Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Isabelle - tutaj masz kilka źrebaków po tym ogierze, https://www.facebook.com/pages/Bajerant-taranty-Suchlica/486473824723148 ładna skórka jak widać. Co do charakteru to jeszcze za wcześnie. Ale będzie film w tym roku z Bajerantem, to i młode się załapią w ruchu.
Karla🙂, już mi wszystko jedno
jestem na etapie kompletnego zwątpienia
nie wiem czym kryć, jak kryć i gdzie kobyłę zawieźć

acha - nurtuje mnie tez pytanie
czy jeśli zawiozę gdzieś ew. do kliniki na inseminację i się o dziwo uda zainseminować to czy transport świeżo zaźrebionej klaczy przez 500 km nie jest ryzykowny ? - klacz nie wyjeżdżała jak dotąd nigdzie

a co powiedzieli byście o LYJANERO ? Czy na duże ramowe klaczy byłby ok czy za "ciężki"
777 powiemy że nasienie szału nie robi  😉 W tym samym tyg była u mnie inseminowana klacz Carlosem DZ i dziadek wymiata. Bez porównania nawet.
Lyjanero mocno rozcieńczony i mało co się tam chciało ruszać.
Nie znalazłam za dużo w wyszukiwarce- jakieś potomstwo po Almanzor L i Corleolord L??
W bazie też nie wiele. Ogiery w dość starym typie ale potrzebuje na kobyły po Silver Dream hol., poprawne i dość szlachetne.
Rozkminiam czy obie pod Almanzora czy szlachetniejszą nie dać na próbę pod Corleolorda  😉.

Będę wdzięczna za info  :kwiatek:
Louisa, dziękuję bardzo
właśnie takie informacje są dla mnie bezcenne
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
03 kwietnia 2014 17:38
Karla🙂,
acha - nurtuje mnie tez pytanie
czy jeśli zawiozę gdzieś ew. do kliniki na inseminację i się o dziwo uda zainseminować to czy transport świeżo zaźrebionej klaczy przez 500 km nie jest ryzykowny ? - klacz nie wyjeżdżała jak dotąd nigdzie


Właśnie najlepiej zabrać od razu po inseminacji, w domu sobie zbadać i jak źrebna, to nie trzeba się
już nigdzie przemieszczać. A utrzymanie w klinice pewnie się zrówna z transportem jeśli trzeba
ponownie jechać (chyba, że na drugi koniec Polski się wybierzesz, to insza inszość).

A oglądałaś kwpny p. Sasinowskiego?
Zucca czy Durano W albo U cant loose - jest w czym wybierać.

Edit:

Zapomniałam napisać, że Kilian kryje naturalnie- napomykam, bo fajne źrebaki ponoć (nie widziałam osobiście) się urodziły.
lepiej wozić zaraz po inseminacji, albo poczekać przynajmniej 5-6 tygodni
500km? nie masz możliwości bliżej komuś wstawić?
co do durano w to liczyłam po cichu że jak by naturalnie krył to może ....- ale startuje to nie ma co się dziwić że tylko nasienie jest dostępne
a ja młodego nie sprawdzonego ogiera, gdzie nie wiadomo jakiej jakiej jakości nasienie jest, nie zaryzykuję
sam koń w dość mocnym typie .... sama nie wiem

ogurek, wolałabym bliżej wstawić ....... jednak jak wydrę nasienie Los Angelesa to będę musiała zawieźć do konkretnego weta
jak nie to zawiozę gdzieś bliżej , z tym że nie wiem kompletnie komu ufać ..... (jestem z podlasia)
Jest jeszcze stajnia "Nad Wigrami" - zobaczymy kto im w tym roku będzie inseminował klacze..

Po cichu liczę że Rene Tebbel udostępni nasienie LA bo mi się po prostu należy a jak nie to chyba  w sądzie się sprawa skończy
Czy jest na forum ktoś z koniem po Junaku ( http://www.bazakoni.pl/junak-aragon-juta )  :kwiatek: ?
Ciekawa jestem, czy są podobne do mojego Pimpka 🙂
Orientuje się ktoś, czy w Małopolsce  jest ogier kryjący angloarabski ?
Mógłby mi ktoś powiedzieć, jaka rasa wpisywana jest w paszporcie źrebaka, po połączeniu klaczy xx i ogiera holsztyńskiego?  :kwiatek:
Sp.
albo możesz się zapisać do jakiegoś zachodniego związku
Orientuje się ktoś, czy w Małopolsce  jest ogier kryjący angloarabski ?

Z tego co wiem na pewno kryje walewicki Hindus (Emetyt - Haduda/Hippies), o ile się orientuje stacjonuje on w okolicach Miechowa.

777
A może U Can't Lose ? On ma bardzo dużo krwi, db sie rusza (był złotym medalistą MWiM nawet) i bardzo dobrze skakał (z sukcesami na poziomie 140 cm) ?
klik

ms_konik
A gdzie Kilian kryje ?
ogiery na pewno warte zainteresowania, ja jednak potrzebuję czegoś bardziej szlachetnego 🙁
wszystko co widziałem po Vandammie było bardzo szlachetne, teraz w ZT w Bielicach jest kilka klaczy, ale próba dopiero za 2 m-ce
Polecam ogiera Larron hol. dzieciaki malowane, charaktery bardzo fajne. Na razie taki wstęp potem reszta prezentacji, również film z zawodów.
uła niedopracowany ten filmik. Każda noga w inną stronę  🙁
konikmorski
Skasuj ten film, bo ogier fajny z db karierą, pierwsze źrebaki się pokazują, ale to jest totalna antyreklama 🙁
777
U Can't Lose jest bardzo szlachetny, na suchej nodze, ale ja na siłę nikogo nie będę przekonywać 😉
armara - właściciel ogiera widział film, nie miał uwag. Jednak biorę pod uwagę każdą opinię. Tutaj jeszcze jedno z boku.

Ale zwróć uwagę na jego nogi - wygląda to tragicznie. No i to cmokanie na filmiku można by zastąpić jakąś muzyką, ewentualnie wyciąć całkiem dźwięk....
Galopada - jak będzie całość to z muzyką na 100 %, do takich krótkich filmów nie ma muzyki z you tube.
Stawianie konia z miękkim grzbietem i nienajlepszymi nogami (koń po dużym sporcie, to wiadomo, że nie będzie miał nóg jak trzylatek) na miękkim, nierównym podłożu to dla mnie błąd. Po prostu, ja uważam, że lepiej dać zdjęcie zootechniczne (dobre) + portret + do tego film w ruchu/w zaprzęgu/pod siodłem. Ale to oczywiście właścicielowi musi się podobać. To raczej pytanie do Ciebie czy brak uwag uważasz za satysfakcjonujący ?
Jestem wdzięczna za wszelkie podpowiedzi  - może się zdecyduję ..... kto wie
Nie wiem czemu nie było uwag, może te 17 sek. nie stanowi żadnej informacji o samym ogierze. Film będzie wysłany do osoby która "siedzi" w rasie holsztyńskiej.
Dla mnie niestety stanowi... antyreklamę.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
08 kwietnia 2014 15:35
konikmorski,
na początek filmu dobrze jest dać pozytywy, jakieś fotki w skoku, korytarz jeśli skacze,
jakiś archiwalny dobry parkur, może ruch luzem (jeśli to zaleta) a na koniec "real life",
to już sobie każdy zważy zalety i wady,
czy potencjalnie szpotawy, bilardujący młody koń, w sensie produkt, będzie miał wzięcie.
Nie jest oczywiście powiedziane, że tak będzie ale na rynku mamy masę prostych ogierów,
chodzących wysoki sport/po sporcie 🙂


Edit:
a na pierwszym filmiku nie da się zrobić innego kadru, bo ja tak się przyglądałam z obrzydzeniem tym
wrotom atrakcyjnym, że nawet na nogi uwagi nie zwróciłam początkowo, hihihi.
konikmorski po takim filmiku nie pokryłabym swojej klaczy tym ogierem nawet za darmo.  Każda noga jest inna, szczególnie zwróć uwagę jak idzie lewym przodem.
konikmorski, stanowi info, które już poszło w eter. Że koń wściekle zaplata nogami i nogi z przodu w ogóle dziwne.
Mam nadzieję że sprawdziliście choć co google wypluwa jeśli chodzi o potomstwo ogiera? Oraz poczekacie do całego filmu. Ogier w każdym razie nie tylko przekazuje ruch, (w czerwcu nagramy też dwa konie po nim pod siodłem). Ale też charakter, ma w bazie 68 szt. potomstwa. W tym 5 córek wpisane do księgi. Nikt z naszego zespołu nie będzie jechał w ciemno nie znając ogiera. Zatem oceniajcie ogiera jako całokształt, a nie na podstawie 17 sek. filmu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się