Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.

Wpływ irokeza na grubość szyi, oraz wpływ rzuconej za tylny łęk bluzy na stan pleców. Dla mnie zmian brak, a post w tym wątku to pomyłka. I to duuuża  🤔
Pacia, nie jest dobrze to bardzo delikatnie napisane. Ze stanu konia bardzo zabiedzonego (który zresztą by mnie osobiście bardzo zaniepokoił... młody koń, nawet przy nieprawidłowym żywieniu nie powinien tak wyglądać. Taki stopień zaniku mięśni mógłby się pojawić jedynie przy długotrwałym i poważnym niedożywieniu, albo dokładających się dodatkowych problemów ze strony konia. Dla porównania niezajeżdżony trzylatek wynaleziony w wiejskiej szopie, który za dobrze nie jadał i wiekszość swojego życia spędzał w boksie:
Ten siwy koń też nie miał mięśni, za to miał elegancko podkasany brzuszek. Na Twoim pierwszym foto jest jakaś patologia (sorry) kompletna atrofia mięśni zadu, grzbietu, szyi, nawet na łopatce jest bardzo słabo.

Drugie zdjęcie... gdzie tam jest jakiś trening? Konia można odkarmić i miło wypracować w 2-3 miesiące. Po roku wcale nie napiętej, ale regularnej i sensownej pracy koń może być przebudowany nie do poznania. A tu? Szyja bardzo słaba, nadal nabudowana bardziej z dołu, niż w góry. Gdyby ją pozbawić irokeza, ja nie widzę za bardzo zmian w stosunku do pierwszego zdjęcia. Kłoda - kulturalnie przykryta czaprakiem, lędźwie nawet zamaskowane ubrankiem jeźdźca. Za kością biodrową, nad kręgami krzyżowymi - dół. Portek brak, gdyby koń stanął nogą pod siebie, to zad też jest identyczny jak na pierwszym foto. I to ma być rok pracy? 😲
Ze zmian, które mi się rzeczywiście rzucają w oczy, to minimalny koziniec na przednich nogach. Możliwe, że niefartownie stanął do zdjęcia, tym niemniej bacznie bym się temu przyglądała...

Aha, nie wierzę w gadki - wędzidło to tylko do foto. Gdyby koń dobrze chodził i dobrze pracował na swoim standardowym kiełznie, nie widziałabyś w ogóle sensu wkładania mu do buzi czegokolwiek innego, nawet "tylko na jeden raz". Ale gdyby dobrze pracował - gdyby jakkolwiek pracował - to na boga, nabudowałby jakieś mięśnie na sobie.

Przez rok trenigu, to zmiana może być taka (zad, kłoda, łopatka, pierś, szyją, wszystko)



halo, Tobie też to się rzuciło w oczy? myślałam że tylko mi, sprytne  🤣

jak dla mnie to zmiany nie widać
quanta
Zdjęcie w linku nie działa.

Ja uważam, że jak na rok to ten koń nie jest nawet porządnie odpasiony 🙁 Wygląda lepiej, ale dalej zdecydowanie kiepsko.
heh dopiero wyczaiłam o czym mówicie 🤔 Na początku myślałam, że to jakaś sakwa czy coś. Nieźle. Bardzo przykry obrazek 😕
Nieśmiało się tu pokażemy, różnica między zdjęciami to nieco ponad 4 lata. Mam zdjęcia pokazujący jego wcześniejszy, opłakany zresztą, stan, ale to chyba nie tutaj już.
ksiaceq coś tam niby widać - szyja i zad i plecy się poprawiły, ale szczerze powiedziawszy to jak na 4 lata szału nie ma, a koń wciąż nie jest kontakcie
jesteśmy otwarci na krytykę, dzięki.
Nigna   Warto mieć marzenia...
01 lipca 2012 22:31
ksiaceq: opłakany stan możesz wstawić do wątku o odżywianiu : ) jej chyba nigdy nie widziałam tak cienkiej szyi u konia ; o teraz jest znaczenie lepiej , faktycznie jak na 4 lata szału nie ma... ale wydaje mi się że to jeden z tych koni które ciężko nabierają "ciałka" choć może sie mylę ; )
Nigna masz całkowitą rację, koń jest z tych, które baaaardzo ciężko nabierają ciałka. my się tak typowo jak rekreanci raczej wozimy, nic ambitnego. dla mnie każda, nawet najmniejsza zmiana jest powodem do szczęścia 🙂 
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 lipca 2012 09:12
kasieq: duża zmiana, szczególnie szyja + lopatka. Więcej konia generalnie.
zosia1990   Synesthete: sight-hearing-touch
02 lipca 2012 10:41
Mam pytanie co do ostatniej oceny ksiaceq dokonanej przez mybay. Po czym na drugim zdjęciu widać, że koń nie jest na kontakcie? Skąd wiemy, że to ustawienie nie jest pożądane przez jeźdźca w tym momencie. Czy to dlatego, że wewnętrzna (jak się domyślam) wodza jest odpuszczona? Czy po tym można wnioskować, że koń nie jest na kontakcie? Czy to za wysokie ustawienie? Na czym polega błąd.

pozdrawiam
zosia1990 koń nie ma zaokrąglonego grzbietu i szyi, wodze luźne, pysk dużo przed pionem, głowa wysoko niesiona bez oparcia na wędzidle (nie mówię o uwieszeniu się, tylko o normalnym oparciu z jakim mamy do czynienia w normalnym ustawieniu).
Kon nie idzie ustawiony, ale jakis tam kontakt jest. Luzna jest tylko jedna wodza, zewnetrzna jest napieta.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 lipca 2012 12:39
z tym że to nie jest wątek interetacji jazdy - proponuje skupić się na meritum.
zosia1990 koń nie ma zaokrąglonego grzbietu i szyi, wodze luźne, pysk dużo przed pionem, głowa wysoko niesiona bez oparcia na wędzidle (nie mówię o uwieszeniu się, tylko o normalnym oparciu z jakim mamy do czynienia w normalnym ustawieniu).

Dziwne, bo ja widzę konia na kontakcie, dobrze pracującego zadem, z przeniosionym ciężarem do tyłu, opartego (prawdopodobnie) na zewnętrznej wodzy. Brak kontaktu na wewnętrznej jest raczej błędem jeźdxca nie konia - a konia tu sięchyab ocenia (?)...
Nos przed pionem nie oznacza braku kontaktu, czy braku pracy na pomocach. O wiele przyjemniejszy jest taki widok, niż konia, który sie "gryzie po klacie"...
Zmiana w motoryce ruchu - przynajmniej na podstawie tych dwóch zdjęć - zdecydowania ... pytanie tylk oczy to trening, czy wysoka trawa??  😉
Szyja i partia łopatek lepsza...
Ja się tylko dziwię, że potraficie określić zmiany po zdjęciach pod jeźdźcem. Owszem, podejrzewam, że koń  ksiaceq z pierwszego zdjęcia nie byłby w stanie pokazać się tak jak na drugim (nie ta szyja, nie ten zad). Ale znacznie łatwiej byłoby oceniać porządne zdjęcia bez siodła.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 lipca 2012 14:31
Ale znacznie łatwiej byłoby oceniać porządne zdjęcia bez siodła.

bez wątpienia to racja.
1. zdjęcie wrzesień 2011, pod moją siostrą    http://www.photoblog.pl/aronka/126790053
2.zdjęcie czerwiec 2012, pode mną .    http://www.photoblog.pl/aronka/126789256
Efekty małe ale idziemy do przodu, ja mało co umiem , on też, więc wolno nam to idzie, jedzonko też ma na to duży wpływ 🙂 🏇
(tak wiem jesteśmy zwaleni na przód, ale cokolwiek bym nie robiła, on nie chce się podstawić :zemdlal🙂
lostak   raagaguję tylko na Domi
02 lipca 2012 19:56
aronka, opowiedz nam o treningu...  bo to jest watek o wplywie treningu....

czy wy jesteście zwaleni na przod? kompletnie nie! to jest szczęśliwy kon podrozujacy pod toba tak jak go pan Bóg stworzył.

😵 😵  wakacje...
chyba trochę nie rozumiem wypowiedzi lostak 😡
nie wiem czy jest to sarkastyczne czy nie, według mnie koń pracuje teraz zupełnie inaczej niż pół roku temu..., i wydaje mi sie że tu i ówdzie przybyło mu mięśni... no chyba ze się mylę 👀
PS.trochę kiepsko uchwycony moment 2zdj ...
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
02 lipca 2012 20:20
Aronka, mylisz się. Sama już zauważyłaś, że nie pracuje zadem, nie ma kontaktu, jest za to trzymanie za wodze, żeby była linia prosta. Tyle. Spójrz do galerii Quanty, Busch, Misi, Koniczki. Tam zobaczysz wpływ TRENINGU na wygląd konia.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
02 lipca 2012 20:22
kobyłka zawsze była tłuściutka i okrąglutka

zajazdka, luty 2011

maj 2011

czerwiec 2012
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 lipca 2012 20:24
Aronka: koń wygląda na pewno lepiej z tym że na 1 zdj. jest po prostu chudy.
przepraszam 😡 nie jestem tak światnym jeźdzcem jak:Quanta, Busch, Misia, Koniczka..., myślałam że koń nabrał trochę mięśni, chciażby, lepszy zad..., no cóż, tak podejrzewałam że: JA+MŁODY KOŃ=KLAPA .. 😕
Anderia   Całe życie gniade
02 lipca 2012 20:30
aronka nie ma co wstawiać smutnych minek i użalać się nad sobą, tylko zawołać porządnego trenera i do pracy rodacy! 🙂
lostak   raagaguję tylko na Domi
02 lipca 2012 20:33
Aronka, jazda konna to nie jest trening.  A Ty jeździsz konno i rzeczywiście ty mała dziwczynka + młody kon to nie jest połączenie, ktore można nazwać treningiem, bo jak sądze nie jeździsz codziennie pod opieką jakiegoś instruktora, ktory pracuje nad tobą i nie masz nikogo, kto by tego konia po prostu robil.

Czyli co, to że codziennie jeżdze, czuję gdy koń się podstawia,choć na razie są to krótkie momenty, chody wydłużam, skracam, robię dodania, skacze szeregi, jeżdże drążki i skacze, czuję gdy koń fajnie napiera na wedzidło , lub gdy się chowa, to to nie jest trening? załamka.
może nie czas na dodanie zdjęć, ale od miesiąca, nasza praca jest na prawde przyzwoita, powoli dochodzimy do coraz lepszych efektów, ten koń nigdy nie umiał nic, dostałam go ledwo zajeżdżonego, a teraz śmigamy już małe parkury, sądziłam że ma to jakiś sens... OK zdjęcia do d... , ale nie chodziło mi o to jak pracuje tylko jak wygląda...
lostak   raagaguję tylko na Domi
02 lipca 2012 20:45
ok, I give up 🥂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 lipca 2012 20:48
aronka: oczywiście że ma sens 🙂

tyle że żeby porównać niejako rozbudowę mięśni konia to trzeba porównywać przede wszystkim tego konia w takiej samej kondycji opasowej - a nie że wcześniej chudy a później odpasiony i weź tu człeku porównuj.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się