Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Facella   Dawna re-volto wróć!
03 września 2012 16:05
po pierwsze - dymu gołym okiem nie było widać, na LCD też nie, wylazł dopiero na kompie.
po drugie - napisałam, że dziewczyna się uparła.
po trzecie - powiedziałam jej, że nie mogę zagwarantować, że zdjęcia będą ładne. i przyjęła to do wiadomości, mimo to chciała zdjęć. to proszę bardzo.
skoro je TU wstawiłaś i wiedziałaś jakie one są, to trzeba się teraz z krytyką liczyć, następnym razem zastanów się 100x zanim coś wrzucisz tutaj
trzynastka   In love with the ordinary
03 września 2012 16:13
Z tym dymem to byś może mojej matce wcisnęła, dodaj, że masz taką superczułą matryce, że wychwytuje to co gołym okiem jest niewidoczne i po sprawie.
Ogień i pochodnie poucinał obiektyw pewnie? 😉

Trochu samokrytyki. Nikt Ci tego na złość nie pisze.
"Dziewczyna się uparła"- ale Ty to firmujesz swoim nazwiskiem i jak widać próbujesz brać za to kasę, mnie by żadna "uparta dziewczyna" nie zmusiła by bym poświęciła swój czas na coś co z góry jest skazane na porażkę. Tyle. A później już napewno niedokładalabym łzawych historii o pogodzie, transporcie, wpływie ksieżyca, trasy, konkursu, zwalała na modelkę czy sprzęt.



Właśnie to już tak do wszystkich, ostatnio [pisałam to już?] w portfolio pewnego człowieka znalazłam zaje**ty cytat.
Używam sprzętu Canona, ale nie będę opowiadał jakiego. Jeśli coś jest dobrze to niekoniecznie jego zasługa, jeśli źle - to myślę, że nie sprzęt zawinił.

Edit: omg pisać nie umiem ! ;/
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 września 2012 16:18
będę się upierać przy zasadzie 60% umiejętności, 30% sprzętu i 10% szczęścia  🙄
Ponieważ wątek sprzętowy umarł chciałabym ponowić swoje pytanie tutaj. Czy wymiana nikkora 55-300 VR na 70-300 VR ma sens ?
BTW
Huculska Ostoja
Kocham Twoje zdjęcia krajobrazowe  😜
napisałam, że to była dla mnie najtrudniejsza sesja w życiu. bo była. w MOIM życiu. za sesję uważam sytuację, w której umawiam się z daną osobą na konkretny dzień, ona mi płaci (chociaż w tym wypadku nie - wygrała zdjęcia w konkursie) i planujemy, co zrobimy, że ona nie założy czarnej, a zieloną sukienkę i takie pierdoły. a to, że była najtrudniejsza, to fakt. była - dla mnie. a to, że mam 17 lat i niewiele tych sesji za sobą, to drugi fakt  🙄 w życiu nie miałam okazji robić takich zdjęć w takich warunkach i w porównaniu z pozostałą sieczką, tych sześć zdjęć jest dobre. nie wiem jak można porównywać to do sesji ślubnej, której w życiu nie robiłam i nie zamierzam.
miałam przełożyć sesję, mimo że ludzie przyjechali i starali się jak najbardziej? miałam być zwyczajnie chamska? powiedziałam: "proponuję przełożyć, niewiele z tego dzisiaj wyjdzie" i wtedy rzuciło się na mnie pięć osób, że skoro już tu jesteśmy, to trzeba coś zrobić. życzyli sobie tego. klient nasz pan.
co ja wam mam poradzić na dym, którego nie było widać na badziewnym w LCD? PS'a nie obsługuję na tyle, żeby się go pozbyć. a zdjęcia, na których go nie ma, są poruszone (mając czasy rzędu 1/20, bez statywu i wiercącego się konia nie jest o to trudno  🙄 ). nie mam superjasnego obiektywu (f/4-5.6) ani body, które sobie gładko poradzi z ISO rzędu 3200, PRZEPRASZAM.
połowa zdjęć, które tu wrzuciłam, nawet mi się nie podoba jak moje ulubione, ale coś z nich wyszło. ja się liczę z krytyką, ale konstruktywną, a nie "wszystkie twoje zdjęcia to pierdołowate pstryki"

dlugi cytat, ale nie wiedzialam co wybrac. po pierwsze znow zachowujesz sie jak rozkapryszona dziewczynka. jakosc zdjec to wina sprzetu? po czesci moze tak byc, jednak to twoja rola jest nie porywac sie na zdjecia, ktorym sprzet nie podola.  moze tez warto nauczyc sie obslugi ps, bo gimp to chyba troche marne narzedzie dla osoby kreujacej sie na wschodzaca gwiazde fotografii?
to jakie sa te zdjecia zalezalo tylko od ciebie. ja tak sobie ogladam i uwazam, ze ogolnie sa slabe, nie tylko te, wiekszosc. ale twoje zachowanie, to co piszesz znow powoduje spory dysonans pomiedzy tym, a rzeczywistoscia.
a tu dla ciebie probka zdjec wykonanych przez marte nowakowska- w deszczu, przy pochmurnej pogodzie. pierwsze wstawiam tylko dlatego, zeby byl dowod na to, ze padalo (pan z parasolem 😉 )


pokory ci brak zdecydowanie.
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 września 2012 16:32
wstaw mi proszę zdjęcia z lasu (-: mam zdjęcia z Jaroszówki, gdzie pogoda też nie była najlepsza (ale i tak lepsza niż w piątek), o proszę:

przepraszam bardzo, że tło jest takie, a nie inne. ale to pewnie też moja wina.
a do Marty Nowakowskiej to mi dużo brakuje. poza tym, nie jestem pewna, ale chyba ma jaśniejszy obiektyw.
Facella, ale ty nie rozumiesz, ze te zdjecia sa po prostu obrobione?
Facella, dla mnie te zdjęcia też są przeciętne. I nikt tutaj nie mówi Ci tego złośliwie, dla Ciebie mogą być to trudne warunki, okej. Możesz uważać te zdjęcia za dobre na tle reszty, ale nie rozumiem, dlaczego tak się burzysz na krytykę? Skoro zdjęcia wstawiasz w jakiekolwiek publiczne i ogólnodostępne miejsce, musisz się liczyć z krytyką. Dla mnie warunki też były trudne na zawodach ujeżdżeniowych - raz ciemno mega, raz ostre światło. Co wyczułam aparat, to musiałam ustawienia zmieniać. Konie też były nerwowe, też się ruszały. Jeźdźcy mieli białe bryczesy, konie białe czapraki, przeszkadzały mi płotki, wychodziły przepalenia itp. Nie jestem zadowolona ze zdjęć, więc wstawiłam jedno moim zdaniem na tle innych nie najgorsze i czekałam na opinię, bo nie wiem, czy moja jest obiektywna czy nie, gdyż oceniam na tle innych, gorszych zdjęć. Tyle ode mnie.
Co myślicie o tych zdjęciach?
tu mogłam chyba rąk nie ucinać



Facella jak dla mnie to musisz sie jeszcze sporo uczyc zeby brac kase za foto. bo to sa jakies zdjecia panieny na koniu z aureola z parasolki ( przepraszam ale mi ten bialy swiecacy pasek nijak inaczej nie pasuje jak do obrazow Najswietszej Panienki)wszystkie takie same,bez pomyslu wszystko ostre albo i nieostre mleko rozbielone kolory nie do konca wiadomo jaki mialas pomysl z tymi pochodniami i deszcz nie ma tu nic do tego, przykladowo nine tez nie zawsze foci w dobrym swietle a jednak  widac ze ma jakis pomysl cos to zdjecie mowi. a te foty sprawiaja wrazenie zdjec typu ja mama i tata pod piramida w egipcie. troche pokory. nic nie ma odrazu. co do sprzetu to coz, nie aparat robi zdjecia a fotograf. malo tu swietnych fot z kompaktow dziewczyny wstawiaja?
i zapewniam lepsze konstruktywna krytyka niz plytka pochwała(przynajmniej ja tak wole)
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 września 2012 18:09
wymodelowana, sorry, ale jak ktoś jednego dnia zachwyca się zdjęciami, a drugiego stwierdza "wszystkie są przeciętne" czy "nie umiesz robić zdjęć", to mnie to wk*a. albo może nawet jest przykre.
szkoda mi czasu na te pierdoły, żegnam.
Facella, przecież każdy ma lepsze i gorsze sesje, to chyba normalne 😉. Lubię Twoje makro i niektóre inne zdjęcia, ale akurat te mi się nie podobają. Nie rozumiem, co w tym dziwnego...
trzynastka   In love with the ordinary
03 września 2012 18:41
Prawda w oczy kole i tyle. Skoro Ci szkoda czasu na poznawanie cudzych opinii to życzę powodzenia w dalszym rozwoju, bo z pomocą życzliwych ludzi Ci ciężko idzie, zobaczymy co będzie dalej...
Schodząc już z tematu rozkapryszonych 17 z syndromem, znanym przede wszystkim jeździectwie, jednak co ciekawe występującym także w fotografii, miszcza świata.

Podrzucę wam moje BW. Generalnie tytułem wstępu, niespecjalnie lubię "dodawać klimatu na siłę" i uważam, ze jeśli zdjęcie ten klimat ma to BW jest zbędne, ale jednak kiedyś się trzeba nauczyć. Dodatkowo nie przepadam za szaro szarymi zdjęciami, więc staram się by i ten B-lack był i ten W-hite też dało się znaleźć. No ale do rzeczy :

za sesję uważam sytuację, w której umawiam się z daną osobą na konkretny dzień, ona mi płaci (chociaż w tym wypadku nie - wygrała zdjęcia w konkursie)
No więc powiem szczerze, że ja bym nie zapłaciła za takie zdjęcia, bo w sumie za darmo można takowe bez problemu sobie zafundować dając znajomemu aparat do ręki.
Rozumiem, że były trudne warunki, wymagająca modelka etc. etc., ale dla mnie to szczerze mówiąc ma małe znaczenie, kiedy patrzę na zdjęcia. Bo ja widzę jakiś obrazek ładny/brzydki/przeciętny i tyle. Wypadki i wpadki podczas sesji jako takiej mnie mało interesują, chyba że mają kontekst pt. 'zdarzyło się coś śmiesznego', albo 'wyszło świetnie, bo użyłam tego, tamtego, zrobiłam to i to', albo 'to zdjęcie jest stąd i stąd' to wtedy mogę sobie wpisać na listę miejsc, które chciałabym kiedyś zobaczyć bo tam pięknie. Ale to są dodatki. Moim zdaniem zdjęcie się powinno samo obronić i tyle. Po prostu się patrzy i albo się podoba albo nie, to że mi fotograf napisze, że warunki były trudne nic nie zmieni w moim postrzeganiu obrazka.

I nie rozumiem oburzenia, skoro sama piszesz, że Ci się zdjęcia nie podobają specjalnie to liczysz, że ludziom będą? W sumie jak się publikuje to trzeba się liczyć, że coś się nie będzie podobać, bo komuś zawsze się nie spodoba.
equum   Niech koń będzie z tobą.
03 września 2012 18:48
nine Twoich zdjęć nawet nie trzeba komentować bo jak zawsze wszystko perfekt 👍

Moje zdjęcia nie są tak dobre jak wasze ale dodaję dla oceny.
Nie robię sesji wiem że nie dorosłam fotograficznie do tego ale robię zdjęcia tak raczej dla siebie🙂







Facella - Ty chyba naprawdę nie masz za grosz pokory i uważasz, że jesteś 'miszczem' świata i okolic. Zapewniam Cię, że tak nie jest i powinnaś przyjąć to normalnie, a nie jak rozkapryszone dziecko.
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
03 września 2012 19:03
armara dziękuje 🙂

equum komuś chyba nie chciało się dokładnie wyczyścić  konia na 2 zdj.
equum   Niech koń będzie z tobą.
03 września 2012 19:16
Huculska Ostoja długa historia.. w skrócie dupna stajnia wyścigowa, syf, zero pojęcia, niemożność doczyszczenia niektórych zaklejek.. Konie były czyszczone tylko pod siodłem i pod popręgiem  🙄
sandakanowa   'Pracuj nad sobą, a z koniem się baw...'
03 września 2012 21:29









starałam się aby od ostatniego mojego wpisu tutaj dodanego parę miesięcy temu moje zdjęcia się poprawiły... starałam się sprawić, by były bardziej przemyślane i ładniejsze. może ocenicie? 🙂
Kilka pstryków, proszę o ocenę  :kwiatek:

sandakanowa, faktycznie z tego co pamiętam to też są dużo lepsze🙂 ale na parę szczegółów bym zwróciła uwagę:
1. dużo jest takich zdjęć, ale chyba każdy koniarz-fotograf-amator takie zdjęcie ma😉 (ja też! ja też!) niemniej można było wykonać jeden ruch i otrzeć gluta, bo nie wygląda on fajnie!
2. ostrość ustawiłabym raczej na bucie jeźdźca a nei na tyłek konia - byłoby w tym więcej "opowieści", lepszy klimat i tą ostrość byłoby bardziej widać przez co całe zdjęcie by zyskało, po na tyłku sie gubi. no i poczekałabym ułamek sekundy, że klacz opuścila ogon, raz, że zrobiłby "ruch" na zdjęciu, dwa że koń bez ogona to co to za koń:P a 3 - to, że klaczy "wszystko widać" mi się nei podoba😉
3. ładne🙂 ale szkoda że nie widać ich całych - zdjęcie jest dynamiczne, ale bardzo ciasne, przez co nie ma oddechu i przestrzeni
4. super! ktoś może powiedzieć że leci (bo leci bardzo), ale to trochę taki zabieg jak się robi przy fotografii motocyklowej na wyścigach - pochyla się obiekt w kierunku jazdy, dzięki czemu motocykl jeszcze nabiera prędkości. tu też to się zadziało i szczerze powiedziawszy mi się podoba - ten pęd, plus mina ułana, plus szabla w górze.. jestem na tak🙂
5. duuużo takich zdjęć powstało, dlatego, zeby robiło wrażenie warto zrobić krok dalej - zadbać by coś fajnego sę odbijało w oku konia i żeby było to dobrze widoczne, podciągnięcie kontrastu, że nie było całe szare i mdłe... nie wiem, nie poradzę, akurat takich zdjęć za wiele nie zrobłam w życiu i nie robię zazwyczaj, bo duuużo tego😉
6. chyba zrobiłabym je w pionie, dośc ciasno - nie byłby to tylko pstryk, ale fajna zabawa liniami i elementami powtarzalnymi - odbiorca nie wiedziałby do końca ilu ich tam jeszcze było, a wzrok szedł by fajny "łukiem wgłąb" od siwego czołowego przez resztę; ale kapitalnie uchwycony moment - odstępy między nogami równiutkie, a głowy jeźdźców fajnie się równoważą - w bok, przód, bok, przód - wszystko jest symetryczne i uzupełnia się... żywcem się prosi o ciasny pion😉 i zrezygnowałabym z sepii - ona w 90% sprawia wrażenie naciśnięcia "efektu" w picasie i rzadko wygląda dobrze (wiem, przerabiałam, parę zdjęć sobie sepią zepsułam😉 ). poszłabym raczej w styłumione, leciutko ochłodzone kolory - żadnej saturacji, wręcz przeciwnie! przy ciaśniejszym zdjęciu nie miałabyś problemu z napisami na banerze, zostałoby fajne zielone tło, ich mudnury i całośc miałaby męski, surowawy, ale naturalny klimat😉
7. bardzo fajne! obniżyłabym tylko obiektyw , tak żeby było mniej góry, a z dołu żeby wtedy było widać tcałego gluta, bo jest obcięty, a szkoda😉

wybacz, że tak się łapię szczegołów, ale to one robią robotę😉 natomiast zdecydowanie widać postęp🙂 oby tak dalej!
jak ja się tu WSTYDZĘ zdjecia wstawiać.... że badziewne, ze beznadziejne, że nie si, że zero warsztatu

ale jak widzę co "ludzie" wstawiają... jakie pstryki zwykłe, nieostre, zamazane, z kardynalnymi błędami to kurcze  😲 😲 😲
Dodofon to, że nie wtawisz to twoja sprawa, to że ktoś wstawia to co wstawia - jego sprawa, ale jak ktoś wstawia i nie może udzwignąć oceny  🙄
jak ja się tu WSTYDZĘ zdjecia wstawiać.... że badziewne, ze beznadziejne, że nie si, że zero warsztatu

ale jak widzę co "ludzie" wstawiają... jakie pstryki zwykłe, nieostre, zamazane, z kardynalnymi błędami to kurcze  😲 😲 😲


A co Ci szkodzi wstawić?
Fog,
ja po porstu patrze na swoje zdjęcie i widze to, co zostanie tu napisane np. przepalenia, czy fota leci w lewo, czy nieostre, czy ucięta ręka, czy kompozycja nie do końca właściwa.
Wiec nie wstawiam, bo po prostu widzę ich braki.
Fog,
ja po porstu patrze na swoje zdjęcie i widze to, co zostanie tu napisane np. przepalenia, czy fota leci w lewo, czy nieostre, czy ucięta ręka, czy kompozycja nie do końca właściwa.
Wiec nie wstawiam, bo po prostu widzę ich braki.

Może i tak, ale zawsze można coś ciekawego usłyszeć i się poprawić następnym razem  😉

4. super! ktoś może powiedzieć że leci (bo leci bardzo), ale to trochę taki zabieg jak się robi przy fotografii motocyklowej na wyścigach - pochyla się obiekt w kierunku jazdy, dzięki czemu motocykl jeszcze nabiera prędkości. tu też to się zadziało i szczerze powiedziawszy mi się podoba - ten pęd, plus mina ułana, plus szabla w górze.. jestem na tak🙂
Robi się tak, ale gdy widać, że taka koncepcja pasuje. Tutaj to nie wygląda dobrze, zdjęcie jest koszmarnie krzywe.
Pursat   Абсолют чистой крови
04 września 2012 13:57
Dodofon, ale jak już widzisz, że masz gdzieś braki, to jest to pierwszy krok, żeby zacząć robić lepsze zdjęcia. 🙂 Nie lecące z w żadną stronę, ostre, bez uciętych rąk i z właściwą kompozycją. 😉
Dodofon, ale jak już widzisz, że masz gdzieś braki, to jest to pierwszy krok, żeby zacząć robić lepsze zdjęcia. 🙂 Nie lecące z w żadną stronę, ostre, bez uciętych rąk i z właściwą kompozycją. 😉


staram się
Fog, no i tu już wchodzi osobista ocena każdego odbiorcy. mi się podoba, bo koń jest "na zadzie", linia ziemi leci w dół i całość dla mnie się równoważy. możliwe że nei było to celowe i po prostu poleciało niechcący, ale tak czy siak mi się podoba😉 Tobie absolutnei nei musi. Myślę, że jeśli autorka ma normalne podejście to wysłucha i weźmie do siebie obie opinie i sama coś sobie z tego wyciągnie😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się