moderacja

deborah   koń by się uśmiał...
03 grudnia 2008 12:43
nie..
wątek zamknięty
Ja jestem za tym, żeby dać dziewczynom/nam (kwestia co Wy na mnie,bo jednak w oficjalnym składzie modów nie byłam ze względu na i tak wyższe uprawnienia z tamtego forum) szanse. Może nawet niekoniecznie na te pół roku ale conajmniej 2-3 mies.
Aurelia może nie zachowała się odpowiednio do stanowiska, ale potrafiła przeprosić i proponuję dać Jej 2 szansę. Myślę, że jest na tyle dorosła, żeby się pilnować ze swoim ciętym językiem.

Jeśli jednak tak bardzo nie to proponuję ankietę:
ile osób jest za pozostawieniem modów, ile osób za nowymi wyborami.
wątek zamknięty
wymiana aurelii na dworcike? bez jaj, czterech modow plus aktywny admin to chyba juz za duzo...
wątek zamknięty
bo obawiam się, ze głosy się znajdą.


Twój avatar skłania mnie ku zadaniu pytania, czy można obrażać na forum samego siebie?

Expression : bitch [Noun]
explanation : derogatory term for a woman
translation : suka; dziwka
example : Stop it, you bitch! What a stupid bitch! Tell that bitch to shut up!

derogatory /di'rgtri, US -tri/ adj [remark, comment, term] uwłaczający; [review, article] obraźliwy; to be derogatory about sb wyrażać się o kimś obraźliwie


Mogłabyś być tak uprzejma i rozwiać moje wątpliwości?
wątek zamknięty
a mozesz swoje watpliowsci zalatwiac poprzez pw? tu jest mowa o moderacji a nie o tym co kto ma profillu..
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
03 grudnia 2008 13:04
Aurelia może nie zachowała się odpowiednio do stanowiska, ale potrafiła przeprosić i proponuję dać Jej 2 szansę. Myślę, że jest na tyle dorosła, żeby się pilnować ze swoim ciętym językiem.
w to akurat nie wierze 😉 bo juz udowodniła, ze nad nim nie panuje :P

skoro jest dorosła, to ja jestem za tym, zeby dac jej szanse dotrzymać danego słowa: 14 głosów za odejsciem i sama rezygnuje. i nie bedziemy musieli tej dyskusji kontynuować ani rozliczac jej z szans, drugich szans i tym podobnych. Prosta sprawa i nawet może obejdzie się bez awantur 😉
wątek zamknięty
a mnie dziewczyny w całym składzie odpowiadają.. czy na nowej czy na stare volcie..

zen- strasznie powaznie do volty podchodzisz zauwazyłam.. caroline to samo..
maj gad- lubie nie lubie- jak nie lubie to co? ma zniknąc? bo nie lubie?

heh
zeby tylko takie problemy były 😉
wątek zamknięty
jodzi właśnie o tym dystansie do volty mówiłam. Jak ktoś nie ma innych problemów, to żyje voltą.

caroline, to jest osobista zemsta i wszyscy już to widzą.

Dla porządku. Po prostu zrobię ankietę. Odpowiedź będzie tak/nie i których odpowiedzi będzie więcej, ta zostanie wprowadzona w życie. Myślę, że to będzie satysfakcjonowało obie strony.
wątek zamknięty
może by tak przystopować na, hm..., miesiąc? z dywagacjami na temat moderatorów? niech dotychczasowi popracują, a potem się zobaczy, jak się sprawy mają. czasem ludzie się uczą. dobrego moderowania również ;-)

trudno, żeby sprawy się ułożyły, jeśli się je ciągle na nowo rozgrzebuje

BTW moderowanie to więcej, niż widoczne działania. to również długi czas spędzaniu na czytaniu wątków (wszystkich, nie tylko interesujących). edytowanie, rozdzielanie, sklejanie, przenoszenie etc. - to też zjada czas. wiem, co mówię. dlatego IMHO potrzebny jest dwustronny szacunek. moderator powinien pamiętać, że pełni funkcję usługową (a nie pasie stado baranków) oraz ma dawać dobry przykład. a użytkownicy forum, że moderatorzy dają im swój czas i energię.
wątek zamknięty
Zgadzam się z Teo, pobądźmy sobie tutaj wszyscy razem na nowych śmieciach. Zobaczmy jak to wszystko działa i się sprawdza.

Zawsze zdążymy zrobić wybory, ankiety i głosowania.

Wiecie, jak to mówią: "Co się odwlecze..." 😉
wątek zamknięty
jodzi- ale co jest zlego w tym, ze drazni mnie jak ktos kto powinien teoretycznie dawac przyklad- lamie zasady? mam sie zmienic bo inaczej bede miec przypieta latke ze nie mam dystansu? 🙂 moze byc i tak, jesli komus pasuje usprawiedliwianie swoich zlych zachowan atakiem na brak dystansu, to co ja moge 🙂
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
03 grudnia 2008 13:35
Wiecie, jak to mówią: "Co się odwlecze..." 😉

nie w sytuacji kiedy za kims ciągnie się tak nieprzyjemny zapach.
pewne rzeczy nalezy zalatwiac od reki. nie nadaje sie niech spada. szkoda czasu na eksperymenty i dziesiąte szanse.

zedytowałam.
wątek zamknięty
dworicka na zakupach wiec nie poratuje
my niewładne by upomniec
ale napisze po koleżeńsku, jak zwykły user
skonczcie dziewczyny bo sie robi po prostu niemiło a chyba "that's not the point"
wątek zamknięty
caroline   siwek złotogrzywek :)
03 grudnia 2008 13:55
skonczcie dziewczyny bo sie robi po prostu niemiło a chyba "that's not the point"
racja.
dlatego zedytowałam.

natomiast back to the point: nie lubie aurelii, nie da sie ukryć. ale gdyby nie jej zachowanie to ja nie miałabym od czego zacząć tej "awantury". Gdyby umiała się zachować, to nie byłoby do czego się przyczepić i mogłabym sobie dalej "cierpieć w milczeniu" - a tak sama aurelia podsuwa argumenty przeciwko sobie.
Po prostu żadna osoba, która nie umie zapanować nad swoimi emocjami - np. nie umie zachowywac się z dystansem nawet wobec uzytkowników, których nie lubi - nie nadaje się na moderatora.

A że jej samej ta funkcja odpowiadała, bo wydaje się nobilitująca czy tez dająca posmak władzy lub poczucie misji czy kontakt z koleżankami - OK, mogę to zrozumieć, że ktoś czegoś takiego potrzebuje. Ale powinien swoje zadania wykonywać poprawnie, inaczej nawet najszczersze chęci ani przywiązanie do funkcji nie pomogą.

i to jest wg mnie sedno sprawy - a nie to czy lubię osobę moderatora czy nie.

wątek zamknięty
już omijając tą sytuację - ciekawe jest to, że na volcie, gdzie był o wiele wieeeeele szerszy krąg narzekający na moderację a dokładniej na koniczkę i to z dość konkretnymi zarzutami, to jakoś wyborów nikt nie powtarzał i wręcz negowano takie pomysły(paluszkami nie pokażę kto)

zaś co do aurelii - ciekawe jest także to że akurat wam aż tak bardzo zależy na tej zmianie, nieee, nie ma tu osobistej wycieczki przecież

caroline, skoro tak podchodzisz do moderacji i uważasz że się nie nadajesz na moderatora to zrezygnuj z moderacji także na parkurze, gdzie wedle swoich humorków i wyssanych z palca historyjek rozrzucałaś bany na lewo i prawo - zanim zaczniesz coś takiego wytykać innym najpierw popatrz na siebie

i tak, przepraszałaś publiczne
i to za coś wydaje mi się poważniejszego, bo nie za jeden wulgaryzm a za rozgłaszanie nieprawdziwych i bezpodstawnych oskarżeń i teorii wyssanych przez Ciebie z palca, bez jakiejkolwiek próby zweryfikowania tych wiadomości u źródeł - jednym słowem kierując się antypatiami i własnymi interesami

więc jako że ponoć nie jesteś hipokrytką, albo skończ te wywody o przykładnej moderacji albo daj przykład i sama zrezygnuj z moderacji na innych forach,tym bardziej skoro nawet sama uważasz że się do tego nie nadajesz

trochę pokory

ja jestem za pozostawieniem moderatorów i ponownych wyborach przypadających wedle regulaminu za pół roku

i tego się trzymajmy

wątek zamknięty
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
03 grudnia 2008 14:09
caroline czy nie szkoda Ci czasu na tą nagonkę na aurelię jako moda? wszyscy juz wiedzą jak bardzo jej nie lubisz i jak bardzo nie chcesz, aby była modem.  wylewasz z siebie setki słów, ciągle tych samych. mieliśmy probkę tego jakim jest ona modem, jednym się to podoba, innym nie a jeszcze inni mają to w nosie. głosowanie pokaże.
wątek zamknięty
Zdecydowanie jestem za nowymi wyborami. W poprzednich nie zdążyłam wziąć udziału. Później z resztą okazało się, że i tak wynik głosowania jest właściwie mało istotny bo i pozostałe osoby modami zostały.
Ze składu Zastepczej (admin + moderatorzy) moim zdaniem nadaje się połowa i na te dwie osoby bym zagłosowała.
wątek zamknięty
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
03 grudnia 2008 19:19
[quote author=k_cian link=topic=230.msg21395#msg21395 date=1228313133]
już omijając tą sytuację - ciekawe jest to, że na volcie, gdzie był o wiele wieeeeele szerszy krąg narzekający na moderację a dokładniej na koniczkę i to z dość konkretnymi zarzutami, to jakoś wyborów nikt nie powtarzał i wręcz negowano takie pomysły(paluszkami nie pokażę kto)
[/quote]

Parę razy powtarzałam na starej Volcie, że jeśli forumowicze mnie nie chcą na moderatora to ustąpię. Za każdym razem w tym momencie narzekanie się ucinało do czasu następnych wątów i tak w kółko macieju.
wątek zamknięty
Aurelia... tak bardzo zależy Ci na byciu moderatorem? Musi być większość za? A co z tymi, którzy Cię naprawdę nie chcą, bo uważają że się nie nadajesz? Ja wprawdzie nie znam Cię na tyle, żeby oceniać które cechy Twojego charakteru są przydatne, a które nie do tej funkcji. Ale pokazałaś co potrafisz i jak się odnosisz bardzo wyraźnie już na starej volcie i to - w moich oczach - Cię zupełnie eliminuje z tej funkcji. A Ty musisz siedzieć na stołku bo masz większość? Załosne. Ja, jeśli byłabym w takiej sytuacji, sama bym zrezygnowała widząc tak dużą liczbę ludzi, która mnie nie akceptuje.
wątek zamknięty
ej, ale nigdy nie będzie tak, żeby wszystkim pasowało przecież!
wątek zamknięty
Tak, ale większość na przestrzeni garstki osób, jest zupełnie nieadekwatna do realiów...
wątek zamknięty
rewir jeśli mnie pamięć nie myli to sama byłaś modem na jednym z końskich for i swoją "wyższość" nie raz akcentowałaś, co baaardzo raziło po oczach... Więc co TY tu teraz wypisujesz?
[jeśli to zbieżność nicków, to bardzo przepraszam]
wątek zamknięty
To nie zbieżność. Ale wypisuje bo wiem o czym piszę. Tak samo jak ja się na moda nie nadaję tak samo nie nadaje się na niego Aurelia. Doskonale wiem o czym mówię 🙂
wątek zamknięty
tak bardzo zależy Ci na byciu moderatorem? Musi być większość za?
Tak mi się wydaje, że na tym właśnie polega demokracja... że decyduje większość, a nie grupka trzymająca władzę  :-\
wątek zamknięty
rewir ale z tego co pamiętam to sama nie zrezygnowałaś...
wątek zamknięty
hmm.. to była bardzo zawiła i wielowątkowa sprawa. Nie można chyba tak do końca określić, że sama nie zrezygnowałam. Poza tym człowiek uczy się na błędach. I więcej takiego błędu jak bycie modem bym nie popełniła. Zero korzyści, ciągły zapierdziel i jeszcze obrywanie 😉 Skądinąd zresztą dziwi mnie zacięcie aurelii w tej kwestii.

A co do demokracji... ja bym się raczej sumieniem i zasadami moralnymi kierowała a nie większością 😉
wątek zamknięty
Ja osobiście nie udzielam się jakoś specjalnie i przyznam,że nawet nie zauważam moderacji  :🙂
Gdybym nie przeczytała o tym w którymś z tematów to chyba nawet nie wiedziałabym kto moderuje na forum.. 😉
wątek zamknięty
rewir no to dobrze, że widzisz swoje błędy... Jak to się mówi "Gdybyś wiedziała, że się przewrócisz to byś usiadła". W każdym bądź razie nadal jestem za daniem szansy aurelii... w końcu jak nie spróbuje - na dłuższą metę - to nie będzie wiedziała... Kto wie czy do wyborów, nie stwierdzi, że to nie dla niej? Jednak ktoś ją wcześniej wybrał, więc jak chce - to czemu nie.
wątek zamknięty
trzynastka   In love with the ordinary
03 grudnia 2008 21:10
a wybory teraz będą co pół roku?
wątek zamknięty
koniczka, przecież nie piszę o Twoim stanowisku a to voltowych nastrojach i podejściu użytkowników, wiem że się oferowałaś do odejścia

ale z drugiej strony - masa ludzi chciała żebyś odeszła, Ty się oferowałaś że jak nie chcą żebyś była modem to odejdziesz a mimo to z jakiegoś powodu byłaś, prawda?  😉


[quote="rewir"]Musi być większość za? A co z tymi, którzy Cię naprawdę nie chcą, bo uważają że się nie nadajesz? [/quote]


nie wierzę co czytam dosłownie.. a od kiedy to podejmuje się decyzje i uchwały mniejszością głosów mając do czynienia z powszechnym prawem do głosowania w demokracji?

gdyby większość była na nie, i bym napisała to samo co Ty - czy musi być większość ta tak? A co z tymi, którzy ją naprawdę chcą bo uważają że się nadaje? - co byś o tym pomyślała? bo ja przetarłam oczy z niedowierzaniem i się roześmiałam, bez obrazy ale lepszego żartu to dawno nie słyszałam

to może podejmujmy tą zasadą wszelkie decyzje, zawsze się znajdzie ktoś kto naprawdę szczerze będzie na tak i na odwrót, kto całym sercem będzie na nie.. to dopiero będzie burdel

wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.