* * * Kolejna tragedia - pożar w Stajni w Brzózkach * * *

Kochani
W końcu wiosna na całego!! Wczoraj co prawda padało, ale przy 15 stopniach na plusie - nie był to problem :-)
Oby nie wróciło ochłodzenie  😀

I również składam WAM WSZYSTKIM wielkie dzięki za pomoc!!!!!

😅  :kwiatek:  😅  :kwiatek:  😅  :kwiatek:  😅  :kwiatek:  😅  :kwiatek:  😅  :kwiatek:  😅  :kwiatek:
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
12 kwietnia 2012 11:29
Horse_art, promocja jest na cały asortyment więc może coś potrzebnego uda wam się taniej kupić 😉
już oddłam ten kupon... sadzilam ze tylko na te markowe, a teraz mam ważniejsze wydatki... zreszta dostalismy kolosalnie większy rabat od beckersport.pl (str 13 wątku). teraz nie czas na markowe szmatki - chyba ze wlasnie z rabatem  takim ze wyjda nawet taniej niz te "zwykle"... ale szmatek jest dość... moze to nie es z najnowszej kolekcji, ale my i tak bardziej na jakosc - funkcje niz na modnosc czy urode zwracamy uwage 😉

wlasnei wrocilam z miasta (eh te urzedy 🙁 ) ... na dworze wyburzona stajnia przygotowana do murowania,

a w korytarzu stały 2 wielgasne pudla od CENTURION  !!! czapraki, derki, oglowia, pusliska, kantary, wedzidla .... nawet siodlo - chyba takie male na kucke będzie 😀😀😀

dziękuje więc ponownie lostak i jej stajni 🙂😉)

edit:
poprawiłam bo nazwe stajni przjęzyczyłam 😉


jutro rano przyjeżdza radio - dziekuje za powiadomienie 🙂
ma być reportaż "jak to ludzie pomagają " 😉
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
12 kwietnia 2012 22:09
no cisnęłam radio w temacie właśnie podziękowań bo wiem że Ci brakowało żeby głośno i ogólnopolsko móc powiedzieć dziękuję - bo to co się wyprawia w tym naszym "światku" w temacie pomocy Brzózkom pozwala tchnąć na powrót wiarę w ludzi🙂
dziennikarz jest z radia TOK FM więc jest szansa że i Lostak usłyszy a jak nie to Ci zgram z anteny i prześlesz ludziom w mailu🙂
ok 11.00 TOK FM , oraz na "złote przeboje"
ogólnopolskie stacje, wiec...poprzekazujcie znajomym bo nie kazdy do tego czasu volte otworzy 😉
- podziękowania dla wszystkich ! (oczywiście bez personaliów, miejscowości nazw itd...bo na liste czasu brak, no  glupiobyloby kogoś pominąc, wiec są miescowi, facobookowi i inni internetowi i oczywiści re-voltowi 😉 )

kika - dziękuje!
mailem niestey nie poprzesylam, prznajmniej nie stad - jakbyś mogła... zgrać mi też, bo moge nei usłyszeć ...
mam taki internet, że nawet zalogowanie się tutaj to kupa czasu i czasem nie możliwe 🙁 przez najblizsze pare dni poczte otworzyc, facebooka, czy cokolwiek to cud... o wysylaniu zdjec nie wspomnąc bo z tym zawsze problem (dlatego tez nie wstawiam 🙁 )

czy ktos ma moze namiary na tvm, na ten program na tvp1 taki o aferach...(np. ekspres reporterów? taka pani prowadzi..) ?
trzeba sie zaczac zbierac i rozglaszac... podziekowania to 1, ale o calej sytuacji i jej przyczynach...
moze jak się rozniesie to bedą panstwowe instytucje lepiej dzałać? opieszalosc jest duza, olewactwo, ...
a my sie poprostu nadal boimy o wlasne życie, dobytek (i zwierzat...)
prokuratura ma 90 dni na sledztwo... ubezpieczalnia wyplaci lub nie po tym czasie...
no makabra...
moze nie dla nas, ale komuś na przyszlość to się przsłuży? zeby nawet niedopuścic do takiej sytuacji ...
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
13 kwietnia 2012 09:12
rozumiem że macie jakiś krąg podejrzanych? ja co najwyżej dziennikarzy śledczych z GW mogę polecić - też lubią cisnąć temat; zgram wejście antenowe i Ci prześlę
hym... policja itd mówili zeby nie mówić...ale to chyba po to zeby nikt sie nie czepial ich dzialań... bardzo... no jak dla mnie kiepskich delikatnie mówiac...ale chyba jednak trzeba żeby się "ruszyli".

ale ja mam gdzies zalecenia, konwenanse. nie moge spac, zasypiam tylko przy swietle -swieczek - bo pradu nie ma. nie moge jesc. ciagle boli mnie glowa, jak patrze na konie czy stajnie, mysle o tym to placze. ciagle mam obraz przerazonych koni, ludzi, krzyki, placz, slysze kwiki i przerazajaco glosny halas pozaru. jakby nie pani ktora zobaczyla moment wybuchu, to 5 miniut pozniej spalilibysmy sie w łózkach. bez szans na wydostanie. i to zajebiste poczucie bezradności ....

podejrzany jest. zglaszalismy parokrotnie ze  jest facet który zastrasza całą okolice, wyludza też majątki, kase od biednych, naiwnych, łacznie z intytucjami publicznymi. inni też zgłaszali. groził nam róznie (i przemoca fizyczną i wlasnie utrudnianiem zycia, duzo bluzgów itd). w tym podpaleniem włąśnie.nic z tym nie zrobiono. gość jest bezkarny, jezdzi teraz kolo nas co troche i się cieszy. naslal na nas konrtrole z ktorą mamy teraz problemy - w sensie ze trzeba jezdzic i wyjasniac, bo zglosil ze smieci na pole wywozimy. a to są smieci przez niego wyrzucone - co też zglaszane bylo, ale zignorowane przez sluzby.
grozba podpalenia tez zignorowana przez policje "a bo on tylko tak gada..."
dochodzenie trwa... ale minely juz 3 tygodnie prawie a mnie np. nikt oficjalnie nei przesluchal! a mialo byc na 2-gi dizen.

za reke przy podpaleniu go nikt nie zlapal, ale grozil... wiec chyba policja, prokuratura powinna szybko wyjasnic strawe? dosc czy to on cyz kto inny? ukarac choc za inne przestepstwa?(w koncu np grozby karalne, ale i inne sprawy ktore sie juz toczą ...)
instalacji  elektrycznej w miejscu wybuchu nei bylo - wiec to nie to, od papierosa by sie nie dalo, kurcze...meble nie zapalają się same...do tego na dworze... samozapłon to tylko u ludzi występuje..i na jakiś bagnach ...podobno.. gdzie indziej musi być przyczyna - i to pożądna zeby ogien tak blyskawicznie wybuchl i się rozprzestrzenił (pol  godz wczesniej był obchód - nic sie nei dzialo). zadnego ogniska w poblizu nic... i środek zimnej, mokrej nocy

jesteśmy w stałym lęku i poczuciu beznadziejności, złości.

ja rozumiem, żeby mscił się na gospodarzach że zaczeli mu w tej działalności przeszkadzać. ale dlaczego spowodował takie zagrozenie dla zwierząt i gości ???

kogo jeszcze skrzywdzi zanim "państwo" mu skrzydelka podetnie? czy musi dojść do jakiegoś samosądu jak to już w Polsce mialo miejsce z takim?

myśle, że to bardzo dobry temat na reportaż ....
może pomóc i nam i innym...
nawet gdy w innej częsci Polski takie sytuacje beda miec miejsce...

reportaż zgrajcie prosze i mi przeslijcie, jade zaraz do miasta (ukochana papierologia)- moze ktos udostępni mi komputer to odsłuchamy 🙂
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
13 kwietnia 2012 10:12
jeśli masz siłę na ciągnięcie tej walki a przede wszystkim się nie boisz - bo o nim wszyscy wiedzą tylko publicznie boją się wypowiedzieć bo jak mówiłaś zastrasza okolicę - to dziennikarz się znajdzie ale przedyskutujcie czy chcecie na pewno rozpocząć tę wojnę 🤔
Hm... tak mi przyszło do głowy, co jeszcze powinniśmy Ci przysłać paczką.
Albo wybrać się na wycieczkę.  👿
Jestem za wycieczką 😉
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
13 kwietnia 2012 10:23
Tania świetny pomysł - można by zorganizować wycieczkę wspomagającą - w dzień pracujemy przy odbudowie a potem ognisko🙂 jestem za!
reportaż będzie po południu - nie wiem dokładnie, o której -trzeba słuchać TOK FM po prostu a jak się nie załapiecie to jak mówiłamzgram ale dopiero będę mogła w poniedziałek
Nie do końca miałam taką wycieczkę na myśli. Raczej "wycieczkę" . W sensie takich z Trylogii.  😉
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
13 kwietnia 2012 10:28
🏇 w takim sensie🙂 no to mnie poniosło 😁
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
13 kwietnia 2012 12:13
Horse_art, pisz gdzie się da. Napisz że zgłaszaliście groźby podpalenia ale nikt się nie przejmował itp. jest kilka programów które mogłyby się zająć ta sprawą:

Uwaga! TVN Leci po wiadomościach, przed filmem wieczornym więc ma chyba największe grono odbiorców.
Interwencja Polsat
Sprawa dla reportera TVP Tej baby nie lubie ale też mogłaby coś zdziałać 😁
Celownik TVP

Jak jeszcze kilka osób napisze do nich maila to może zareagują, możemy napisać że dowiedzieliśmy się z forum i jesteśmy oburzeni zachowaniem policji 😉
jestem za!! Ktoś w końcu będzie musiał zwrócić na to uwagę!
Nie do końca miałam taką wycieczkę na myśli. Raczej "wycieczkę" . W sensie takich z Trylogii.  😉


Czyżby dziś był dzień Trylogii?  🤣 
risotto   Życie końmi prowadzone
13 kwietnia 2012 15:39
Na TVP 2 jest Ekspres Reporterów, który jest bardzo popularny 🙂 on zajmuję się przeróżnymi sprawami.
Trzymam kciuki  😉

Mimo, iż wcześniej się nie udzielałam czytam wątek od początku. Pomóc nie mam jak więc sprawdzam tylko jak sprawa się toczy i trzymam kciuki za pogodę, wyjaśnienie sprawy, itd 🙂
kika - walka i tak jest, prowadzi ja magda i zbyszek, najpierw w obronie jednego z poszkodowanych (wyłudzenie) a teraz i swojej.
wiec tylko brakuje kopa medialnego, zeby bylo szybciej i skuteczniej...

dziekuje za linki, napewno napisze ...

dziewczyny... no ja i gospodarze oczywiście zapraszamy serdecznie w kazdej chwili, np w majowke na projekcie, w czerwcu na pikniko-zawodach ...
a specjalna impreza podziekowaniowa" bedize po sezonie - jak bedzie juz spokojnie.
ale...przyjedzcie bez kos i palek 😉



aa... przyszla dzis 1 paczka (poczta polska), jak bylismy w miescie, tylko absolutnie niewiem od kogo 🙁 nic nie jest czytelne ...

karton taki ok 40x40 x 30, w srodku 2 toczki, 2 czapraki, czapsy, popręg .... przyznac sie od kogo !!!  :kwiatek:

- już wiem - dziekuje olcia86 - trafilas idealnie z toczkami np. 😀




APELUJE DO WSZYSTKICH O PRZESYLANIE ADRESÓW !!!

a dzis powstawiam zdjęcia 🙂
Wysłałam wam paczkę , skromna byla maly kask i czpraczek nowy nie śmigany . Poszło przed świętami w czwartek , w piątek zadzwoniła do mnie Pani od naz z poczty że moja paczka została dość poważnie uszkodzona 🤔wirek:
mianowicie została przejechana przez listonosza  🤔wirek: 🤔 🤔 🤔 🤔 🤔
no i niestety nie dotrze do was ... bo  kask się zniszczył ...

jestem z wami calym sercem i trzymam kciuki za was !  😉
olccxd, no coś Ty ?! Jak można przejechać paczkę ?  🤔  Masakra jakaś!
jak można paczke przejechać ? ten listonosz moster -truckiem jeździ czy co? no i jak znalazla sie pod kolami?
no masakra.... dostaniesz odszkodowanie?  napewno ten kask byl straaaaasznie drogi (pamiętaj "straaaasznie"! )

nei szkodzi - dziekuje i tak, licza się chęci i serce  :kwiatek:

ktos moze znalazl i moze podac link do tej audycji o nas w tok fm? (nie moge znaleźć 🙁 )
Nie dostanę odszkodowania ponieważ : " Paczka byla źle sklejona "<mimo że w kartonie obklejona papierem i jeszcze folią i taśma > i się rozsypała i akurat na drogę  i jeden z listonoszy nie wyhamował

Kask to drobiazg w porówaniu z innymi waszymi potrzebami ...
postaram się żeby tata znalazł jakieś gwoździe młotki i śróbokręty i Wam to podrzuciły bo z Gryfic niedaleko 🙂

a słuchałam wczroaj prawie cały dzień złotych przebojów i tam nic nie bylo no może mi gdzieś umkneło
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
14 kwietnia 2012 21:03
Bo to w TOK FM miało być a nie w Złotych Przebojach 😉
Potrzebujecie moze troche sprzętu dla jeźdźca tj. 2pary bryczesow, rozmiary jedne 38, a drugie 158  🙄 i czapsy xs, czyli sprzet z którego dawno wyroslam 🙂 nie w jakims świetnym stanie ale zawsze coś  😉 jak sie uda to podesle tez kask 54, sztyblety chyba 40 albo 39 kantar i uwiąz, niestety małe na kuca
Ciekawa jestem, ile macie koni?
No i trzymam kciuki    😅
No i jak wszyscy to ja tez... Zaklinam pogode!  🙇
Cavallo150,
dziekujemy! sztyblety i kask sie takze przydadza bardzo! szczegolnie takie nr 😉
konie jakko tako chowane na noc. ale pogode i tak zaklinajcie.... trwa budowa/rozbieranie na zewnątrz...te ostatnie zimne deszczowe dni bardzo przeszkadzają 🙁

koni w stajni brzózkowej mieszkało wtedy 6 🙂

dodaje do mojej galerii zdjecia z pozaru i obozu - jakby ktos chcial sobei poogladac...
troche to potrwa (koszmar nei internet), bede sie starala tak sukcesywnie dodawac

edit...🙁 nie moge dodac zdjęc...mieli , mieli i nic...
pozwole sobie post pod postem bo jakos nikt nic nei pisze....


postępy z budowy:
- czesc matrialu i maszyn kupiona/zamówiona. np od rana lezy sterta piachu w miejscu gdzie byla stajnia + zaplecza, bedzie z tego beton do murowania scian stajni (pol starych murow+pol nowych, nowy dach.... no i sciana i dach nad siłownią - bo tez sie okazalo ze spalone i do rozebrania. chyba jutrą zaczną murowanie, do dziś bylo rozbieranie, wymierzanie, konsultowanie wymiarów , konstrukcji itd i kopanie. stajenka mała 🙁 ale innej się nie da... konie i tak cale dnie na dworze to jakoś noc przestoją w mniejszych niz dotychczas boksach...

pogoda taka w kratke, malo pomaga robotnikóm, ale oni twardzi sa i nei pekają że pada deszczy (dziś!) grad. wiatr taki ze czapki na sznurki mają 😉

oczywiscie koszta są ogromne 🙁

jak dobrze ze choć sprzet jest .... :kwiatek:

a wlasnie..jakby ktoś cos tam jeszcze chcial i sie zastanawial czy wrzucic na dno paki czy wyrzucic...  derke (rodzaju wszelakiego)  145 albo neoprenowy popreg z gumami 115 cm (takie mam przetestowane ze nei obcierają i do dociagniecia latwe i bezpeiczne ) to my tu bardzo chętnie 😉))

malych kaskow chyba starczy, jakby jakiś wiekszy niz 54 cm - to byloby super  :kwiatek:



wczoraj przyszły 3 paczki, wielkie podziekowania dla:
- ANNA G. - GDYNIA (anai? )
- tereska
- ANNA K. - KLANDYN (przepraszam - zgubilam pw a nie chce nicka przekręcić  🙇 )

a w paczkach: 2 wielgasne derki padokowe - chyba bedize na duze konie juz komplet  😅
halterki itd- idelanie na zblizajace się westowe szkolenia, juz widze jednego w tym czerwonym z czerwonymi ochranaiczami a drugiego w czarnym 😀
przeswietne bryczesy - dziekuje osobiscie bo pasują 😉)))
i pare innych fajnych rzeczy dla konia i jeźdźca 🙂😉))


aa... z met wlasnie ustalamy paczki 😉))
Cieszę się, że derki dotarły i się przydadzą 🙂
anai 🙇 także za zapakowanie, ropakowalam zeby pomierzyc, obejrzec, dopasowac, zlozylam w kostke i zajmuja teraz 4x tyle miejsca 😉
horse_art,  Bo one wielkie są 😉 zawsze mam problem, gdzie dery po zimie przechować - zajmują mi pół piwnicy 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się