Bryczesy

kotbury, Serio? 🤔zok: Mnie nic nie rusza. Raz miałam wrażenie, że mi przepala udo i bryczesy wtopią mi się w skórę, ale było ponad 30 stopni i słońce zeszło chyba na połowę wysokości, bo czułam ogień na udach 😉
Serio, serio... i długo te odparzenia na zadku leczylam ;( i musiałam w gacie talk sypać jak niemowlakom. 😁
dlatego zawsze podziwiam osoby latem wytrzymujące cały dzień w pełnym leju- ja nie mogę...
O przepraszam, mi się tyłek latem od pikurów z pełnym lejem odparza. Zaczęłam nosić spodnie na zmianę.


Albo jestes wyjatkowo wrazliwa albo masz uczulenie na skladnik..
Z tego co wiem (inne forum) nie jestem wyjątkiem.
Po prostu mało tam powietrza, jak gorąco, człowiek się spoci i odparzy.
Przeciez lej oddycha, nie zdarzylo mi sie spocic tak gdzie lej. Chyba ze sie kupuje shit..
Przeciez lej oddycha, nie zdarzylo mi sie spocic tak gdzie lej. Chyba ze sie kupuje shit..


Dramka- te w których mnie odparza były kupione od ciebie😉

Lej oddycha... czyli  co robi ? Jest ze sztucznego materiału słabo przepuszczjącego powietrze. A, że troszeńkę przepusza powietrza to się pisze marketingowo "że oddycha".
Wyobraź sobie ze lej jest z syntetycznej, oddychającej skóry McCrown, która także pod wpływem ciepła dopasowuje się do ciała.

Ja akurat mocno się pocę i tam gdzie lej nie pocę się. A to ze ty się odparzasz to bardzo indywidualna sprawa, tak jak pisałam masz wrażliwa skore.

Jeszcze nie otrzymałam reklamacji ze moje bryczesy odparzają  😁
Nie zamierzam nic reklamować bo jednak jest to sztuczny materiał i nie ma co cudów wymagać. I wierz mi osób, którym się zadek latem w piekurach gotuje jest więcej - może nie mają tyle grafomańskiego zacięcia aby o tym na forum pisać.
Po prostu jak ktoś poczuje, że mu w zadek za gorąco w pełnych lejach to polecam zabierać ze sobą portki na zmianę i niestety działać zawczasu i sypać talk na te miejsca- bo potem takie odparzenia goją się paskudnie.
I właśnie dlatego jest oddychający bo jest sztuczny  🙄 Jeżeli co nie pasuje sztuczny lej kup bryczesy z naturalna skora  😉

W upale to nie ma znaczenia co założysz, i tak w dupe gorąco. Ale z tego powodu nigdy mi sie tyłek nie odparzył, widać nie mam takiego wrażliwego zadka jak ty  😁
kotbury nie jesteś wyjątkiem , mi też się tyłek odparzył w pikurach.
A ja mam pikeury od Dramki i jestem bardzo zadowolona , nigdy mi się coś o czym piszecie nie zdarzyło 🙂
Może za bardzo szorujecie tyłkami po siodle  😂
Nie ważne od kogo i czy pikury czy nie- po prostu oddychający lej nie do końca oddycha w niektórych warunkach i trzeba o tym pamiętać.
Z resztą jak oddychające są nasze leje wystarczy sprawdzić domowym eksperymentem - przyłozyć do ust materiał naciągając go (lej) tak aby wszędzie przylegał i dmuchnąć- jak się się sporo powietrza przedmucha to jest 'oddychajacy". (Swoją drogą co to za brednia składni - oddychają to organizmy żywe, materiał może być co najwyżej przewiewny lub przepuszczać powietrze).

Może za bardzo szorujecie tyłkami po siodle  😂

To nie od jazdy tylko od łażenia w tych portkach w upale po jeździe - to "oddychający" to pic na wodę jest. To jest mało przepuszczający powietrze materiał i może odparzać i tyle. jak ktoś czuje, że go zadek zaczyna szczypać to niech to ściąga z dupska czym prędzej bo potem przez conajmniej 3 tygodnie na konia nie wsiądzie.

Ja osobiście znam 3 laski, które leczyły złażącą z tyłka płatami skórę po '"zbyt gorącym i długim dniu" w pełnych lejach. 🤔 Ale aktualnie to jest temat "schodzący"... w końcu teraz to rozgrzewające leje by się przydały prędzej. 🏇
Ja w olbrzymie upały nosiłam i pikeury i fair playe i jakieś no-name i w żadnych mi się tyłek nie odparzał.  😉 Naprawdę musicie mieć wrażliwą skórę.
kotbury "Poprzedniej zimy dorobiłam się sińców na udach (popękane cale naczyńka)"

Zimą też masz skórę wrażliwą 🤔 

Latem to Ja od razu po zejściu z konia przebieram sie  😉
kotbury "Poprzedniej zimy dorobiłam się sińców na udach (popękane cale naczyńka)"

Zimą też masz skórę wrażliwą 🤔 

Latem to Ja od razu po zejściu z konia przebieram sie  😉


Zimą to z zimna - coś jak odmrożenie.
No mi się zapomina czasem spodni na przebranie (latem) i potem to już dosłownie "dupa mi się pali do domu"😉

Latem to ja tuz przed wsiadaniem sie przebieram w bryczesy, z drugim koniem juz nie mam wyboru bo nie oplaca sie przebierac.

Ciekawa jestem jaka jakosc: http://www.amigo-konie.pl/product_info.php?cPath=185_140&products_id=4807
ja latem jezdze w cieniutkich golden dressach z malymi lejami. te z pelnymi z troszke grubszego materialu przyklejaja sie tak, ze ledwo je moge zdjac. i tez zdarzalo mi sie odparzyc.
Może za bardzo szorujecie tyłkami po siodle  wysmiewa
A może po prostu długo jeździmy?mi sytuacja się zdarzyła po 6h w siodle.
Ja sobie tyłek odparzylam ale od jazdy na oklep  🤔
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
12 października 2011 08:55
Ja sobie tyłek odparzyłam tylko po 4 godzinach bez przerwy w siodle, jak się w lesie zgubiłam. Tak to zasuwam cały dzień w bryczesach z pełnym lejem i nic mi nie jest.
gdzie mogę kupić te bryczesy


tylko w rozmiarze 36 ?


Co to za model bryczesów?

nie cytuj zdjec!  👿
Laura  😎
Hmmm... fajne ;-) Są na niemieckim eBayu za 159 Euro. Jeżeli ktoś chce to mogę mu kupić.
Biorę w ciemno  🤣
Ma ktoś z Was model Lorena? Te z suwaczkami?
Miałam. Ktore suwaczki? srebne czy diamenciki?
Te z suwaczkami. Jak one się sprawują?

A te z diamencikami jak wyglądają? To znaczy gdzie są umieszczone kamyki?"
Sprawuja sie dobrze. Diamenciki sa w suwaku.
Czyli nic nie odpada i się nie pruje?
Chyba się na nie skusze... 😡
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się