"Debil" ;)

caroline   siwek złotogrzywek :)
24 stycznia 2011 13:31
Poza tym istnieją sprawdzone już acz zupełnier nieinwazyjne  sposoby na pozbywanie się debili - jak np:

Lepiej już działało takie zbiorowe wyszydzanie typu "zabawa w Quniarkę" - jednak zostało ukrócone.

kogoś traktować jak powietrze dopóki się nie ogarnie


ale własnie chodzi o to, że bierna postawa, poza tym, ze jest nieinwazyjna, równiez nie działa 😉 bo niczego nie zmienia w pisaninie tej osoby 😉 (ba! czesto nawet taka osoba nie wie za co i po co została zignorowana - więc gdzie efekt wychowawczy tego ignora? 😉)

a wyszydzanie... czymze rózni się od szydzacego nazwania debilem czy kosmitą? 😉 no zastanówcie się... 😉

Wyszydzanie nie pozbawia głosu "debila" -tak jak pozbawi go miesięczny ban.
Może też mieć funkcję wychowawczą- niejeden szczypior wyrósł na człowieka po takiej "lekcji".
I wyszydzanie /zwracanie uwagi - nie jest anonimowe jak KLIK w ankiecie.
caroline   siwek złotogrzywek :)
24 stycznia 2011 13:41
aj, przepraszam, bo wy nadal przy tej ankiecie i banie siedzicie... bo ja już od tego się dawno odsunełam i tak duzo bardziej abstrakcyjnie na tego debila patrzę. mea culpa!

aj, przepraszam, bo wy nadal przy tej ankiecie i banie siedzicie... bo ja już od tego się dawno odsunełam i tak duzo bardziej abstrakcyjnie na tego debila patrzę. mea culpa!

To może ja się zgubiłam. 😡 Ja się cały czas do propozycji z I postu odnoszę.
Może w jakichś jaskrawych, nie budzących wątpliwości przypadkach dawać taki znaczek?

Moderatorzy by dawali?
Taki czasowy - na krótko.
Kurczę, Caroline-wciągasz mnie w te rozważania.
caroline   siwek złotogrzywek :)
24 stycznia 2011 14:00
Kurczę, Caroline-wciągasz mnie w te rozważania.


wybacz - juz zaprzestaję :kwiatek:
[quote author=Tania link=topic=43949.msg867983#msg867983 date=1295876765]
Kurczę, Caroline-wciągasz mnie w te rozważania.


wybacz - juz zaprzestaję :kwiatek:
[/quote]
Budzisz moje drugie ja:


😉
,
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
24 stycznia 2011 19:02
Pragnę zauważyć, że słowo "debil" jest uważane za obraźliwe, a forum jest miejsce ogólnodostepnym i publicznym, więc nie sądzę, żeby takie określenie było tu na miejscu... A zwłaszcza jeśli w dodatku miało być używane w stosunku do innych.

Pomysł sam w sobie jakiś swój cel ma i kto chce niech się w to bawi, ale w moim subiektywnym odczuciu powinniście zamienić to słowo na bardziej neutralne.
trzynastka   In love with the ordinary
24 stycznia 2011 19:53
A może po prostu zwykły wątek ?
"zbiór bzdur", każdy wklejałby wypowiedzi, które uważa za absurdalnie głupie. Coś jak z bykami ortograficznymi ...
powiem tyle : przykre i załosne..

jak w przedszkolu  🙄
moze ja wyjasnie to zrozumiale:
jesli wchodzi na to forum osoba niedoswiadczona, w poszukiwaniu wiedzy, to dobrze by bylo, aby nie natykala sie na wypowiedzi/ rady potencjalnie niebezpieczne. osoba bez doswiadczenia nie jest w stanie ocenic, czy dana rada jest madra, czy glupia, ani czy moze w ten sposob zorbic krzywde koniowi. i o to chodzi, aby takie wypowiedzi, debilne i potencjalnie niebezpieczne (bo nie wiemy czy ktos nie wezmie sobie ich do serca i nie zastosuje) pietnowac.
Katija- Myślisz że takie debilizmy zostają pozostawione same sobie żeby kwitły? Przecież jak ktoś napisze jakąś bzdurę, to go pół forum zjedzie jak burą sukę, a kto umie czytać to oprócz debilnej rady doczyta sprostowania poniżej  😉
Wiwiana   szaman fanatyk
24 stycznia 2011 21:25
Zwłaszcza jeśli takowe wypowiedzi się powtarzają z podziwu godnym uporem, a ich tfurcy nie trafia do przekonania ani stwierdzenie, że pieprzy bzdury, ani szczegółowe wyjaśnienie, dlaczego wypowiedź jest bzdurna, ani tym bardziej ignor. Krótko mówiąc - jeśli tfurca wykaże się tępotą, niereformowalnością i uporem godnym - nomen omen - osła.

Popieram.
Przy zachowaniu warunków zaproponowanych przez Tomka_J.


A jak umie i ma te dwanaście lat konisia od tatusia i chce iść po najmniejszej lini oporu? Przeczytał że czarna wodza jest super i tyle. Kupuje czarną robi konisiowi tare w pysku potem pojawiają się kolejne wątki typu konis bryka, ucieka... W efekcie robi się większy burdel. Nie chodzi tu o piętnowanie wypowiedzi niewygodnych ale bzdurnych. Nie chodzi o obrażanie ale o propagowanie wiedzy rzetelnej. Jeśli wolicie można zmienić nazwę na bardziej poprawną. Może będzie nawet lepiej. W końcu kultura też powinna być propagowana
Zgadzam się z Presją, a sens byłby wtedy, gdyby wszystko było takie proste jak piszekatija, tyle że w praniu wychodzi całkiem inaczej, osobiste wycieczki, niechęci i złośliwości. Zresztą określenie kogoś debilem na ogólnym forum cóż..... brak słów. Może więc to forum będzie otwarte tylko dla najmądrzejszych, najlepszych inteligentnych i wtedy nie trzeba będzie czytać głupot 🤔
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
24 stycznia 2011 21:51
A od kiedy forum to kompendium wiedzy i istnie chodząca encyklopedia? Tutaj wymienia się porady i opinie, a każdy ma inne spojrzenie na dany aspekt, więc jak mu się podoba to może sobie nawet napisać bzdury i ich się trzymać, bo ma do tego prawo, a my wszyscy jesteśmy od tego, żeby go z błędu KULTURALNIE wyprowadzić i podać argumenty i kontragumenty, a póki co to ja widzę właśnie takie "besztanie jak burą sukę". Jak chcecie się coraz bardziej robić elYtą to proszę bardzo.
,
Tomek_J  Zawsze tak pisałam kalkulatorem  😁
a ja dalej jestem nieprzekonana. Znam sposoby działania większej liczby ludzi , tłumu a tu dodatkowo mamy do czynienia z anonimowym tłumem. Z dobrego pomysłu który napewno "wypaliłby" w małym gronie wsród tłumu jest "niewypałem". Zawsze będą ludzie którzy inaczej zinterperetuję pomysł oraz zasady przyznawania "debila".
Poza tym dla mnie Debilem jest ten ko wdraża porady uzyskane na forum bez dalszego ich rozeznania. Rozumiem ,że można się np poradzic który lek jest lepiej tolerwany przez organizm konia, pod warunkiem ,że oba leki maja to samo spektrum działania i wczesniej wet powiedział ,że proszę dac jeden z tych dwóch leków. Jesli natomiast sami wpadamy na pomysł leczenia a diagnozę oraz sposob leczenia chcemy wiedziec z forum - tak to jest debilizm. I nie ten jest debilem ktory odpowiada na taki post lecz ten który go pisze i podobne pytania zadaje.
Złe porady na forum, debilne odpowiedzi są czesto wynikiem debilnych pytań i moim zdaniem nie nam decydowac który post ,któa odpowiedz zostawic a któa uznać za debilną. Zresztą moderatorzy i tak większosc takich postów kasują lub dają autorom otrzeżenia , bany itp.
To forum jest jednym z ciekawszych for konskich, temató  poruszanych jest zapewne wiecej niż na innych tego typu forach a pomysł z "debilem" może spowodowac to ,że zniknie wiekszosc tematów bo autorzy nie będa pewni ,czy ich temat nie zostanie uznany za debilny.
No i na koniec ,samo słowo debil bardzo mocno mi sie nie podoba, tak samo jak i pomysł na jego wdrozenie.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
25 stycznia 2011 08:25
określiłaś niegdyś na forum publicznym jednego z sędziów ujeżdżeniowych
Sędziego ujeżdżeniowego? Mieszasz, zmieniasz fakty, bo nikogo żadnym słowem nie określiłam, a napisałam jedynie swoje uczucia, które zinterpretowałeś po swojemu i się uniosłeś. Z resztą tą było 2-3 lata temu? Trochę mi się w głowie pozmieniało na plus sądzę 😉 więc tym bardziej nie widzę sensu wywlekania osobistej utarczki sprzed paru lat w tej dyskusji.
W każdym razie kultura obowiązuje, więc zostawienie "debila" nie w chodzi w grę... W dodatku Faza ma rację każdy Twój pomysł zinterpretuje po swojemu, w dodatku każdy ma swoje zdanie, które przeważnie uważa za jedyne słuszne, więc jak ktoś napisze coś nawet prawdziwe co drugiemu się nie spodoba i uzna to za godne "debila" i zgłosi?






[quote author=Tomek_J link=topic=43949.msg869119#msg869119 date=1295933267]
Ale nie, one z uporem godnym lepszej sprawy lansują swoje światłe poglądy i robią to z takim zaangażowaniem, że zawsze znajdą posłuch u zaskakująco dużej liczby słuchaczy.
[/quote]

Tomku, chcesz zrobić z Re-Volty drugą Białoruś?  😁 Czyli kto nie wygodny, kto gada coś co się "nam" nie podoba to trzeba mu ograniczyć wolność słowa? Zastanów się. Przecież żebyś bardzo chciał, to nie uchronisz nie których przed ich własną głupotą! Jak kto chce uwierzyć w tylko jeden post debila bez doczytania czegoś dalej to jego sprawa! Wystarczy popatrzeć na chociażby jazdę naturalną. Co z tego że przeczytali książkę napisaną przez bądź co bądź jakiegoś człowieka który opiera swoje zapisy na własnych doświadczeniach, skoro i tak nie którzy przeczytali co drugie zdanie i dorobili własną ideologię. Jak ktoś jest mądry to nie dość że przeczyta co lepsze wypowiedzi, to jeszcze będzie pytał, ale jak ktoś jest kretynem to kretyna przeczyta tu na re-volcie, czy w każdym innym miejscu.
Z resztą róóóóbcie jak chcecie  😉
Wiwiana   szaman fanatyk
25 stycznia 2011 08:43
Nie czytacie dokładnie, albo czytacie, co chcecie przeczytać.

Nie chodzi o robienie drugiej Białorusi. Chodzi o zmuszenie w/w autorów debilnych wypowiedzi do ZASTANOWIENIA SIĘ nad swoim postępowaniem. Gdyby chcieć im gęby pozamykać, wystarczyłoby zbanować od razu i po sprawie.
Na debilne wypowiedzi na forum przyzwolenia być nie może, bo nie kto inny na tym cierpi, tylko konie.

Co do treści i oceny skali debilizmu - nie przyczepię się do postów o kolorach owijek, jakkolwiek debilne mogą się komuś innemu wydawać, bo koniowi jest wszystko jedno, czy ma owijki żółte, białe czy sraczkowate do różowego czapraka.
Nie jest mu natomiast wszystko jedno, kiedy ktoś radzi moczyć mu nogę w np.stężonym nadmanganianie potasu.

Czy teraz ta różnica jest jaśniejsza?
Zrobiłam sobie taki szczery rozrachunek- komu przyznałabym tytuł owego "debila" .
I odkładając emocje na bok- nikomu jednak. Korzystam z "ignoruj" i sama jestem ignorowana .
Wczoraj eksperymentowałam w wątku o narośli na kopycie -za co przepraszam autorkę. :kwiatek:
Pasowało mi do "debil"- wątek wtórny, o niczym - o kopycie konia sąsiadki, bez fotki, z lakonicznym opisem.
Trochę próbowałam szydzić - ale w sumie autorka na to nie zasługiwała. Ot, spytała . Pytać wolno.
Zgłosiłam jako dubel-wawrek zareagował bardzo szybko i po krzyku.
Mam wrażenie,że cała ta dyskusja jest adresowana do konkretnej osoby . Mylę się?
Tomek_J pisze o przykładach. Może je poda?
I popieram pomysł z wątkiem - niemądry post  - tak na początek. Jak się z niego rozwinie pożar i kłótnia -to się go zamknie i eksperyment zakończy.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
25 stycznia 2011 09:09
Mam wrażenie,że cała ta dyskusja jest adresowana do konkretnej osoby .

też mam takie wrażenie
caroline   siwek złotogrzywek :)
25 stycznia 2011 09:15
Zresztą moderatorzy i tak większosc takich postów kasują lub dają autorom otrzeżenia , bany itp.


od razu skoryguję - na czerwono, jako mod: moderatorzy nie oceniają postów pod wzgledem treści merytorycznych a wyłącznie pod kątem zgodności z regulaminem.

...bo gdybym oceniała pod względem merytorycznym posty, to wzmiankowany post o namaczaniu koniowi nóg w stężonym roztworze nadmanganianu potasu wyleciałby z donośnym hukiem (kto nie wie, temu tłumaczę: taki stężony roztwór jest żrący. owszem, mozna namaczac żywe tkanki w roztworze nadmanganianu potasu, ale nigdy w silnie stężonym)

ja z kolei zauwazyłam, ze od wczoraj jakoś moje posty bywaja częściej niezrozumiane niż zrozumiane, ale mam nadzieję, ze ten post jednak zostanie zrozumiany 😉
Mam wrażenie,że cała ta dyskusja jest adresowana do konkretnej osoby .
też mam takie wrażenie

No jeśłi tak jest-to może warto napisać wprost?
Bo ja mam takich charakter, że zawsze wszystko biorę do siebie i czuję się winna.  😡
caroline   siwek złotogrzywek :)
25 stycznia 2011 09:23
Bo ja mam takich charakter, że zawsze wszystko biorę do siebie i czuję się winna.  😡

Tania, nawet jeśli tak jest, to na 99% jestem przekonana, ze nie jest o Tobie (ani EliPe, ani wrotku... 😉)
Na 99% ?  👀
O Jezu! To o mnie na pewno!!!
Tak to działa w mojej głowie.
Faza już chyba jest bliska powiedzenia o kogo idzie?
Szukam nadmanganianu szybko.
ps.
znalazłam.
Hm.... teraz rozumiem.
I zaangażowanie Tomka_J i moje skojarzenia z innym forum.
Debil-Button niesie ze sobą wiele pułapek. A główną i najgroźniejszą jest to, że korzystać będę z niego też ci "debile".
Idea nawet całkiem do mnie przemawia, ale IMO niewykonalnym jest, by wszystko działało zgodnie z intencjami pomysłodawcy. Tego się zwyczajnie nie będzie dało kontrolować.

Dlatego zdecydowanie jestem na nie.
Wiwiana   szaman fanatyk
25 stycznia 2011 10:54
najgroźniejszą jest to, że korzystać będę z niego też ci "debile"

Korzystać może każdy. Nie w ograniczeniach z korzystania rzecz (to dopiero byłaby afera, gdyby korzystać mieli jedynie wybrani, prosta droga do wspomnianej Białorusi, IMHO), tylko w ZASADNOŚCI zgłoszenia.
O czym pisałam wcześniej - nie kolor owijki, tylko faktyczne teorie przeczące nie tylko zasadom sztuki, ale i zdrowemu rozsądkowi.

Powtórzę się - w całym pomyśle IMHO nie chodzi o rugowanie takich osób z forum, tylko o zmuszenie do zastanowienia się nad własnymi "teoriami".
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się