Ochraniacze

Louisa wielkie dzięki!  🙇

Ale tymi ESami mnie dobiłaś- teraz nie potrafię się zdecydować.. 😜
wie ktoś coś na temat ochraniaczy FAIR PLAY Pirouette  ? 

czy są fajne, praktyczne, trwałe itp ?  🙂

albo jakie pełne ochraniacze neoprenowe są godne polecenia ?  :kwiatek:
ChingisChan Professional's Choice VenTech niestety cena jest konkretna.
w pasi-koniku jest promocja na L białe http://pasi-konik.pl/pl/p/PROFESSIONALS-CHOICE-Ochraniacze-SMB-Elite-VenTech-biale/3831

"trzymają nogę", w jakimś stapniu  szybkie w zakładaniu, nie przegrzewają za bardzo, moja po kontuzji właśnie w nich wychodziła przez pierwszy krytyczny miesiąc na padok, a działo się tam trochę niestety, mój koń jakiś żywszy się zrobił właśnie w momencie jak miał się paść tylko i nie przeciążać  😵

Monia_lol ESy masz dostępne w części sklepów od ręki, trwałość więcej niż zadowalająca.
ChingisChan   Always a step ahead! :)
07 listopada 2013 11:34
Niestety, nie wydam tyle na ochraniacze. Rozglądam się i całkiem mi się podobają yorki i ciut droższe premier equine. Muszą mieć mocne rzepy, nie przekrecac się no i muszą być w przyjemnej cenie. Nie zamierzam płakać po ochraniaczach zatopionych pod błotem 🙂.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
07 listopada 2013 11:43
waldhauseny mają bardzo mocne rzepy, no i są w super cenie  🤣
Chingis Yorki nie mają mocnych rzepów, a raczej mają je krótko. Szybko się szmacą. Ciut droższe Horze ProSoft są już bardzo fajne albo kentaury w podobnej cenie.
Jeszcze pytanie ile czasu Twój koń ma spędzić na padokach, żeby mu tych ścięgien z kolei nie ugotować  😉 w skorupkach posiedzi dwie trzy godziny i ok, ale dłużej to trochę nie fajnie, bo skór nie oddycha, noga się może spocić (chociaż może przy obecnych temperaturach wytrzyma dłużej)
Też drogie (i brzydkie) ale mega sie sprawdzają o czym już pisałam stronę wcześniej sa te http://yard-equites.pl/ochraniacze-i-owijki/1042-ochraniacze-gera-mesh-tec-jump.html, naprawdę w 100%oddychające, noga jest chłodna i sucha, idealne na cały dzień na padokach.

tylko już tak nie trzymają nogi jak ventechy, ale moja w nich pomyka po okresie pierwszego padokowania gdzie jednak łaziła w professional's choicach.
wie ktoś coś na temat ochraniaczy FAIR PLAY Pirouette  ? 

czy są fajne, praktyczne, trwałe itp ?  🙂

albo jakie pełne ochraniacze neoprenowe są godne polecenia ?  :kwiatek:


Wg mnie ani fajne, ani trwałe, cieniutkie..
Z neoprenowych ja jestem fanką Horze ProSoft.
Lavale znowu dostępne  💃 😉
a propos Lavali, na wysokiego i suchego małopolaka rozmiar full czy cob?  😉
cob 😉
Dobrze equi.dream zatem to będzie Twoja wina  😀iabeł:
hahh, ok, biorę to na klatę  😁 Mogę Ci zmierzyć coby, ale one są dość długie, za to w fullach suche nogi mogą się zgubić-zapniesz wszystkie cztery w jednego ochraniacza  🏇
hahh, ok, biorę to na klatę  😁 Mogę Ci zmierzyć coby, ale one są dość długie, za to w fullach suche nogi mogą się zgubić-zapniesz wszystkie cztery w jednego ochraniacza  🏇


To ja wesprę equi.dream własnym cyckiem! 🏇  - Full to na bardzo nie suchą i potężną pogrubiana z lekka kobyłę...
a macie moze  jakies opinie o ochraniaczach firmy KenTaur, tych skorupowych bardziej np. profi jump albo profi tex (http://arcus-konie.pl/kentaur-ochraniacze-profi-tex-przod-p-7573.html ) czy maja duzo rozmiarowke, czy sa wytrzymale, bardzo prosze o odp  :kwiatek:
Na kobyłę małopolską 170+ w kłębie brać coby czy fulle (Lavale) w takim razie? 👀 Na pewno nie ma nogi pogrubianego konia, ale na pewno nie jest to też folblucia nóżka 😉 W ogóle zwariowałam, pewnie szkoda mi będzie gdziekolwiek ubrać te ochraniacze!! 😁
Maea jak zobaczysz, że wyglądają jak nowe po przetarciu chusteczką dla dzieci to będą ochraniacze robocze numer 1  😁
ChingisChan   Always a step ahead! :)
07 listopada 2013 16:55
Louisa szczerze, nie znam dokładnego rozkładu godzinowego co do padoków ale stawiam, że siedzą tam od 8 do 14 przynajmniej. Może 13 czasami.
Gera fajne, bo oddychające ale sugeruję się, czyli żeby staw pęcinowy też był od dołu podtrzymany.
Na razie poszperałam i mam parę kandydatów.
HKM
Kentaur
Kentaur II
Horze
Jak już wcześniej pisałam, zależy mi na przepuszczaniu powietrza, nie przekręcaniu się i bardzo mocnych, wręcz trudnych do odklejenia rzepach. 🙂
Equi.dream a szkoda, york ma taaakie przyjemne ceny 🙂.
Chingis 3 albo 4 😉
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
07 listopada 2013 21:52
Jak wypadają rozmiarowo ochraniacze Horze Memphis? 🙂 Rozważam na swoją kobyłę (folblut, więc noga do dużych nie należy) i zastanawiam się jak duża jest różnica między rozmiarem S oraz M? Jakbym mierzyła nogę kobyle to biorąc pod uwagę ten konkretny model to w jakich miejscach należy mierzyć?
Głupie pytanie, ale nie dopasowywałam tego typu ochraniaczy jeszcze, a nie chcę na ślepo strzelać z rozmiarami 😡
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
08 listopada 2013 07:11
ChingisChan, na temat kontaktówek debatowałam parę stron wcześniej. Ktoś mówił, że Kentaury są w porządku ale rzep po roku puścił. Poza tym dla mnie są trochę "za grube"
Ostatecznie zdecydowałam się na Gerę i po pierwszym razie jestem chyba zadowolona 😉
Są cieniutkie, fakt ale dobrze dopasowują się do nogi a rzepy można ustawić w dogodnej pozycji. Nie jestem pewna jak z oddychalnością bo noga po treningu nie była całkowicie sucha ale to się okaże przy następnych treningach.
Tutaj poglądowo fotka:

ostatni pasek idzie pod pęciną podtrzymując ją 😉
ChingisChan   Always a step ahead! :)
08 listopada 2013 19:43
No i suma summarum zamówiłam horze po zniżce 🙂.
maison dzięki za opinię 🙂. Wrócę pewnie do niej jak będę kupowała nowe kontakty ale do jazdy, nie na padok 🙂.
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
12 listopada 2013 19:40
witam 🙂

miałam napisać jak brązowe BR-y się miewają 🙂

no więc, od września użytkowałam je dość solidnie, piaski,błota, kałuże, szalony wyjazd teren się też jeden wkradł, padokowanie,lonżowanie i tarzanie, brykanie. - no sporo przeżyły.
+ koń,  podkowy tylko na przodzie.

wyprane wyglądają tak: sami oceńcie:



jedna mała rysa na przodzie ( zapewne od podkowy)



juliadna wyglądają jak nowe  😉

Czy miał ktoś może takie ochraniacze? Jak z trwałością ? KLIK Zastanawiam sie nad białymi, a chciałabym żeby posłużyły mi jakiś czas 😉
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
13 listopada 2013 07:39
Dziewczyny, jaki moze byc powod, ze tylne ochraniacze uzytkowane juz jakis czas(ponad pol roku) zaczely obcierac konia?   🤔wirek: 
xequus, Może naciągnęły się rzepy i ochraniacze zaczęły się jakoś bardziej ruszać....? O niepranie ochraniaczy Cię nie podejrzewam 😉 ale to też może być powód.
juliadna

jakie masz rozmiary na F?

przody M tyły L?
czy jakaś inna kombinacja?
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
14 listopada 2013 09:47
izkadul tak zgadza się 🙂 tylko mój ma 164wzrostu, ale przymierzałam na Olimpa Kolebki który jest "normalny" i też pasowały 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
14 listopada 2013 19:25
juliadna a lamówki na ochraniaczach są w innych kolorach? Jasne na Mkach i ciemne na Lkach? Czy mi się wydaje? Podejrzewam, że na co dzień to nie jest problem, ale jednak za takie pieniądze to szkoda, że nie są dopasowane idealnie 🤔 Ciekawe od czego to zależy. W przypadku innych kolorów też tak jest?
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
14 listopada 2013 20:03
strucelka - o faktycznie,aż  sprawdze!  jutro  napisze  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się