Ochraniacze

Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
10 kwietnia 2013 10:22
dla mnie firma BR powinna reklamować swoje ochraniacze hasłem "Zbierz je wszystkie" 😜

Dzionka a to zdjęcie nie przekłamuje trochę koloru?
Bo u mnie zupełnie inaczej wyglądają w słońcu, w cieniu zbliżone do odcienia london.
Generalnie jestem zadowolona, zwykłe skorupy okazały się za małe, a te naprawdę są ok i rozmiarowo, na kolor tez nie narzekam, zastanawiam się tylko czy dorzucić do tego ogłowie z podszyciem w takim samym odcieniu..
Dajcie spokój z tymi ochraniaczami  😀iabeł:
Mam wizję że min 3 kolory byłyby idealne dla karego.
Tuch ja go widze w sześciu kolorach minimum 🙂

Planowalam juz dawno zakup pelnych ochraniaczy. Ale nie wiedziałam co wybrac. Zależało mi glownie na szybkosci zakładania i łatwości czyszczenia. Żadne neopreny nie spspełniają drugiego warunku. Ich czyszczenie to koszmar. Dlatego na codzienne cioranie bylam wierna od lat zwyklym skorupom HKMu. Owijek mam całą masę ale uzywam ich sporadycznie.
I w końcu jest to czego od dawna szukalam. Ale nadal nie wiem co wybrac...tym razem mam problem z kolorem  🙄
O jaaa ! Przepadłam, gdzie znajdę te czerwone BR ?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
10 kwietnia 2013 11:26
tuch no to masz problem, bo karemu wszystko pasuje 😁 zależy w sumie jakie kolory przeważają w "waszej szafie" 😉

W czyszczeniu (o dziwo!) genialne i łatwe są Woof Wear Single Lock białe. No chyba, że wjedzie się po pas do błota 😉

W horsehouse przecena na futrzane Hansbo 😀
http://www.horsehouse.pl/pl/Katalog/Kon/Ochraniacze/Ochraniacze-Event-Teddy-Hansbo.html?pa=2
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
10 kwietnia 2013 11:33
Cena tych Hansbro to za 2 szt czy 4 szt? Jak wypada w nich roz L i XL?
No właśnie, jak z tymi hansbo? Obstawiam, że ze przody same. Ktoś ma te ochraniacze? Potrzebuję tylko na zawody w sumie, więc super trwałe nie muszą być, ale czy koniowi się nie pocą nogi w nich jakoś strasznie?
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
10 kwietnia 2013 11:41
Dzionka - nie jestem pewna , ale chyba Quanta ma/miała (tak mi się coś kojarzy, że u niej w galerii foto było)
dziewczyny ta cena na Hansbo wisi juz dłuższy czas 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
10 kwietnia 2013 11:46
Dziołchy, Petit. wrzucała zdjęcia brązowych + kalosze Mustanga 🙂
A cena na pewno za parę, bo Petit pisała, że razem z kaloszkami dała ok.300zł
Strucelka, Strucelka, dzięki, już znalazłam 🙂!
sei   . let's grow old together & die at the same time .
10 kwietnia 2013 12:36
zdjęcia brązowych wrzucała Petit i milusia. quanta, jeśli faktycznie ma te, to czarne na rudego zdaje się 🙂
Ja mam Horze, nie Hansbo.
Horze mam też dwa dwuletnie komplety białych i zdecydowanie są sprawdzone. Piorę w pralce, konie je dewastują (Skwarek codziennie n-razy wciera w nie nos i pianę z pyska). Mogę zmierzyć Mki i Lki (Lki są dość spore i wysokie).



Hansbo miała Petit na pewno.
Dzionka, weź ty kup sobie zwykłe skorupki BR Event, wybór kolorów też spory. Nie będziesz żałować (chyba, że tego, że następnych nie możesz kupić :lol🙂. Bo ty skoczek przeważnie, nie?
Ja te co podała Strucelka (BR) widziałam na animali.pl tam nie ma tylko czerwonych :P
quantanamera , to są ochraniacze Horze Memphis?
ash   Sukces jest koloru blond....
11 kwietnia 2013 09:19
Dzionka, dobrze, że nie zdecydowałaś się na te BRy. Ten kolor nie wygląda dobrze na Dzioneczku.
Moje hooks'y są w stanie rozkładu( po reanimacji trochę jeszcze posłużą), więc na co dzień używamy Olimpiców.
halo, no właśnie zauważyłam, że zaczęłam konia ubierać jak dresiażystę - kupiłam pad Anky, prawie kupiłam ogłowie z szerokim szwedem i naczółkiem bling-bling, a teraz te wysokie pełne ochraniacze 😀 Chyba faktycznie skończy się na skorupkach, a dokładnie tych:



ash, ja też mam olipmici, chyba już ze 3 lata i codziennie w nich jeżdżę (nie miałam nawet żadnych na zmianę) - są super, niezniszczalne. Straciłam więc nadzieję, że się kiedyś zepsują i będę mogła kupić następne - po prostu kupię nowe na zawody 🙂

Edit: zmieniłam fotkę na link
ash   Sukces jest koloru blond....
11 kwietnia 2013 09:41
Dzionka, te co wstawiłaś są super! Moja koleżanka ma i bardzo sobie chwali!
a ja mam takie pytanie:
przy skorupach występują 2 rodzaje ochraniaczy zadnich: np. takie jak BR wstawione wyżej oraz takie które się ochraniają jakby ścięgno a nie jakby boki zadniej nogi jak BR

Które są lepsze?
maleństwo   I'll love you till the end of time...
11 kwietnia 2013 10:07
Dzionka, ale ładne te skorupki!
Te wysokie faktycznie na Dzionku jakoś nie baudzo... Moim zdaniem to dlatego, że Dzion ma cieniutkie nóżki i te ochraniacze za bardzo je, hmm, obciążają. Jka gdzieś quanta wspomniała, nie robią szału, jak np na Gromie Koniczki - Grom ma potężniejsze nogi.
http://www.ooteman.nl/on-the-horse/boots-and-bandages/fetlock-boots/br-leg-protection-set

te BR powyżej mają właśnie zadni ochraniacz który chroni też ścięgno

http://www.ooteman.nl/on-the-horse/boots-and-bandages/leg-protection-set/br-leg-protection-set-dark-navy
te są klasyczne, czyli nie chronią ścięgna

Może mi ktoś wyjaśnić?

Znalazłam jeszcze ciekawe BR takie:
http://www.ooteman.nl/on-the-horse/boots-and-bandages/tendon-boots/br-tendon-boots-air-tech
fajnie wykonane ale na rzepy.

W sumie przy dwóch koniach może powinnam zakupić jednak rzepy, bo co zrobię jak mi nie będą pasować 🙂
Dzionka te skorupki faktycznie lepsze dla Was skoczków. Te co wstawilas sa bardzo fajne, nowoczesne i kolor bardziej neutralny, mozna. dopasowac wiecej sprzętu niz do BR tobacco, ktory jest dosc trudnym kolorem.
Fajnie, że też się wam podobają! Moje jedyne zastrzeżenie to rzepy - tyle lat z czystymi kołeczkami i teraz powrót do łapiących każdy syf rzepów... No nic, jakoś to przeżyję chyba 🙂
Dzionka, rzepy BRów (co prawda mam eventy) jakimś cudem nie nabijają się "cusiami". Moje mają 3,5 roku i ani razu nie musiałam ich czyścić.
No to dobrze wiedzieć 🙂 Biorę je w końcu.
Moon   #kulistyzajebisty
11 kwietnia 2013 12:45
Potwierdzam, też mam Eventy i jak mi spadły w słomę o tylko otrzepałam przed założeniem na nogę i voila, były czyste.  😀
W ogóle w temacie ochraniaczy to mam straszną schizę, nienawidzę usyfionych ochrów, zwłaszcza teraz w tym wszędobylskim błocku - po każdej jeździe wycieram chociaż skorupy do sucha i suszę neopren jak się zamoczą. Nie czaję ludzi, którzy zakładają na nogi syfy takie, które ja bym się brzydziła dotknąć.  🤔wirek:
Ja przez przypadek weszłam w posiadanie WW double i już wiem czemu są takie popularne. Co prawda tyły byśmy zorali w tydzień ale na przody są super i mają mega trzymające rzepy. Poza tym stylistyka nie bije po oczach i pięknie się układają do nogi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się