Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
23 października 2012 10:53
Halo na szczęście/nieszczęście nie mam telewizji 😁
to przybliżę temat: to są takie reklamy oferty banku pokazujące jakie pretensje co do naszych decyzji roszczą sobie nasi bliscy za udzieloną pomoc (akurat - pożyczkę, ale nie tylko pożyczki to dotyczy). Życiowe bardzo. I powszechne.
Imo - powinni tego w szkole uczyć - negocjacji z bliskimi, zamiast setki niepotrzebnych bzdur.
No, bardzo dobry przykład 🙂
CzarownicaSa, A czemu nie można od razu mówić, że: "Sam się zaoferował i zrozumieliśmy, że już ma do tego bezpośredni dostęp, a nie musi dopiero zacząć gdzieś szukać. Gdybyśmy wiedzieli, że nie, to byśmy sami się tym zajęli"  ❓
CzarownicaSa wspołczuje,my mieliśmy podobnie jak swoją kuchnie robilismy  👀
najlepiej olać i robić po swojemu. 🙂

Perszeron To nasz Staś wlaśnie identycznie robi!😉
swoją drogą juz miejsca mu brak 🙂
Eeee Kermit myslalam ze chcesz sie czyms pochwalic :P

Kazio lubi ten zwykly elementarz (Kolskiego ?)



Chyba chodzi o ten Falskiego? tak??
Chcę go kupić dla Julki, bo pamiętam, że też go miałam 🙂



Mój Michałek wariuje i ciągle kopie mnie w pęcherz i co 30min latam do wc  😵
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
23 października 2012 11:38
Bo to nie ma sensu. Wtedy jest pretensja, że nie docenia pomocy. I jest niewdzięczny. Bo oni pomagają, a on tego nie docenia. Z resztą K. pluje sobie w brodę, że kolejny raz uwierzył ojcu i dał się wrobić... a teraz nie ma sensu się wycofywać. Skorzystamy z tego miksokreta, a resztę zrobimy już na własną rękę. Matce powiedział, że ojciec sam stwierdził, że się tym zajmie, na co ona stwierdziła, że jej nic takiego nie mówił. A to gucio prawda, bo w środę jak się z nią widziałam to sama jej mówiłam, że K. mi to i to przekazał- czyli, że teść się tym zajmie.
Cierp1enie kopniecia w pęcherz zaliczam do bolących😉
my idziemy dzis na usg,tak mi się zdaję że Staś się juz obkręcil😉
Dzis mam tez ostatnią wizyte u tej szurniętej lekarki
bo to nie powazne,zeby w 29 tyg robić dopiero połówkowe
i glukoze  🤔wirek:
Zrobię te usg u niej i reszte badan i w piatek mam już
wizyte na madalinskiego.
Bede na madalińskiego chodzic i do Pancześniaka do
Konstancina.
Cierpienie - tak tak Falskiego 🙂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
23 października 2012 11:57
CzarownicaSa, obejrzyj sobie,bo sa faktycznie zyciowe...moja ulubiona to o Zygfrydzie 😁



i cała seria kolejnych 😁
Karina7, To ja pisałam, tylko nie wylogowałam taty Gabrysia (Perszeron) 😉
Mnie na szczęście Gabuś kopie mocno, ale nieboleśnie. Śmieszy mnie to, jak mi cały brzuch podskakuje i się robią wybrzuszenia w różnych miejscach 😀
I na dodatek czasami udaje mi się nawiązać z nim coś w rodzaju dialogu, np. jak się moczę w wannie. Wołam go i głaszczę albo lekko klepię przez brzuch, a on "odkopuje"  💘

Połówkowe w 29 tygodniu?  🤔
Ale nie przejmuj się, ja też miałam przeboje zanim trafiłam do tego lekarza do którego zamierzamy chodzić do końca i być pod jego opieką  🙄
ash   Sukces jest koloru blond....
23 października 2012 12:00
Ktoś, o Zygfrydzie najlepsza!!
Dobra jest jeszcze o myśliwym 😀
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
23 października 2012 12:06
Ech, coś w tym jest... dlatego ja od swojej i żadnej innej rodziny pomocy nie chcę. Nawet jak sami oferują.
Na początku sama chciałam wszystko zorganizować- sama ludzi zamówić, opłacić, poprosić wujka o pomoc(oczywiście z normalną zapłatą- jest budowlańcem)... ale K. wspomniał ojcu o naszych planach i teść zapalił się do robienia tego. Zgodziłam się, aczkolwiek bardzo niechętnie... jakoś tak czułam, że zdecydowanie lepszym pomysłem jednak będzie zorganizowanie tego na własną rękę, niż na rękę K... :/ Ale kurna, to on ma być głową rodziny i to on ma takie sprawy organizować i o nie dbać, a nie ja! Dlatego zostawiłam to jemu i teraz płacę za swoje błędy :/
Karina7 - to powodzenia na wizycie 🙂 daj znać co i jak 🙂
Ja idę jutro i nie mogę się doczekać
ja myśle,że dziś na wizycie mnie ochrzani że badań nie zrobiłam 🙂 a już po prostu tu nie chce ich robic,tej glukozy itp na madalinskiego chce jutro rano zrobic 🙂
i teraz bede się tłumaczyła tej starej k.. przepraszam ale tak na mnei ona działa  😂
będe jej się tlumaczyć czemu badań nie zrobiłam,mogę powiedziec jej że dlatego ze odwołała mi wizyte aż o 3 tygodnie ?
A próbowałaś różne mleka? Od 7:20 do 11:40 jest raptem trochę ponad 4 godziny, mój Milan dokładnie tak je, poza tym w tej przerwie nie pije niczego, ani soczków ani herbatek. Pomijając to, że mój jest raczej niejadkiem (niepijkiem 😉 ), to chyba dla tego wieku dziecka taka przerwa jest ok?



Próbowałam: Gerber, Bebilon, Bebiko, Enfamil i Hippa... kaszek różne smaki, także mleczne bezsmakowe, z Bobovity i Nestle..
A co do przerwy to masz rację - nigdy nie wpadłam na to by policzyć ile to godzin! Więc nie jest źle 🙂

Kermit - jak czytanie, to metodą sylabową.
Karina ale szczerze to ja trochę nie rozumiem...bo to Tobie powinno zależeć na zrobieniu badań i sprawdzeniu czy wszystko ok. Ja bym niebo i ziemię poruszyła aby zrobić badania na czas. Z pomocą szurniętej lekarki bądź bez. I to chyba nie jej powinnaś się tłumaczyć. Rozumiem że odwołała wizyte raz czy dwa i że w końcu nie było jak zrobić u niej usg połówkowego ale akurat w Warszawie to na każdym kroku zrobisz usg.

Wczorajsza zabawa ryżem i kaszą zaowocowała tym że dziś od rana miałam ryk że kaszy nie chcę dać 😵 Chyba następnym razem muszę się zastanowić co daję dziecku do zabawy 😉
Muffinka, zamknij go w łazience, jak masz kafelki, z tą kaszą 😀
A za nami pierwsza nieprzespana przez zęby noc...  🙁 Dodatkowo coś znowu z brzuchem, cały czas usiłuje zrobić kupę, a jak zrobi kleksa, to raczej rzadką, więc nie wiem, po co cho... Może to ma też związek z ząbkami...
Przy ząbkach mogą byc biegunki.

Taaaa Filip nie da się zamknąć w łazience 😉 Na razie chyba o tym zapomniał.
Muffinka mi zależy na zrobieniu tych badań,miałam robione chyba połowkowe na badaniu tym 4D jak bylam prywatnie 🙂
bo cyba te całe pomieary itp to połówkowe tak?
a reszte tych badań nie zrobiłam bo nie miałam skierowania od niej..
Ja nie wiem jakie Ty miałaś badania robione.
bo te usg półówkowe czym się rózni od normalnego ?
przepraszam,ale ja naprawdę już sama nie wiem 😵
Technicznie nie różni się niczym 😉 Tyle że wykonuje się je najczęściej między 18-22 tyg ciąży bo wtedy najlepiej ocenia się stan zdrowotny dziecka. Poprostu wtedy jest możliwa najlepsza ocena anatomii dziecka.
Jeśli miałaś robione usg w połowie ciąży to myślę że leakrz wykonał wszystkie niezbędne pomiary - przeczytaj sobie opis tego badania i będziesz wiedziała co mierzył🙂
Dziewczyny a powiedzcie mi czy jest sens wybudzać małą w nocy żeby pobudzić laktację? Kurcze bo coś mi chyba mleka braknie, znaczy sie na jej potrzeby jest ok, ale ja musze jeszcze ściągać bo codziennie gdzieś jadę i musi być mleko w domu.
kenna, kurcze Ty to się nie nudzisz co?

Jak tak was czytam to dochodzę do wniosku, że mam dziecko idealne 🙂 w nocy śpi ( czasami potrafi przespać 8h ciągiem ) budzi sie rano około 8 ale nie trzeba jej wyciągać, bo sie sama sobą zajmuje. Jest prawie wiecznie zadowolona, uśmiechnięta, pierwsza drzemka trwa przeważnie 3-5h potem wieczorna około 2-3h trochę zjeść pobawić sie kąpiel i spać 🙂. Aż czasami zapominam że mam dziecko w domu :P
Muffinka to  takim razie miałam już robione takie badanie usg połowkowe w 18 tyg jak byliśmy na tym 4d,
są po miary głowki,serduszka,nóżek,rączek wiec to chyba to🙂
Pewnie tak.
Mój lekarz chce mi zrobić w 22 tyg, wypada to zaraz przed Wigilią i mam nadzieję że mi przed tymi świętami zrobi. Bedę tam leżeć plackiem  😉
no tak bo to w sumie bardzo ważne badanie jest 🙂
leż plackiem może coś wskurasz  👍
to nie wiem czy iść do tej na te usg czy sobię odpuścic?bo i tak na madalińskiego idę w tym tygodniu..
Nie wiem, ja radzić nie mogę. Pokaż jej wynik badania z 18 tyg i niech sama zdecyduje.

Mój lekarz naszczęście znajomy więc nie będzie miał wyjścia i musi zrobić przed Wigilią 😉
bo te usg półówkowe czym się rózni od normalnego ?
przepraszam,ale ja naprawdę już sama nie wiem 😵


Tym, że są dokładne pomiary i opis poszczególnych części składowych dziecka 🙂

Wkurza mnie, że takich rzeczy dowiadujemy się dopiero PO.
Lekarze chyba nie rozumieją, że to co jest oczywiste dla nich, nie jest oczywiste dla kogoś, kto pierwszy raz w życiu jest w ciąży  🙄
Muffinka ona widziała te moje usg4d z opisem,
i jak byłam te 4 tygodnie temu u niej jak nie dalej,to powiedziała mi,że czemu jeszcze połówkowego u niej nie zrobiłam  😵
wiecie szczerze wam powiem,nie wiem po co ludzie do niej chodzą.wizyta prywatnie u niej prawie 200zł
szpital mazovia,na natolinie.
gacek 🙂, no nie powiem, dużo bym dała za dzień lub dwa nudy.. .takiej całkowitej nudy, rutyny i braku niespodzianek 😀 A jeśli chodzi o pobudzenie laktacji, to ja mam odwrotny problem, bo cały czas walczę o to, żeby mieć mleka mniej, nie musieć tyle razy odciągać, a żeby znów nie zanikło. Moje piersi są mało inteligentne i zero-jedynkowe. Albo mam tyle, że jeszcze jeden Milan by się najadł, albo za mało tak, że boję się, czy wystarczy. Gacek, ja na Twoim miejscu nie wybudzałabym małej, tylko wstawała w nocy i ściągała laktatorem, ale to ja, bo jestem ulaktatorowiona 😀
Moje cycki nie chcą się przestawić na tryb spania w nocy i po 6 godzinach nie budzi mnie dziecko, tylko własne cycki, które grożą  eksplozją. Nie wiem, jak radzą sobie mamy, które w późniejszym czasie karmią dzieci już tylko dwa, czy trzy razy dziennie na przykład, bo ja jeśli ściągnę kilka dni tylko cztery razy w ciągu doby mleko, mam zaraz problem z odciągnięciem. To znaczy piersi jak balony, a nie chce lecieć (coś jakby zator, ale podejrzewam, że to raczej skurcz kanalików, bo w obu piersiach na raz i w obu jak na zawołanie po jakimś czasie męczenia się zaczyna lecieć).

Małego uśpiłam na bujaczku i podłożyłam pod nogi paczkę pieluch i kartonik, żeby był bardziej w pozycji leżącej. Kit z tym, nie będę ryzykować przenoszenia do łóżeczka, które przecież parzy i pożera Milany w całości  😂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się