Czytelnia

smartini   fb & insta: dokłaczone
21 października 2016 17:43
Cierp1enie, a dziękujemy 😉 to tylko jedna z sal, Behemota (bo wisi wielki Behemot pod sufitem... 😉 ), jest jeszcze sala Małgorzaty z barem a w piwnicy sala wzorowana na Nautilusie 😀 do tego 7 pokoi hotelowych siedmiu pisarzy, także trochę offtop ale trochę nie.
A książki można wypożyczać więc jest jeszcze fajniej 😍
Najgorsze, że jak czekały na otwarcie w kartonach u nas w domu, to nie mogłam ani jednej wziąć do poczytania... i tak mnie nękały kilka miesięcy!
Przy najbliższych odwiedzinach muszę oddać 'Śniadanie mistrzów' i wziąć coś nowego. Nie żebym nie miała stosu nieprzeczytanych książek xD
madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 października 2016 18:25
Dawno nie mogłem znaleźć sobie lektóry żeby choć trochę ambitna była i pasjonująca za razem.

niech Cię buk broni od szukania lektÓry
mea culpa !! mam napisać sto razy lektura na bukowej desce? Boga w sercu nie masz!
Buk zwyczajny - Fagus sylvatica - drewno tego gatunku należny do najtwardszych w strefie klimatu umiarkowanego.
smartini   fb & insta: dokłaczone
21 października 2016 21:30
melehowicz, 150! 😀 i przynieść następnym razem cukierki :P
W Poznaniu do odbioru...
.
polecicie jakis swietny polski kryminal?
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 listopada 2016 11:57
nerechta, Krajewski (oba wątki, Lwowski i Wrocławski), 'Obywatel' Kwiatka
Trylogia Mroza z Forstem.
Przeklęte dziecko pochłonęłam w 2 dni (gdyby nie dzieci i praca to by było na raz).
Fajnie powrócić do tamtego świata. Na początku czytało mi się średnio, z racji też że to scenariusz nie mogłam się ogarnąć, bo w między czasie czytam Harrego i kamień wersję ilustrowaną. Jednak potem tak się wkręciłam, że czytałam jak normalną książkę 🙂
Marzenie mam by powstał film, oczywiście każdy rok to inna część filmu 😀 także tak z kilka filmów by było 😀
A Bonda fajnie pisze? Co myslicie?
Osobiście nie czytałam, ale moja mama tak. Przeczytała jedną i stwierdziła, że to nie to. Przewidywalne dość i nie podpasował jej styl pisania. No i jest fanką szwedzkich kryminałów i twierdzi, że to niebo a ziemia.😀
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
04 listopada 2016 18:25
A Bonda fajnie pisze? Co myslicie?


A Puzyńską czytałaś?
Kochani wymienię się PDF! Mam "101 ćwiczeń z ziemi", zamienię na "101 ćwiczeń na ujeżdżalni" 🙂 Lub "Western - jazda konna, ćwiczenia praktyczne"
Czytałam przedziwną lekturę. Nazywa się to "Życie pechowej emigrantki". Zadziwiająca pozycja. Nie chce mi przejść przez gardło słowo "książka". Na podstawie bloga. Pozycja... żenująca. Przez dobre 3/4 albo więcej. A potem... Życie zupełnie inne, przewartościowanie zupełne, refleksyjność autorki wpłynęła też na formę relacji.
Czy trzeba aż tragedii, żeby z głupiej gęsi wykluło się bezcenne ludzkie wnętrze??? Smutne to bardzo. Że "choćbyś cały świat zyskał, a na swojej duszy szkodę poniósł..." Że pochłanianie dni i świata może nic nie dać dla rozwoju, a tragedia - to inny wymiar człowieczeństwa, to wewnętrzna podróż w kosmos.
I żal mi, że ktoś nie doradził autorce, żeby inaczej skonstruować swoje wspomnienia. Żeby z perspektywy Tragedii i Czuwania pojawiały się okruchy dawnej beztroski i dawnych "problemów". Wtedy mogłaby być to ważna pozycja literacka, do głębi kobieca.
smartini   fb & insta: dokłaczone
04 grudnia 2016 22:50
halo, ludzie niestety uczą się na błędach, swoich. I czasem te błędy/tragedie/upadki muszą być z naprawdę dużej wysokości, żeby dotarło. To co boli uczy 'najbardziej'.
A Bonda fajnie pisze? Co myslicie?

Ja lubie Bonde, a moja mama przeczytała wszystkie jej ksiazki ;-)
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
05 grudnia 2016 18:00
Czy ktoś czytał Polaków dzieje bajeczne Łysiaka?
A bo wymyśliłam sobie, że kupię "mężowi najlepszemu na świecie", który zawsze zaczytywał się Łysiakiem, a do tej pozycji jakoś nie dotarł.
Zastanawiam się jeszcze nad Bajkami dla małych i dużych.
Cóż za cudowna wiadomość, już tak niedługo! Nie mogę się doczekać  🏇
Ooooo. 😜
Mróz to godny zamiennik, ale nic nie przebije Nesbo, no nie da się. 😍
Mam pytanie - co z literatury polskiej nowej jest warte przeczytania Waszym zdaniem?
Bo znalazłam niszę na czytanie, jak Pazuzu śpi i ostatnio potrafię trzasnąć 2 książki na tydzień.

I potrzebuję "poszerzyć horyzonty".

"Moje córki krowy" przeczytałam, a nawet nie wiem czy to był film na podstawie książki, czy odwrotnie  🙄
Nie wiem na jak nowej Ci zależy, ale "Harda" i "Królowa" Cherezińskiej, "Marianna" Magdaleny Walli, "Wiara i tron" Dominika Rettingera. Wszystko powieści historyczne.
Koncze trylogie Mroza, mimo ze bohater troche oklepany to ogolnie fajne ksiazki!
Hanna Cygler moze poki? Jedna czytalam co prawda, ale byla super.
pokemon, ja ostatnio czytałam książkę Magdy Stachuli Idealna i zdecydowanie mogę polecić 🙂
Dzięki 🙂 spisuję na kartce i będę czytać.
Ale jeszcze, jeszcze 🙂

Ta "Wiara i tron" to książka RELIGIJNA, czy po prostu z wątkiem religijnym? Bo opis ciekawie wygląda.
Z wątkiem religijnym. Główny watek o św. Wojciechu, więc wątek religijny jest znaczący. Ale postaci są z krwi i kości, takie ludzkie. Także nie chodzące anioły 😁.
Ktoś czytał "Światło między oceanami"? Tradycyjnie poszukuję na święta książki dla Mamy, wszystkie pozycje autorstwa Musso połknięte przez nas obie (aktualny TOP dla mnie 😀 ), większość "standardowych" kryminałów (Lackberg, Nesbo, Bonda, Miłoszewski itp.) przeczytała, nie chcę się powtarzać kolejny raz z autorami, na "lżejsze" lektury też już nie mam pomysłu 🤔 Może ktoś podrzuci autorów, to doznam olśnienia i znajdę coś ciekawego 🙂
Kastorkowa   Szałas na hałas
15 grudnia 2016 18:25
"Śmiertelnie proste rozwiązanie" bardzo fajna,  a skoro Musso to może Sparks, Evans jeden i drugi albo Schmitt?
Kastorkowa, niestety wszystko przeczytane 😵 znaczy zdaję sobie sprawę, że nie wszystko, ale ciężko mi będzie znaleźć coś, czego na pewno nie przeczytała no i chciałam coś nowego jej znaleźć 😀 i chyba odejdę od takich typowych kryminałów, nie wiem już sama 😵
Poki Cherezińską przeczytałam w całości oprócz tych skandynawskich i właśnie "Królowej", która to leży i czeka na mój czas- mąż mi kupił na Mikołaja ale zabronił czytać bo się wtedy staję aspołeczna i nieobecna... (w sensie, że nie ma ze mną kontaktu :hihi🙂. Generalnie uwielbiam i polecam "Gra w kości", "Teatr cieni", seria "Niewidzialna korona", "Legion". Polecam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się