STOP Skaryszew

bera- ja mówię na przyszły rok- więc spokojnie się zrobi porządny folder, może nawet uda się namówić wetów, kowali itp. do jakiś pokazów, porad itp.
w zeszłym roku była mini-manifestacja i latające z aparatem dziewczynki (takie po 12-13 lat i troszkę starszych), coś to dało? nie wiem powiem szczerze.
Ja nie tak wyobrażam sobie walkę o dobro koni rzeźnych i w ogóle zwierząt hodowanych na rzeź.
Generalnie to po częstych ostatnio wizytach w rzeźni powiem tak- tam nie trafiają chore,kulawe bidy. Chorobę od razu widać na tuszy a tej nikt za db pieniądze nie kupi. Na mnie się prawie handlarz z łapami rzucił jak zapytałam czy po uboju mogę pobrać kawałeczek 1cmx 1cm z konkretnego mięśnia-Nie bo to deklasuje tuszę, tak samo jak bicie,kopanie itp. od razu ślady są i afera😉 Większość koni (95%) to zadbane, bdb odżywione, zdrowe konie.
Karla🙂, ja to wiem 🙂. Rozmawiam z hodowcami i wiem, że zmiany są. Dlatego prócz szacunku dla osób, które pokazywały to co działo się 10 lat temu mam żal, że zrobiono z tego biznes i oszołomstwo. To tak jak z różnicą pomiędzy walką o prawa kobiet do głosowania a feminizmem.
Aaaa... znaczy sie tylko petycje internetowe podpisuja i sączą jad z bezpiecznego i ciepłego stołka 😉
No nic, caly czas mam nadzieje, ze bede w Skaryszewie, - bardzo chce być. (z Kasia rozmawialam, moze pojada, to sie z nimi zabiore, a jak nie z nimi, to moze cos jeszcze wymysle)
Karla, ja ostatnio widzialam konie jadace do rzezni, obraz nedzy i rozpaczy, kopyta nie robione chyba od urodzenia, wywiniete do gory, ze prawie stawow nadgarstkowych dotykaly, mysle, ze ubojnia byla dla nich wybawieniem. Dodam, ze to byly konie arabskie, czyli nie miesne. 

Skaryszew z tym stanem koni nie ma nic wspolnego.

Trzeba edukowac i to jest zadanie dla milosnikow zwierzat.
Megane, koniecznie 🙂.

I uwaga do kobiet planujących wizytę w Skaryszewie: ubrać biustonosze push up, co by cycki nie opadały 😉
Heh, a ja myslalam, ze mamy odwrocic uwage od gumofilców  😂
Gumofilce na nogi, cycki do przodu, widły w dłoń i brońmy mięsożerców ....
Heh, a ja myslalam, ze mamy odwrocic uwage od gumofilców  😂


gumofilcem to sie trzeba chwalić!

może każdy wezmie z własnej stajni troche bobków do bombardowania? żeby nie powiedzieli, że świeży gnój kradniemy jako amunicję 😉
Kurcze, szkoda że mam tak daleko ze Szczecina :-(
Ale zdecydowanie sercem (i pusch upem) będę z Wami  😀
brońcie praw do tatara z cebulką ;-)
Gumofilce na nogi, cycki do przodu, widły w dłoń i brońmy mięsożerców ....

Juz oczyma wyobrazni widze swoje zdjecie w tym stroju, z cycem do przodu i widlami na jakiejs stronie tary, albo innej  😁 z jakims soczystym komentarzem w opisie  🤬
Izabelle - lepiej nie zaostrzac sytuacji 😉 amunicji stanowczo mówie NIE. Jeszcze rykoszetem nam sie dostanie  😁
(Co gorsza, obroncy bydła mogą przyniesc krowią amunicje i wtedy bedziemy na przegranej pozycji !)
bera- taki OT, ale kartonów palić nie wolno, nie pisz tego na publicznym forum:P

no myślę i myślę co zrobić żeby pojechać
marysia550 kartony palić wolno. Proponuję przeczytać jak to wygląda ustawowo: LINK
_Gaga- ostatnio było w TV ( a propos Krakowa i smogu) że absolutnie nie ponieważ zawierają kleje- nie jest to papier, a do ustawy zaglądam już.
w Egipcie głównym pożywieniem wielbłądów są kartony z marketów...  😉
niektórzy indyki karmią pokruszonym styropianem

oooo własnie tym powinni zająć się Ci z akcji STOP SKARYSZEW
_Gaga jeżeli dała byś radę dojechać do Trójmiasta to dalej transport mogę zapewnić, póki co mam wolne miejsca w samochodzie i jeżeli ktoś chce to zapraszam do wspólnej podróży  😉
bera7 ponawiam moje pytanie, czy jakaś pomoc w tym roku potrzebna? Mogę grosza dorzucić do ulotek, mogę zapewnić herbatę, kawę, kanapki?

Kto z re-voltowiczów będzie na 100% w Skaryszewie?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
03 lutego 2013 23:05
Kurde, a ja nie mam gumofilców 🙁 Nie mam nawet zwykłych kaloszy. Jak ja będę wyglądać? Sam push-up wystarczy?
Kurczak to gumofilce obowiązkowe?  🤔 ej, mój mąż będzie bardziej "profi" niż ja  🙁 cóż, przyczepie się do niego, może nikt nie zauważy, żem w zwykłych buciorach...
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
03 lutego 2013 23:13
Pifia, mam nadzieję, że jednak nieobowiązkowe, bo skąd ja teraz wytrzasnę gumofilce? Co najwyżej widły mogę zabrać 😉
No jeżeli widły mają ten sam "poziom" co gumofilce to i ja biorę 😀
Baby! Nie panikowac. W Skaryszewie kupimy odpowiednie obuwie! Widly tez tam beda do nabycia 😉
Pewnie ze 20 zl wydamy na caly strój.
Zbierac sie w sobie i nie marudzic 😉
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
04 lutego 2013 08:58
no nie wyczymam.... 😀 ubawiłam sie przy tych screenach, ale z drugiej strony to przerazajace jak sie głębiej nad tym zastanowic  🤔
Czytałam te komentarze ze sreenów na głos i oboje z TŻ śmialiśmy się w głos.
Wypuśćmy wszystkie zwierzaki! Wszak to naturalne, jak psa bez smyczy rozwali samochód!
No i to, że człowiek nie jest dostosowany do jedzenia mięsa. To po co nam kły? Dla hecy?  😁
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
04 lutego 2013 09:35


polecam wnikliwej uwadze powyższy filmik, kilka czesci z tłumaczeniem  😉
nie mogę oprzec sie wrazeniu ze ruchy tego typu maja na celu zniszczenie alternatywnego źródła prawdziwej, zdrowej żywnosci, po to żeby wszystko trzeba było kupowac z wielkich korporacji, koncernów
trzeba zniszczyc rolnictwo małe zeby pozostały tylko wielkie obozy koncentracyjne dla zwierzat a wielkie korporacje czerpały zyski i dodawały nam do tego żarcia wszystko co tylko im się spodoba, a co spowoduje ze bedziemy juz zombie a nie ludźmi
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
04 lutego 2013 12:15
wistra, ja wczoraj czytałam ciąg dalszy i dowiedziałam się, że w zasadzie to powinno się doprowadzić do upadku niektórych gatunków zwierząt (np. psy), bo skoro nie poradzą sobie same na wolności, to nie wolno ich dalej rozmnażać, a co za tym idzie doprowadzić do ich wyginięcia. To się nazywa prawdziwa miłość do świata 😀
wistra, ja wczoraj czytałam ciąg dalszy i dowiedziałam się, że w zasadzie to powinno się doprowadzić do upadku niektórych gatunków zwierząt (np. psy), bo skoro nie poradzą sobie same na wolności, to nie wolno ich dalej rozmnażać, a co za tym idzie doprowadzić do ich wyginięcia. To się nazywa prawdziwa miłość do świata 😀



Ej, a ja nie mogłam znaleźć profilu tej kobitki na fejsie i nie mogłam zobaczyć, jak się potoczyło to dalej.
To nie fer!  😕 wyleję tyle łez, że zmieszczą się do gumofilców!
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
04 lutego 2013 12:55
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
04 lutego 2013 13:05
Teresa Brozek-hohensee ....czy KUMIĘGA jest jednoznaczne ze słowem CIEMIĘGA???...bo tak zwie się ów jegomość BURMISTRZ SKARYSZEWA...mimo wszystko wysłałam mu mejl...oto on..:PANIE KUMIĘGA!
...Dane jest Panu z jakiejkolwiek łaski...odgórnej czy też publicznej piastowanie urzędu burmistrza w negatywnie osławionym SKARYSZEWIE...
Praktyki jarmarczne tam stosowane docierają dzięki błyskawicznej komunikacji XXI wieku do najdalszych zakątków w kraju,jak również poza jego granice...
Przychodzi załamywać ręce i prosić TEGO..który jest nad nami ..aby położył kres temu barbarzyństwu ..które tam się odbywa.
Pan jest jakoby namiestnikiem tego miejsca i nie wstrząsa Panem bestialstwo handlarzy i tortury koni..które karygodnym transportem wyładowuje się na to rżysko....aby dalej przepchnąć je na DROGĘ KRZYŻOWĄ do Włoch i jeszcze dalej??????!!!!!!!
Powie Pan 400-letnia TRADYCJA!!!!!!!!!!!?????...Czego Panie Kumięga???..Tradycja barbarzyństwa i ciemiężenia inteligentnych stworzeń - koni...które często zdają się mieć więcej rozumu niż ci..którzy nimi handlują???
DOSYĆ tego BANDYCTWA!!..Dosyć nabijania kasy kosztem bestialsko ciemiężonych koni!!...DOSYĆ PRYMITYWIZMU z jakim to wszystko się odbywa!!..DOSYĆ pijanych handlarzy-oprawców!!..Dosyć GOLGOTY zwanej JARMARKIEM KONI!!!...PRECZ z wstecznymi tradycjami!!..PRECZ z pazernością człowiekowatej BESTII!!...
WSTYD!!...ciężki wstyd przed światem!!..że POLSKI SKARYSZEW stał się synonimem prymitywnego ..okrutnego ciemiężenia cudnych..inteligentnych stworzeń - koni...na całym świecie podziwianych i kochanych....a w Polsce torturowanych przez prostackich osiłków.
Winni są również urzędnicy dopuszczający te praktyki i nic nie podejmujący w celu ich eliminacji....są to tzw.biurkowi egzekutorzy...których ręce są tak samo splugawione krwawymi pieniędzmi jak tych ..którzy nimi obracają!!!
...To tylko kewstia czasu...jak długo zdoła się jeszcze utrzymać to BAGNO...bo istnieje zdrowy potencjał HOMO SAPIENS z prawdziwego zdarzenia..którzy nie spoczną..dopóki sprawiedliwości nie stanie się zadość...i wielka im chwała!!...GOD BLESS!!!!
PANIE KUMIĘGA!!...nie znam Pana światopoglądu i konfesji...nie wiem czy ma Pan coś takiego jak serce na właściwym miejscu i głos nieomylny w sobie ...zwany sumieniem...jakkolwiek by nie było..staram się potrząsnąć PANA zmysłami...bo przecież cywilizacja i do Pana urzędu dotarła.
Niech Pan wykorzysta swoje kompetencje w pożytecznym celu...a mianowicie OCHRONY KONI oraz przekształcenia dotychczasowego " jarmarku " z pijackiego bazaru..w miejsce cywilizowanego punktu dla wielbicieli koni..w celu wymiany doświadczeń i pasji związanych z tymi cudnymi stworzeniami.
KOMU BIJE DZWON???......może wkrótce i dla PANA PANIE KUMIĘGA!!!....

...raczej do nie widzenia.....
TERESA BROŻEK-HOHENSEE
LIEBENAU/WESER
NIEMCY



no nie 🙄, te panią należałoby odizolowac  😵
Oł Dżizas!!! Jedzie pewną rozgłośnią z Torunia.
strasznie dużo tu wielokropków -_-' ale jakoś przez tekst przebrnęłam i powiem tylko, że witki opadają  😵
Kurde, a ja nie mam gumofilców 🙁 Nie mam nawet zwykłych kaloszy. Jak ja będę wyglądać? Sam push-up wystarczy?


no myśle że jak bez kurtki to napewno tak -  tasz radę ? 😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się