Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Pati2012, właśnie to znalazłam i kiedyś było na stronie Hippovet, ale już nie ma, co zgadza się z tym co pisze tulipan, że zniknęło z FEI.
Z tych badań wynika że nie wpłynął wogóle.

W takim razie bardzo spoko, bo jeśli mi NAtur Solo nie podejdzie to pójdę na Eggersmanna.

Na razie Natur Solo wpłynął bardzo pozytywnie na "musk" mojej kobyły, ale schudła, bo nie zważyłam miarki i się okazało że pół miarki NS waży kurde 320 gram, więc zamiast 1800 gram paszy jak zawsze, dostawała 900 gram 🤣
desire   Druhu nieoceniony...
21 marca 2024 09:56
Szukam ultra miękkiej, mało kalorycznej sieczki..
spillers byłaby całkiem niezła gdyby nie kule melasy w środku (a miały być śladowe ilości hihi), do tego i tak jest trochu kłujaca i zbyt kaloryczna. hartog - masakra jak dla mnie, kłuje, syf i pył obojętnie jakiej bym nie wzięła 😒
Miałam kiedyś jakąś miękka z dengie ale nie pamiętam jaka to.. moglibyście mi coś polecić? 🌹
desire, dengie Ulser Lite? Bez melasy, nawet miękka.
BUCK   buttermilk buckskin
21 marca 2024 10:42
desire Dengie generalnie są miękkie, z tym, że ja kupuję różne, ale nie lucernę - zerknij na 'senior'
desire, zerknij na Hippolyt Seniorfaser – niskocukrowa sieczka dla koni starszych 15 kg
desire, Hi Fi Senior, polecam z kobylastą
Post został usunięty przez autora
desire, - Agrobs Pre Alpin Aspero? To jest takie miękkie, posiekane sianko. Albo na przykład Agrobs Aplengrun muesli - no to niby jest muesli, ale bardziej delikatna sieczka z jakimiś rzeczami na dosmaczenie. Kiedyś zamówiłam przypadkiem zamiast mashu (worek i nazwa podobne), bardzo fajnie to wyglądało 🙂
desire, jeszcze ta polecana dla seniorów ziołosieczka, ale to chyba takie drobne mocno już.
Polecam wszystkie sieczki DENGIE z linii Hi-Fi, są bardzo miękkie, mają świetny skład i konie je uwielbiają. Jeśli chodzi o kaloryczność to jest nowa super nisko kaloryczna sieczka Meadow Lite.
co polecicie z pasz wyciszających, bez owsa, w db cenie?
Karla🙂, FDS Antistress
Karla🙂, Natur Solo
xxAgaxx, nie wiem, co się zmieniło, gwint Chevinala czy gwint tej pompki z Twojego linku, ale więcej jej nie kupuj, jakbyś potrzebowała nową. 😅 Ma inny gwint niż Chevinal, nie łapie kompletnie, uwaliłam z chłopem całą wannę i nie udało nam się jej wkręcić.
Sivrite, ale ja nigdzie nie twierdziłam że pasuje do Chevinalu. Pasuje do lnianego oleju z allegro 5l 😅
desire   Druhu nieoceniony...
24 marca 2024 21:52
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi będziemy testować 💐
Ile dziennie dajecie otrębów ryżowych w proszku w celu podtuczenia konia?
Dzionka, ja daję 600g, przy większej dawce trochę szczypią w kuper
Dzionka,
U mnie rozpiętość dawkowania na kilku koniach od 200-1200g. Konie, które dostają, aby mieć energię i przytyć to 800-1200g.
Jednak uważaj i zacznij od niewielkiego dawkowania - mam np. klacz która już po malutkich dawkach fruwa i jest pegazem w związku z czym przestała je dostawać w ogóle .
Otręby są super ale trzeba bardzo rozsądnie dobrać dawkę do konia bo poza dobrymi rzeczami mają kwas fitynowy (fityniany) czyli bardzo ograniczają biodostępność wapnia, żelaza, cynku i magnezu i u wielu koni będą robić szkody w układzie nerwowym.
Czasem "energia" po otrębach nie jest energią tylko właśnie robi się "zwarcie w stykach" przez fityniany.

Często dostępne otręby "bilansowane" są i tak za mało zbilansowane dla danego konia.

Widział ktoś nowe musli z unipasz? Wyświetlają mi się reklamy cały dzień, ale ani składu ani ceny nie mogę namierzyć
kotbury, Co to znaczy rozsądna dawka dla konia 500kg?
Zuzu., https://unidiet.pl/pl/p/Musli-Kon-Wszechstronny/119
Jest cena i jest skład.
NowaJa, dzięki- czyli nic ciekawego cenowo i po składzie to głównie cukier ehh
Czy stosowaliście makuch słonecznikowy? Czy jest miękki i nie nie będzie trudny do jedzenia dla starego konia?
rzepka,
Jest twardy, będzie kłopot moim zdaniem chyba , że będziesz dawać rozmoczony.
Dziękuję😉
BUCK   buttermilk buckskin
01 kwietnia 2024 08:48
kotbury, Co to znaczy rozsądna dawka dla konia 500kg?
zoyabea, taka, że jedne mogą sporo, a inne konie w ogóle, ani nawet 100 gram. Szczególnie jeśli karmione są już ziarnem i w paszy zadawanej jest sporo łuski (czyli tego, w czym roślina gromadzi kwas fitynowy).
Moon   #kulistyzajebisty
02 kwietnia 2024 08:26
Aktualizacja sprawy pompki od Chvinalu, odcinek pierwszy 😂

Tak jak pisałam, gdzieś w połowie marca, otworzyłam nowy baniak i nie przelewałam do mniejszego opakowania z miarką.
Z lenistwa, stwierdziłam że sprawdzę używanie tej pompki.
Dociskam tłok pompki do końca no i... nie cieknie, póki co (daję chevinal codziennie) 😜 - stan na 2 kwietnia :P
Także, dzięki za tipa kotbury 💕
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się