Siodła z niższej półki, co polecacie?

ufff to jest nadzieja...  🙂
kopi- zgadza się, są dość szerokie ławki, szersze niż standardowe na bank.
czy jakaś dobra dusza mogłaby zmierzyć i podać mi faktyczną długość siedziska w Daslo Rimini albo Pro Light rozmiar 16"?  :kwiatek:

zawsze jeździłam w siodłach 17" i były trochę za duże (mam 158cm/52kg i króciutkie nogi  🙁 ) ale ostatnio znalazłam na forum zdjęcia Daslo 17"i wydawało się dość małe, więc teraz zastanawiam się czy 16" nie będzie za mała.

będę wdzięczna za jakąś podpowiedz 🙂
Mam 156 cm,  ważę 45 kg i jeżdżę w siodle Daslo Rimini 16". Jest nawet trochę za duże, więc myślę, że powinno być dla Ciebie dobre. Dokładne wymiary będę mogła podać dopiero za kilka dni, jeżeli nadal jesteś zainteresowana.
Ja też chętnie zapoznam się z wymiarami - mogłabyś zmierzyć długość paneli, czyli ile siodło zajmuje miejsca na grzbiecie? Nie wiem, czy brać 16" czy 15" na kucynkę, z tego co widzę to raczej siodło ma płaskie siedzisko, więc miejsca sporo, może jeździec mi się zmieści w 15"  🤔
Ja też biorę na kucyka. Siodło dotrze do mnie najprawdopodobniej w poniedziałek. Mam nadzieję, że będą pasowały łęki które wzięłam. Proszę o jakiś rysunek w jaki sposób mam wykonać pomiary. Siodło jest bardzo wygodne i trwałe. Szczerze je polecam.
wkatarzyna, super, a jaki to kucyk? Ile ma w kłębie?
Interesuje mnie ten wymiar:

zdjęcie z googli
Najprawdopodobniej szetland, a konkretnie dwa, czteroletnia klacz i wałach z którymi zaczynam pracę. Mają około metra w kłębie. Napiszę, gdy będę miała wymiary.
jasne ze jestem zainteresowana 🙂
jeśli mogłabyś tez zmierzyć długość tybinki to byłoby super!

dzięki :kwiatek:
Gdy tylko siodło dotrze, to je dokładnie wymierzę. Oby tylko pasowało. Dziś jeden z kucyków zaliczył pierwsze skoki luzem i nawet nieźle mu szło.  🙂
witam, mam pytanie do posiadaczy winteca 2000: czy lawki w waszycz siodlach zwezaja sie znacznie ku tylowi? chodzi mi o to czy sa duzo wezsze z tylu niz przy przednim leku? moze moglby ktos wstwic fotke jak to wyglada od spodu? bede bardzo wdzieczna  :kwiatek:

(przepraszam za brak polskich znakow)

Miałam okazję pojeździć (poduchy nie z zamszu). Wybredna nie jestem, ale mam dużo zastrzeżeń. Waga - jak na siodło z ekoskóry, czy innej ceraty, to zdecydowanie za ciężkie. Puśliska są sztywne i się wyciągają, tybinki robią się brązowe po kilku jazdach. Siodło wgląda na dość głębokie jak na wszechstronne, ale w ogóle nie trzyma. Dosiadu trzeba mocno pilnować, łydki lecą do przodu. To chyba na tle. Ogólnie nie polecam...  🙄

Przymierzam się do zakupu któregoś z Winteców. Jeździł ktoś w kilku modelach i może zdać relacje?  😀
kasiabe, o którego winteca 2000 Ci chodzi? Nowego czy starego?

cavaletti, a które modele Cię konkretnie interesują :P
cavaletti, Ja mam nową 500 i hmmm ... jestem bardzo zadowolona 🙂 Siodło raczej średnio głębokie, bardzo fajny ten patent z samodzielnym ustawianiem sobie bloczków kolanowych. Co do materiałów to moje roczne wygląda jak nówka, a nie należę do osób, które cały czas ze szmatką latają. Jakbyś miała jeszcze jakieś pytania, wal śmiało bo sama nie wiem o czym jeszcze napisać 😉
Szukam czegoś głębokiego, więc myślę o ujeżdżeniówce. Z drugiej strony sporo śmigam w terenie i zastanawiam się czy nie lepiej wziąć wszechstronne...  🙄
Co myślicie o 500 VSD?  😉 Miał ktoś okazję jeździć?
Mia, co do siedziska, masz jakieś porównanie do innych siodeł?  🙂
Sankaritarina nie jestem pewna ktory to jest, znalazlam oferte sprzedazy, i niepokoi mnie to zwezenie lawek ktore wydaje sie dosc duze  🤔 dodam fotke winteca 2000 ktorego mierzylam na swojego konia, jest identyczne z tym z ogloszenia, ktore nie posiada jedynie tych kolek do przytroczenia sakwy po bokach
cavaletti, Siedziałam w venezii prestige ale w skokówce, w jakimś zagramanicznej ujeżdżeniówce, zabij mnie ale nie pamiętam nazwy i w hubercie daw-maga 😉
Huberta też miałam pod sobą. Mogłabyś porównać głębokość siedzisk i tybinki? W sumie to dwa różne siodła, ale dałoby mi to jakiś obraz  🙂
Dłuższą tybinkę ma Wintec ale głębszy jest chyba dawmag.
kasiabe to stary model 😉
kasiabe, Jeśli jest identyczne co te na zdjęciu, to jest to pewnie stary model 2000. Na serio jest takie duże to zwężenie? Mogłabym w sumie sprawdzić w znajomej stajni stare 2000, ale tak naprawdę nie wiem kiedy tam będę i obiecywać zbyt dużo nie chcę. Jestem posiadaczką nowego 2000 i hmm.... te panele trochę się zwężają, ale dosyć nieznacznie. Nie wiem czy różnica małego palca jest brana za znaczną.

cavaletti, Wintecki wszechstronne raczej nie mają jakichś super-głębokich siedzisk. Isabellka ma, ale to już ujeżdżeniówka własnie. 🙂
ale jako wszechstronne siodła - takie "typowo wszechstronne" [a'la daw mag hubert] sprawdzają się bardzo fajnie.

btw, właściciele wintecków! Jak długo wam te siodła schną... ?
Wyprałam swoje [wyprałam siodło, ale fajnie brzmi 😁 ] i tak od 13 sobie wisi i schnie... i wyschnąć nie może.
mchaniewski   Lubię smoki i Czefalo.
20 lutego 2011 20:25
Polecam szczerze wszechstronne syntetyki Thesse. Po tym jak nam skradziono siodła trzeba było dokonać jakiegoś szybkiego zakupu, padło na to - i nie zamierzamy się z nim rozstawać mimo iż już zaopatrzyliśmy się w docelowe. Solidnie wykonane, trwałe materiały, wymienne łęki, bardzo fajne użytkowo - po płaskim, do lasu, czy do niewielkich skoków (tak do 1-1.10m). Cena też przystępna, bo ok. 1100 zł. Z tego co wiem, niedługo będą dostępne wersje skokowe i ujeżdżeniowe.

Na zdjęciu czeggra1 na Czefalo w tym siodełku 🙂

Sankaritarina no to napewno bedzie stary model..mam tylko zdjecie od spodu,na zywo go nie widzialam no i nie wiem wlasnie czy to kwestia ujecia czy faktycznie jakies dziwne to siodlo (nie bede go tu wrzucac z wiadomych wzgledow) na oko to roznica jest wieksza niz na szerokosc malego palca  🤔

mchaniewski a gdzie mozna nabyc takie siodlo? kiedys szukalam po necie ale ciezko bylo cokolwiek na ich temat znalesc...
Przyszła już paczka z siodłem, okazało się jednak, że to nowy model: Daslo Rimini Pro-Light. Panele w najdłuższym miejscu mają ok. 48 cm, a tybinka ok. 40 cm. Długość siedziska przez środek siodła to mniej więcej 42 cm.
kasiabe- jutro zrobię zdjęcie wszechstronnego Winteca 2000 "starego" to sobie popatrzysz na ławki, ok?
Wstawię Ci fotki jutro. I zmierzę centymetrem ich szerokość.
Wiecie może które sklepy w Warszawie wypożyczają siodła do jazdy testowej?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
21 lutego 2011 20:12
wioletka.s winteci do testów ma na pewno ihaha i pasikonik 😉
tunrida :kwiatek:
dzieki za wymiary  :kwiatek:
Myślę że siodło będzie na styk, będę miała motywacje żeby nie tyć  😎

okazało się jednak, że to nowy model: Daslo Rimini Pro-Light.

Większość sklepów sprzedaje rimini i pro light jako 2 różne siodła (odzienie), a to już któraś opinia, że ktoś zamawiał rimini a dostał Pro Light wiec jakt to z tym jest? to ulepszony model który można kupić zamiast, czy albo albo?
Zamawiałam to siodło: http://www.gnl.pl/siodlo-wszechstronne-daslo-rimini-p-5698.html czyli starszy model, a dostałam nowszy. Jutro prawdopodobniej jazda testowa i jeżeli się nie sprawdzi to odeślę je z reklamacją do sklepu. Na oko nie różnią się tylko dodanymi napisami, które mi się nie podobają, ale mogę to przeżyć. Może nowszy ma trochę dłuższe tybinki, ale nie jestem pewna.
kasiabe- oto obiecane fotki, z tym, że nie bardzo wiedziałam jaki wymiar mam mierzyć.
I pamiętaj, że przestrzeń między panelami z przodu jest dużo szersza niż z tyłu, bo mam założony szeroki łęk. ( odpowiada mniej więcej 34 prestiga)



Zaś panele z boku wyglądają tak. Z tym, że mam je podniesione o 8 mm. ( założona jest wewnątrz panela podkładka podnosząca o 8 mm) więc w standardzie panel będzie niższy.



Jeśli interesuje Cię jakiś inny wymiar, czy ujęcie, to pisz.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się