Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

gajara, ja na Twoim miejscu przede wszystkim bym szukała ogiera do max 165 cm. (klacz ma 157 cm. i z tego co mi się wydaje, nie miała nigdy wcześniej potomstwa i ma 10 lat) Ja bym jej takiego molocha nie podstawiała ...
Szukaj czegoś np. w małopolakach.
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
18 marca 2011 19:39
tak ale ja szukam tylko inseminacji ktoś mi powiedział że żrebak dorasta tylko do pewnych rozmiarów w macicy póżniej gdy sie urodzi rośnie dalej .
I tak mam ją od 5 lat i nie była nigdy kryta nie chcem dawać jej byle jakiego partnera a małopolak wybacz ale hodowla coraz bardziej u nas upada ,. Holsztyny mają sprężysty ruch i dobrze skaczą i są często łaczone z pełną krwią ,Laddykiller ,Furioso i inne sławy .
ten po Caretino fajny, i z tej linii wszechstronne konie wychodza, z dobrym charakterem, ale ciezkie - u Ciebie raczej nie problem, bo to folblutka. Jak chcesz w holsztynach to napisz moze do Condiny, ale ja bym tez szukala mniejszego ogiera dla niej na pierwszego zrebaka.

Ten pierwszy ogier, Carlos Dz jest po Cantusie, a z tej linii u Jackiewiczow jest Hetman (po Cantanisie), fajny stylowo, ladny, swietny juniorski kon i nie jest duzy, ma chyba ze 165cm. Zrobil licencje przez MPMK juz dawno temu i oni maja jakies mlodziaki po nim, zawsze mozesz sie przejechac zobaczyc.
Hetman jest wykreślony z listy reproduktorów, ponieważ mało krył.
gajara18
Ja bym mimo wszytsko myślała o xo. Wśród medalistów MPMK wkkw, w ostatnich latach, stanowiły one zdecydowaną większość.
W Walewicach jest fantatstyczny młody koń - Dionizos, syn wybitnego skoczka (4 MPS, Chojnów 2007, uznany we Francji), zwycięzca ZT, 7 na MPMK w skokach. Świetnie galopuje, skacze db technicznie:
http://www.bazakoni.pl/horse_41140.html
Mówi się nawet, że chce go kupić p. Romanowski.
Fajny skokowo i ruchowo jest także Sentender z Udorza:
http://www.bazakoni.pl/horse_53464.html


Z klaczami xx dobrze się łączy Emetyt - uznany w Niemczceh w związku holsztyńskim 😉

Wśród holsztynów itp ciężko szukać koni drobnych, niedużych.
na folblutkę 157 drobnego niedużego ogiera?
chyba że się hoduje koty
Hetman jest wykreślony z listy reproduktorów, ponieważ mało krył.



A to nie wiedzialam, szkoda troche.
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
19 marca 2011 13:09
karolina_
dzięki za informacje będe w tygodniu dzwonic by się coś dowiedzieć w sprawie charakteru ich ogiera ,a  najbardziej mnie ciagnie to Carlosa Dz
tylko ten jeden syn mnie nie pokoi z charakterkiem więć chcem troche wniknąć w ten temat .

ogurek na folblutkę 157 drobnego niedużego ogiera?
chyba że się hoduje koty

czyli mówisz że ogier wiekszy nie zrobi jej krzywdy krycie tylko inseminacja więc myśle ze to nie jest zły pomysł ale moze masz inne doświadczenia chetnie wszystkich wysłucham .

[quote author=karolina_ link=topic=5087.msg942156#msg942156 date=1300537764]
Hetman jest wykreślony z listy reproduktorów, ponieważ mało krył.



A to nie wiedzialam, szkoda troche.
[/quote]

Bardzo szkoda.

gajara18Taka kurduplastą xx, moim skromnym zdaniem warto dać ,pod ogiera z linii Ladykillera, ona się bardzo dobrze łączy z pełną krwią, na pewno doda wzrostu, i skoczności.
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
19 marca 2011 20:58
Nie wchodzil ten ogier wcześniej ale jest również ciekawy ,dobry papier tylko nie jestem pewna ruchu ,Carlos ma piękny sprężysty ruch nawet dla takiego laika widoczny a u tego nie wiem ja nie zachwycam sie ruchem ale jak mówie nie mam doświadczenia z końmi ujeżdzeniowymi .

znalazłam jeszcze jednego ciekawego partnera ale ten to raczej tylko skokowo jego ruch niezachwyca a moze to moje niewprawione oko ale ma takie sławy jak laddykiller czy  Cor de la Bryere  ale to i takl w dalekim pokoleniu
http://www.bazakoni.pl/anonse,a-3406.html 
film z jego ruchem i skokami
http://www.gestuet-tasdorf.de/tasdorf.php?go=hengste&sub=cracker_jack&view=videoclip&lang=en
na folblutkę 157 drobnego niedużego ogiera?
chyba że się hoduje koty


eeee... nooo 😉 nie przesadzajmy, ogier ok. 165 to nie taki znów kot 🙂
gajara, kryj sobie czym chcesz...  do xx wszystko pasuje. 🙂
chodzi tylko o to, ze np. ja z pierwszym zaźrebianiem (w wieku 10 lat) bym nie ryzykowała ogiera 173 cm. dla klaczy 157.
To nie jest wieloródka, co z łatwością się źrebi ... tego po prostu jeszcze nie wiesz, a źrebie i tak będzie większe, choć oczywiście do urodzenia... 😉

Poszukuję pilnie fotek potomstwa Imequyla (te z bazy koni widziałam)
pls pls pls
Podbijam, bo dość ważne 🙂
Dotyczy mojego poprzedniego wpisu dot. potomstwa Imequyla.
:kwiatek:
Mam pytanko:
W jakim czasie od podania Chorulonu (HCG) następuje owulacja??
Witam. Jestem nowy a przy tym zielony jak wiosenna trawa.
Posiadam klacz rasy wlkp po Skaner-A z matki Runda po pistolet.
Klacz rosła ale drobna. Zaczęła starty w skokach. zobaczymy jak się rozwinie. Szukam dla niej ogiera.
Źrebak do skoków. Znalazłem na jednej ze stron ogiera Diarado. Czy on do niej wogóle się nadaje? nie mówię już o cenie stanówki bo kosmos. Chodzi o sam dobór. Jak mi się uda wyślę link.pozdrawiam
w załączniku film z klacza

Witam. Jestem nowy a przy tym zielony jak wiosenna trawa.
Posiadam klacz rasy wlkp po Skaner-A z matki Runda po pistolet.
Klacz rosła ale drobna. Zaczęła starty w skokach. zobaczymy jak się rozwinie. Szukam dla niej ogiera.
Źrebak do skoków. Znalazłem na jednej ze stron ogiera Diarado. Czy on do niej wogóle się nadaje? nie mówię już o cenie stanówki bo kosmos. Chodzi o sam dobór. Jak mi się uda wyślę link.pozdrawiam


Jak jest drobna, to się nie nadaje, on lubi wydelikacić  jeszcze bardziej.
Patrząc na film, to poszukała bym ogiera, który bdb galopuje, ma ciąg do przeszkody, i jest elastyczny , w żebrach.
Czy może ktoś by mi coś do niej zaproponował? Byłbym wdzięczny.
W jakim przedziale cenowym za stanówkę?
do 2 tys zł
titina co sądzisz o ogierze Nikidam Du Chateau.
Znam dziewczynę, która ma dostęp do nasienia ogierów ze stajni w której on stoi.
W zeszłym roku pokryta była Che Guevara L z Agro Handlu Śrem ale zresorbowała. Koszty nasienia zostały mi zwrócone boję się żeby nie było powtórki z rozrywki przy nastepnym zaźrebianiu.

prosze edytowac posty!  😤
Fajny koń ,3x ibrahim ,i 2x Alme w rodowodzie, dużo pełnej krwi,w dalszych pokoleniach. Ciągnie do przeszkody, widać ,że ma duże możliwości. Jak na QdR, to dobrze się prowadzi, nie walczy z ręką.
Musisz się tylko dowiedzieć, czy w razie nie zaźrebienia, oddadzą pieniądze, bo z tego co widzę, to nie jest 2000zł.
http://news.bbc.co.uk/earth/hi/earth_news/newsid_9440000/9440222.stm

przeczytajcie to: Males make pregnant horses abort
Dziewczyna która jeździ moją klacz pracowała przez dłuższy czas w stajni w Niemczech. Właściciel jest jej dłużny trochę pieniędzy zaproponował jej rozliczenie barterowe w formie nasienia jego ogierów. Wśród nich Nikidam. Dajemy sobie ten rok na obserwację progresu w skokach. Konia obserwował Jacek Bucki i stwierdził że może mieć problemy przy wyższych konkursach jak 130 bo ma cholernie duże fule. Ja tak szczerze powiem to się w tych komentarzach gubię.
Wiem co miał J.B na myśli, ale na filmie załączonym do oferty stanówki ,parkur jest wyższy niż 130cm.
Dla klaczy która tej fulli nie ma prawie w ogóle, to może być dobry partner, niech poprawi tylko trochę. 😎
mówiąc o dużej fuli p.Bucki miał na myśli Ramonę nie NIkidama
mówiąc o dużej fuli p.Bucki miał na myśli Ramonę nie NIkidama


Na filmie widac, że klacz jest długa, ale galop ma okropny zupełnie nieokrągły, o fuli b. krótkiej.
co znaczy że galop nie jest okrągły? podejrzewam że na inny temat forum powinienem się udać ale jeśli możecie to mi to wyjaśnijcie
Cięzko wytłumaczyć, koń galopujacy okragło jest taki jakby kompaktowy, mopcno wkracza zadnimi nogami pod kłodę, jest podstawiony, nie galopuje "na prostej" nodze.

Może łatwiej będzie na przykładzie:


A tutaj u konia ujeżdzeniowego, baardzo fajny galop
No przykład z koniem ujeżdżeniowym był tak dobitny że nawet taki laik jak ja zauważy różnicę. Chociaż ten drugi Cataki o ile dobrze pamiętam też fajny.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się