żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

piękna czerń więc wszystko przy niej blaknie.
A czy ta piękna czerń po praniu sama nie blaknie? 🙂

koleżanka ma czarną i nadal jest czarna, ale nie była jeszcze zbyt dużo razy prana.
Burza, kuuusisz. I to jest najgorsze - takie kuszenie diabła... Ale mam na prawdę dość swojej w kolorze naturalnym, musiałabym ją prać chyba co tydzień...
epk, dla kasztana brałabym czekolade, czarny lub whisky 🙂
epk aż tak źle jest z tym naturalnym kolorem - tzn aż tak się brudzi?.... szkoda, bo rzeczywiście jest najbardziej uniwersalny... ale pewnie inne jasne brudzą się podobnie...
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
09 stycznia 2011 19:26
Ja mam naturalnego mattesa i nie brudzi się praktycznie w ogóle.  👀
Uważam, że naturalna podkładka jest totalnie njapiękniejsza- taki klasyk  😜
Wiesz co, łapie kurz - w sezonie halowym - jak na hali się kurzy to nie ma szans, żeby nie łapała. Próbuję ją zawsze otrzepać, ale jednak zostaje - w sumie najgorzej wygląda to z przodu - tam gdzie operujesz rękoma - trochę zawsze wcierasz kurzu - i to zostaje i jest nie do doprania, przynajmniej u mnie ten kolor naturalny tak brzydko zszarzał...
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
09 stycznia 2011 19:39
Epk, nie zaobserowałam wiesz, ale to móże dlatego że u nas na hali nie kurzy się w ogólę. Ja wystarczy, że otrzepię moją podkładkę, albo przeczeszę szczotką i czysta.
No jak korzystałam z hali, na której się nie kurzyło też było łatwiej. Ale rok temu mieliśmy nieszczęście mieć halę na której kurzu było więcej niż powietrza i tak zostało. No trudno, pewnie niedługo kupię sobie właśnie coś ciemniejszego a tamta (to correction) pójdzie do paki na niespodziewane przypadki 🙂
hm u nas na hali w miarę, ale za to w lecie na ujeżdżalni potrafi się kurzyć, że ho ho, ale tak się zastanaiam czy tego kurzu nie bedzie jeszcze bardziej na czarnej widać?
Ogromne dzięki dla Dorcysi :kwiatek:
Dawno nie byłam tak zadowolona z zakupu  😀.Wrzucam zdjęcia , na razie na szybko , w domu, bez modela.
Ea Mattes whisky 😍
Nie ma za co🙂
Troszkę przekłamany ten kolor na zdjęciach.
Wyszedł jaśniejszy i mniej rudy 😁
figaro2046, piiiiękny!
do brązów whisky pasuje i bardzo ładnie wygląda, ale jak mam jeszcze granaty, szare, to chyba niebardzo?
korsik, też się nad tym zastanawiam bo mam dwie szare szmaty ale dla mnie whiskey to kolor mojego konia prawie, i w ta stronę idę.
No troszkę przekłamany ,faktycznie jest bardziej ruuudy  😀.  Do  szarego pasuje, do beży też ,jak do reszty to muszę poprzymierzać. Konie na ten rok mam kare, tak że powinno fajnie wyglądać.
Zapytam bo może ktoś ma taki zestaw, czy do siodła Daslo Rimini rozmiar "17" podkładka Mattes może być w romiarze "M" czy lepiej zamówić "L".
ma ktoś może fotkę koniaku w raczej nie przekłamanych kolorach? stoję przed trudnym wyborem, koniak vs whiskey do siwka...  🙄
Do siwka  i do kolorowych czapraków super wygląda szara  😍
http://szmatoholicy.konskieforum.pl/zobacz/47/589#i
wieeeem, szarą właśnie długo mieliśmy i trochę się przejadła 🙂 ale fakt, wygląda cudnie
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
13 stycznia 2011 23:11
jaki ładny ten cognac!
o, i teraz sama nie wiem czy będę chciała zamówić podkładkę i popręg w kolorze 75 linen czy 27 cognac. nienawidzę tego forum  😵 😁
ja powiem dziewczyny ze odważne jesteście z tymi kolorami. Ja mam zaraz wizję ze to bardzo "ograniczający" kolor futra, nie do wszystkiego będzie pasował.
ja dzisiaj mierzyłam mattesa z korektą tylu i zwykłego, z tym z korektą tyłu jeździłam i to jednak nie dla nas, nawet zdjęć nie robiłam bo z boku w sumie dobrze to wyglądało, ale koń chodził gorzej, mniej chętna do przodu była, ciężko było jej się rozluźnić - chyba jednak za dużo podonosi tył niż my potrzebujemy i przez to zaczyna być ciasne przy kłębie.
Zaś już po jeździe przymierzyłam z czystej ciekawości zwykłęgo bez korekty i tu było dużo lepiej. nie wiem jakby było podczas jazdy, ale miałam wrażenie, że siodło leży lepiej niż bez niego, nad klębem zrobiło się więcej miejsca i bez problemu można wsunąć palce w 'tunel' zarówno z przodu jak i z tyłu, muszę go jeszcz kiedyś na jazdę pożyczyć.

edit: Tak kojarzę, że miał ktoś z forum mattesa z futerkiem różowym - pamiętacie kto to był, albo ma ktoś pod ręką zdjęcia takiego futerka? Bo nie pamiętam jak to wyglądało a jestem ciekawa.
Magdzior, Linka miała chyba kieeedyś 🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
14 stycznia 2011 01:39
druzalkowa znalazłam takie zdjęcia cognacu na ebayu [url=http://cgi.ebay.de/Mattes-EUROFIT-Schabracke-Ohrenkappen-/270663802822?pt=Sattelzubehör&hash=item3f04d1dfc6]klik[/url]

i inny fajny kolor ocker2
jaki ładny ten cognac!

Figaro kupiła whisky. alkohole wam się mieszają🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
14 stycznia 2011 09:43
ja mówię o zdjęciu, które Ty wrzuciłaś 🙂
Cognac też ładny, delikatniejszy niż whisky 🙂
Cognac też ładny, delikatniejszy niż whisky 🙂

Jak whisky, to z colą.
A to moje zdjęcie koniaku w ogóle nie oddaje jego koloru.
Tam wygląda po prostu na sprany kolor.
Matko ile dylematów.. 😀
Ja mam o 1 mniej - brak premii - brak podkładki  😀iabeł:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się