żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Dzieki!
w ogloszeniach widze, ale czekam wciaz na odpowiedz sprzedajacej.
Polecacie coś lekko podnoszącego tył?  🤔
Banandi, bardzo polecam Mattesa. W Twoim przypadku z korektą tyłu.
Z prostych i tańszych rozwiązać to podkładka biała Winteca.
Dzięki dziewczyny! A Wintec wejdzie mi pod siodło innej firmy? Mam Passiera.
Wintec do podkładka uniwersalna więc nie będzie problemu na pewno.
My nie mamy żadnego Winteca, śmiga pod siodłami rożnych rozmiarów i firm.
Czy do takiego zelu dostane pokrowiec?

Jarpol, Caball i OkunkArt uszyją zapewne na miarę z alcantry 🙂 Polecam 🙂
Ja miałam na żel typu acavallo od okunki 🙂
Poradźcie mi proszę, moje siodło jest za szerokie na konia. Na zdjęciu z podkładką parforce, ale nie dopasowaną, bo ja chcę też z tego ale o profilu dl.

I tak myślę żeby się dogadać z tym panem co je szyje, żeby zostawił w niej kanał na kręgosłup + wkładka standard przez całą podkładkę + do tego jeszcze po kawałku tej pianki na boki, czyli taka jak na całość tylko wycięty z niej pas przez który idzie kręgosłup. Wtedy na kręgosłupie byłaby podkładka z jedną warswą pianki i bez futra, a poza kanałem byłaby podkładka z 2 warstwami pianki i z futrem
Kobyła jest za chuda i musi przytyć, czego na fotce nie widać, a w rzeczywistości owszem. aktualnie ma dość wystający ten kręgosłup i kanał w siodle IMO jest poprostu zbyt płytki  ❓  Dlatego poradzicie czy taka podkładka zda egzamin, czy może np. zostawić ten kanał futrzasty, czy to wgl zły pomysł    🙇
Czy używa ktoś może podkładki Eskadron Pro Balance? W naszym jeździeckim słyszałam, że się nie ubija, ale czy tak jest? Proszę o opinie 🙂
Sophia

Próbowałaś podkładkę mattesa o profilu ujezdzeniowym?
Dramka na mattesa mnie nie stać  😂
Często sa uzywane w ogłoszeniu  😉
Czy ktoś byłby tak dobry i podał mi wymiary podkładki mattesa w rozmiarze S...?
brzezinka
Ska ma długości całkowitej  47cm (37między rantami)
Mka 54(44)
Lka 58(48)
XL 62(52)
Wiesz, że mozna zamówić długości niestandardowe?
Dorcysia, wielkie dzięki  :kwiatek:
Dziewczyny, które mają podkładke par force, mam pytanie.

Chciałam sobie zamówić taką z kanałem i korektą tyłu ( wyjmowaną). Ale chodzi mi o przód siodła - czy bardzo zwęzi mi siodło? Nie wiem, jak grube to jest. Płaciłyście standardowo za "ulepszenia" czy jakieś dopłaty były?
Mi właśnie szyją kosmicznie urozmaicona o czym ich uprzedzilam ale mówili ze bez żadnych dopłat.
drabcio a cóż za kosmiczne urozmaicenia wykombinowałaś? Chętnie coś podpatrzę 😜
marysia550, grubość porównywalna z mattesem, albo ciut grubsza. Ja za urozmaicenia dopłacałam i to dość sporo w stosunku do ceny wyjściowej.
drabcio a cóż za kosmiczne urozmaicenia wykombinowałaś? Chętnie coś podpatrzę 😜


raczej Ci się nie przyda bo poprostu idealnie dopasowane do mojego siodła damskiego - w kształcie wydłużonej paletki - tak żeby podnosiła tyl, srodek wypełniła, a z przodu nie może mi zabrać nawet centymetra, plus oczywiscie paski do przystuł różnych długości, generalnie Pani jak to usłyszała to się złapała za głowę, ale powiedziała że da z siebie wszystko zeby dopasować, projekt w końcu wysłałam w zeszłym tygodniu i na razie czekam 🙂

xymena dziwne, ja pytałam dopytywałam i byłam informowana ze wszystko w cenie ❓
Edit: chociaż tego maila nie mogę znaleźć, mam nadzieję że mi się nie przyśniło..
drabcio, a jak to bedzie zeby Ci nawet centymetra nie zabrala, bo ja tez tak chce
takie cos tylko krotszy dzyndzelek  - dluzsza powierzchnia zeby pod srodkiem też było wypełnienie  tą mam w tej chwili i za mało na środku, a całą paletkę albo mi wciąga albo wypluwa po 40 min..
edit: mój to będzie miał kształt bardziej gruszki 😉

[img]http://www.amigo-konie.pl/media/products/ef68f9f256a245affce8045fa2a99b2a/images/thumbnail/small_podkladka_lopatka_futerkowa_czarna_2.jpg?lm=1458381988[/img]
Mi sie unosi tyl w ruchu, minimalnie, ale zdaje sie przez to siodlo bardziej opiera sie na czesci srodkowej i mimo, ze nie jest za waskie i lezy w rownowadze to mierzwi wlosy wlasnie w srodkowej czesci. I nie chcialabym zeby przez podkladke sie zwezilo. Zamowic normalna z korekta i kanalem i samej kombinowac z dopchaniem? Czy zamowic taka bez filcu w czesci przedniej (bo w tej czesci procz barana i materialu to chyba filc jest ?)
W normalnym siodle tył mi klapał jak się ubiło dopchanie producenta, wystarczyło tyl dopchać
Zedytowalam post po Twoim wpisie. Mam nowe siodlo, nic jeszcze sie nie ubilo
Może da sie jeszcze dopchać trochę tył po uelastycznieniu skóry?

Na foto wygląda bardziej jak pianka, wyjmowalna i do docinania. Normalna podkladka futerkowa zwęzi ci więc jeszczeli przód i środek jest ok to z podkladka będzie węższe, moze tylko pół-glut podnoszący tył siodła?
To syntetyk, niby mozna cos wsadzic jeszcze pod panele, ale boje sie rozerwac.
Zdawalo mi sie ze procz tej pianki (do dopychania) standardowo jest filc. Myle sie?
Nie wiem.  Wg mnie nie - tylko dwa komplety pianek do podniesienia. Mozesz napisać maila 🙂
Jakos tak czytalam bylejak. Faktycznie filcu nie ma.

edit. zadzwoniłam i się dowiedziałam. Normalne, standardowe mają wszytą piankę, czy tam gąbkę tapicerską w środek. W przypadku tych korekcyjnych tą piankę dostaje się dodatkowo, nie ma jej w środku. Kanał na kręgosłup można sobie zażyczyć i jest to w gratisie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się