preparaty na stawy

anil22, mój koń jest pod opieką hippovetu i w momencie skończenia kuracji movicur dostałam zalecenie dołączenia dodatkowych ogólnych witamin na uzupełnienie tego co wcześniej dostawał wraz z movicurem.
Czyli mozna podawać go jednoczesnie z witaminami?
No właśnie tak nie do końca. Zależy jakie są czego konkretnie składy. W przypadku o którym napisałam witaminy miały zostać dołączone do diety po odstawieniu movicur żeby uzupełnić braki. Wcześniej te braki uzupełniane były movicurem i poza innymi elementami diety koń nie dostawał żadnych klasycznych witamin.
Na pewno dużo zależy od składu danych witamin, jak bardzo się zarabiają ze składem movicur.
Perlica 3-4 zastrzyki z bonharenu polecam, a do paszczowo jednak audevarda albo hcc.
U mojego przetestowałam chyba już wszystkie dostępne preparaty na rynku, po żadnym nie widziałam poprawy, chociażby jakiejś ulgi, działania przeciwbólowego, etc. Zaczęłam podawać Premierflex HA i Premierflex Plus z dużych wiader po 2kg (wg producenta starcza na 8 miesięcy, ja podawałam od serca, więc miałam na jakieś 4,5 - 5,5 miesiąca). I teraz po kilku tygodniach przerwy od suplementowania widzę znaczne pogorszenie, gorszą ruchomość, więc chyba to jest to, co u mojego działa.
https://www.equineanswers.co.uk/premierflex-ha/p4
https://www.equineanswers.co.uk/premierflex-plus/p16
Musiałabym sprawdzić składy. Mój koń dostaje teraz bogatą mieszanke witamin i nie chciałabym ich odstawić na rzecz movicuru:/
espana, no właśnie. Te mega super extra  preparaty za miliony monet wchłanialne są tylko w 5%, reszta idzie w ... kupe.
Equine America Glucosamine 12.000 PLUS MSM + HA

czy

Orling Gelapony Arthro ?
😀
kitty to bonharen jest dostępny nadal na rynku? wiem, że go kiedyś wycofali (niestety)...
U nas rewelacyjne efekty po trzeciej serii dromy arthro (plus oczywiscie inne rzeczy, ale po skonczeniu 2 opakowaina czuł jeszcze dyskomfort, ale zrobilismy przerwę jak zalecił producent, w tym czasie jakieś ziółka, i w grudniu skonczylismy 3 opakowanie, koń chodzi jak szatan 😉
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
07 lutego 2018 17:52
Jako że trafiłam na promocje suplementów na stawy to przychodzę znów po porade.
Potrzebuje czegoś dla starszego konia, widzę że teraz troche gorzej się rusza, zaciąga tyłami. No i był mega problem przy kowalu, mimo niskiego podnoszenia nogi ledwo udało się skończyć.
Podaje teraz Gelapony Arthro, było fajnie na tym ale ogólna wilgoć dała nam w kość.
Szukam czegoś bez MSM i czarciego bo koń wrzodowy.
Myślałam o MEDVETICO Brandon Plus Joint, CORTAFLEX HA Super Fen Solution lub może CORTAFLEX Corta Vet ale to chyba dość mocne i musiałabym się dowiedzieć co z brzuchem. I cały czas te małże mi w głowie siedzą 🙂
A podawał ktoś może DERBYMED Mobility HCC?
Robaczek M., o Mobility HCC po wpisaniu w wyszukiwarkę masz praktycznie eseje 😀
Tylko ostatnio dowiedziałam się ze Mobility HCC a Derbymed Mobility HCC to niby dwa różne środki. Pierwszy do kupienia od dr Golonki, drugi bez problemu w internecie.
Przecież to od Dr. Golonki to Derbymedu jest. Przynajmniej ja tak cały czas myślałam 😀

Szukam czegoś bez MSM i czarciego bo koń wrzodowy.



Sorki, że tak się wtrącę odrobinkę poza tematem, ale mnie to zainteresowało. MSM nie wolno podawać przy wrzodach? To jakieś mocne dla żołądka jest?
gllosia
Ze swoich złych doświadczeń - czarci działa drażniąco na śluzówke żołądka. Nasz wrzodowiec po podaniu czarciego miał wyraźne pogorszenie, a ja przez niewiedzę załatwiłam wrzody po suplemencie z czarciego pazura mojemu psu. Prawie go straciłam, tak silna była reakcja a nie mogliśmy znaleźć przyczyny wymiotów, które ciągle się nasilały. Miał nawet laparotomie zwiadowczą, bo badania były bardzo niejednoznaczne. Z trudem go uratowaliśmy kuracją na wrzody.
Prawie żaden producent nie podaje takich efektów ubocznych. Ja już żadnemu zwierzakowi nie podam czarciego.

Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
08 lutego 2018 05:44
gllosia mój koń reaguje biegunką na suplementy z czarcim pazurem i MSM. Myślę że coś w tym może być bo wet też mi zawsze mówi żeby nie podawać suplementów które maja to w składzie.
Samego MSM nie podawałam ale sam czarci owszem.. Z konia się lało dosłownie. Po czarcim i MSM również. Wole zatem nie ryzykować 😉

Możecie mnie udusić ale ja tam wyszukuje o tym HCC Mobility i nic nie widze 😉
xxagaxx od Golonki jest to https://goo.gl/images/rWsUJq
A derbymed jest to https://goo.gl/images/W87Ht3
A czy to są zamienniki to już nie wiem. Ktoś mnie nawet chyba w tym wątku poprawiał, że to nie to samo
ewelin_n, ale akurat jak poczytasz o czarcim gdziekolwiek to wszędzie pisze, że przeciwwskazaniem są wrzody...
Evson,  a ja kiedyś jak szukałam info to dowiedziałam się (z czeskiej strony), że jest to dokładnie to samo, tylko zarejestrowane pod różną marką dla różnych krajów. W sensie że Hyalutidin jest dla czech zarejestrowany a Derbymed w DE, NL itp.
Ciężko porównać, czy to to samo, bo brak szczegółowego składu na opakowaniu  🙄
epk to by była pozytywna informacja bo cena derbymedu na allegro jest koło 200 zl niższa niż tego od dr.
Evson, nie wiem jaką cenę ma dr. w tej chwili ale ja ze 3 lata temu brałam z vital-horse i miałam na starcie niższą cenę o 150 niż u dr. A vital-hore brał od niego. Także... 😉. Nie wiem jak jest teraz.
Z tego co wiem to produkcja tych dwóch środków jest odrębna. Derbymed to Derbymed. Jest dostępny w szerokiej sprzedaży. Natomiast to od doktora to Hyalutidin Mobility HCC i jego dostępność jest ograniczona. Natomiast w jakim stopniu składy i działanie są ze sobą zbieżne to tego już nie wiem, obydwie marki nie ujawniają szczegółowych składów na opakowaniu. Mogę przy okazji doktora zapytać o co chodzi z tymi dwoma produktami.
Klami, Derbymed też kiedyś nie był dostępny normalnie. A Hyalutidin jest od lat dostępny bez problemu w Czechach, zresztą często sporo tańszy. Ze 4 lata temu ściągaliśmy go stamtąd przez znajomą. Problem z dostępnością tego w szerokiej sprzedaży był tylko u nas. W czechach nie ma Derbymedu (jest za to w DE i obecnie od jakiś 2 lat chyba u nas) i właśnie stąd szukałam info, bo Debymed jeszcze jakiś czas temu był droższy zdecydowanie w DE. Wtedy przy przeszukiwaniu różnych stron i forów znalazłam wypowiedź (o ile pamiętam to weta), że jest to ten sam preparat. Jak jest to chyba nikt nie dojdzie, bo składu nie ma na żadnym z opakowań.
Ja kupowałam Hyalutidin i cena w Vital Horse była taka sama jak u dra Golonki. Dlatego brałam od dra po 3 opakowania, wtedy cena wynosiła 500 zł za litr.
espana, widocznie dr. ma dynamiczne podejście do podawanych cen 😉. A na stronie vital-horse obecnie w ogóle nie widzę tego suplementu.
U dra zawsze tyle samo co w Vital Horse. Może Ty miałaś "inne" ceny w Vital Horse  😉
espana, Nie miałam innych cen tylko dokładnie takie jak na stronie. Vital wprowadzał wtedy to do swojej oferty i po zadzwonieniu do dr. cenę usłyszałam o 150zł wyższą co mnie lekko zszokowało, bo oczekiwałam takiej samej albo niższej.  Szczerze nie chce mi się prowadzić rozmów z serii że każdy wie lepiej co JA usłyszałam. Akurat nie ja jedna spotkałam się w tamtym czasie z dziwnymi cenami u dr. A kupowanie 3 kompletów preparatu nie było na moją kieszeń, żeby sensownie obniżyć cenę. Najtaniej wychodził ściągany z Czech (raz kupiliśmy w przeliczeniu na zł. za 390zł za 2 butelki). Generalnie problem się sam rozwiązał bo Rudy Koń mimo wszelkich starań uznał, że nie jest to właściwy dla niego preparat a ja nie mam ochoty na wydawanie kasy na rzeczy, które na mojego konia nie działają 😉. Więc w końcu stało mi się obojętne który preparat i w jakiej cenie.
ewelina_n, Robaczek, dzięki, nie wiedziałam o tym. Z czarciego nigdy nie korzystałam, ale z MSM to i owszem i to w zeszłym roku na konia z małymi problemami żołądkowymi. Nic nie wzbudziło moich podejrzeń, więc kontynuowałam podawanie suplementu, żaden z weterynarzy nic też nie powiedział., a nawet 2 tygodnie temu dostałam od weta suplement na ścięgna z MSM w składzie właśnie dla tego konia...
epk spoko, ja też szukałam gdzie najtaniej, też próbowałam ciągnąć z Czech, niestety bez skutku, wtedy najtaniej wychodziło w trzypaku od dra. Co nie zmienia faktu, że tak jak i u Ciebie wszystko poszło w kupę, nie było najmniejszych efektów.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się