kącik pomocy medycznej, czyli: czy to coś powaznego i jak temu zaradzić

espérer, jak byłam w liceum i na studiach to miałam podobnie, leczyli mnie nawet 20 razy antybiotykami w ciągu roku.
Jednak u mnie w wymazie nie wychodziło nic specjalnego.
wymazu nie było
W sumie córkę porządnie przebadali tylko raz w szpitalu morfologie, CRP wymaz ale ten na wirusy i RTG>

Ten wymaz to też próbka z nosa? w pt bd tydzień bez antybiotyku bo mogłabym prywatnie jej zrobić

Pediatra nic nie sugeruje tylko ładuje antybiotyki naprzemiennie ew. zmienia długość stosowania ...
u mnie w rodzinie jest duże obciążenie astmą, moja siostra ma astmę wczesnodziecięcą też więc stąd pomysł na te testy.
espérer, ja robiłam z nosa i gardła.
U mnie pomogło wycięcie migdałów, bo one były przyczyną, ale u mnie to były ciągłe infekcje , jednak nie oskrzeli, a gardła i ogólnie wszystkie węzły chłonne powiększone itp.

Ja bym sprawdziłą astmę i alergie, bo to tak wygląda, jeśli w wymazie nic wyjdzie nic.
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 lutego 2024 12:25
espérer, ja bym zaczęła od wymazu na posiew i zmiany rodzinnego, bo to dupa nie lekarz, jak bezskutecznie strzela antybiotykami na ślepo. Terapia celowana to jest w takiej sytuacji podstawa...
Astmę warto sprawdzić, ale to dopiero po wykluczeniu infekcji bakteryjnej.
Hej, miałam ostatnio uraz, 4 szwy na czole. Jak leczyć blizne? Pierwsze stadium po zejściu strupka plastry z silikonem, później kosmetyczka czy medycyna estetyczna?
Hej 👋
Wczoraj byłam konno w terenie i cały czas bolała mnie klatka z przodu. Jakby ucisk. Wdech powodował dyskomfort. Czy możliwe jest, że to jakiś ból stresowy? Czy może coś takiego jest spowodowane zamknięciem klatki piersiowej? (pochylenie barków w przód) Nie wydaje mi się, że to od temperatury ok 3°C.
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 marca 2024 11:39
Asiulla, boli Cię nadal? Jeśli nie, to kiedy minęło? Ja tak mam podczas wysiłku na zimnie, kiedy oddech jest częstszy i głębszy. Mija po wejściu do ciepłego albo ustaniu wysiłku.
Po ok 2,5 godzinach po przyjściu do domu ból ustał. Normalnie biegam w takich temperaturach i coś takiego nie wydarzało się.
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 marca 2024 19:27
Asiulla, mogłaś złapać infekcję, mogła być inna niż zazwyczaj wilgotność powietrza, może gdzieś się uderzyłaś/przycisnęłaś i nie pamiętasz, jeśli to się nie powtórzy, to bym olała.
Koleżanki, co to może być za bazgroł, to ostatnie? Specjalnie wydobyłam z archiwum papiery z wizyty na sorze, żeby zobaczyć, co mnie skosiło. Dostałam na koniec, wyszłam, a potem już w drodze do domu zaczęły dreszcze, mdłości itd. Więc nie dopytałam.
tempImageVxwI3T.png tempImageVxwI3T.png
Teodora, może dexak, lek przeciwbólowy.
Gillian   four letter word
21 marca 2024 17:28
Dexak
ajstaf, Gillian, dzięki, to musi być to.
Nie spotkałam się z nazwą, więc mi nie zaświtało.
Będę dziada unikać (to chyba jedyny z nlpz, który mi tak źle zrobił, zapisze sobie zaraz w czym występuje).
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 marca 2024 19:36
Teodora, pwe, pyralgina, no-spa i deksketoprofen, w lekach dostępnych bez recepty ten ostatni chyba tylko pod nazwą handlową Dexak.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
22 marca 2024 06:52
Tak, też przeczytałabym Dexak. Ale pamiętaj, inaczej jest iv a inaczej jak weźmiesz tabletkę.

To nieźle Ci zmieszał na tym sorze. Zdrówka Teo!
Dexak to jest obecnie jedyny lek, który u mnie działa przy okresie. Jest w saszetkach do rozpuszczania w wodzie i ma jakąś tam osłonę, że mozna go brać na pusty zołądek, co jest dość pomocne jak się wstaje już z okresem i do kuchni człapie praktycznie na czworaka. Swojego czasu ta substancja czynna występowała w wersji leku stricte dla kobiet.
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 marca 2024 12:11
Epikea, ja mam tylko Dexak w tabletkach, saszetki to też handlowo Dexak? Nigdy się nie spotkałam, a mega by mi to pomogło, bo też jadę okres na deksketoprofenie. Wcześniej brałam zwykły ketoprofen, ale ten jest łagodniejszy dla żołądka i lepiej działa.
Facella, saszety to albo Dexak SL albo Enantyum
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
28 marca 2024 22:42
Dexak to jest obecnie jedyny lek, który u mnie działa przy okresie. Jest w saszetkach do rozpuszczania w wodzie i ma jakąś tam osłonę, że mozna go brać na pusty zołądek, co jest dość pomocne jak się wstaje już z okresem i do kuchni człapie praktycznie na czworaka. Swojego czasu ta substancja czynna występowała w wersji leku stricte dla kobiet.
Epikea,
A wiadomo, czy działa przy migrenach? Bo ibuprom najczęściej nic, albo niewiele pomaga, a nimesil to też loteria pod względem działania. A często nie mogę nic jeść i czasem mam wodowstręt, jak mnie dopadnie migrena więc wolałabym leki, które można brać na pusty żołądek.
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 marca 2024 00:03
Dementek, przy migrenach mi nie działa. Tylko almotryptan (Dezamigren) i to wzięty jak tylko zaczyna się aura, ale to chyba na receptę. Jestem dopiero co po epizodzie, jeszcze mam objawy postmigrenowe, wzięłam Dexak, bo nie sądziłam że to była aura, nic nie pomógł, doszły typowe objawy migreny, dopiero wzięłam tryptan i mam teraz tego skutki. Ale u mnie co migrena to inny przebieg, inna aura, czasami ciężko trafić, czy to to.
Dezamigren jest już bez recepty. Moja mama chwali, ale faktycznie trzeba szybko go wziąć.
Dementek, mi na migreny pomaga Solpadeine. Na okresy tylko Aulin (w którym substancją czynną jest Nimesulid).
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 marca 2024 12:05
Dementek, Mi przy migrenie tylko codeina pomaga. Nic innego. Polecam, paskudne w smaku, ale warto.
Uwaga tylko z tą kodeina, bo można skończyć na ostrym haju.
zembria, właśnie w tym leku Solpadeine jest zawarte trochę kodeiny, pewnie dlatego pomaga.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 marca 2024 13:53
faith, Ja na haju jestem po tramalu. Po codeinie mi się nie zdarzyło. Możliwe że od dawki to zależy. Ja biorę pół tabletki, kładę się z powrotem do łóżka i po około 40 minutach jestem w stanie z niego wyjść bez obrzygania okolicy 👌 Fakt, że ja ważę poniżej 50kg więc te pół tabletki to i tak sporo, ale nie miałam takich odczuć nigdy.
Ja nie mówię, że ty jesteś, ale zdarza się - więc warto mieć na uwadze, ja np po kodeinie nie wsiadam do auta, nie czuje się jakoś specjalnie odjechana, ale zdarza mi się zwolniony refleks np a to już ma giga znaczenie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 marca 2024 17:28
faith, po codeinie to nie wolno prowadzić. Żadnych maszyn obsługiwać itp.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
29 marca 2024 18:01
Kilkanaście lat temu przy miesiączce wzięłam nurofen plus (z kodeiną) i mnie odcięło. W sensie, że ciągle spałam i przez tą senność ledwo byłam w stanie zebrać się, by napić się wody i pójść do łazienki 😂 Ale teraz już stara baba ze mnie i może by nie było tak źle.
W Anglii mają odpowiednik naszego Solpadeine, ale z dodatkiem antymdłościowej buklizyny. Nazywa się toto Migraleve, jest w dwu kolorach. Różowy do brania na początku, właśnie z tym antyrzygiem. I żółty bez, na później. Można kupić osobno. Mi wzięte wcześnie, na etapie aury, pomagało.

"Migraleve pink tablet active ingredients: Paracetamol DC 96% 520 mg equivalent to paracetamol 500 mg, Codeine Phosphate 8 mg, Buclizine Hydrochloride 6.25 mg."
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się