Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

A nie rozwalają Ci sie te igiełki na boki jak uderzasz o cos twardego? Ja tez juz nie mam pomysłu jak wyczyścić.. Chyba wezmę do domu i spróbuje pod wysokim ciśnieniem..
wzdłuż włosków przejedź pilniczkiem, wszystko wyczyścisz w dwie minuty 🙂
Czy z iphone'a (6s) mogę normalnie przerzucać zdjęcia, filmy z komputera i na komputer?
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
19 lutego 2016 19:53
Ciekawa jestem jak to jest z tym życiem Elżbiety... z jednej strony trafiam właśnie na przedstawianie je jako bardzo nieszczęśliwej, niespełnionej kobiety, a z drugiej na takie opinie 🤔


No toś mnie załatwiła tym linkiem. Czytam tego bloga, czytam i czytam kolejne wpisy i nie mogę się oderwać. A PITy-11 czekają  😉 🤣
Czy z iphone'a (6s) mogę normalnie przerzucać zdjęcia, filmy z komputera i na komputer?


Tak, możesz.
Oprócz iTunes otwiera Ci sie normalnie folder w "moj komputer" z albumami. 😉
desire   Druhu nieoceniony...
20 lutego 2016 08:56
ElMadziarra, akurat blog, do którego linka wrzuciła Czarownica mało obiektywny 😉
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
20 lutego 2016 09:21
Też mi się tak wydaje, jego ton wybitnie wskazuje, że autorka ma na pieńku z cesarzową Elżbietą 😉
Da się jakoś zszyć ładnie rękawy koronkowe w sukience? Podarły mi się w dwóch miejscach, a sukienka prześliczna i nie chciałabym jej spisywać na straty 🙁
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
20 lutego 2016 13:18
Ale fajnie napisany. Dobrym językiem i z humorem. Wpis o Jagielle - świetny.

A, że mało obiektywny, cóż, znacie jakiegoś obiektywnego historyka? Każdy interpretuje stare zapiski i orze jak może, jedne postacie lubi, drugie mniej.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 lutego 2016 19:02
chciałam sobie kupić grzybnię i wyhodować grzyby.
nie wiem tylko jaka opcja jest najlepsza, znalazłam grzybnię z podłożem z Plantico i się ku niej skłaniam.
http://sklep-galvet.pl/grzybnia-z-podlozem-boczniak-ostrygowaty-25kg-p-7187.html
czy ktoś korzystał z takiej metody? czy lepiej zrobić to inaczej? jestem totalnie zielona w temacie, ale wydaje się to być prostym procesem.
głupie pytanie, zadawane setki razy
jak kupiłam coś w sklepie internetowym i zareklamowałam po ok pół roku, odesłałam z formularzem konkretnie, i w ciągu 14 dni nie przyjdzie odpowiedź od sklepu, to znaczy, że reklamacja jest uznana?
Bo sklep mi napisał , że 14 dni mają na odpowiedź od producenta.
Tak, jak przez 14 dni nie dostaniesz odpowiedzi to reklamacja jest na Twoja korzyść.
Da się jakoś zszyć ładnie rękawy koronkowe w sukience? Podarły mi się w dwóch miejscach, a sukienka prześliczna i nie chciałabym jej spisywać na straty 🙁


ja bym chyba kupiła koronkę i albo wycięła mały fragment po obrysie koronki i doszyła w miejscach dziur, albo najlepiej kupić koronkę i uszyć i wszyć nowe rękawy po prostu, tak najłatwiej. zależy jeszcze jaka koronka, ale jak zszyjesz po prostu to może być mocno widać.
[quote author=aaga84 link=topic=20.msg2499689#msg2499689 date=1455968926]
Da się jakoś zszyć ładnie rękawy koronkowe w sukience? Podarły mi się w dwóch miejscach, a sukienka prześliczna i nie chciałabym jej spisywać na straty 🙁


ja bym chyba kupiła koronkę i albo wycięła mały fragment po obrysie koronki i doszyła w miejscach dziur, albo najlepiej kupić koronkę i uszyć i wszyć nowe rękawy po prostu, tak najłatwiej. zależy jeszcze jaka koronka, ale jak zszyjesz po prostu to może być mocno widać.
[/quote]

a jaka ta koronka? Bo można cos szydełkiem nieraz zdziałać.
o właśnie, albo szydełkiem jeśli umiesz! nie przyszło mi do głowy bo ja z szydełka jestem noga  😂

edit: czy jest coś takiego jak blablacar, ale do paczek?  👀
Kaprioleczka, a co, krajowo? Ostatnio brat wysyłał 15kg paczkę za max 20zl jakimś kurierem.
marysia550 dokładnie taka jak na zdjęciu, pierwsza od lewej. Z szydełkiem przyznam średnio u mnie, ale z drutami sobie radzę, to może z szydełkiem też podołam 🙂

klik
desire   Druhu nieoceniony...
21 lutego 2016 21:29
Ale fajnie napisany. Dobrym językiem i z humorem. Wpis o Jagielle - świetny.

A, że mało obiektywny, cóż, znacie jakiegoś obiektywnego historyka? Każdy interpretuje stare zapiski i orze jak może, jedne postacie lubi, drugie mniej.


Historyka? 
Za dużo powiedziane.  🤣
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 lutego 2016 21:37
aaga84, jeśli już się nic nie da zrobić albo coś pójdzie nie tak, to zawsze możesz się całkowicie pozbyć koronki albo zastąpić ją w całości inną, chociaż to bym już zostawiła krawcowej.
Scottie   Cicha obserwatorka
22 lutego 2016 08:37
Dziewczyny, znacie jakieś sklepy internetowe z naklejkami 3D lub zwykłymi, płaskimi? Wszystko oprócz allegro. Albo gdzie mogę ich szukać stacjonarnie, najlepiej w Warszawie. Zależy mi na dużym wyborze, szczególnie takich o tematyce miłosnej typu: serduszka, ślub itp.

Do księgi gości szukam, ale na allegro bida 🙁
Kaprioleczka, gdybyś ogarnęła temat blablacaru i przesyłek, to się podziel informacją 🙂 Ja nadal na etapie: przydałoby się przewieźć komputer UK -> PL... Bo jest toto na granicy (a raczej 2 centymetry za nią) wielkości "dużego podręcznego w wizzairach".
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
22 lutego 2016 09:06
Kaprioleczka, Teodora do mnie czasem na blabla piszą ludzie, żeby podjechać i coś wziąć a na miejscu ktoś przychodzi i odbiera - zazwyczaj jest to jakiś bagaż i po prostu płacą jak za osobę i tyle (no chyba że trzeba dużo zbaczać z trasy żeby to dostarczyć to już jakoś inaczej cenowo można się umówić).
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
22 lutego 2016 15:28
Magic Brush-a da się w ogóle wyczyścić, czy jestem skazana na milion włosów w nim przez resztę wieczności?


Ja robię tak(u mnie działa bez zarzutu): raz uderzasz o coś żeby większość włosów podeszła do góry, ale to nie jest konieczne i czyścisz Magica.... szczotką do grzywy i ogona(typu Fair Play)  🤣 Normalnie jakbyś nią czesała tego Magica. U mnie wydziera wszystko do zera  😉
Jak jest aktualnie z jazdą samochodem bez dokumentów? Mandat 50 zł za brak jednego dokumentu?  👀
A policja jest w stanie sprawdzić w systemie przegląd czy tylko OC?
desire   Druhu nieoceniony...
24 lutego 2016 10:40
baffinka, tylko oc. 🙂 mandat pisiąt złotych.

mam ten sam problem, przez brak homologacji butli...  😂
Za brak oc pisiąt, za brak dowodu rejestracyjnego pisiąt. Razem stówkę. Sprawdzają nie tylko oc. Ja przy podobnym "niemaniu" dokumentów dostałem od pana policmajstra informację, że dwa tygodnie temu skończył mi się przegląd i czy w na pewno nie jest to powód tego że akurat przy sobie nie mam dokumentów. Zdziwiłem się strasznie, zapewniłem go, że mogę do niego za godzinę podjechać z dowodem (poszedłem va banque) i mi odpuścił.
hmmm no właśnie też słyszałam, że mogą sprawdzić przegląd  🤣 
a jak są dokumenty, ale przegląd nieważny to co się dzieje? zabierają dowód i dają pozwolenie 7dniowe, żeby ten przegląd zrobić i odebrać dowód w wydziale komunikacji?
baffinka Dokładnie. Tylko nie wiem czy zezwolenie jest na siedem czy na trzy dni.
desire   Druhu nieoceniony...
24 lutego 2016 11:34
Misiek69, niee no pierwsze słyszę o tych przeglądach, serio poszło to już tak do przodu?  😲 
ja miałam problem jakiś rok temu (własnie brak dokumentu i przegląd), ale sprawdzić umieli tylko czy jest oc.  😜
Da się jakoś zszyć ładnie rękawy koronkowe w sukience? Podarły mi się w dwóch miejscach, a sukienka prześliczna i nie chciałabym jej spisywać na straty 🙁


da się - trzeba podrzeć "rajstopę" i zrobić to nitką z pończochy bądz rajstopy - zszyć to igłą. Taka "niteczka" jest mega cieniutka i ładnie się nią szyje
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się