogli - za 1 razem inne na inne miasto skierowało...i tez nei chcial przyjac zgloszenia...
horse_art zapomniałam o kilku rzeczach na pw Ci napisać, między innymi o popręgu (ale chyba 100 cm z gumami) oraz naczółek z nachrapnikiem. Może uda Ci się coś skompletować. A, i nie wiem, czy Cię nie wprowadziłam na pw w błąd: wysłałam tylko część taśmy pastucha z naszego ogrodzenia, bo reszta wydawała mi się zbyt brudna lub powiązana. Ale mam nadzieję, że się przyda.
atea  :kwiatek: czesc oglowi jest bez naczrapników wiec się skompletuje, na kucołeb naczółki trzeba szersze wiec bedzie na wymiane :P, 100 cm to akurat na takiego kn (chyba:P) dla wiekszego sie moze znajdzie jeszcze 😉 a dobra i część pastucha 😉

a tak w ogóle to przyjechał chwile temu transport z belkami na dach, słupkami na boksy i częścią desek 🙂😉)))
i druga ściana prawie cała stoi 😀

rano popstrykam jak przestanie padac 🙂
nikt nic nei pisze tyle czasu to zrobie post pod postem....a co ! niech się pokaże nowość zeby bylo wiadomo że zyjemy 😉

podziękowania dla:
Atea i jej rodziny za paczke !
sklepowi beckersport za mega zniżke - wczorajsza paczka z pacholkami i literkami czworoboku dotarła dziś rano!

dodalam zdjecia na fb. tu nei wstawie bo nie moge znalezc starego programu do hostingowania (dobrze mówie?) zdjęć a innych nei ogarniam... porzednio mi kalarepa pomogla 😉

wiec dziś tylko link 🙂
dzisiejsze to 3 ostatnie
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.108337375966941.10291.100003720371672&type=1

opisy pod zdjęciami 🙂

jednoczesnie trwa porządkowanie i nowe zagospodarowanie ogrodu (troche się uklad musial zmienic jak inaczej budynki stoją...)

powstawiac tez zdjęcia koni i ogródu itd czy raczej nie ciekawe to?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
27 kwietnia 2012 18:51
Możesz wstawiać tu zdjęcia z fejsa lub wrzucać do voltowej galerii- sama zmniejszy a pod zdjęciem masz ciąg znaków do skopiowania 🙂 Tylko nie da się wrzucić kilku zdjęć na raz tylko po kolei 😉
do galerii nie moglam ;/ cos sie zacielo...i to nawet przez neostrade...po 20 min ladowania odpuscilam ;]

ale jak z fejsa? nigdy tak nie robilam ani nie myslalam ze sie da... otworzyć zdjęcie, skopiowac link i dopisac do niego [img] ?
kazde zdjęcie zewsząd tak można??
horse_art ja proponowałam siodło- tak dalej aktualne  🙂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
27 kwietnia 2012 19:31
[quote author=horse_art link=topic=87639.msg1385868#msg1385868 date=1335549636]
ale jak z fejsa? nigdy tak nie robilam ani nie myslalam ze sie da... otworzyć zdjęcie, skopiowac link i dopisac do niego [img] ?
kazde zdjęcie zewsząd tak można??
[/quote]

Dokładnie tak 🙂 Pokaż zdjęcie> kopiujesz link> wstawiasz przez [img]. Z większości stron tak się da tylko trzeba uważać na rozmiar żeby nie było za duże na forum i niektóre strony mają zabezpieczenia i po prostu nie będzie widać zdjęć. Ale z fejsem raczej nie ma problemu 😀
Misskiedis - dzieki 😀 zaraz przetestuje - wkleje poniżej, jak cos nei wyjdzie to wykasuje odrazu (5min zanim się załaduje) - wiec modzi nie krzyczeć jesli będziecie pierwsi 😉- ucze sie! 😉

Chuda - to chyba nie o ciebie mi chodziło 😉 ale czekam na maila, 2 osoby (i wczesniej inne) - zaoferowały podarowanie siodła 😉


ale właśnie - może ktoś ma tanio, bardzo okazyjnie w sensie, do sprzedania/wymiany:
ujeżdzeniówkę taka trzymającą, z bananami np
oraz skokowe,
wszechstronne,
ok 17 cali, łęk ok 32 (standardowe)
?????

mam na wymiane swojego kieffera, wszechstronnego sommera i syntetyka o takich lekach standardowych 😉,
oraz kilka tych co dostalismy (różne łęki, rozmiary, stan, kolor , wszechstronne i uj-wszechstronne😉) no i inne rzeczy

tak docelowo chce pozadne 😉

zdjęcie:
[img]http://www.facebook.com/media/set/?set=a.108337375966941.10291.100003720371672&type=1[/img]

edit: widzicie zdjecie? bo ja nie widze ;/
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
27 kwietnia 2012 20:00
Horse_art, dałaś link do albumu. Musisz kliknąć zdjęcie a później prawym przyciskiem myszy> pokaż zdjęcie i ten link kopiujesz jak np.:
ok, to próbuje😉 uwaga!!!

działa? 😉
to od drugiej strony(w sensie nei od domu) te drewniane beda rozebrane jak stajnia bedzie gotowa, a w zasadzie to po warsztatach (właśnie - zapraszam!!! na 5-6 maja ! ) bo się wtedy przydadzą, a stajnia już powinna być gotowa - budowlancy włąsnie obiecali że zdążą.... nie to żebym ich poganiała że musi byc i koniec 😉 a potem chyba tam będzie siodłarnia, paszarnia itd...
a i hala -lonżownik będą odbudowane (trzeba dach wymienić, częśc konstrukcji)

jak będzie działac to super🙂 bede wstawiać tam i tu bez problemu 🙂😉))

jutro konie popstrykam 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
28 kwietnia 2012 06:19
Działa 🙂 Super wam idzie 🏇
horse_art Wydaje mi się, czy jesteś w coraz lepszym nastroju? 🙂 Mam nadzieję, że paczka pomocna. Oprócz siodeł i kasków jakieś rzeczy pierwszej potrzeby jeszcze są? Bo niestety tych nie mam na zbyciu. Budowa prze naprzód i to najważniejsze.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
01 maja 2012 17:56
Horse_art, jak tam u was? Jak przygotowania do warsztatów?
no własnie strasznie zasuwamy, milion spraw, wiec nie ma kiedy nawet wejść na internet... jak wyjazdy to wracam w nocy i padam jak trup. zaraz zresztą też jade na zakupy itd.
stajnia będzie neistety tak prowizorycznie bo trzeba było ekipe na troche do domu przerzucić, ale będzie. konie się okazało że przyjadą w większej ilości niż planowalismy  i wczesniej niz planowalismy, wiec teraz jest jeszcze akcja logistyczna gdzie jakiego i z jakim postawic, musimy jechac po pastuchy, akumulatory itd... - bo tez się okazało że większość nei może stać w zamknięciu tylko na dworze... i to jedne musza na trawie inne tylko mogą na piasku itd.... aż głowa paruje 😉
jeszcze rozplanowanie noclegów dla ludzi, menu, zakupy....
od czw. już z ekipa budowanie toru, przeszkód... przywożenie koni...
ale będize dobrze..i zapowiada się super 🙂

nawet ze swoim wczoraj cwiczyłam i nauczyłam i jego i siebie cofać po labiryncie 😀
cholera nie podejrzewałam że te westowe konkurencje sa tak trudne i tak wymagające technicznie - ujeżdzenie to pikuś! tu sa wszstkie te same elementy,  (dla neiwtajemniczonych: zwroty, lopatki, piruety, ustępowania, boczne, zmiany tempa... tylko funkcyjnie(ze trzeba podjechać, przejechać cos zrobić - np otworzyć, przejechać i zamknąc barmke nie puszczająć jej - żeby krowy nei uciekły 🙂😉)) ) a nie "tak poprostu" trzeba coś zrobić, zmieścić się w dokladnie i ciasno wytyczonym polu, no i praktycznie tylko dosiadem bo rece zajęte..no i na luznej wodzy jak już z rękoma (najczęściej jedną)... normalnie się spociłam od samego myślenia jak to zrobić 😀
ale w porownaniu do precyzji i spokoju z jakim to trenerka robi to .... my jak wściekła osa wygladaliśmy napewno :P

mamy juz komplet osób od czwartku, na sobote i niedziele tez + ci ktorzy wpadną gościnnie - ograniczenia nie ma, plac i kocioł i ognisko duże wiec zapraszamy wszystkich !!!!! 🙂😉)))
jak tam po szkoleniu?  😉
o samym szkoleniu wspomnialam w watku west i tam wstawie zdjęcia chyba raczej?  czy tu?

ze strony osrodka ...mmm... super się wszystko myśle udało 😀 konie w boksach, na padokach powygradzanych wg potrzeb (kilka stad, jedne nie mogly na trawie, inne musialy itd). na ujeżdzalni powstał piekny tor trialowy...
konie się fajnie podogadywały (pomijając mojego oszołoma który z napiecia i stresu troche zwariował przy pierwszym kontakcie z obcymi), swietnie się naprawde spisały.
ludzie też mysle że bardzo zadowoleni. atmosfera super 🙂😉)) i w dzień kiedy dołączali "dzienni" uczestnicy i przez całość - było tych nocujących ponad 20 os... organizacyjnie spore wyzwanie (posiłki, koordynacja treningów, rozdzielania koni, wykłady, wieczorki integracyjne, przywożenie, rozworzenie, lokowanie.... ale mysle że daliśmy rade 🙂😉)
trenerzy super... nawet zrobili pokaz uczenia wchodzenia do przyczepy, werkowania... pełno fajnych rzeczy. dla mnie bomba ile nam to spotkanie dało
wiem, że część z uczestników nas tu czyta, podglada więc mogą się wypowiedzieć 😉))
dużo się nauczylismy ... ja np spokoju i tego, że nie wszystko można mieć odrazu ... że nauka to jak budowanie ...stajni 😉 - cegła po cegle spokojnie, konsekwentnie, wyraznie i do celu. wszystkiego naraz i szczytu nie można mieć , trzeba konsekwentnie i planowo do przodu - od dołu.
ja tam furiat i adhd jestem i chciałabym wszystko odrazu i strasznie mnie frustruje jak cos jest wolno i nie tak jak bym chciala, cos nei wychodzi(czyli nei jest idealnie) mój koń ma tak samo...wiec jak wpadlismy na plac tacy dodatkowo zestresowani ogólną sytuacją i debiutem publicznym obydwoje, to dalismy pierwszego dnia piekny pokaz rodeo a nie west ;] drgawki aż obydwoje mielismy ;] wiec wielki ukłon dla Evy i Kamili za pomoc i opanowanie nas obydwojga (szczególnie chyba mnie) 😉



a co do stajni to leżą juz krokwie na stropie (te deski-belki na których będzie dach). zrobie zdjęcie jakies jutro 🙂
swoja drogą też mnie frustruje że teraz to tak jakos wolno... no wiecie no nie widac roboty ... jak przyjechala taka kopara i godzina i zburzyla, wywiozla to efekt był widoczny ;] stawiane sciany tez widać...a takiego kladzenia i pasowanai belek to nie widac... no nie takie spektakularne wizualnie...
może jakieś relanium powinnam brac czy co? albo lepiej sie wezme od jutra za mobbing i poganianie;] zaczne od lenia który kuchnie robi ;]
rrr...mogłabym być prygadzistą przy budowie piramid ;] w tydzień by zbudowali 😉
szkolenie bylo naprawde udane 😉
świetna organizacja, ludzie naprawde przemili, atmosfera też genialna tylko pogoda troche zawiodła bo było dosyć zimno i deszcz padał..
wszystko odbyło się bez większych problemów, piszę oczywiście z punktu widzenia osoby uczestniczącej a nie organizującej :P
miałam okazje zobaczyć jak aktualnie wygląda stajnia i widać ze wszystko jest na dobrej drodze, kilka boksów już stoi, z dachem - konie nawet juz w nich staly, jakieś mury też powstały, nie wiem co dokładnie tam będzie :P
widziałam też ile sprzętu wszyscy przysłali, byłam pod wrażeniem jak zobaczyłam ile tego jest!
na wstępie dziekuje ivett za paczke!

a tu troche zdjęc z projektu, brzózkowe i nie brzózkowe konie widać 🙂

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.405869939453769.96180.100000922983990&type=1

jutro postaram sie z wycieczki jutrzejszej no i stajni - powstaje wlasnie frontowa sciana wiec jest na co popatrzec 🙂


aa..i dalej pytam o popregi 115 z gumami i derki 145 rózne.
mam na wymiane większe/mniejsze
Witam wszystkich.
Dopiero co wróciłem z za granicy i przypadkowo trafiłem na to forum szukając w Google jakiejś stadniny nad wodą.
Właśnie przeczytałem to forum i mam pytanie czy mogę jeszcze jakoś pomóc właścicielom? Czy sprawa nadal jest aktualna?
Może jest szansa aby do Was przyjechać z rodziną na krótki urlop w czerwcu?
Sam jestem zapalonym koniarzem, ale niestety ze względu na pracę nie mam możliwości oddawać się swojej pasji.
Życzę powodzenia i jeśli mogę coś dla Was zrobić, polecam się. Napiszcie tylko czego jeszcze potrzebujecie.
Sprzętu niestety nie mam, ale mogę coś kupić lub wesprzeć finansowo lub zaproponować jakąś wspólpracę z moim duńskim szefem, który ma fioła na puncie koni i pewnie jak się dowie o tej tragedii to też się przyłączy do Was i coś zaoferuje od siebie.
Pozdrawiam... Tomek z W-awy
dziekuje za propozycję i zapraszam. wyslalam pw.
od kilku dni nie mam dostepu do internetu, zostalam "uziemiona" w miescu w ktorym bardzo nie lubie "nie sluzbowo" być. jak widze co sie dzieje to chyba nawet i zawodowo nie chce w tym uczestniczyc ;/ jakiś cholerny koszmar ;/ monthy python by na takie pomysły nie wpadli co u nas sie wyrabia ;/

mam chwile internet, jak wroce do brzozek (chyba jutro) zdam relacje co się dizeje, jakie postepy itd. i jakas paczka przyszla, ale niewiem od kogo i co nawet 😉
paczka o której pisałam jest od świetnej stajni ze świetnymi ludzmi, zapewne dzięki swietnie prowadzacej takze i klimat włascicielce - Centurion - dziękujemy !  :kwiatek:

stajnia:
- dach skończony (tzn jest papa na nim juz 😀 pewnie beda tylko malować od spodu(=sufit) jakimś impregnatem. mury skończone, okna czesciowo wstawione, posadzka w środku wylana, ściany zatarte - teraz już tylko malowanie. no i zrobienie boksów i drzwi, wyposarzenia, zlewu , wieszaków.... hym... no troche jeszcze zostało :P
a..no i pomalowac belki na czarno 🙂

po stajni będzie budowana - odbudowywana reszta pomieszczeń, no i hala naprawiana czy przerabiana... no i dodatki (myjka, koniowiąz, sciezki, nasadzenia itd...

wczoraj zlapalam aparat, ale oczywoscie popoludniu i slonce zachodzace za budynek popsulo obraz, ale troche widac.
dziwnie tak to wyglada bez strychu... tak pusto jakos... i ogólnie jakby dachu nie bylo ... no al einaczej sie nei dalo (przepisy). a ..ta"dziura" - brak frontowej sciany, miedzy stajnia a halą to miejsce po/na silownie i sauny.

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=414312668609496&set=a.378552852185478.91252.100000922983990&type=3&theater
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=414312931942803&set=a.378552852185478.91252.100000922983990&type=3&theater
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=414318195275610&set=a.378552852185478.91252.100000922983990&type=3&theater

mam nadieje ze dobrze wstawilam (na zdjecia zeby tu sie pokazaly dalej nie umiem przerobic...ciemna masa;])
, a teraz zmykam, bo mamy takie jednodniwe wycieszki i zaraz przyjezdzaja 2 autokary przedszkolaków 😉
brr... fajny mam prezent na urodziny, dy zle, slabo sie czuje ...setka krzyczących gardeł poruszajacych sie jak wolne atomy 😉


a...ze smutnych efektow pozaru - umarł wielki stary dąb, a drugi jest w wiekszosci martwy. oba sa do wycięcia przeznaczone 🙁
[quote author=horse_art link=topic=87639.msg1409332#msg1409332 date=1337753291]
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=414312668609496&set=a.378552852185478.91252.100000922983990&type=3&theater
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=414312931942803&set=a.378552852185478.91252.100000922983990&type=3&theater
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=414318195275610&set=a.378552852185478.91252.100000922983990&type=3&theater

[/quote]

Efekty są wspaniałe.
Dobra robota.
Wielkie gratulacje dla Ciebie, włascicieli stajni oraz dla Wszystkich którzy pomogli.
Warto było!!!!!!
jeszcze bardzo duzo pracy,
i czasu zważywszy, że  nie ma możliwości żeby zatrudnić firme ze stadem pracowników i super sprzętem, ani kupić idealnych czy gotowych materiałów/elementów 🙁

ale wygląda coraz optymistyczniej. strasznei sie to ciagnie..alez drugiej str...szybciej sie nie da...  np jak wylali podloge to kilka dni musi schnąć zanim sie zacznei dalej robic, w tym czasie robili cos innego... a przeciez pracy jest znacznei wiecej niz tylko stajnia...
risotto   Życie końmi prowadzone
23 maja 2012 16:10
No, wszystko już nabiera fajnych kształtów 🙂
Super Wam idzie 😀
Oczywiście dawaj zdjęcia koni...
wstawiać zdjecia koni?
jakies na bieżąco co? naladuje aparat (zgubila sie gdzieś ladowarka:P) to porobie
mam narazie takie z projektów i wcześniejsze... powstawiac takie?
wstawiaj wstawiaj!  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się