Wybory 2011- alternatywa dla PO - PIS

Ogladalam wczoraj cala debate. Tych polsatowych linkow juz mi sie zwyczajnie nie chce ogladac, bo media wszystko przekrecaja.
Porownanie JKM polityki panstwa do gangu narkotykowego - pieknie wyrwane z kontekstu. Na samej debacie tez na poczatku wszystkich zdziwilo, jednak po ostatecznym rozjasnieniu sprawy IMO wyszlo to jako pozytywne stwierdzenie. Jednak samo wyrazenie 'gang narkotykowy' ma negatywny wydzwiek, wiec wyrwane z kontekstu zabrzmialo jak zabrzmialo. Niejednokrotnie telewizja - i nie tylko - tak manipulowala, zeby pokazac obu Panow w jak najgorszym swietle.

Co do przebiegu calej debaty - Panowie pokazali klase, nie bylo skakania do gardel ani zadnych gumowych penisow [a najwieksze oklaski i tak zawsze zbierala pani z numerkiem  😁]. Bylo tak, jak Panowie sami pod koniec stwierdzili, bo obaj mieli cos do powiedzenia. Niestety cala nasza scena polityczna* zawsze karmi nas papka wczesniej przygotowana przez doradcow. Temu tez wiecznie unika sie debaty JKM vs. Tusk, bo to by wyglada jak walka Pudziana z Najmanem.

*Nie sadzicie, ze okreslenie 'scena' jest wybitnie adekwatne? Tam lepsi aktorzy niz w teatrze.  🏇

Tania, co do wnoszenia czegos nowego - przede wszystkim, to zadne masowe media tego nie pokazywaly [kogo to dziwi?  🙄], wiec niestety zapewne nie dotarlo to do wielu ludzi. No, chyba, ze zle zrozumialam Twoje pytanie. Jesli to tak to mnie rozjasnij.  😡
Dobrze zrozumiałaś. Dlatego założyłam taki wątek, bo sądzę, że mniejsze ugrupowania są pomijane przez media.
Podobno jest ponad 100 komitetów wyborczych !
http://wyborcza.pl/wybory2011/1,115569,10201966,Wybory_bez_Jurka_i_Korwin_Mikkego_.html

No ciekawe ile partii będziemy mieli do wyboru.
Z ostatniej chwili:
news
I link do debaty:
fakt, ze w telewizyjnych debatach, będą uczestniczyć wyłącznie partie będące w parlamencie, potwierdza tylko konstatację, że Sejm to jedna wielka spółdzielnia.
fakt, ze w telewizyjnych debatach, będą uczestniczyć wyłącznie partie będące w parlamencie, potwierdza tylko konstatację, że Sejm to jedna wielka spółdzielnia.

Właśnie! Może Ty mi wyjaśnisz.
(Witaj tak w ogóle!)
Politycy z wielkich partii jednogłośnie powołują się na "obyczaj demokratyczny" tłumacząc, brak partii
innych niż z parlamentu w debatach.
Jest taki obyczaj? Zasada?
Czy to tylko taka przykrywka?
Gdyby tak było zawsze to nigdy skład partii by się nie zmieniał.
Nie rozumiem.
Premier Tusk, to współczesny Ryszard Ochódzki i poza budowaniem (jeden Misia, drugi Polskę), nie jest mu widać obce pojecie "nowej świeckiej tradycji"
naprawdę sądzisz ze Frau Merkel posługuje się lepszą angielszczyzną?...charakterystyczne że Premierowi dziennikarze TVN nie organizuja takich testów...ktoś im zabronił? 😎
naprawdę sądzisz ze Frau Merkel posługuje się lepszą angielszczyzną?...charakterystyczne że Premierowi dziennikarze TVN nie organizuja takich testów...ktoś im zabronił? 😎

Tak to można zawsze odwrócić kota ogonem.
Pan Janusz.P wielokrotnie reklamował siebie jako poliglotę.
I tę pychę ukarano.
Bardzo zabawnie.
Tania - calkiem przyzwoicie Palikot po angielsku mowi, nie mozna sie az tak czepiac.
Chcial powiedziec albo I hope albo I am hoping i  sie nie mogl zdecydowac.

Na ten przyklad moja firma, jedna z bardziej znanych w branzy w tym kraju sklada sie z menadzerów mowiacych po angielsku kali jesc i kali pic i vice prezesa nie mowiacego praktycznie wcale.
Przy ich tworach językowych to to jest piekna angielszyczna.
W firmie plynnie po angielsku mowi najnizszy, najslabiej opłacany szczebel
No, niech mu będzie jak tam sobie życzy.
Jednak kandydatka w małopolsce jest jak dla mnie zbyt niezwykła.
Anna Grodzka. Kto ciekaw, niech sobie wygugluje.
Stiepan   can i ask you for something?
01 września 2011 19:41
"Superstacja" wyłamuje się z głównego nurtu i pokazuje nieco innych opcji.
Wczoraj słuchałam rozmowy z panem Tomaszem Sommerem z Nowej Prawicy.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Sommer
Tylko kto oprócz mnie ogląda tę stację?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
16 września 2011 09:51
Czy u was w miastach są plakaty wyborcze niejakiego CZARNECKIEGO ?
Już piszę o co chodzi.. we Wrocławiu pojawiają się plakaty wyborcze z napisem: "Czarnecki - ostatni na liście, pierwszy ..."
Startuje on oczywiście z okręgu dolnośląskiego. Zastanowiło mnie to, że na plakacie nie ma podanego imienia ani nawet pierwszej litery imienia kandydata.
Wrocławiakom i Dolnoślązakom nazwisko Czarnecki kojarzy się z 3 najbogatszym człowiekiem w Polsce, który we Wrocławiu wybudował galerię handlową Arkady Wrocławskie oraz buduje najwyższy budynek w Polsce - Sky Tower.

No i szary przeciętny wrocławiak idzie ulicą i widzi na billboardzie "Czarnecki" pierwsze co na myśli przychodzi to Leszek Czarnecki. I wtedy w głowie huczy  "zagłosuję na niego, bo tyle zrobił dla Wrocławia!".
A tu się okazuje, że to zupełnie ktoś inny. 28 letni Przemysław Czarnecki, syn europosła. Bo mimo, że z tatkiem się nie kojarzy to na pewno z mężem Jolanty Pieńkowskiej już tak.
tu zaczynaja sie posty wydzielone z  "viatoll"
wrotki Tomek_J voltowiczą dziękuję za informację a nie tym deb...  ,nie mam zamiaru głosować  😀iabeł: 
dea   primum non nocere
06 października 2011 11:51
monia - nie głosując, potencjalnie wspierasz tych, których naprawdę nie chcesz widzieć za sterami. Też chciałam nie iść, ale dzisiejsze wiadomosci mnie przekonały, żeby jednak się pofatygować. Nie idąc mówisz "wszystko mi jedno" - mi aż tak wszystko chyba nie jest jedno 😉
...szkoda tylko, że nie bardzo jest rozsądna alternatywa, na którą można zagłosować :/
,
[quote author=Tomek_J link=topic=60819.msg1150217#msg1150217 date=1317901015]
[quote author=dea]...szkoda tylko, że nie bardzo jest rozsądna alternatywa, na którą można zagłosować :/[/i][/quote]
Prawda. Głosując na partię inną niż PO głosujesz de facto za PiS - i to mnie boli najbardziej...
[/quote]

Jest dokładnie odwrotnie. Głosując na nie-PO, głosujesz na PO. Po wyborach nikt nie będzie robił koalicji z PiS, każdy z PO. Tylko samodzielny rząd PiS odsuwa od władzy Tuska. Niestety, jedyną metodą zdjęcia Tuska jest zamknięcie oczu, wstrzymanie odruchu wymiotnego i zakreślenie krzyżyka przy liście PiS-u...
dea   primum non nocere
06 października 2011 13:24
...to jest właśnie ślepota z wyboru...
Chcemy zależnych sędziów
http://wyborcza.pl/1,75478,10418805,Kaczynski__Patologiczny_system__zweryfikujemy_sedziow.html
dofinansowania Rydzyka
http://torun.gazeta.pl/torun/1,35576,10418449,Kaczynski_wciska_gaz_i_obiecuje_pomoc_o__Rydzykowi.html
budowy ogromnych świątyń co krok z naszych podatków oraz uogólnionej manii prześladowczej i ksenofobii? To i tak nie wszystko co ci geniusze potrafią. Zaiste, Polacy celują w amnezjii politycznej.

Ja na pewno NIE. Cokolwiek innego jest lepsze. Smutne bardzo będą te wybory dla mnie.
Ale to już offtopic zdecydowany.
,
Obawiam się, że w tych wyborach nic oprócz PO albo PIS się nie wybije.
Dlatego liczę, że z dwojga złego to PO znowu wygra, a nie PIS, bo przyznam szczerze, że już ku*wicy dostaje, gdy widzę w TV facjatę Kaczora i słyszę ciągle jego bełkot o tym, że ten to źle, tamten też, my zrobimy lepiej, że wszyscy kłamią itd.
Jak ma być źle, to niech przynajmniej spokojnie będzie...
dea   primum non nocere
06 października 2011 14:36
Jak ma być źle, to niech przynajmniej spokojnie będzie...


ditto...  🙁
[quote author=Tomek_J link=topic=62790.msg1150290#msg1150290 date=1317904755]
a tu koncza.
Niestety, jedyną metodą zdjęcia Tuska jest zamknięcie oczu, wstrzymanie odruchu wymiotnego i zakreślenie krzyżyka przy liście PiS-u...
Żeby mieć "jedyną słuszną" prawdę o Smoleńsku, kłamstwa i matactwa Macierewicza, manipulacje i "prawdy inaczej", hołubienie Rydzyka, wszędzie węszącego Ziobrę itd. itp. ? Zrzucenie Tuska ze stołka premiera nie jest warte czterech lat zamordyzmu światopoglądowego i utraty tych resztek wolności, które mamy.


[/quote]

😲 Myślałem, że tylko PiS stworzył rodzaj politycznej sekty, ale widzę, że zwolennicy PO posiadają równie "realny" ogląd świata i używają podobnych argumentów, tyle, że odwrotnych. Niezłe jaja  🤣

[quote author=Milla link=topic=62790.msg1150349#msg1150349 date=1317908127]
Jak ma być źle, to niech przynajmniej spokojnie będzie...


ditto...  🙁
[/quote]

Niech na całym świecie wojna, byle nasza wieś spokojna 🙂

Miny wam zrzędną, jak przyjdzie zapłacić za realizowany od czterech lat tuskowo-keynesowski policy-mix i wprowadzą obok kolejnych podwyżek VAT-u kataster 1-2%.
dea   primum non nocere
06 października 2011 16:41
Niech na całym świecie wojna, byle nasza wieś spokojna 🙂


Nie o to chodzi. Po prostu pod rządami pisu będzie gorzej i głębiej mi osobiście do mojej własnej kieszeni sięgną, żeby opłacić cele, których opłacać nie chcę i nie wspieram. Na dodatek zrobią wrogą atmosferę z wszelkimi sąsiadami (bliższymi i dalszymi) ze względu na swoje układowe fobie, będą wyciągać rozliczenia z wszytskimi za wszystko. To bedą robić za moją kasę. To niech se po prostu żrą i piją jacyś inni. Mniej mnie to denerwuje. Wojny właśnie się przynajmniej nie obawiam  🙄 a to jedyna opcja, przy której wojna nie jest nieprawdopdobna  😲
Po wczorajszych występach kaczora nt Angeli Merkel nic nigdy nie wiadomo.
Trzeba głosować i tyle.
Wolę podniesione podatki niż budowanie świątyń.
,
ja tam wolę wybrać większe dobro, zamiast mniejsze zło (ciekawe ilu z hunwejbinów wie że Tus to karakan bez nawet 170cz wzrostu)
Wolę podniesione podatki niż budowanie świątyń.
a ja wolę obniżone podatki i budowanie świątyń za pieniądze wiernych, a nie podatnika!
i wszystkim debilom martwiącym się o budżet, przypominam że bogate państwo, to państwo bogatych obywateli, a nie bogatego budżetu.
Chiny mają zapewne najbogatszy budżet, a raczej byśmy nie chcieli tam żyć...Utah miało stanowy budżet na poziomie 0,7 dolara na obywatela, a w ciągu 70 dni podarowało Unii (USA) gotowy, uzbrojony lotniskowiec!
Dziewczyny, oddanie nieważnego głosu to też forma głosowania. (Bezpieczniej jest zakreślić wszystkie pola, niż nie skreślać żadnego - dałoby to możliwość manipulacji.)

ja tam wolę wybrać większe dobro, zamiast mniejsze zło


Święte słowa. Nie myślcie "strategiami" - głosujcie na te partie, do których faktycznie macie zaufanie, które faktycznie chcielibyście widzieć w parlamencie. Ja tak zrobię, pomimo iż wiem, że to ugrupowanie nie ma najmniejszych szans. Ale mój głos nie będzie zmarnowany.
ja tam wolę wybrać większe dobro, zamiast mniejsze zło (ciekawe ilu z hunwejbinów wie że Tus to karakan bez nawet 170cz wzrostu)
[quote author=pokemon link=topic=62790.msg1150442#msg1150442 date=1317916616]
Wolę podniesione podatki niż budowanie świątyń.
a ja wolę obniżone podatki i budowanie świątyń za pieniądze wiernych, a nie podatnika!
i wszystkim debilom martwiącym się o budżet, przypominam że bogate państwo, to państwo bogatych obywateli, a nie bogatego budżetu.
Chiny mają zapewne najbogatszy budżet, a raczej byśmy nie chcieli tam żyć...Utah miało stanowy budżet na poziomie 0,7 dolara na obywatela, a w ciągu 70 dni podarowało Unii (USA) gotowy, uzbrojony lotniskowiec!
[/quote]

Głos rozsądku. O budżet się martwimy w tym sensie, że ktoś go będzie musiał wypełnić (my).

[quote author=Tomek_J link=topic=62790.msg1150445#msg1150445 date=1317917160]
[quote author=Ktostam]Myślałem, że tylko PiS stworzył rodzaj politycznej sekty, ale widzę, że zwolennicy PO posiadają równie "realny" ogląd świata  [/quote]
Nie jestem zwolennikiem ani PiS, ani PO. Jednak dla każdego mającego szare komórki Polaka jest oczywiste, że rządzić będzie któraś z tych i tylko tych partii. Tertium non datur, bo poparcie dla SLD, czy PSL jest zbyt niskie, a od niepoważnego Palikota-jajcarza na czele państwa uchowaj mnie, Panie ! W związku z tym mogę:

1) Zagłosować na PO, świadomie skazując się na coraz bardziej restrykcyjne przepisy, kataster, viatoll itp.

albo

2) Zagłosować na PiS, świadomie skazując się na kłamstwa o mgle smoleńskiej, kreowanie przestępców metodą "na Blidę", brak pomysłu na gospodarkę, wojenki personalne, traktowanie 38-milionowego społeczeństwa z góry i zmiany postaw Wodza w zależności od jego potrzeb i widzimisię. A poza tym na coraz bardziej restrykcyjne przepisy, kataster, viatoll itp., bo tylko głupek będzie myślał, że PiS szlachetnie nie skorzysta z takich i jeszcze innych pomysłów na drenowanie naszych kieszeni.

PO nie lubię, PiS-u nie cierpię, a jestem zmuszony wybierać mniejsze zło. To nie jest "równie 'realny' ogląd świata". To jest najzwyklejszy realizm.



[/quote]

To nie jest realny obraz świata. Żeby zachować równowagę powinieneś dopisać przy PO: świadomie skazując się na kłamstwa o brzozie smoleńskiej, kreowanie przestępców metodą "na Starucha", brak pomysłu na gospodarkę, dziesiątki "dziwnych" samobójstw, traktowanie 38-milionowego społeczeństwa z góry i zmiany postaw Rudego w zależności od jego potrzeb i widzimisię - tylko trochę zmienione, a pasuje równie dobrze do PO  😀

Nie chce mi się czytać całego tematu. Ale wypowiedzieć się chyba mogę?  🙂

Nie lubię Tuska, nie lubię dwulicowca Sikorskiego, czy naszego super ministra finansów, nie lubię PO.
Ani PiS, ani SLD, ani odwieczne w sejmie PSL nie jest lepsze. Ale... będę głosowała na PiS. Dlaczego? Ano dlatego, że za ich rządów mój dziadek dostał podwyżkę emerytury ok 100 zł a nie tak jak za Tuska 40 zł (przed kryzysem), mojemu mężowi jako rolnikowi tez lepiej się pracowało za PiSu. I co z tego, że chcą wyciągać afery? A mało się obecni nakradli? Jak to jest, że przed poprzednimi wyborami parlamentarzysta miał 5000 zł oszczędności albo wcale a teraz 300 tys zł lub więcej? Jak to jest że taki Chlebowski nadal gdzieś tam kandyduje, że Drzewieckiemu nadal ciepło i wygodnie pod tyłkiem? To źle, że ktoś chce zrobić z tym porządek?
Jeszcze jedno co do plucia się PiS? Jakoś prezydenta Kaczyńskiego można było opluwać i obrażać. A teraz powiedzcie coś na premiera czy obecnego prezydenta. Zaraz coś wymyślą i was zamkną.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się