Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Taki film ma być reklamą i pokazywać to co najlepsze w danym ogierze, a tutaj niestety bardzo uwidocznione są jego wady, które należałoby nawet jeśli nie tuszować to zminimalizować ich widoczność. Na pierwszym filmiku widać jak koń zamiata nogami, a oprócz tego stoi krzywo każdą z nich. Filmik w stój oceniła wyżej armara, a ja jestem tego samego zdania.
Ludzie bardzo zwracają uwagę na takie sprawy i nawet jeśli ktoś rozważałby użycie tego ogiera, to po takiej prezentacji nie zdziwię się jeśli zrezygnują. Zdjęcia i filmy w takim przypadku powinny być na ,,tip top". Wygłaskane w każdym calu. Istotne jest to pod jakim kątem się konia filmuje, tło, sposób prezentacji... no wymieniać można bez końca.

Całość ma być zrobiona tak, żeby oglądający zrobił na widok zdjęć/filmu ŁAŁ! A tutaj niestety jest wręcz odwrotny efekt....
możecie mi coś powiedzieć o małopolskim Davinci ??  :kwiatek:
http://www.bazakoni.pl/davinci-velocedefavi-dabora



Była o nim mowa kilka stron wcześniej. U nas niestety nie udało się zainseminować żadnej z klaczy mimo kilku prób.
galopada - zgadzam się z Tobą że wszystko powinno być na tip top. Mimo wszystko poczekajcie do całego filmu.
Są w Polsce jakieś dzieci Corneta Obolenskyego? Chciałam podbić do kogoś kto zamawiał już wcześniej nasienie. Takie nieśmiałe plany na przyszły rok nas nachodzą  😍
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 kwietnia 2014 19:03
salto piccolo Caskano, Digisport Canaveral, King Cornet L
To nie ma znaczenia co wypluwa google. Po obejrzeniu takiego filmiku nie chce się już nic szukać na temat ogiera..
Listek
episode ma chyba klaczkę po Davincim, nasienie jest okay - koleżance też klacz zaskoczyła od pierwszego strzału 🙂
armara dziękuję bardzo za odp 🙂  :kwiatek:
konikmorski bo diabeł tkwi w szczegółach. Film może być ładny, pomysł i miejsce kręcenia też. Ale jeśli koń wygląda źle, to cała oprawa nic nie da.

Jak robię zdjęcia sprzedażowe, to powiedzmy że strzelę około 30-50 zootechnicznych i z nich wybieram najlepsze. Czasem wszystko jest ok, a wiatr zawieje i grzywa się podniesie, ogon będzie krzywo, albo jedno ucho będzie nie do końca do przodu ustawione. No i już nie jest to tak jak bym chciała.
lusia dziękuję! Nie sprecyzowałam, że chodzi mi o konie wyhodowane w Polsce.

Poszukam głębiej, może coś się znajdzie  😉
episode - to mało wiesz o hodowli koni, jeśli ktoś kryje kulawym ogierem. Bo ten za młodu doznał poważnej kontuzji, a mimo to ktoś zaryzykował i sprawdził co wyszło na kilku klaczach. To taki ogier nadal jest bee? Całe szczęście że nadal mamy stadniny z tradycjami. Zawsze jest opcja że tam można pojechać i popytać jakiego ogiera dobrać do klaczy.
Może i mało wiem, ale jak widze ogiera z takimi krzywymi łapami to nie zgłębiam się na jego temat dalej..
konik- dzięki Bogu mamy możliwość sprowadzania nasienia najlepszych ogierów, nie musimy wybierać między młodym kaleką czy koniem bez pleców i nóg, mamy możliwość ściągnięcia nasienia kapitalnego młodziaka lub zasłużonego, sprawdzonego, prostego na nogach i plecach ogiera. Dlatego taki film jest totalną antyreklamą reproduktora.
W stadninach będą polecać wg zasady o której pisałam- my już nie musimy wybierać między słabym a przeciętnym...i w stadninach doskonale o tym wiedzą.
Karla - gdyby to było takie oczywiste że wszyscy zamawiają nasienie najlepszych ogierów, to nie byłoby już ZT dla ogierów w Polsce. Bo wystarczyło by kupić nasienie. A mimo to właściciele klaczy nadal próbują i używają młodych nie sprawdzonych ogierów. Po co w takim razie są przeglądy starszych ogierów? Które cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością. Po co robi się championaty dla młodych koni po ogierach z Polski. Ja tam uważam że lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu.
A ile ogiery po ZT kryją klaczy ? Nie sadzę, żeby było to więcej niż 10 rocznie.
To jest system, który po prostu umiera śmiercią naturalną, oczywiście, że wciąż są hodowcy, którzy będą kryć naturalnie, ale akurat krycie młodymi ogierami zaraz po ZT nie jest popularne.
Ja tam uważam że lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu.

Pobranie nasienia w PL kosztuje około 200 zł, jeśli doliczymy wysyłkę/dojazd wychodzi około 300 zł, wysyłka świeżego nasienia z zzagranicy to około 100 eur (+/-). Ja nie wiem czy to aż taka abstrakcja ?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
08 kwietnia 2014 20:44
konikmorski, tak na przyszłość to lepiej wrzucić do sieci już gotowy filmik, a nie 17 sekund, na których koń prezentuje się kiepsko i zamiast reklamy jest efekt taki jak widać  :kwiatek:
I co gorsze w wielu regionach Polski nie ma kto tego nasienia pobrać! U nas były chęci, ale żaden z 10 weterynarzy się nie podjął z różnych przyczyn  🤔 Gdyby nie to, Justus miałby o 200% więcej pokrytych klaczy w stosunku do tego ile pokrył bo zainteresowanie świeżym nasieniem było spore.
armara - a reszta opłaty? Dajmy na to 4000 tysiące zł za samo nasienie. Kobyła raz nie zaskoczy i co dalej bawisz się w inseminacje? Ta forma rozrodu jest dla tych co mają kasę, reszta wiadomo jak stoi. Kryją ogierem zza płotu i nic im PZHK nie może zrobić. Więc może warto takim właścicielom dać kilka ogierów które przynajmniej nie dają źrebaki z karpim zgryzem albo charakterem z piekła rodem...

safie - my cały czas się czegoś uczmy, np nasza koleżanka wysyła nam materiały ze szkolenia jakie odbyły się w SO Łąck w zakresu prezentacji. Ale fakt mogłam nie pokazywać tych 17 sek...
galopada_, przywieź do wlkp 😉

armara - a reszta opłaty? Dajmy na to 4000 tysiące zł za samo nasienie. Kobyła raz nie zaskoczy i co dalej bawisz się w inseminacje?

dlatego zawsze zwracam uwagę hodowcom, żeby doczytali nie tylko ile ale również za co płacą
[quote author=galopada_ link=topic=5087.msg2062145#msg2062145 date=1396986739]
I co gorsze w wielu regionach Polski nie ma kto tego nasienia pobrać! U nas były chęci, ale żaden z 10 weterynarzy się nie podjął z różnych przyczyn  🤔
[/quote]
No właśnie.
Umówmy się, że ogier wykorzystywany w sporcie nie będzie krył naturalnie...

konikmorski
Za nasienie świeże przeważnie płaci się z dołu. tzn płaci się niewielki ryczałt (200-300 euro) i resztę dopłaca się po stwierdzeniu źrebności.
Nie denerwuj się tak tylko wyciągaj wnioski, siedzisz w branży nie od dziś przecież... Podglądaj najlepszych - zagraniczne związki hodowlane co i rusz kręcą filmiki, a to przy okazji aukcji a to uznawania ogierów itd. Tam naprawdę nie ma dużo kręcenia w czasie "płyty" raczej zdjęcie hodowlane + portret + filmik z korytarza/zawodów/ruchu luzem/ruch w ręku na prostej, krótko i na temat, tak jak pisała ms_konik.
konikmorski karpi zgryz jest zły a krzywe łapy dobre? Ja tam wolę z karpim zgryzem a prostego na nogach.. Na karpi zgryz jest zabieg..
ogurek ja byłam zaskoczona, bo fakt - jesteśmy z końca świata czyli podkarpackiego, ale akurat z północno-zachodniej jego części. 5 km na północ jest już lubelskie a 5 na zachód świętokrzyskie. Nie tak wiele mamy do granicy z mazowieckim.  🤔

No i tym samym pokrytych będzie tylko 15-20 klaczy.
armara - ja się nie denerwuję  😉 zaczynam się denerwować jak jadę nagrywać a ogier stoi nie przygotowany...
konikmorski
A jaką masz gwarancję, że ogiery które kręcisz nie przekazują wad genetycznych ? Nie masz takiej gwarancji...  🙄
ogurek
Lepiej dwa razy przeczytać/dopytać niż potem żałować.
dokładnie, przeoczony termin zgłoszenia nieźrebności klaczy, pretensje, bo klacz poroniła, zdziwienie, że za 2000e tylko 3 słomki na jedną inseminację ... 🙄
a wszystko było opisane w warunkach
episode - mając konia z karpim zgryzem nie pojedziesz na zawody, bo jeśli zgryz jest nieoperacyjny to pozostaje tylko ogłowie hackamore, a te nie honorują na zawodach. A z krzywymi nogami możesz jechać śmiało na zawody, przykład koni które mają kozińca.

armara - bo nie ma gwarancji, każdy ogier może dać źrebaka który będzie jego antyreklamą.
Dokładnie, ale w PL wcale nie jest lepiej i bezpieczniej. Ja mam bardzo przykre doświadczenia ostatnich dwóch lat (w kwestii jakości usług, nie będę się rozwodzić), wszystko pisane palcem po wodzie jak jest dobrze to dobrze  🙄

konikmorski
Znam conajmniej dwa konie z takim zgryzem chodzące międzynarodowe konkursy. Dwa byly/są w kadrze PL (fakt jeden miał małą wadę, ale drugi ma hardcore'ową  :hihi🙂. I nie chodziły one na hackamore.
armara - a pokryłabyś ogierem co ma karpi zgryz?
W skokach hackamore jest dopuszczone, w ujeżdżeniu chodzi koń z takim zgryzem GP i jest OK. Teraz są już wędzidła dla takich koni, poza tym do chyba 5 r.ż. można tą wadę "naprawić". Krzywym koniem jak mu się coś stanie nie pojadę na zawody (nie pisz tu, że każdemu może się coś stać, bo to oczywiste, ale są konie krzywe, które przez krzywiznę nie przejdą nawet prób zginania...)

Dużo koni po Cassini ma karpi zgryz i jakoś kryją 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się