Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Ratunku nie mogę znaleźć funkcji usuwania czerwonych oczu w Photoshopie.  😵 Czy ktoś mógłby mi pomóc?
cieciorka   kocioł bałkański
10 listopada 2010 23:13
"ręcznie" usuń
W narzędziach PS-a z lewej strony masz - punktowy pedzel korygujący.
jak najedziesz kursorem to się wyślwieli opis.
Kliknij prawym przyciskiem myszy - narzedzie pokaże inne możliwości.
Tam własnie jest reukcja czerwonych oczu jako jedno z narzędzi.
trzynastka   In love with the ordinary
11 listopada 2010 13:56
[quote author=ninevet link=topic=35683.msg764961#msg764961 date=1289393784]
coś takiego ? chodzi mi o lewy brzeg i górę. Nie chciało mi się od nowa pracować na oryginale, bo Ninevet [geniusz nawiasem mówiąc :/] bawiła się zdjęciem już pomniejszonym i doprowadzenie oryginału do wersji sPSutej trwało by znów wieczność 😉


Dokładnie o to. Takie kadrowanie wydobywa oczy.
Domykasz kadr z lewej i te jane kosmyki włosów nie odciągają uwagi od twarzy.
Co do górnej części zdjęcia - lubię odważne cięcia czyli albo głowa jest cała albo tniemy w połowie czoła.
Inaczej mam zawsze wrażenie pewnej przpadkowości kadru.
No i Twoje prawe oko ląduje mniej więcej w mocnym punkcie - kopozycyjnie tak druga wersja mnie podoba się bardziej
[/quote]

Powiem, że fajnie to wygląda ale w tym konkretnym zdjęciu podoba mi się podświetlony kosmyk, wersje z czołem wykorzystam, bo faktycznie jakoś krzywo to pocięłam  :kwiatek:
szemrana właśnie w tym problem, że ja tam nie mam takiej opcji.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 listopada 2010 19:24
Takie cukiereczki:


Mój ulubieńszy, taka trochę inspiracja Monetem.
Strzyga moim zdaniem piękne, sensowe kadry!  :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 listopada 2010 19:40
Vana,  dzięki, miło mi =) zwłaszcza, że ja i pejzaże to nie do końca to.
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 listopada 2010 19:50
Strzyga, w drugim się zakochałam po prostu !
a na trzecim piękne chmury.
jeej, chciałabym się wybrać późnym latem/wczesną jesienią nad morze, gdy są najpiękniejsze wschody/zachody...
Nie wiem,czy to tu pasuje,mam nadzieję,że tak.Potrzebuję pomocy.Mianowicie: wymyśliłam prezent dla ukochanego,który jest dość trudny w realizacji - mianowicie chciałabym zrobić sobie sesję zmysłową czy jakkolwiek to nazwać.Mój M zawsze narzeka,że wszystkie moje zdjęcia są albo na koniach albo z końmi,więc byłaby to dla niego miła niespodzianka. Niestety nie wiem kompletnie jak się do tego zabrać.Teoretycznie mam 2 fotografów,którzy taką sesję mogliby zrealizować,jednakże nie mam za bardzo pomysłów! Proszę pomóżcie.
cieciorka   kocioł bałkański
11 listopada 2010 20:26
Strzyga, bomba 😜

salto, wejdź na strony takie jak plfoto, interklasa itp, kliknij na tag portret/ ludzie/ cokowiliek- zastanów się w jakim klimacie to widzisz, ty ala vamp, czy kokietka? może jakieś cieplusie akty? coś bardziej kameralnego, stonowanego, czy raczej krzykliwego? może przypominasz sobie jakieś zdjęcia z katalogów mody, które ci się podobały?
z takim zarysem idziesz do fotografa, razem ustalacie co i jak- miejsce, rekwizyty, cena itd.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 listopada 2010 20:36
cieciorka,  dzięki =)

salto piccolo, znajdź na prawdę dobrego fotografika. On Cię zobaczy, porozmawia z Tobą i zapewne będzie już miał masę pomysłów. Tyle, że to kosztuje sporo, ale jeśli o akty chodzi, nie ma oszczędzać, bo potem koszmarne foty straszą człowieka.
Strzyga zdecydowanie jesteś moim fotograficznym guru!  🙇
trzynastka   In love with the ordinary
11 listopada 2010 20:39
Strzyga - ja to trzecie to poproszę na ścianę do kuchni ! 🙂  😍
Strzyga,tak właśnie myślałam.No nic,mam tydzień na znalezienie kogoś dobrego i zatrudnienie  😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 listopada 2010 20:44
salto piccolo, znaczy tydzień do urodzin jest czy np. miesiąc?

ninevet, trzecie idzie do mnie na ścianę chyba 😀

breakawayy,  😡
Moon   #kulistyzajebisty
11 listopada 2010 20:47
Teeeeż chce na ściaaanę... *.* Jest obłędnie obłędne!
Ale i tak nie wierzę, ze to polskie wybrzeże! 🤣
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 listopada 2010 20:50
Moon, nie chcesz iść ze mną nigdy na wschód słońca, a ja bym się chętnie teraz jakoś wybrała, zobaczyć jak słońce o tej porze roku wschodzi.
cieciorka   kocioł bałkański
11 listopada 2010 20:54
salto piccolo, pogrzeb:
http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=104
http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=28

o rety.... muszę koniecznie pójść na jakiś kurs obróbki zdjęć.... 🙁
kuleję w tym zakresie, fajnie byłoby się nauczyć robienia zdjęć, ale jak pomyślę, jaki to ogrom wiedzy to mnie to przerasta. jak się wzięłam za przeglądanie, z powodu salto, to myśle, k****,  jakie zaje*****, ja tak nie umiem, ani obrobić, ani nie mam takiego rozumienia dla światła, modelowania nim, nie mam takiej w nad go... porażka, nic mi nie pozostaje 🙁
Cieciorka no to mamy ten sam problem.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
11 listopada 2010 21:07
cieciorka, xxflygirlxx,  no co wy, dziewczyny? Znaczy, ja to rozumiem w jakimś sensie, też tak miałam pewnie w jakimś okresie, choć głównie cierpię z powodu mocnych braków sprzętowych, ale... fotografia to dla mnie fun. To przezarąbiste wycieczki, zwiedzanie, super towarzystwo, to zatrzymywanie piękna.
A co najważniejsze? To pokazywanie siebie poprzez zdjęcia. Moje zdjęcia to odzwierciedlenia moich uczuć, nastrojów, myśli. Moich marzeń, moja wizja świata. To mój głos. A to, że nie jest idealny, tylko popycha mnie do szlifowania, grzebania, myślenia. I nie, nie będzie ze mnie nigdy fotografa, ale to nie zmienia faktu, że robię to, bo kocham. I nie mam się co zasmucać, że nie mam co dogonić tych z magnum... ani nawet z nikona =)
Strzyga pewnie masz rację, chyba muszę zmienić nastawienie. 😉
A pokażę takie 3 z dziś:


Dlaczego ostre jest tło, a nie temat wiodący?  😉
Dlatego, że:
po 1. retuszowałam
po 2. mój obiektyw lubi robić takie sztuczki, że w momencie jak robię zdjęcie widzę pierwszy plan ostry, a potem się okazuje, że ostre jest tło, coraz gorszy jest ten AF.
xxflygirlxx, tlo okropne, dyskwalifikuje dla mnie te foty.
Dla mnie retusz - nienaturalnie to wygląda jak na moje oko 😉.
natchniuza mi sie właśnie podoba, ale było jeszcze na innym tle, może dla ciebie będzie lepsze. 😉
breakawayy wciąż ćwiczę i pewnie przesadziłam, bo nie umiem tego wyczuć. 🙂
xxflygirlxx ja i tak podziwiam, bo ja totalnie nie orientuję się w tych programach do przeróbek 😉 a ćwicz, ćwicz, w końcu trening czyni mistrza 😉
xxflygirlxx, ja lubie, kiedy tlo jest tlem i nie odciaga uwagi od pierwszego planu, a na tych zdjeciach jedyne, co mi sie rzuca w oczy to wlasnie tlo, tak jakby modeli w ogole nie bylo.
szemrana właśnie w tym problem, że ja tam nie mam takiej opcji.


Pewnie to zależy od wersji PSa.
Ja mam PS C3 ale Ty nie podałas którą masz wersję.

Strzyga - jest dobrze 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się