Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Ms_konik cenna uwaga, jak podają producenci 7 dni przed trzeba sobie odpuścić podawanie. Zależy pewnie też jakiej rangi zawody, i na ile się faktycznie bada na obecność takich substancji na zawodach niższej rangi 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 stycznia 2012 08:20
Build & Glow D&H nie zawiera gammaoryzanolu!
i daje fajne efekty. 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
17 stycznia 2012 11:22
Szkoda, że jest teraz mega drogi 😕
Jestem pod wrażeniem strony (funkcjonalności) i sposobu przedstawienia oferty 🙂 a wiem, co mówię 🙂

http://baileys.com.pl/

Kocham ten wątek 😉

edit: zapomniałam stronki podać haha ms_konik dzięki  :kwiatek:
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
17 stycznia 2012 11:36
W Equi Jewel też nie ma gammaoryzanolu, natomiast już w MaxEGlo jest , niedużo ale jest.


Cejloniara, a o jakiej stronce piszesz? 🙂

Edit😀opisek
Dava   kiss kiss bang bang
17 stycznia 2012 12:13
Jestem pod wrażeniem strony (funkcjonalności) i sposobu przedstawienia oferty 🙂 a wiem, co mówię 🙂

http://baileys.com.pl/

Kocham ten wątek 😉

edit: zapomniałam stronki podać haha ms_konik dzięki  :kwiatek:


ja też, ja też  😜 normalnie zakochałam się w tak dokładnej rozpisce  👍

Jest już Baileys w PL, wie ktoś?
A co to znaczy, że coś jest zmikronizowane? Co to daje? 🙂
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
17 stycznia 2012 12:25
Tak więc mój senior od przyszłego tygodnia będzie testować Marstalla - jeszcze raz pięknie dzięki Koniczce za namiary :kwiatek:  świetny kontakt z dystrybutorem- a magazyny mam niemalże rzut kamieniem z Bródna  😉
Cejloniara:

jest to rodzaj "obróbki"
daje lepszą przyswajalność...
w praktyce, w przypadku zboża, więcej skrobii zostaje strawione we wcześniejszych odcinkach przewodu pokarmowego a mniej trafia do tego trawienia z udziałem mikroorganizmów co jest korzystne 😉
(oraz mniej koń wydala bez żadnego przyswojenia tj. nie ma calych ziaren w kupie)
Aha, czyli dla nas to nie dobrze. Dzięki 🙂
Cejloniara, z ciekawości, dlaczego nie dobrze, że koń lepiej może wykorzystywać pasze?
ostatnio wiele zmian w sklepach - powiedzcie - który zachował bezpłatną przesyłkę bez ograniczenia masy?
i ma asortyment większy niż 2 firmy?
Endurka chyba niewiele sklepów. Ja się w końcu podjęłam stajennego zamówienia, żeby wyszło na tanią przesyłkę... ehh nie jest to łatwa sprawa.
dla mnie firmy z platna wysylka na wstepie odpadly. wole kupic droga,ale dobra pasze z gratisowa wysylka niz kupic tania pasze,ale gorsza i placic za kuriera. w efekcie zamawiam dodsona,konie happy,kosztow wysylki nie ma,ze znizka nie jest tak drogo.
Katja a gdzie można zdobyć zniżkę ??  😎
Ja w tej chwili zamawiam z marstalla i przy 10 warokach jest wysyłka gratis i rabacik, program lojalnościowy też mają fajny. Kurteczka niczego sobie i do biegania po stajni całkiem fajna.
Oprócz tego pasze-lublin.pl - darmowa wysyłka chyba od 4 worków (oprócz dodsona jest jeszcze spillers, a ma być jeszcze hippolyt 😍 i Mühldorfer)

W obu wypadkach kontakt bardzo dobry, expresowe dostawy.
prib masz pw.
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
17 stycznia 2012 20:40
Ktoś próbował pasz firmy IBEKA-PANTO? Albo może się o nich wypowiedzieć?
MoniaaA, pomyliłam się, źle odczytałam post piglet 🙂
Gillian   four letter word
18 stycznia 2012 05:37
Makrejsza, ja karmię już drugi miesiąc pełnoporcjowo 🙂 jestem zadowolona.
Makrejsza ja znam firmę Ibeka Panto, ale nie wydaje mi się że oni mają produkty typu musli dla koni-  raczej są to  jakieś premiksy lub koncentraty dlatego chyba bedziesz musiala poszukac czegosc innego 🙂 a jak  wyglada ich oferta  cenowo?
chcę ubogacić dietę moich koni
chciałam to zrobić dodając im niemieckiej firmy drożdże
ale niestety: wsypie owies na to trochę drożdży i i tak owies wyjedzony co do ziarenka a drożdże zostają w takiej ilości w jakiej wsypałam na samym dnie  😁
jaką niedrogą pasze polecacie? dkla koni stojących,nic nie robiących  😂
przeglądałam oferty i zastanawiałam się również nad kupnem mesch'u ale czy w moim przypadku to ma sens?
czy lepiej samą pasze?
tu są takie:
http://dodsonhorrell.pl/product/index/2/muesli-dla-koni-leisure-mix
http://dodsonhorrell.pl/product/index/3/high-fibre-nuts
http://dodsonhorrell.pl/product/index/5/pasture-cubes

są jeszcze jakieś tego typu dla koni mało pracujących ale w niższych cenach?
dla mnie firmy z platna wysylka na wstepie odpadly. wole kupic droga,ale dobra pasze z gratisowa wysylka niz kupic tania pasze,ale gorsza i placic za kuriera. w efekcie zamawiam dodsona,konie happy,kosztow wysylki nie ma,ze znizka nie jest tak drogo.


znowu wracamy do tej dyskusji, czemu taniej niż Dodson oznacza od razu gorszą jakość?

ufff udało się, ponad 500kg uzbierana, i zamówienie złożone.
xxagaxx - a na co tak zbierałaś?
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
18 stycznia 2012 12:14
Czy ktoś z Was zamawiał pasze z Baileys.com.pl?
Zamówiłam i jakoś zero odzewu ....;/
Gillian   four letter word
18 stycznia 2012 14:04
a_nurox, mają musli. Pachnące, dobrze wyglądające i chętnie zjadane przez konie. Nie wiem jak gdzie indziej ale ja kupuję worki po 55zł więc bardzo przyjaźnie.

derby, z tego co czytałam to na razie przyjmują zamówienia na pasze tylko a wysyłać będą jak pasza przybędzie 🙂
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
18 stycznia 2012 16:57
My zaczęłyśmy we wtorek pierwsze opakowanie tej paszy(tzn. Ibeka -Panto) . Zapłaciłam 60 zł za worek. Musli wygląda fantastycznie - tylko trzeba uważać, bo wszyscy wyjadają banany w miodzie, które są składnikiem paszy, po prostu pychota.
Po musli podstawowym bardzo ładnie wyciszył się nawet nasz stajenny wesołek, akurat nasz wariant paszy ma energii na tyle mało, że nawet moja kobyła, która jeszcze w trybie boksowo-stępowym bardzo dobrze się zachowuje.
[quote author=Katja link=topic=25.msg1264074#msg1264074 date=1326827302]
dla mnie firmy z platna wysylka na wstepie odpadly. wole kupic droga,ale dobra pasze z gratisowa wysylka niz kupic tania pasze,ale gorsza i placic za kuriera. w efekcie zamawiam dodsona,konie happy,kosztow wysylki nie ma,ze znizka nie jest tak drogo.


znowu wracamy do tej dyskusji, czemu taniej niż Dodson oznacza od razu gorszą jakość?

ufff udało się, ponad 500kg uzbierana, i zamówienie złożone.
[/quote]

wiedzialam, ze tak to zostanie odebrane, ale serio nie mialam tego na mysli  😉 nie twierdze, ze tansza pasza jest gorsza, po prostu dla moich koni najlepiej sprawdza sie dodson, a biorac pod uwage znizke + darmowa wysylke wcale nie wychodzi drozej niz inne pasze. Wiec nie oplaca mi sie dawac innych pasz skoro nie pasuja tak jak dodson moim koniom, a to co bym zaoszczedzila niby na worku musialabym wydac na przesylke. ot tyle  🙂
banany w miodzie?? niezla bomba cukrowa...


EDIT: do moderacji- przepraszam za brak edycji- to niespecjalnie! prosze o scalenie postow.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się