M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

deksterowa, z pianinem to podobnie jak u nas 🙂 Też będziemy szukać jakiegoś fachowca, który je odrestauruje. Pewnie trzeba będzie usunąć wierzchnią warstwę i położyć ją na nowo... Ale pianino przeszło stuletnie, więc szukamy raczej kogoś z polecenia, bo szkoda by było...
..ja mam kilkudziesięcioletnią Calisię... jeśli znajdziesz dobrego fachowca, pamiętaj o mnie.... :*

ps. Ty grasz czy Twój mąż/TŻ? 🙂
Bogdan myślałam ale podejrzewam że to wyszło by drożej. Muszę sprawdzič. Szczególnie źe chce dośč specyficzny stół więc może to byłaby myśl.
Myślę też nad tym aby stół ktôry stoi na granicy aneksu i salonu zrobić biały,taki mi się kiedyś marzył.  Wtedy nie byłoby problemu że nue będzue pasował bo byłby pod kolor białej kuchni.
A muszę koniecznie rozjaśnić salon meblami i dodatkami bo jest dość ciemny i przez to sprawia wrażenie ponurego, a dodatkowo ma teraz jeszcze stare ciemne meble z poprzedniego mieszkania.
Mąż. Ja to co najwyżej kurz z rzeźbionych nóżek ścieram 😁 Pianino dostał od swojej mamy (ona je dostała jak miała 8 lat, wtedy już było leciwe... 😉 )

Planujemy uderzyć do szkoły muzycznej i tam podpytać. Powinni być bardziej oblatani w tej kwestii niż my.
Dobry pomysł. Mam prawie pod nosem. 🙂
O a właśnie wpadłam na pomysł 😀iabeł: Czy da radę pomalować drewniany stół w kolorze wenge na biało domowym sposobem? czy musiałabym go gdzieś oddać do pomalowania? I gdzie w razie co?  😉
To jeszcze wrzucę kuchnię, widok z salonu... wczorajszym popołudniem wykładałam w szafkach już. Dziś mam zamiar kontynuować to.

Czy macie jakiś system składowania rzeczy w kuchni?  nie chcę powtórki z rozrywki sprzed kilku lat... gdzie kilka razy zmieniałam wszystko, aż przypasowało funkcjonalnie....
kujka   new better life mode: on
05 stycznia 2015 12:17
deksterowa, narzuty? Ale ktorej?
Edit: aaa dobra, zakumalam - o obicie chodzilo! 🙂
Nie wiem, czy mi sie kiedys znudzi ale bede pamietac 😉
deksterowa, fajnie ta Wasza kuchnia wyszła 🙂

Ja mam taki sposób na zagospodarowanie szafek:
- gary na dole blisko kuchenki
- naczynia na górze blisko zlewu/zmywarki
- przyprawy, kawa itp w szafce nad blatem roboczym, żeby było pod ręką, najlepiej nie za blisko samej kuchenki, żeby się nie bryliło od pary
- kasze, makarony i inne mogą być gdzieś w mniej dostępnej szafce, bo zaglądasz tam góra raz dziennie
- pod zlewem - środki czystości
- słoiki mogą być w mniej dostępnym miejscu.

A resztę dopasować.

A tu nasz prawie dokończona łazienka
NIGDY!

kujka kocham Twoją kwiecistą kanapę!
a pastelowelowe mi się podoba, ja tam nie widzę mocnych akcentów właśnie 😉 zwłaszcza, że macie ceglaną ścianę, której tu nie widać na fotce. a kolory wszystkiego są IMO bardziej żywe, więc tel mocno przekłamała
marzę o pianinie🙁 nawet od czapy, różowym. Miałam czarne, ale poszło do ludzi 🙁

co do lamp, to żarówki są OK. Lampa to jednak ważny element. My do tej pory mamy super ikea za 17zło i nie mamy pomysłu czym zastąpić 🙂 a w łazience żarówkę pożegnaliśmy tuż przed Świętami, jeszcze zostały tam dwie i jedna w drugiej łazience...

Averis   Czarny charakter
06 stycznia 2015 19:36
W końcu po 2 miesiącach zebrałam się do wrzucenia zdjęć mojego mieszkania.

Tadaaaah:

Tu obiad uchwycony  😁













cranberry   Fiśkowo-Klapouchowo
06 stycznia 2015 20:06
Averis jakie to farby na scianach?
Averis   Czarny charakter
06 stycznia 2015 20:08
cranberry, Śnieżka odcień "Stalowe magnolie" 😁
deksterowa, z pianinem to podobnie jak u nas 🙂 Też będziemy szukać jakiegoś fachowca, który je odrestauruje. Pewnie trzeba będzie usunąć wierzchnią warstwę i położyć ją na nowo... Ale pianino przeszło stuletnie, więc szukamy raczej kogoś z polecenia, bo szkoda by było...

znam i moge polecic fachowca, po kaliskim TBFie, uczacym sie i pracujacym kiedys w Calisii, pozniej w Schimell Piano, a obecnie robiocym renowacje w ramach realizacjii pasji:-) wiecej inf na priw. Ostatnio odnawial pianino mojego przyjaciela i zrobil z grata cudenko. ps. przepraszam za brak polskich znakow, moj tel ich nie uznaje.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
06 stycznia 2015 20:30
cranberry, Śnieżka odcień "Stalowe magnolie" 😁


Taki jasny ten kolor wyszedł? Na wzorniku wygląda na ciemniejszy, a czegoś takiego jak wyszedł szukam do pokoju 🙂
bianka, jak skłonny do dojazdów to ja poproszę namiary na PW 🙂
Averis   Czarny charakter
06 stycznia 2015 21:05
safie, był kładziony na zwykłą białą ścianę, ale nie wiem ile warstw na to poszło. Ale polecam, bardzo ładny kolor.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
06 stycznia 2015 21:26
Averis, mnie i tak czeka skrobanie ścian, bo mam już na pomarańczowym położony kolor czerwonego grejpfruta, a na to żółty. Chciałam teraz coś spokojnego, nawet o bieli myślałam, ale jakoś mnie nie przekonuje 
ash   Sukces jest koloru blond....
06 stycznia 2015 21:40
Averis, bardzo ładne mieszkanie! Podoba mi sie, ze widać w nim życie 🙂
Niech Ci sie dobrze mieszka!
Lubię taki subtelny miszmasz, podzielam zdanie ash, prezentuje się jak do życia i pokazywania 😉
Averis, bardzo fajnie się urządziłaś 🙂 Ja bym tylko zdarła tą tapetę w cegiełki i walnęła tam coś super.
Czy ktoś może miał zwykły kominek a zamontował z płaszczem wodnym i ma jakieś porównanie? Albo w ogóle zna za i przeciw?
Averis przytulnie bardzo - tylko zasłony zbyt sypialniane jak na mój gust, no i faktycznie ceglana ściana już się tak nie prezentuje, odkąd została zastawiona meblami- ale wiadomo, przy kawalerce nie możesz sobie pozwolić na luksus pustej ściany 🙂 Może rzeczywiście coś innego tam rozważ, jakiś jaśniejszy motyw. A ta szafa i komoda są docelowe czy przejściowe?
Averis, aaaaa, pięknie 😀
Averis   Czarny charakter
07 stycznia 2015 09:52
Dziękuję dziewczyny  :kwiatek: Ceglasta ściana zostaje, bo ją lubię. Wszystko, co jest w mieszkaniu jest jużdocelowe, w samym pokoju nie mam zamiaru niczego zmieniać. Ale dziekuję za rady 🙂

- pod zlewem - środki czystości



Nie polecam przy małych dzieciach.
Ja mam w szafce nad zlewem, połowa to ociekacz (tak to się mówi?), druga połowa to kuchenne środki czystości. Olek umie już wleźć na blat i do szafek bo przysuwa krzesełko, ale tam się nie dostanie bo musiałby wejść do zlewu.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
07 stycznia 2015 10:52
Swoją drogą może ktoś ma pomysł, jak poprzestawiać meble? Myślałam o zmianie biurka na mniejsze, ale ... raczej niewiele to da. Szafy nie są do zmiany (mają dopiero 8 lat) i nie miałam za dużego udziału w ich wyborze. Nad biurkiem jest wisząca szafka, nad komodą też.
Drzwi pod oknem prowadzą na balkon
Ava, ja mam z płaszczem wodnym, sąsiedzi maja bez wiec jakieś porównanie mam.

Z płaszczem jest większy i droższy, instalacja bardziej skomplikowana, ponieważ trzeba ogarniętego hydraulika żeby podłączył. Trzeba zwrócić uwagę na to, żeby łącznik z kominem wypadał na dobrej wysokości (wyżej niż przy zwykłym).
Łatwiej go przegrzać (i zagotować w nim wodę, co jest niebezpieczne) ale ma zawory bezpieczeństwa. My mamy automatykę, która nadmiar ciepła puszcza w ogrzewanie podłogowe.
Wymaga prądu (muszą chodzić pompy odbierające wodę i puszczające ją w kaloryfery).

Zwykły możesz sobie dobrać łatwiej, jest więcej modeli i dostępnych wielkości, jest tańszy.
Nie wymaga zasilania pomp, bo daje sie rozprowadzanie ciepła przez otwory nawiewowy w ścianie (niestety ściana sie od tego bardziej brudzi). Nie nagrzejesz nim wody.
Averis, pomijając wycieczki osobiste, bardzo przytulny dom zrobiłaś 👍
Bardzo w moim guście, zwłaszcza te ramki w grupie, tez mam plan na coś takiego, ale na dużej ścianie 😉

U mnie obecnie dylemat:
pokój bardzo nieustawny, bo długi 7m i wąski 2,7m.
Myślę co by tu zrobić, kupić, wstawić, póki co wygląda mniej więcej tak (-gemela).

3 ściany białe, jedna szara; jedyne czego jestem pewna, to materac 180cmx2m (a nie 2m x 2m jak jest teraz), półki na książki (lub regał), szare rolety na okno i toaletka.
Budżet jest mocno okrojony, więc na teraz myślę o łóżku z palet.
Nie jestem pewna tylko jaki odcień wybrać, może coś doradzicie? Jakie Ustawienie poszerzy mi pokój, zagłówek na szerokość pokoju z podstawką obok poduszki / taka półeczka...) :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się