PSY

Ja karmie kolo 3%, to mocno osobnicze

edit: aaa i ja wydaję koło 150 - 170 na 30 kg psa (2 sztuki)
Ja z 3 zwiększyłam do 4% bo mi sucz zaczęła chudnąc  😉
smartini, nie doczytałam😉
JARA, nie doczytałam o 2 sztukach, jestem ślepawa :P
Pies 5.5 roku, wykastrowany - aktywny różnie, ale aktualnie nie agilitujemy - tylko obedience zostało na tapecie, więc tak "średnio". Staram się robić 1 spacer dziennie ok 40 minut minimum, w weekend staram się więcej (wychodzi różnie). Plus treningi obi - czasem na spacerach, czasem w domu.

Ok czyli ok 400-500 gram żarcia na dobę. I ile % z tego to powinny być warzywka?
I gdzie kupować to mięcho? 🙂 (brzmię jak blondynka, którą jestem:P)
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 stycznia 2017 18:34
22kg, dorosłego, umiarkowanie aktywnego psa.
ushia   It's a kind o'magic
13 stycznia 2017 18:41
Anaa - gdzie kupowac to juz zalezy od Ciebie

mozesz popatrzec na dogomanii, tam sa watki o zakupach barfowych dla kilku miast
mozesz popatrzec czy nie ma grupy na fcb z Twoej okolicy

samemu to albo kupujesz "dedykowane" typu primex albo aspol

albo zwyczajnie w sklepie 😉
zwykle warto obczaic jaies place, bazary itp, ale jak kupisz w spozywczym dwa kg nozek z kurczaka na 5 dni to tez bedzie 😉

sa rozne sposoby - niektorzy kupuja wlasciwie na biezaco, inni robia wielkei zapasy, mieszaja, porcjuja i mroza - wszystko kwestia tego jak sobie to zorganizujesz 🙂
ushia, JARA, dzięki laski, jesteście wielkie <3

mam jeszcze 2 pytania:

czy rodzaj mięsa może być ten sam czy warto różnicować? tzn pewnie warto 😉
czy posiłki dwa - tak jak teraz karmię suchym? czy inaczej?

kiedyś czytałam też że nie powinno się dawać surowej wieprzowiny... czemu?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 stycznia 2017 19:00
Wieprzowina/mięso dzika może być zarażone wirusem SHV-1, który powoduje wściekliznę rzekomą zwaną również chorobą Ajuszkiego. Jest to choroba śmiertelna dla wszystkich ssaków poza człowiekiem i niektórymi małpami.

Jeśli chodzi o rodzaje mięsa to wskazane jest podawanie różnych gatunków.
ushia   It's a kind o'magic
13 stycznia 2017 19:15
ilosc posilkow to tez zalezy od Ciebie

ja osobiscie daje jeden jak samo mieso
albo dwa - raz mieso drugi warzywa
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 stycznia 2017 19:19
znowu pytanie ciekawskiego: jakie warzywa i w jakiej formie podajecie? Surowe?
nasze psy surowych by raczej nie jadły (no może Bonus by jadł marchewki) natomiast takie wyjęte z gotowania rosołu to pochłaniają jak głupie
znowu pytanie ciekawskiego: jakie warzywa i w jakiej formie podajecie? Surowe?
nasze psy surowych by raczej nie jadły (no może Bonus by jadł marchewki) natomiast takie wyjęte z gotowania rosołu to pochłaniają jak głupie

moje szaleją za marchewką w każdej postaci 🤣 z warzyw chętnie jedzą i dostają raczej tylko marchewkę, z owoców już byłoby może troszkę więcej
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 stycznia 2017 19:45
xKingax, owoce u nas też całkiem łatwo wchodzą - jabłka podkradają spod jabłonek, mastif szaleje za bananem. Ba, mieliśmy psa, który się wycwanił i wyjadał maliny z krzaków ...
No i jak wspomniałam, marchewka, pietruszka i seler z wywaru to istne szaleństwo :P
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 stycznia 2017 19:58
smartini, podaje się niemal wszystko oprócz: cebuli, czosnku, zielonej papryki, bakłażana. Z owoców nie podaje się winogron, awokado, czarnego bzu. Rośliny kapustne powinny być blanszowane. Szczeniakom nie podaje się szpinaku ani buraka. Oczywiście wszystko w formie rozdrobinionej, im bardziej papkowate tym lepiej.
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 stycznia 2017 20:01
JARA, dzięki 😉
gdzieś mi się przewinęło, że jeszcze brokuły, kalafior i orzechy odpadają
a z czarnym bzem to i dla ludzi trzeba uważać żeby nigdzie się łodyga nie zapałętała 😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 stycznia 2017 20:51
Brokul jest właśnie roslina kapustna🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 stycznia 2017 20:55
JARA, no racja, bezmózgowie się włączyło xD
Smartini a próbowałaś blendować i mieszać z olejem albo kefirem? Może wtedy zeżrą cos więcej na surowo
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 stycznia 2017 21:12
Hiacynta, nie próbowałam, bo nie barfuję i nigdy 'na siłę' nie musiałam wciskać 🙂 pytam czysto teoretycznie póki co przynajmniej 😉

z jakimś białkowym dodatkiem i olejem to pewnie by jadły 😉
dzięki laski! <3
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 stycznia 2017 08:41
smartini, moja nawet ugotowanej marchewki z mięsem nie zjada. od czasu do czasu sobie usiądzie i zgryzie surową. a tak to warzywa raczej są be 😉
maliny też zjada, albo truskawki, ale jedynie polskie, tymi z zagranicy gardzi.

dorzucę szkodnika:
[img]https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15940802_1216438085092528_4813695609078975414_n.jpg?oh=44b480637d6003f530f8b0669ba93753&oe=590FAC44[/img]
zima nas zaskoczyła, butków nie mamy, więc ze spacerów dłuższych nici podczas mrozów
Oj ja nie pomogę reniferek, bo takiego wyniku nigdy nie miałam. A próbowałaś jeszcze pytać na barfne korepetycje- pies? Ja z rzetelnej się juz dawno wypisalam w każdym razie...


Hiacynta, dzięki. Spróbuję na Korepetycjach. Rzetelna to dość "zawiły" temat...
mils   ig: milen.ju
14 stycznia 2017 17:58
Szybkie pytanie. Walczę o zmianę żywienia psa, który mieszka z rodzicami. Pies to miniaturowy sznaucer, spędzający dzień głównie na kanapie, min. jeden 40 minutowy spacer dziennie.  Aktualnie na żarciu... Biedronkowym. 😵 Pies puszcza dużo śmierdzących bąków, po bardzo zmiennej konsystencji kupy (częste zatwardzenia albo rozwolnienia - wszystko nagle, "znikąd"... :icon_rolleyes🙂 wnioskuję, że w ogóle układ pokarmowy psa pracuje po prostu źle. "Ale przecież dobrze wygląda, zachowuje się dobrze"... Udało mi się rodziców przekonać do próby karmienia psem czymś porządnym, pod warunkiem: ja karmę znajdę i będzie kosztowała miesięcznie około 60-70zł. Mogłybyście mi coś polecić?
Udało mi się rodziców przekonać do próby karmienia psem czymś porządnym, pod warunkiem: ja karmę znajdę i będzie kosztowała miesięcznie około 60-70zł. Mogłybyście mi coś polecić?

Moze purina? Co prawda worek 14 kg około 100 zł, ale mi na dwa psy spokojnie starcza na min. 2 miesiące
mils   ig: milen.ju
14 stycznia 2017 18:14
Póki co, do głowy mi przychodzi Brit Care, Taste of the Wild?
xKingax worek 14kg starczyłby psu rodziców na ponad 3 miesiące, także cena jest bardzo niska nawet. 🙂
Mils, swoje mam praktyczne od zawsze na Purinie, żadnych powazniejszych rewolucji żołądkowych ani nic podobnego, a worek 14 kg jest ekonomicznym rozwiązaniem 😀
Dava   kiss kiss bang bang
14 stycznia 2017 19:19
Sprobuj Taste of the Wild, jest dużo smaków i worki mniejsze  :kwiatek:
mils   ig: milen.ju
14 stycznia 2017 19:32
Dava dzięki, czyli w dobrym kierunku mniej więcej idę. 🙂
mils, moje obie suki jedzą Brit Care: starsza wersję endurance, młoda lamb & rice puppy i jestem bardzo zadowolona.
mils, nawet przy karmach typu Purizon, Acana, Totw - jakby kupić 12kg opakowania to wyjdzie ok. 70zł miesięcznie (tylko by trzeba pomrozić to suche, żeby 3 miesiace nie stała torba). Brit Care to w ogóle wyjdzie ok.50zł miesięcznie. Bo rozumiem, że sznaucer wagowo mniej więcej te 7-8kg?
mils   ig: milen.ju
14 stycznia 2017 23:00
epk dokładnie, waga w tym przedziale. Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi i rady, wysłałam rodzicom kilka propozycji. Obiecali jutro do tego wszystkiego usiąść, poczytać trochę. Za 1,5 miesiąca będę w domu i skontroluję sytuację.
Dziewczyny, potrzebuję bardzo, bardzo smakowitej karmy dla psiego niejadka w wersju junior.
Przerobiłam : brit care, carnilove, orjen, husse, mastery, josera kids, ontario, arion, acana,alpha spirit, wolf coś tam, jakieś polskie monobialkowe... jakąś czeską co wygrała na wystawie...
ciekawostka: wpiernicza festivala z josery i niemieckiego royal canina dla ras mini- tego z PL nie tknie , a ja bym nie chciała tego g.. podawać
Pies je surową jagnięcine, wołowinę, łososia, dziczyznę, koninę i kuraki. Ale ma tak, że je 3 dni a kolejne 2 foch.Ma szajbę na ser biały, żółty, kukurydzę, granata- uwielbia warzywa. Suszę jej w suszarce różne rzeczy- mięsko zje ze smakiem, resztę różnie.
Nie jest chuda, wyniki krwi ma bdb, ale no pipa rośnie, za moment wchodzi w reżim treningowy na dogtrekking i nie mogę sobie pozwolić, że przed longiem nie zje...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się